Šeštadienis, 5 liepos, 2025
  • Saulės arkliukai
    • Diskusijos
    • Gyvoji tradicija
    • Etninės kultūros paveldas
    • Kultūros teorijų labirintai
    • Iš mokslo tyrimų
    • Ugdytojai ir ugdytiniai
    • Profesijos
    • Subkultūros
    • Kitos kultūros
    • Kūryba
    • Mes skaitome knygas
    • Margos pievos: renginiai
    • Keliauk lėtai: tėvynės pažinimas
    • Praktiniai patarimai
    • Iš mados istorijos
    • Mados tinklarastininkas
    • Fotogalerijos
    • Redakcija
  • Renginiai
  • Reklama
  • Turinys
  • Apie Alkas.lt
  • Paremkite Alką
Alkas.lt
  • Naujienos
    • Lietuvoje
    • Baltų žemėse
    • Užsienyje
  • Nuomonių ratas
    • Lietuvos kelias
    • Lietuvos kūrėjai
    • Sekmadienio sakmė
    • Akiračiai
    • Lietuvos repolonizacijai – ne!
    • Moksleivių mintys
  • Kultūra
    • Etninė kultūra
    • Mes baltai
    • Kalba
    • Religija
    • Istorija
    • Kultūros paveldas
    • Menas
    • Architektūra
    • Literatūra
    • Kultūros politika
    • Šventės
  • Visuomenė
    • Pilietinė visuomenė
    • Politika ir ekonomika
    • Švietimas
    • Žmonės
    • Užsienio lietuviai
    • Ukrainos balsas
    • Žiniasklaida
    • Laiškai Alkui
    • Pareiškimai
  • Gamta ir žmogus
    • Gamta ir ekologija
    • Šventvietės
    • Energetika
    • Sveikata
    • Psichologija
    • Kelionės
    • Kylam
    • Įvairenybės
  • Mokslas
    • Mokslo naujienos
    • Technika ir technologijos
    • Astronomija ir kosmonautika
    • Mokslo darbai
  • Skaitiniai
    • Žinyčia
    • Lituanistikos klasika
    • Prieškario skaitiniai
    • Dienoraščiai, įspūdžiai, apžvalgos
    • Grožinė kūryba
  • Visi rašiniai
No Result
View All Result
  • Naujienos
    • Lietuvoje
    • Baltų žemėse
    • Užsienyje
  • Nuomonių ratas
    • Lietuvos kelias
    • Lietuvos kūrėjai
    • Sekmadienio sakmė
    • Akiračiai
    • Lietuvos repolonizacijai – ne!
    • Moksleivių mintys
  • Kultūra
    • Etninė kultūra
    • Mes baltai
    • Kalba
    • Religija
    • Istorija
    • Kultūros paveldas
    • Menas
    • Architektūra
    • Literatūra
    • Kultūros politika
    • Šventės
  • Visuomenė
    • Pilietinė visuomenė
    • Politika ir ekonomika
    • Švietimas
    • Žmonės
    • Užsienio lietuviai
    • Ukrainos balsas
    • Žiniasklaida
    • Laiškai Alkui
    • Pareiškimai
  • Gamta ir žmogus
    • Gamta ir ekologija
    • Šventvietės
    • Energetika
    • Sveikata
    • Psichologija
    • Kelionės
    • Kylam
    • Įvairenybės
  • Mokslas
    • Mokslo naujienos
    • Technika ir technologijos
    • Astronomija ir kosmonautika
    • Mokslo darbai
  • Skaitiniai
    • Žinyčia
    • Lituanistikos klasika
    • Prieškario skaitiniai
    • Dienoraščiai, įspūdžiai, apžvalgos
    • Grožinė kūryba
  • Visi rašiniai
No Result
View All Result
Alkas.lt
No Result
View All Result
Pradžia Nuomonių ratas Lietuvos kelias

D. Petkus. Kaip „Laisvės“ partija Lietuvą „išdūrė“

Dovilas Petkus, www.propatria.lt
2021-02-23 01:06:01
9
Dovilas Petkus | Alkas.lt, J. Vaiškūno nuotr.

