Ketvirtadienis, 13 lapkričio, 2025
  • Saulės arkliukai
    • Diskusijos
    • Gyvoji tradicija
    • Etninės kultūros paveldas
    • Kultūros teorijų labirintai
    • Iš mokslo tyrimų
    • Ugdytojai ir ugdytiniai
    • Profesijos
    • Subkultūros
    • Kitos kultūros
    • Kūryba
    • Mes skaitome knygas
    • Margos pievos: renginiai
    • Keliauk lėtai: tėvynės pažinimas
    • Praktiniai patarimai
    • Iš mados istorijos
    • Mados tinklarastininkas
    • Fotogalerijos
    • Redakcija
  • Renginiai
  • Reklama
  • Turinys
  • Apie Alkas.lt
  • Paremkite Alką
Alkas.lt
  • Naujienos
    • Lietuvoje
    • Baltų žemėse
    • Užsienyje
  • Nuomonių ratas
    • Lietuvos kelias
    • Lietuvos kūrėjai
    • Sekmadienio sakmė
    • Akiračiai
    • Lietuvos repolonizacijai – ne!
    • Moksleivių mintys
  • Kultūra
    • Etninė kultūra
    • Mes baltai
    • Kalba
    • Religija
    • Istorija
    • Kultūros paveldas
    • Menas
    • Architektūra
    • Literatūra
    • Kultūros politika
    • Šventės
  • Visuomenė
    • Pilietinė visuomenė
    • Politika ir ekonomika
    • Švietimas
    • Žmonės
    • Užsienio lietuviai
    • Ukrainos balsas
    • Žiniasklaida
    • Laiškai Alkui
    • Pareiškimai
  • Gamta ir žmogus
    • Gamta ir ekologija
    • Šventvietės
    • Energetika
    • Sveikata
    • Psichologija
    • Kelionės
    • Kylam
    • Įvairenybės
  • Mokslas
    • Mokslo naujienos
    • Technika ir technologijos
    • Astronomija ir kosmonautika
    • Mokslo darbai
  • Skaitiniai
    • Žinyčia
    • Lituanistikos klasika
    • Prieškario skaitiniai
    • Dienoraščiai, įspūdžiai, apžvalgos
    • Grožinė kūryba
  • Visi rašiniai
No Result
View All Result
  • Naujienos
    • Lietuvoje
    • Baltų žemėse
    • Užsienyje
  • Nuomonių ratas
    • Lietuvos kelias
    • Lietuvos kūrėjai
    • Sekmadienio sakmė
    • Akiračiai
    • Lietuvos repolonizacijai – ne!
    • Moksleivių mintys
  • Kultūra
    • Etninė kultūra
    • Mes baltai
    • Kalba
    • Religija
    • Istorija
    • Kultūros paveldas
    • Menas
    • Architektūra
    • Literatūra
    • Kultūros politika
    • Šventės
  • Visuomenė
    • Pilietinė visuomenė
    • Politika ir ekonomika
    • Švietimas
    • Žmonės
    • Užsienio lietuviai
    • Ukrainos balsas
    • Žiniasklaida
    • Laiškai Alkui
    • Pareiškimai
  • Gamta ir žmogus
    • Gamta ir ekologija
    • Šventvietės
    • Energetika
    • Sveikata
    • Psichologija
    • Kelionės
    • Kylam
    • Įvairenybės
  • Mokslas
    • Mokslo naujienos
    • Technika ir technologijos
    • Astronomija ir kosmonautika
    • Mokslo darbai
  • Skaitiniai
    • Žinyčia
    • Lituanistikos klasika
    • Prieškario skaitiniai
    • Dienoraščiai, įspūdžiai, apžvalgos
    • Grožinė kūryba
  • Visi rašiniai
No Result
View All Result
Alkas.lt
No Result
View All Result
Pradžia Gamta ir žmogus

Tik sporto ir mitybos apsisaugoti nuo celiulito gali nepakakti

www.alkas.lt
2025-06-01 16:55:00
0
Bėgimas

Bėgimas | pixabay.com, Roxana Williams 1920 nuotr.

