Ketvirtadienis, 21 gegužės, 2026
  • Saulės arkliukai
    • Diskusijos
    • Gyvoji tradicija
    • Etninės kultūros paveldas
    • Kultūros teorijų labirintai
    • Iš mokslo tyrimų
    • Ugdytojai ir ugdytiniai
    • Profesijos
    • Subkultūros
    • Kitos kultūros
    • Kūryba
    • Mes skaitome knygas
    • Margos pievos: renginiai
    • Keliauk lėtai: tėvynės pažinimas
    • Praktiniai patarimai
    • Iš mados istorijos
    • Mados tinklarastininkas
    • Fotogalerijos
    • Redakcija
  • Renginiai
  • Reklama
  • Turinys
  • Apie Alkas.lt
  • Paremkite Alką
Alkas.lt
  • Naujienos
    • Lietuvoje
    • Baltų žemėse
    • Užsienyje
  • Nuomonių ratas
    • Lietuvos kelias
    • Lietuvos kūrėjai
    • Sekmadienio sakmė
    • Akiračiai
    • Lietuvos repolonizacijai – ne!
    • Moksleivių mintys
  • Kultūra
    • Etninė kultūra
    • Mes baltai
    • Kalba
    • Religija
    • Istorija
    • Kultūros paveldas
    • Menas
    • Architektūra
    • Literatūra
    • Kultūros politika
    • Šventės
  • Visuomenė
    • Pilietinė visuomenė
    • Politika ir ekonomika
    • Švietimas
    • Žmonės
    • Užsienio lietuviai
    • Ukrainos balsas
    • Žiniasklaida
    • Laiškai Alkui
    • Pareiškimai
  • Gamta ir žmogus
    • Gamta ir ekologija
    • Šventvietės
    • Energetika
    • Sveikata
    • Psichologija
    • Kelionės
    • Kylam
    • Įvairenybės
  • Mokslas
    • Mokslo naujienos
    • Technika ir technologijos
    • Astronomija ir kosmonautika
    • Mokslo darbai
  • Skaitiniai
    • Žinyčia
    • Lituanistikos klasika
    • Prieškario skaitiniai
    • Dienoraščiai, įspūdžiai, apžvalgos
    • Grožinė kūryba
  • Visi rašiniai
No Result
View All Result
  • Naujienos
    • Lietuvoje
    • Baltų žemėse
    • Užsienyje
  • Nuomonių ratas
    • Lietuvos kelias
    • Lietuvos kūrėjai
    • Sekmadienio sakmė
    • Akiračiai
    • Lietuvos repolonizacijai – ne!
    • Moksleivių mintys
  • Kultūra
    • Etninė kultūra
    • Mes baltai
    • Kalba
    • Religija
    • Istorija
    • Kultūros paveldas
    • Menas
    • Architektūra
    • Literatūra
    • Kultūros politika
    • Šventės
  • Visuomenė
    • Pilietinė visuomenė
    • Politika ir ekonomika
    • Švietimas
    • Žmonės
    • Užsienio lietuviai
    • Ukrainos balsas
    • Žiniasklaida
    • Laiškai Alkui
    • Pareiškimai
  • Gamta ir žmogus
    • Gamta ir ekologija
    • Šventvietės
    • Energetika
    • Sveikata
    • Psichologija
    • Kelionės
    • Kylam
    • Įvairenybės
  • Mokslas
    • Mokslo naujienos
    • Technika ir technologijos
    • Astronomija ir kosmonautika
    • Mokslo darbai
  • Skaitiniai
    • Žinyčia
    • Lituanistikos klasika
    • Prieškario skaitiniai
    • Dienoraščiai, įspūdžiai, apžvalgos
    • Grožinė kūryba
  • Visi rašiniai
No Result
View All Result
Alkas.lt
No Result
View All Result
Pradžia Naujienos Lietuvoje

Už valstybinės vėliavos išniekinimą skirtas darbas su seneliais ir neįgaliaisiais…

Jonas Vaiškūnas, www.alkas.lt
2014-01-02 14:26:38
139
PERŽIŪROS
14
Už valstybinės vėliavos išniekinimą skirtas darbas su seneliais ir neįgaliaisiais…
Vėliavos niekintojas padirbės su seneliais  | Alkas.lt asociatyvinė nuotr.
Vėliavos niekintojas padirbės su seneliais | Alkas.lt asociatyvinė nuotr.