Dovilas Petkus | Alkas.lt, J. Vaiškūno nuotr.

Praėjus daugiau nei trejetai mėnesių nuo Seimo rinkimų, galime įvertinti pirmuosius naujosios vyriausybės darbus. Reikia, pažymėti, kad valdantieji rudenį atėjo su šūkiais apie mažesnius draudimus ir daugiau laisvės, ypač ryški šiuo klausimu buvo „Laisvės“ partija ir jos lyderė, dabartinė šalies ekonomikos ministrė Aušrinė Armonaitė. Deja, skambūs posakiai apie laisvę liko praeityje, o Lietuvos visuomenė tapo įkalinta iškreiptų veidrodžių karalystėje. 

Verslo laisvė – niekam nereikalingas energijos švaistymas?

Su dvigubais standartais karantino metu nebesitaikstantys smulkieji verslai paskelbė, jog savo teises prieš valstybe gins teismuose. Lietuvos smulkiojo ir vidutinio verslo tarybos pirmininkė Dalia Matukienė svarstė, kodėl didieji prekybos centrai, turintys tokias pačias ir netgi blogesnes sąlygas, negu smulkieji, veikė viso karantino metu, o smulkusis verslas iki šiol negali normaliai funkcionuoti. Galime prisiminti ir karantino pradžioje išreikštą smukiųjų verslų prašymą, suvaržymų metu bent jau apriboti prekybos centruose kitų, ne maisto prekių pardavimą, nes tokiu būdu rinka, kurioje nukenčia smulkieji, išsikreipia dar labiau. Į tokius verslo prašymus ekonomikos ministrė sureagavo teigdama, jog „ne maisto produktų pardavimo apribojimai didžiuosiuose prekybos centruose būtų tik bereikalingas energijos švaistymas“.

Sunku suvokti, kad byrant žmonių gyvenimams ir prarandant dešimtmečius kurtus verslus, už Lietuvos ekonomiką atsakingas šalies vadovas leidžia sau svaidytis frazėmis, kurios niekina šalies piliečių darbą ir pastangas. Kažkam tai – gyvenimas, o kitiems – nereikalingas energijos švaistymas.. Prieš rinkimus programose deklaruojama verslo laisvė, šiandien yra išskirtinai garantuojama tik didžiajam verslui, karantino metu susišluojančiam visą pelną. Tokio pobūdžio politika, laiminama vyriausybės, panašėja į verslo skerdynes, siekiant visą šalies rinką atiduoti į keletos asmenų rankas. Ne verslo laisvė, bet atvira oligarchizacija. 

Dar daugiau, nors Lietuvoje išties galime pasigesti libertarios politikos idėjų ir normalios diskusijos šia tema, mūsų šalyje verslo gerovę pasišovusi ginti „Laisvės“ partija, biudžete ragina pūsti biudžeto eilutes, skirtas įvairiausio plauko diskriminacijų ir lyčių lygybių institutams, mintantiems iš mūsų visų pinigų. Sunkmečio metu, suvaržius žmonių gerbūvį, dar drįstama ir pasišvaistyti valstybės lėšomis. Panašu, kad su laisvės lozungu atėjusiai liberaliai politikai „be draudimų“ labiau tinka oligarchų liokajų ir puotos maro metu organizatorių sinonimai. TikTok programėleje nuolat besilinksminančiai mūsų ekonomikos ir inovacijų ministrei būtų neprošal nukreipti savo energiją tinkama linkme – įsiklausant į verslo bendruomenės poreikius ir tinkamai juos atstovaujant, nes to nevykdant, Lietuvai išties būtina kito asmens energija šiame poste. 

„Laisvės“ partijos vertybės išties kuria mažiau draudimų?

