Pokalbis „Atrakinti mecenatystę: kas skatina ir kas stabdo remti kultūrą?“
Rugpjūčio 28 dieną Kultūros ministerija kviečia į pokalbį „Atrakinti mecenatystę: kas skatina ir kas stabdo remti kultūrą?“, kuri vyks pirmąją renginio „Būtent!“ dieną Vilniuje, Bernardinų sode.
„Mecenatystė palieka ryškų pėdsaką valstybės ir visuomenės gyvenime. Tai ilgalaikė investicija į mūsų ateitį. Visgi, kas lemia sprendimus tapti mecenatu? Kodėl vienus kultūros ir prasmingų iniciatyvų palaikymas motyvuoja, o kitus vis dar verčia abejoti? Kokie veiksniai šiandien skatina, o kokie stabdo šį procesą? Atsakymų ieškosime kartu“, – dalyvauti diskusijoje kviečia kultūros ministras Lukas Alsys.
Renginyje kartu su kultūros ministru diskutuos MO muziejaus direktorė Milda Ivanauskienė ir į mecenatystę įsitraukę verslo atstovai – „Ilzenbergo dvaro“ direktorius Vaidas Barakauskas ir bendrovės „Baltisches Haus“ vadovas Audrius Masionis. Pokalbį moderuos žurnalistė, autorė ir konsultantė Živilė Kropaitė.
Atvirame pokalbyje bus kalbama apie mecenatystės prasmę, motyvus bei tikrąsias patirtis. Dalyviai dalysis įkvepiančiomis istorijomis, netikėtomis įžvalgomis ir konkrečiais pavyzdžiais, kaip parama padeda įgyvendinti idėjas, kuriančias ilgalaikę vertę visuomenei bei paliekančias pėdsaką ateities kartoms. Lankytojai kviečiami ne tik klausytis, bet ir aktyviai įsitraukti į pokalbį – užduoti klausimus, išsakyti savo mintis ir kartu ieškoti būdų, kaip stiprinti mecenatystės tradiciją Lietuvoje.
Diskusija vyks rugpjūčio 28 d. 15.30–16.30 val. Bernardinų sode Vilniuje, Lietuvos Respublikos Vyriausybės erdvėje.
Rugpjūčio 29d. 18.30 val. – pokalbis apie „Gintaro kelią – nuo aisčių iki lietuvių“
Apie Gintaro kelią kaip aisčių ir baltų paveldą, ankstesnio Lietuvos sumanymo likimą bei naujo tarpvalstybinio kelio galimybę bus kalbama 2026 m. rugpjūčio 29 d. 18.30 val. Vilniaus Bernardinų sode, diskusijų festivalyje BŪTENT!
Diskusija vyks Lietuvos žurnalistų sąjungos erdvėje „Medijų tiltai“. Pokalbyje „Gintaro kelias – nuo aisčių iki lietuvių“ dalyvaus visuomenės veikėjas ir istorijos tyrėjas Gintaras Songaila, archeologas prof. Aleksejus Luchtanas ir Kultūros paveldo departamento Tarptautinių ryšių ir paveldo sklaidos skyriaus vedėjas Alfredas Jomantas. Pokalbį ves šių eilučių autorius Jonas Vaiškūnas.
Daugiau apie patį renginį ir jo programą: PRADINIS – LIETUVOS DISKUSIJŲ FESTIVALIS
Renginys – atviras ir nemokamas.


