39-erių metų klaipėdietis išniekinęs svarbiausią Lietuvos simbolį – valstybinę vėliavą bus nubaustas darbu…

Užuot paskyręs deramą bausmę už svarbiausio Lietuvos simbolio išniekinimą teismas nusprendė nusikaltėlį pamokyti darbu.

Aštuonių mėnesių laisvės apribojimo bausmė, 90 valandų neatlygintino darbo sveikatos priežiūros, globos ar rūpybos įstaigose, kurios rūpinasi neįgaliaisiais ar nusenusiais žmonėmis, bei įpareigojimas pradėti dirbti arba užsiregistruoti darbo biržoje – taip už valstybės simbolių išniekinimą naujųjų išvakarėse nuteistas 39 metų klaipėdietis Igoris V. – pranešė Klaipėdos apygardos prokuratūra.

„Bausmė darbu su seneliais ir neįgaliaisiais tai spjūvis į veidą visiems neatlygintinai  dirbantiems savanoriams. Tokie sprendimai mūsų darbą prilyginantys bausmei formuoja neigiamą jaunosios kartos požiūrį į neatlygintiną savanorišką darbą globos bei rūpybos srityje. Tuo pačiu viešai išreiškiama nepagarba ir patiems seneliams bei neįgaliesiems, kurie patikimi nusikaltėlių priežiūrai. Senelių ir neįgaliųjų priežiūra – nusikaltėlių reikalas! – ar ne tokią mintį perša tokie teismo sprendimai?“, – Alkas.lt redakcijai piktinosi jau ne pirmus metus savanoriaujantis Rimantas M.

Klaipėdietis Igoris V. nuteistas už tai, kad 2012 m. rugpjūčio mėn. bei 2013 m. birželio mėn. į socialinio tinklo „Facebook“ svetainės asmeninę paskyrą  kelis kartus buvo įkėlęs nuotraukas su išniekintos Lietuvos valstybinės vėliavos vaizdais.

Vienoje nuotraukoje matyti, kaip autorius rankose laiko suplėšytą trispalvę, kitoje užfiksuota ant grindų numesta trispalvė, ant kurios pastatytas nacistinės Vokietijos karininko uniforma vilkintis manekenas, dar kitose – panašūs nepagarbūs vaizdai, kuriuose nufotografuotas  nuteistasis, pats vilkintis nacistine uniforma bei rankose laikantis pistoleto – kulkosvaidžio maketą. Visais atvejais po nuotraukomis rusų kalba buvo parašyti valstybės simbolį – Lietuvos trispalvę – menkinantys komentarai.

„Nuteistasis visiškai prisipažino padaręs jam inkriminuotą nusikalstamą veiką, dėl to gailėjosi ir tai pripažinta kaltinamojo atsakomybę lengvinančia aplinkybe. Atsakomybę sunkiančių aplinkybių nenustatyta“, – aiškino bylą supaprastinto proceso tvarka baigęs ir vienerių metų laisvės apribojimo bausmę kaltininkui skirti prašęs Klaipėdos apygardos prokuratūros Klaipėdos apylinkės prokuroras Kęstutis Veitas. Teismas bausmę nuteistajam sumažino trečdaliu.

Nuteistajam teismas  uždraudė turėti, naudoti, įgyti, saugoti pačiam ar perduoti kitiems asmenims Lietuvos valstybės simbolius.

Įstatymas už valstybės simbolių išniekinimą (pagal LR BK 127 str.)  numato baudą,   laisvės apribojimą, areštą arba laisvės atėmimą iki dvejų metų.

Priminsime, kad prieš Kalėdas Vilniuje buvo sulaikyta  grupę Lenkijos piliečių, kurie su Lietuvos Respublikos valstybine vėliava Rasų kapinėse valė sniegą nuo diktatoriaus Juzefo Pilsudskio paminklo. Kol kas nepranešama kokios bausmės sulauks šie išgamos.

Gal ir jie bus įpareigoti padirbėti su seneliais ir neįgaliaisiais ir užsiregistruoti darbo biržoje?