       

Nepaisant populiarios nuomonės, celiulitas nėra būdingas tik turinčioms antsvorį – jis gali atsirasti ir lieknoms, aktyviai sportuojančioms moterims. Celiulitas atsiranda ne tik dėl fizinio aktyvumo stokos ir netinkamos mitybos, bet ir kitų veiksnių: genetinio polinkio, hormonų disbalanso ir kraujotakos sutrikimų.

Pasak „Gintarinės vaistinės“ vaistininkės Nedos Pašukonytės, dažnai girdima klaidinga nuomonė, jog celiulitas yra tik antsvorį turinčių ar vyresnio amžiaus moterų problema.

„Tai nėra tiesa, nes celiulitas gali atsirasti ir lieknoms, sportuojančioms moterims. Net ir aktyviai judant bei laikantis sveikos mitybos, odos paviršiaus nelygumai gali išlikti. Kai kurios moterys stebisi, kad jau daugelį metų prižiūri savo kūną, tačiau celiulito visiškai pašalinti nepavyksta. Tai susiję su genetika, kuri turi didelę įtaką šiam procesui“, – pabrėžia ji.

Ar kremai gali padėti?

Vaistininkė pastebi, kad daugelis tikisi, jog anticeliulitiniai kremai visiškai pašalins celiulitą, tačiau tai nėra tikra.

„Nors tokios priemonės gali pagerinti odos būklę ir suteikti jai stangrumo, jos neišsprendžia pagrindinės problemos – riebalų sankaupų po oda. Dažnai kremų sudėtyje randamos tonizuojančios ar stipriai dirginančios medžiagos, kaip kofeinas, L-karnitinas, benzilo nikotinatas ar žaliosios arbatos ekstraktas. Kai kuriais atvejais jos gali sukelti odos jautrumą ar alergines reakcijas, o poveikis gali būti minimalus. Vis dėlto moterys dažnai nepaiso šių rizikų, siekdamos trokštamo rezultato“, – sako N. Pašukonytė.

Tad moterims, kurios nori sumažinti celiulito matomumą, vaistininkė pataria kompleksinį požiūrį. Reguliarus fizinis aktyvumas, subalansuota mityba ir pakankamas skysčių vartojimas gali padėti sumažinti celiulito matomumą, bet nebūtinai visiškai jo atsikratyti.

„Be to, nemažai moterų pastebi pagerėjimą po limfodrenažinių masažų ar kūno įvyniojimų, taip pat savimasažų. Tačiau reikia nepamiršti, kad visų šių priemonių poveikis skiriasi priklausomai nuo organizmo savybių ir gyvenimo būdo. Tiesa, norint išlaikyti efektą, procedūras reikia atlikti reguliariai“, – teigia ji.

Celiulitas – ne tik estetinė problema

Celiulitas skirstomas į tris tipus: edeminį (vandeningą), vangųjį (riebų) ir kietąjį (pluoštinį). Pirmasis tipas – kai gumbeliai pastebimi tik suspaudus odą. Tokio tipo celiulitą galima sumažinti reguliaria fizine veikla, sveika mityba ir atsisakius žalingų įpročių.

„Antrasis tipas – kuomet oda elastinga, minkšta, matomi nedideli gumbeliai, kurių vieta gali kisti. Jie pastebimi tik tam tikroje kūno padėtyje. Šiuo atveju, be sveikos gyvensenos, galima išbandyti ir papildomas priemones, tokias kaip kremai, kūno įvyniojimai ar įvairūs masažai“, – aiškina N. Pašukonytė.

Trečiajam, arba kietajam, tipui būdingi gumbeliai, kurie matomi bet kokioje padėtyje: stovint, gulint, sėdint. Šio tipo celiulitui nepakanka vien jau minėtų metodų, todėl rekomenduojama pasitarti su sveikatos priežiūros specialistais dėl pažangių celiulito gydymo procedūrų, pavyzdžiui, ultragarso ar lazerių terapijos.