Kitos Lietuvos valdančiųjų propaguojamos vertybės ir iš jų atsirandantys įstatymų projektai, taip pat nežada mažiau suvaržymų. „Laisvės“ partijos prioritetas įtvirtinti homoseksualias partnerystes ir santuokas, jokioje Lietuvos rinkėjų amžiaus grupėje neturi daugumos palaikymo. Net ir jauniausi šalies piliečiai, vadinami šios partijos elektoratu, tarp 18 – 29 m. nepalaiko tokių iniciatyvų. Panašiai ir su asmenvardžių pakeitimo ne valstybine kalba įstatymu, kurį Vilnijos krašte 2014 m. vykdytame tyrime „svarbiu klausimu“ įvardijo vos apie 15 proc. pačių lenkakalbių.

Jokio realaus visuomenės pritarimo neturintys klausimai yra išpučiami ir buldozeriu stumiami Seimo darbotvarkėse. Negana to, „Laisvės“ partija buvo pirmoji, kuri į savo nuostatas įtraukė ir siekį įvesti „neapykantos kalbos“ įstatymą, kuriuo būtų baudžiami visi nepritariantys gėjų partnerystei. Tokiu atveju, dauguma tam nepritariančių šalies piliečių arba dėl religinių įsitikinimų niekada su tokiais šeimos modeliais negalintys sutikti rinkėjai yra prievarta ir draudimais nutildomi ir persekiojami. Kad šis įstatymas nėra tik asmens orumą ar garbę ginantis potvarkis, įrodo ir Vakarų šalių praktika, kuomet viešai homoseksualias sąjungas kritikavę asmenys arba gėjų vestuvėms tortą atsisakiusi iškepti privati įmonė buvo apkrauta didžiulėmis baudomis. 

Galų gale reikia pasakyti, jog ryškiausi pastarųjų metų išpuoliai prieš istorinę atmintį buvo paradoksaliai vykdomi ne antivalstybinėmis vadinamos Voldemaro Tomaševskio partijos, o „Laisvės“ partijos su Vilniaus meru priešakyje. Be jokio pasitarimo naktimis dingstančios Lietuvos partizanų, tokių kaip Jono Noreika atminimo lentos, yra įrodymas, jog diskusija ir demokratiškumas nėra šios politinės jėgos bruožas. Laisvės suvokimas dažnai apibrėžiamas įvairiai, tačiau kiekvienas sveiko proto žmogus gali nujausti, kada taip vadinama „laisvė“ pradeda labiau priminti diktatūrą. Oligarchinę, neatstovaujančią tautos, baudžiančią už nuomonę diktatūrą.  Labiausiai apgauti šioje istorijoje turėtų jaustis žmonės, atidavę balsą už šią politinę jėgą, tikėdamiesi „mažiau draudimų“.

Tai turėtų būti visiems pamoka, jog „laisvė“ išties yra gražus žodis, po kuriuo gali slėptis dar neregėti suvaržymai. 

Spausdinti 🖨

Susiję straipsniai:

  1. Laisvės partija patvirtino kandidatų sąrašą ir rinkimų programą
  2. Laisvės partija ruošiasi rinkimams – pristatė savo Ateities ekonomikos planą
  3. Staigmeną rinkimuose pateikusi Laisvės partija apie galimas koalicijas kol kas nesvarsto
  4. D. Petkus. Kam turime dėkoti už savo šimtmetį?
  5. M. Kundrotas. Ar leisime Lietuvą paversti kumetynu?
  6. Vyriausybėje tartasi, kaip toliau gerinti smulkiojo ir vidutinio verslo sąlygas
  7. Š.Navickis. Nesiskaitymo pradmenys
  8. Č. Iškauskas. Smėlis pro pirštus. Ironiškos pastabos
  9. A. Bagdonas. Sirgti ar bankrutuoti?
  10. R. Karbauskis. Tragikomedija „130 kvailumo atspalvių arba nuo vilko ant meškos“
  11. L. Kairiūkštis. Ar reikia palaikyti smulkųjį verslą?
  12. V. Radžvilas. Pavergti laisvinant
  13. J. Dirvonėnas. Senoji legenda – 2013?
  14. A. Žarskus. Kita laisvių ir teisių pusė
  15. Ministrė ketina į Lietuvos įmones pritraukti gabių užsienečių

Siūlomi vaizdo įrašai:

ALKO TURINYS

Pastabos 9

  1. Vidas says:
    4 metai ago

    Geras, teisingas straipsnis. Aciu, kad rasote tokiomis aktualiomis Lietuvai temomis. Pagarba!