Spausdinti 🖨

Susiję straipsniai:

  1. Jau šiemet žadama išplėsti istorinės vėliavos panaudojimo galimybes
  2. Gedimino kalno bokšte įvyko Lietuvos vėliavos pakėlimo iškilmės (nuotraukos)
  3. Kaune paminėta Lietuvos vėliavos diena
  4. Lenkai Vilniuje išniekino Lietuvos Respublikos vėliavą
  5. Lietuvos vėliava skraidė padangėje virš sostinės (nuotraukos)
  6. Klaipėdos tarybos narys atkakliai siekia dvikalbystės uostamiestyje
  7. Č. Iškauskas. Kodėl esame tokie liurbiai? (pirmadienio mintys)

Naujienos iš interneto:

Siūlomi vaizdo įrašai:

ALKO TURINYS

Pastabos 14

  1. gailestingumas ne be priežasties says:
    12 metų ago

    Matyt bus VSD suinventorizuotas į sandėliuką bilduku.Klausysis alubariuose,ką sovietofilai putinistai rusiškai riaugėja ir raportuos savo kuratoriui.Dėl to ir atsižvelgta į “nuoširdžią” atgailą.Kada VSD supras,kad negalima viso menkaverčio šlamšto inventorizuoti,tą šlamštą reikia nuleidinėti į išvietės skylę? Siena juk netoli,”matuškoje” su tokiais “nuopelnais” jis irgi toli nenueitų,ten savo mėšlo užtenka.

    Atsakyti
  2. Nepolitikas says:
    12 metų ago

    Jo, skaudu …. Atrodo nuteisti iki gyvos galvos ir baigta. Bet tada jau bus ne teisingumas, o kerštas. Tokius reikia auklėti kitaip: 90 valandų neatlygintino darbo su papildomą sąlyga: Pradedant ir užbaigiant darbą – perskaityti Lietuvos Himną. O darbas turi būti viešas(jog paniekinimas buvo viešas) – tualetų valymas, šaligatvių šluostymas, paminklų valymas ir t.t. su savimi privalo nešioti lentelė su užrašu: Aš nuteistas už …., pagal BK …. Aplamai nepagarba Tautai, valstybei pasekė apogėjų: šlapinasi kur tik nori, rodo užpakalius ir tai valdžia toleruoja-atsiperka baudomis! Ar galima vertinti Tautos dvasią, gimtąją kalbą, raštą ir papročius – PINIGAIS? O kokį pavyzdį parodė policininkai Garliavoje?….

    Atsakyti
  3. N says:
    12 metų ago

    Darbas gerai. Bet tik ne su senukais ir neįgaliaisiais. Tualetus valyti turėtų.

    Atsakyti
  4. Algimantas Končius says:
    12 metų ago

    Aš tokiam šuns prižiūrėti nepatikėčiau. Sovietiniai teisėjai tyčiojasi iš Lietuvos, kaip ir tas jų nuteistasis.

    Atsakyti
  5. anonimas says:
    12 metų ago

    Ot gerai kad nubaudė. Bet jo vėliava tik 100 metų senumo. Įdomu kas būtų už Lietuvos Vyčio išniekinimą, kuriam skaičiuojama daugiau nei tūkstantis metų?

    Atsakyti
    • Tomas says:
      12 metų ago

      Jei būtų skaičiuojama pagal metus, tai už tamstos išniekinimą būtų iškarto į laisvę paleidžiami nusikaltėliai.

      Atsakyti
  6. Dalė says:
    12 metų ago

    Vargšai seneliai ir neįgalieji –
    UŽ KĄ JIEMS TOKIA BAUSMĖ?..

    Atsakyti
  7. duskit čebuvei! says:
    12 metų ago

    Sveikoje Valstybėje ir visuomenėje toks išgama ir jo visa giminė žaibiškai netektų išimties tvarka gautos pilietybės. O pas mus toks “mielas Lietuvos žmogus”: skaito komentarus ir žvengia…

    Atsakyti
    • savanore says:
      12 metų ago

      tai tie siuksles dar ir Lietuvos pilietybe turi??????????????kuo greiciau atimt ir isspirti von.

      Atsakyti
  8. albinas says:
    12 metų ago

    įdomu kaip bus nubausti šitie lenkai už Lietuvos vėliavos išniekinimą? O gal Linkevičius tiesiog atsiprašys Lenkų.

    http://www.delfi.lt/news/daily/crime/nufilmuota-kaip-lenkai-lietuvos-veliava-vale-sniega-nuo-j-pilsudskio-kapo.d?id=63604934

    Atsakyti
    • N says:
      12 metų ago

      Jie į teismą net neatvažiuos. O Lenkijos policija gaus įsakymą jų nepristatyti Lietuvon.

      Atsakyti
  9. Arūnas says:
    12 metų ago

    Toks nubaudimas už Lietuvos vėliavos išniekinimą tai yra antrasis jos išniekinimas. Tai tas pat kai pedofilą už bausmę paskirti naktiniu budėtoju kūdikių namuose.

    Atsakyti
  10. anonymous says:
    12 metų ago

    Lietuviai – Lietuvai, Lietuviai – Lietuvoje – per amžius!