„Beje, celiulitas gali atsirasti net ir labai jauname amžiuje – 14–15 metų paauglėms. Tai gali lemti įvairūs veiksniai, tokie kaip mažas fizinis aktyvumas, kaloringo maisto vartojimas, kontraceptinių tablečių vartojimas, kai šios skiriamos tiek aknės gydymui, tiek apsisaugojimui nuo nėštumo“, – teigia vaistininkė.

Anot jos, celiulitas dažnai laikomas tik kosmetine problema, tačiau jis taip pat gali rodyti tam tikrus sveikatos sutrikimus: hormonų disbalansą, skydliaukės problemas, insulino rezistenciją, silpną kraujotaką ar limfos tekėjimą.

„Jis taip pat gali būti susijęs su per dideliu kaloringo ir saldaus maisto suvartojimu bei nepakankamu fiziniu aktyvumu. Tad kai kuriems žmonėms celiulitas gali būti signalas atkreipti dėmesį į gyvenimo būdą, mitybą ir judėjimo įpročius“, – pažymi N. Pašukonytė.

Dažniausiai užduodami klausimai

Moterys dažnai klausia, ar įmanoma visiškai atsikratyti celiulito. „Gintarinės vaistinės“ vaistininkei į šį klausimą tenka atsakyti neigiamai. Jo matomumą sumažinti įmanoma, tačiau visiškai atsikratyti celiulito nepavyks net laikantis griežtos mitybos ar intensyviai sportuojant – viskas priklauso nuo jo tipo.

„Kitas populiarus klaidingas įsitikinimas – kad celiulitą sukelia visi gazuoti gėrimai. Tačiau tai nėra tiesa“, – paaiškina ji.

Celiulito mažinimo priemones reikėtų rinktis ne tik pagal norimą efektą, bet ir atsižvelgiant į individualias odos savybes. Jaunos moterys gali lengviau pasiekti rezultatų dėl elastingesnės odos ir didesnio kolageno kiekio, o brandesnio amžiaus moterims gali prireikti daugiau pastangų.

„Nors celiulitas dažniausiai siejamas su moterimis, apie jį pasiteirauja ir vyrai. Vyrų celiulitas yra retesnis dėl skirtingos odos struktūros ir riebalų pasiskirstymo, tačiau jis gali atsirasti dėl hormoninių pokyčių ar didelio antsvorio. Celiulitą vyrams gali sukelti ir estrogenų terapija dėl prostatos vėžio. Tačiau vaistinėje vyrų, besidominčių šia problema, pasitaiko retai – dažniausiai jie teiraujasi apie anticeliulitines priemones savo antrosioms pusėms“, – atkreipia dėmesį N. Pašukonytė.

Svarbiausia kovojant su celiulitu, pasak vaistininkės, yra kantrybė ir pastovumas. Greitų rezultatų tikėtis neverta, o dažniausia moterų daroma klaida – tikėjimas stebuklingomis priemonėmis, kurios akimirksniu išspręs problemą.

Parengta pagal „Gintarinės vaistinės“ pranešimą

Spausdinti 🖨

Susiję straipsniai:

  1. 7 žingsniai sveikesnės mitybos link
  2. Lietuvos vaikų mitybos tendencijos nedžiugina
  3. Šiandien minima Europos sveikos mitybos diena
  4. Kaip laiku atpažinti mitybos sutrikimo pavojų?
  5. Kaip rudenį išlaikyti energiją ir apsisaugoti nuo virusų?
  6. Kaip darbo vietą paversti sporto aikštele?
  7. Liaudies medicina gali ne tik padėti
  8. Nosies purškalai gali sukelti priklausomybę
  9. Susirgus karštis gali ne tik kilti, bet ir kristi
  10. Skundžiatės miego sutrikimais? Padėti gali šis maistas
  11. Netinkami drabužiai ir avalynė gali pakenkti sveikatai
  12. Apie sveikatą gali išduoti rankos ir nagai
  13. Dėl pilvo pūtimo gali būti kaltas ne tik maistas
  14. 10 tūkst. žingsnių riba gali būti ir pavojinga
  15. Blogas slogos gydymas gali baigti uoslės netekimu