    Atsakyti
  2. Bartas says:
    4 metai ago

    Toliau bus dar gražiau. Čia tik žiedeliai.

    Atsakyti
    • Kantrybės! says:
      4 metai ago

      Sako, tai dar tik žiedeliai?
      – Jokubaitis: po trejų metų tie, kuriuos išrinkom, pradės daryti dalykus, kurie mums nepatinka
      – delfi.lt/news/daily/lithuania/jokubaitis-po-treju-metu-tie-kuriuos-isrinkom-prades-daryti-dalykus-kurie-mums-nepatinka.d?id=85790243

      Atsakyti
    • Žemyna says:
      4 metai ago

      Žurnalistas apie valdančiųjų ir Nausėdos santykius: užkulisiuose vis dažniau minimas žodis „apkalta“
      – delfi.lt/news/daily/lithuania/zurnalistas-apie-valdanciuju-ir-nausedos-santykius-uzkulisiuose-vis-dazniau-minimas-zodis-apkalta.d?id=86546725 —

      Prieš rinkimus G.N. pasisakė, jog valstybinė kalba pase turi likti savo vietoje. Taigi – jis nereikalinga kliūtis, kurią reikia pašalinti, kad negaišintų, kad darbai nestotų?„Atšilimas” su strategine baigėsi, ryžtingajai ministrei kliūtys iš kelio šalinamos? Gal 1/4 balsų visu sąrašu šiaip taip surinkusieji vers lauk tą, kas pats asmeniškai tiesiogiai (ne sąrašu, lyg skydu prisidengęs), surinko ar ne per pusės rinkėjų balsus? Tai ir yra liberalumas, tolerancija? Tai „Laisvės” partijos esmė?
      Kai verčiame, ar galiausiai ne perversmą turime? Perversmo prireikia, kai balsavimu nepavyksta mažos grupės įnorio patenkinti?

      Atsakyti
    • „Stepas paskuii stepą” says:
      4 metai ago

      o žingsnis po žingsnio perimam viską į „liberalų” rankas? –
      TS-LKD frakcijai paruošta pažyma dėl tolesnio prezidento atstovavimo EVT: įžvelgia grėsmę Lietuvos įtakai ES
      – delfi.lt/news/daily/lithuania/ts-lkd-frakcijai-paruosta-pazyma-del-tolesnio-prezidento-atstovavimo-evt-izvelgia-gresme-lietuvos-itakai-es.d?id=86548557

      Atsakyti
      • Užsienio nebėra! says:
        4 metai ago

        vartojamas žodis „užsienis” rodo neteisingą ?prezidento požiūrį, kai pasaulis globalėja, ir jokio užsienio apskritai nebėra.
        Kitur sakoma „išorė”. Kas kitaip sako – netinka būti politiku.. Radijo laidoje, berods, ir tuo, kaip viena itin svarbių priežasčių, grįstas siekis atimti iš prezidento teisę dalyvauti Vadovų taryboje ir perduoti tai premjerei…. .

        Atsakyti
  3. Pajūrietis says:
    4 metai ago

    O dabar laukiame tamstos straipsnio „Kas jie, tos partijos rinkėjai?“. Arba „Kaip jie atėjo į valdžią?“. Apie gilumines priežastis.

    Atsakyti
  4. Pensininkas says:
    4 metai ago

    Ministrės galvoje supratimo apie ekonomiką nėra, joje švilpauja tik piderastiniai vėjai, kurie ją ir atpūtė į seimą. Šimonytė, iš moteriško solidarumo, pasiėmė ją (kaip ir kitus ministrus – “specialistus”) į savo šaunios vyriausybės gretas. Dabar tikrai gyvensime Nausėdinėje gerovės valstybėje.