    Atsakyti
  11. Šviesulys says:
    12 metų ago

    Gal kas žino kokia pateiktų vėliavų niekintojų veikos motyvacija?

    Atsakyti

Parašykite komentarą Atšaukti atsakymą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Naujienos

Pranės Dundulienės knyga „Senieji lietuvių šeimos papročiai“
Istorija

Išleista mokslininkės etnografės Pranės Dundulienės knyga „Senieji lietuvių šeimos papročiai“

2026 05 21
Malborko pilis
Istorija

Malborko pilies parodai rengtasi ir eksponatų ieškota pilyje

2026 05 21
Automobilis
Lietuvoje

Lietuva – tarp pirmųjų šalių, kur automobiliai nuo šiol gali vairuoti patys

2026 05 20
Statybos | am.lrv.lt nuotr.
Lietuvoje

Statybos įstatymo pataisomis siekiama supaprastinti procesus

2026 05 20
Susitikimas Prezidentūroje
Lietuvoje

Prezidentas su finansų ministru aptarė ekonomikos aktualijas

2026 05 20
Telefonas
Lietuvoje

Šalyje pradeda veikti konsultavimo linija 24/7

2026 05 20
Būstas
Lietuvoje

Paramai būstui įsigyti dar – 5 mln. eurų

2026 05 20
Šateikių dvaras
Lietuvoje

Nuo mokesčio svarstoma atleisti paveldo objektus, kuriuose gyva kultūra

2026 05 20
Ekonomikos ir inovacijų ministerija
Lietuvoje

Investuojantiems į technologijas siūlomos mokesčių lengvatos

2026 05 20
Irena Segalovičienė
Lietuvoje

Seime pristatyta Valstybės kontrolės veiklos ataskaita

2026 05 20
Juras Taminskas
Lietuvoje

Baltijos šalys bendradarbiaus plėtojant autonominį transportą

2026 05 20
NATO naikintuvai virš Vilniaus per Lietuvoje paskelbtą oro pavojų dėl galimo drono
Lietuvoje

Dėl galimo drono Lietuvoje buvo pakelti NATO naikintuvai ir paskelbtas oro pavojus

2026 05 20

SKAITYTOJŲ PASTABOS

  • Ne apie R. Jankūnas. Ko­dėl svei­ka­tos sri­ty­je Lie­tu­va pa­si­rin­ko ben­drą ke­lią ne su JAV, bet su Ru­si­ja ir Ki­ni­ja?
  • Pasakyta žinančių apie R. Jankūnas. Ko­dėl svei­ka­tos sri­ty­je Lie­tu­va pa­si­rin­ko ben­drą ke­lią ne su JAV, bet su Ru­si­ja ir Ki­ni­ja?
  • +++ apie R. Jankūnas. Ko­dėl svei­ka­tos sri­ty­je Lie­tu­va pa­si­rin­ko ben­drą ke­lią ne su JAV, bet su Ru­si­ja ir Ki­ni­ja?
  • +++ apie R. Jankūnas. Ko­dėl svei­ka­tos sri­ty­je Lie­tu­va pa­si­rin­ko ben­drą ke­lią ne su JAV, bet su Ru­si­ja ir Ki­ni­ja?

NAUJAUSI STRAIPSNIAI

  • Vilniaus rotušėje pristatytos Gyvojo paveldo sąvadą papildžiusios tradicijos
  • Išleista mokslininkės etnografės Pranės Dundulienės knyga „Senieji lietuvių šeimos papročiai“
  • Malborko pilies parodai rengtasi ir eksponatų ieškota pilyje
  • Lietuva – tarp pirmųjų šalių, kur automobiliai nuo šiol gali vairuoti patys

Kiti Straipsniai

Temidė

Dėl vykdytų viešųjų pirkimų – ministerijos kreipimasis į prokuratūrą

2026 05 19
Artūras Skardžius

Audito komitetas kreipėsi į prokuratūrą dėl viešo intereso gynimo

2026 05 18
Kavinė

Mokinių darbas vasarą: ką turi žinoti nepilnamečiai ir jų tėvai

2026 05 17
Mariadianas

Klaipėda vėl taps tuo miestu, kuris vasarą pasitinka pirmasis

2026 05 15
Futbolo maniežas

Klaipėdoje įsibėgėja futbolo maniežo su oro kupolu statybos darbai

2026 05 13
Krovininiai automobiliai

Klaipėdoje įrengiama nauja vilkikų svėrimo sistema

2026 05 11
Moksleivių skaitovų varžytuvės Klaipėdos Universitete

Lietuviškas žodis nepraranda galios: KU varžytuvėse – apie 150 jaunųjų skaitovų iš Vakarų Lietuvos

