Minint Petro Cidziko 80-ąsias gimimo metines, Lietuvos ypatingasis archyvas parengė parodą apie žinomo antisovietinio pasipriešinimo dalyvio, politinio kalinio veiklą ir sovietų valdžios vykdytą jo persekiojimą.
Pirmasis P. Cidziko susidūrimas su sovietų saugumu įvyko 1973 m., kuomet už jo namuose per kratą surastą antisovietinę literatūrą, eilėraščius ir užrašus bei kvietimą švęsti Vasario 16-ąją, jam buvo skirtas priverstinis gydymas specialaus tipo psichiatrinėje ligoninėje.
Po ketverius metus užtrukusio pseudogydymo paleistas į laisvę, P. Cidzikas įsijungė į Lietuvos laisvės lygos veiklą, pasirašė 45 pabaltijiečių Memorandumą, 1987 m. rugpjūčio 23 d. dalyvavo rengiant mitingą Vilniuje prie A. Mickevičiaus paminklo. Kagėbistai jam užvedė operatyvinio ištyrimo bylą, kuriai davė kodinį pavadinimą „Apaštalas“.
Cidzikas aktyviai dalyvavo iš sovietų lagerių laisvinant politinius kalinius, 1988 m. įkūrė Politinių kalinių gelbėjimo grupę, rengė bado akcijas dėl politinių kalinių išlaisvinimo.
Viena žymiausių P. Cidziko rengtų akcijų buvo 1990 m. surengtas „Kryžiaus žygis į Maskvą“, kuriame jis per Rusijos miestus ir miestelius iki Maskvos nešė 2,5 m aukščio kryžių.
Cidzikas mirė 2019 m. sausio 21 d., palaidotas Vilniaus Rokantiškių kapinėse.
Virtualioje parodoje rodomi Lietuvos ypatingojo archyvo ir Lietuvos centrinio valstybės archyvo saugomi dokumentai, P. Cidziko eilėraščių rankraščiai nuotraukos, garso įrašai, filmuota medžiaga, kurią galima pažiūrėti Lietuvos archyvų virtualių parodų svetainėje: čia.
Parodos kuratorius Lietuvos ypatingojo archyvo VRM dokumentų skyriaus vedėjas Povilas Girdenis.