    Atsakyti
    • Bartas says:
      4 metai ago

      Prasiskverbė ir tokios žinutės (nesakysiu iš kur) , kad ši mergina (Šimonytė) užsimanė Lietuvos Respublikos prezidentui, iš kedės ”,išlaužti vieną koją”. ( jei paklausite, kam tą koją laužti, o čia jau “fizika”. Laikyk lygsvarą ir nesitampyk ). Nes, jos manymu, prezidentas gali nesugebėti “mandatuoti” vyriausybės sprendimų ES viršūnių susitikime.
      A ne gražus lietuviškas naujadaras ?
      Ir
      “iš kur mergaitei tiek drąsos
      tiek valios geležinės”.
      O gal tikrai jos rankoje granata?

      Atsakyti

Parašykite komentarą Atšaukti atsakymą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Naujienos

A. Stulginskiui skirta paroda
Istorija

Istorinėje Prezidentūroje atidaroma A. Stulginskiui skirta paroda

2025 07 05
Baltijos esperantininkų dienos Kaune | Lietuvos esperantininkų sąjungos nuotr.
Kalba

Baltijos esperantininkų dienos Kaune

2025 07 05
„Tautiška giesmė aplink pasaulį“ | Facebook nuotr.
Kultūra

„Tautiška giesmė“ sekmadienį skambės visoje Lietuvoje: skelbia giedojimo vietų sąrašą

2025 07 05
Lietuvos karaliaus Mindaugo karūnavimo ir tautiškos giesmės diena kviečia į Kernavę | Rengėjų nuotr.
Istorija

Lietuvos karaliaus Mindaugo karūnavimo ir tautiškos giesmės diena kviečia į Kernavę

2025 07 05
šiauliai„Saulės žiedas“ 2025.
Etninė kultūra

Tarptautinė folkloro šventė „Saulės žiedas“ Šiauliuose tęsiasi – miestas alsuoja pasaulio folkloro ritmais

2025 07 05
Vilniaus koncertų ir sporto rūmai | Paveldo komisijos nuotr.
Architektūra

Valstybės išlaidos auga, o Sporto rūmų ateitis – vis dar be sprendimo

2025 07 05
Apytalaukio dvaro rūmai | Wikipedia.org nuotr.
Architektūra

Paveldo komisija nepritarė Apytalaukio dvaro išbraukimui iš Neprivatizuotinų buvusių dvarų sodybų sąrašo

2025 07 05
Maisto gaminių klastitės
Gamta ir žmogus

Tarp dažniausių klastočių – vynas ir saldainiai

2025 07 04

SKAITYTOJŲ PASTABOS

  • lietuvospatriotas apie G. Songaila. „Galindų ir Gintaro keliu“ ekspedicija signtaro A. Patacko atminimui – 3-oji diena (IV)
  • juras apie G. Songaila. „Galindų ir Gintaro keliu“ ekspedicija signtaro A. Patacko atminimui – 3-oji diena (IV)
  • juras apie G. Songaila. „Galindų ir Gintaro keliu“ ekspedicija signtaro A. Patacko atminimui – 3-oji diena (IV)
  • juras apie G. Songaila. „Galindų ir Gintaro keliu“ ekspedicija signtaro A. Patacko atminimui – 3-oji diena (IV)

NAUJAUSI STRAIPSNIAI

  • Istorinėje Prezidentūroje atidaroma A. Stulginskiui skirta paroda
  • Kaitros dienoms – naminiai gaivinantys gėrimai
  • Kuo pasikliauti renkantis naudotą automobilį?
  • Baltijos esperantininkų dienos Kaune

Kiti Straipsniai

Specialiųjų tyrimų tarnyba

STT pradėjo tyrimą dėl G. Palucko verslo

2025 07 02
Būstas | pixabay.com, Chaiyananuwatmongkolchai nuotr.

Būsto paskola planuojant šeimą ar verslą: ką svarbu žinoti?

2025 07 01
Lukas Savickas ir Marija Jakubauskienė | alkas.lt, A. Sartanavičiaus nuotr.

Priimti Akcinių bendrovių įstatymo pakeitimai

2025 06 30
SEO

Google Ads ar SEO? Kur investuoti, jei biudžetas ribotas?

2025 06 26
Ekonomika | pixabay.com, Deedster nuotr.

