Tradicinis kiniškas masažas yra praktikuojamas daugiau kaip du tūkstančius metų. Iki šių dienų tai – viena populiariausių masažo technikų Azijoje.
Tradicinis kiniškas masažas, dar vadinamas „Tui Na“ masažu, priskiriamas viso kūno giliųjų audinių masažams. Jis gali būti taikomas siekiant gydyti tokius negalavimus,kaip lėtinis skausmas, raumenų ir griaučių sistemos sutrikimai, virškinimo sistemos, kepenų, blužnies problemos bei dar daugiau. Ši masažo technika subalansuoja, nuramina ir atpalaiduoja kūną bei protą.
Tradicinį kinišką masažą galite išbandyti užsisakę LaisvalaikioDovanos pasiūlymą. Aptarkime, ko galite tikėtis šios masažo terapijos metu.
Tradicinio kiniško masažo veikimo būdas
Tradicinis kiniškas masažas pačioje Kinijoje įvardijamas kaip holistinis kūno ir proto gydymo metodas. Šio masažo metu terapeutas įvairiais rankų judesiais (sukimu, traukimu, stumdymu, minkymu ir pan.) manipuliuoja masažuojamas kūno sritis.
Tradicinis kinų masažas atliekamas ant masažo stalo. Jo metu klientams patariama apsivilkti laisvais rūbais. Verta atkreipti dėmesį, jog šio masažo metu dėl pasikartojančių judesių probleminėje srityje gali pasireikšti skausmas. Tačiau tai – ženklas, kad kūnui reikalingas gijimas.
Tradicinis kinų masažas yra priskiriamas tradicinei kinų medicinai, bei įtraukia akupunktūros metodus. Kinų masažą atliekantis terapeutas specifiškai veikia akupunktūros taškus, esančius aplink nervų galūnėles. Tai sukelia vadinamą endogeninį opiatų išsiskyrimą – kūnas atsipalaiduoja, jaučiamas nusiraminimas ir psichologinis pakylėjimas. Be to, tradicinio kinų masažo technika tiesiogiai veikia simpatinę nervų sistemą.
Tradicinio kiniško masažo nauda
Kiniškas masažas stimuliuoja kraujotaką ir nervų sistemą. Manoma, kad jis palengvina įvairių ligų sukeliamą lėtinį skausmą, didina raumenų jėgą, viso kūno lankstumą, atpalaiduoja, padeda įveikti stresą ir nerimą.
Pavyzdžiui, tyrimai rodo, kad tradicinio kiniško masažo sesija sumažina kortizolio („streso hormono“) kiekį organizme iki 31 procentų. Taip pat ši terapija skatina serotonino ir dopamino išsiskyrimą (atitinkamai, iki 31 proc. ir 28 proc.).
Kitas tyrimas parodė, kad reguliari tradicinio kiniško masažo terapija pagerino būklę žmonių, susiduriančių su lėtiniu kaklo, nugaros skausmu, riešo kanalo (tunelio) sindromu.
Taip pat kiniškas masažas paskatina vidaus organų ir audinių gijimą – ypač raumenų ir griaučių sistemos. Kiniškas masažas padeda ir sergantiems neurodegeneracinėmis ligomis, kaip Parkinsono ir Alzheimerio ligos.
Tradicinio kiniško masažas paveikus esant emocinėms, psichologinėms bėdoms. Fiziniu lygmeniu sukeldamas atsipalaidavimą, kiniškas masažas sumažina įtampą, pagerina miego kokybę. Manoma, kad ši terapija gali būti naudinga sergant depresija.
Patarimai prieš masažo terapiją
Prieš tradicinio kinų masažo terapiją patariama atsipalaiduoti, nuraminti savo protą. Taip pat svarbu apsirengti kūno nevaržančiais rūbais, kadangi masažo metu yra didinama judesių amplitudė.
Jei šį masažą norite naudoti kaip savo kūno gydomąją praktiką, pas kiniško masažo terapeutą apsilankykite bent kartą per mėnesį.