2026 05 11
Sidabru nudažytas sceninis personažas su Lietuvos vėliava minioje – simbolinis lietuviškos tapatybės ir globalistinės kultūros susidūrimo vaizdinys

J. Vaiškūnas. Chicco–Ceccah… Ar lietuviškos tapatybės atsisakysime aidint plojimams?

2026 05 11
Vanduo, kranas, čiaupas

Klaipėdoje – investicijos į vandens kokybę

2026 05 10
Sukurta svetainė, padėsianti tėvams apsaugoti vaikus nuo sužalojimų

Ką svarbu žinoti darbuotojui grįžtant po vaiko priežiūros atostogų?

2026 05 10

Skaitytojų nuomonės:

  • Ne apie R. Jankūnas. Ko­dėl svei­ka­tos sri­ty­je Lie­tu­va pa­si­rin­ko ben­drą ke­lią ne su JAV, bet su Ru­si­ja ir Ki­ni­ja?
  • Pasakyta žinančių apie R. Jankūnas. Ko­dėl svei­ka­tos sri­ty­je Lie­tu­va pa­si­rin­ko ben­drą ke­lią ne su JAV, bet su Ru­si­ja ir Ki­ni­ja?
  • +++ apie R. Jankūnas. Ko­dėl svei­ka­tos sri­ty­je Lie­tu­va pa­si­rin­ko ben­drą ke­lią ne su JAV, bet su Ru­si­ja ir Ki­ni­ja?
  • +++ apie R. Jankūnas. Ko­dėl svei­ka­tos sri­ty­je Lie­tu­va pa­si­rin­ko ben­drą ke­lią ne su JAV, bet su Ru­si­ja ir Ki­ni­ja?
  • Kęstutis K.Urba apie R. Jankūnas. Ko­dėl svei­ka­tos sri­ty­je Lie­tu­va pa­si­rin­ko ben­drą ke­lią ne su JAV, bet su Ru­si­ja ir Ki­ni­ja?
 
 
 
 
 
Kitas straipsnis
Povilas Gylys | Alkas.lt nuotr.

Povilas Gylys traukiasi iš Valstybės pažangos tarybos

Sekite mus Feisbuke

Naujienos | Nuomonių ratas | Kultūra
Visuomenė | Gamta ir žmogus | Mokslas
Skaitiniai | VideoAlkas | Visi rašiniai | Paremkite Alką
 Pradžia

Alkas.lt su Jūsų parama – už lietuvišką Lietuvą!

ket testai | fs25 mods | Refinansavimas | iPhone 16 Pro Max | Daigyklos | gta 5 mods | Paskolos iš SAVY | DARBO SKELBIMAI

 

© 2011 Alkas.lt - Visos teisės saugomos. | Svetainę kūrė - Studija 4D

  • Saulės arkliukai
  • Renginiai
  • Reklama
  • Turinys
  • Apie Alkas.lt
  • Paremkite Alką
No Result
View All Result
  • Naujienos
    • Lietuvoje
    • Baltų žemėse
    • Užsienyje
  • Nuomonių ratas
    • Lietuvos kelias
    • Lietuvos kūrėjai
    • Sekmadienio sakmė
    • Akiračiai
    • Lietuvos repolonizacijai – ne!
    • Moksleivių mintys
  • Kultūra
    • Etninė kultūra
    • Mes baltai
    • Kalba
    • Religija
    • Istorija
    • Kultūros paveldas
    • Menas
    • Architektūra
    • Literatūra
    • Kultūros politika
    • Šventės
  • Visuomenė
    • Pilietinė visuomenė
    • Politika ir ekonomika
    • Švietimas
    • Žmonės
    • Užsienio lietuviai
    • Ukrainos balsas
    • Žiniasklaida
    • Laiškai Alkui
    • Pareiškimai
  • Gamta ir žmogus
    • Gamta ir ekologija
    • Šventvietės
    • Energetika
    • Sveikata
    • Psichologija
    • Kelionės
    • Kylam
    • Įvairenybės
  • Mokslas
    • Mokslo naujienos
    • Technika ir technologijos
    • Astronomija ir kosmonautika
    • Mokslo darbai
  • Skaitiniai
    • Žinyčia
    • Lituanistikos klasika
    • Prieškario skaitiniai
    • Dienoraščiai, įspūdžiai, apžvalgos
    • Grožinė kūryba
  • Visi rašiniai