Konkurencingumo reitinge – istorinis Lietuvos šuolis

2025 06 17
Pinigai

Po svarstymo pritarta siūlymui didinti pelno mokestį

2025 06 12
Gitanas Nausėda

Prezidentas lankosi Japonijoje

2025 06 09
Degalinė | pixabay.com nuotr.

Verslas prašo valdžios apsaugoti nuo azijietiškų degalų klastočių

2025 06 02
Darbo atmosfera | unsplash.com nuotr.

Vis daugiau pradedančiųjų verslininkų renkasi regionus

2025 05 28
Darius Kuolys

D. Kuolys. Kaip sugriauti Respubliką? Kaip nuginkluoti ir pavergti laisvą tautą?

2025 05 21

Skaitytojų nuomonės:

  • lietuvospatriotas apie G. Songaila. „Galindų ir Gintaro keliu“ ekspedicija signtaro A. Patacko atminimui – 3-oji diena (IV)
  • juras apie G. Songaila. „Galindų ir Gintaro keliu“ ekspedicija signtaro A. Patacko atminimui – 3-oji diena (IV)
  • juras apie G. Songaila. „Galindų ir Gintaro keliu“ ekspedicija signtaro A. Patacko atminimui – 3-oji diena (IV)
  • juras apie G. Songaila. „Galindų ir Gintaro keliu“ ekspedicija signtaro A. Patacko atminimui – 3-oji diena (IV)
  • m apie G. Songaila. „Galindų ir Gintaro keliu“ ekspedicija signtaro A. Patacko atminimui – 3-oji diena (IV)
 
 
 
 
 
Kitas straipsnis
U. Armalis. Vietoje pagalbos gidams ciniškas viceministro pasveikinimas

U. Armalis. Vietoje pagalbos gidams ciniškas viceministro pasveikinimas

Sekite mus Feisbuke

Naujienos | Nuomonių ratas | Kultūra
Visuomenė | Gamta ir žmogus | Mokslas
Skaitiniai | VideoAlkas | Visi rašiniai | Paremkite Alką
 Pradžia

Alkas.lt su Jūsų parama – už lietuvišką Lietuvą!

 fs22 mods | ket testai | Farming Simulator 25 mods | Inbank vartojimo paskolos | FS25 | fs25 mods | DARBO SKELBIMAI | lėktuvų bilietai

 

© 2011 Alkas.lt - Visos teisės saugomos. | Svetainę kūrė - Studija 4D

  • Saulės arkliukai
  • Renginiai
  • Reklama
  • Turinys
  • Apie Alkas.lt
  • Paremkite Alką
No Result
View All Result
  • Naujienos
    • Lietuvoje
    • Baltų žemėse
    • Užsienyje
  • Nuomonių ratas
    • Lietuvos kelias
    • Lietuvos kūrėjai
    • Sekmadienio sakmė
    • Akiračiai
    • Lietuvos repolonizacijai – ne!
    • Moksleivių mintys
  • Kultūra
    • Etninė kultūra
    • Mes baltai
    • Kalba
    • Religija
    • Istorija
    • Kultūros paveldas
    • Menas
    • Architektūra
    • Literatūra
    • Kultūros politika
    • Šventės
  • Visuomenė
    • Pilietinė visuomenė
    • Politika ir ekonomika
    • Švietimas
    • Žmonės
    • Užsienio lietuviai
    • Ukrainos balsas
    • Žiniasklaida
    • Laiškai Alkui
    • Pareiškimai
  • Gamta ir žmogus
    • Gamta ir ekologija
    • Šventvietės
    • Energetika
    • Sveikata
    • Psichologija
    • Kelionės
    • Kylam
    • Įvairenybės
  • Mokslas
    • Mokslo naujienos
    • Technika ir technologijos
    • Astronomija ir kosmonautika
    • Mokslo darbai
  • Skaitiniai
    • Žinyčia
    • Lituanistikos klasika
    • Prieškario skaitiniai
    • Dienoraščiai, įspūdžiai, apžvalgos
    • Grožinė kūryba
  • Visi rašiniai