Siūlomi vaizdo įrašai:

ALKO TURINYS

Parašykite komentarą Atšaukti atsakymą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Naujienos

Seimas
Lietuvoje

Seimas papildė atmintinų dienų sąrašą

2025 11 13
Susitikimas Prezidentūroje
Lietuvoje

Prezidentas susitiko su NATO karinio komiteto pirmininku

2025 11 13
Elektra
Energetika

„Litgrid“ pradeda elektros linijos Lietuvos elektrinė–Neris atnaujinimą

2025 11 13
Pinigai
Lietuvoje

Savivaldybių projektams ministerija paskirstė 2,4 mln. eurų

2025 11 13
Saulės žybsnis
Astronomija ir kosmonautika

Žemę talžanti magnetinė audra: kas vyksta ir ko tikėtis?

2025 11 13
Mėsa, maistas
Lietuvoje

Žemės ūkio ir maisto politika pripažinta strategiškai svarbia nacionaliniam saugumui

2025 11 13
Pinigai
Lietuvoje

Trečiąjį ketvirtį sukčiai iš gyventojų išviliojo apie 5 mln. eurų

2025 11 13
Vilniaus rotušė
Lietuvoje

Pradėtas Vilniaus rotušės atnaujinimas

2025 11 13

SKAITYTOJŲ PASTABOS

  • Tik apie A. Juozaitis. Lietuvos finišas nenumaldomai artėja…
  • LIETUVIŠKOS KARALYSTĖS JUNGTINĖS PAJĖGOS apie A. Juozaitis. Lietuvos finišas nenumaldomai artėja…
  • Kęstutis K.Urba apie A. Juozaitis. Lietuvos finišas nenumaldomai artėja…
  • Tik apie A. Juozaitis. Lietuvos finišas nenumaldomai artėja…

NAUJAUSI STRAIPSNIAI

  • Seimas papildė atmintinų dienų sąrašą
  • Prezidentas susitiko su NATO karinio komiteto pirmininku
  • „Litgrid“ pradeda elektros linijos Lietuvos elektrinė–Neris atnaujinimą
  • Savivaldybių projektams ministerija paskirstė 2,4 mln. eurų

Kiti Straipsniai

Kraujo tyrimas

Nuovargis ir sudėtinga susikaupti? Priežastis gali slypėti kraujyje

2025 11 13
Sveikata

Seimas linkęs pritarti priemokų atsisakymui už sveikatos paslaugas

2025 11 11
Akys

Kada regėjimo sutrikimai slepia daugiau nei akių ligas?

2025 11 09
Katės maistas

Visa tiesa apie skanėstus: kaip neperšerti kačių?

2025 11 09
Daržovės, bulvės

Bulvės – ne tik cepelinams

2025 11 09
Kava, cukrus, pienas,

Kodėl gerosios žarnyno bakterijos rinktųsi puodelį espreso?

2025 11 09
Maistas, mėsa

Kiaulienos patiekalai – be didelių išlaidų

2025 11 08
Vitaminas D

Vitamino D daugeliui trūksta ištisus metus

2025 11 08
Rauginti kopūstai

Atėjo metas raugti kopūstus – taip pagaminus, jų neliks iki Kalėdų

2025 11 08
Kada kūnui iš tikrųjų reikia natrio chlorido lašelinės

Kada kūnui iš tikrųjų reikia natrio chlorido lašelinės?

2025 11 07

Skaitytojų nuomonės:

  • Tik apie A. Juozaitis. Lietuvos finišas nenumaldomai artėja…
  • LIETUVIŠKOS KARALYSTĖS JUNGTINĖS PAJĖGOS apie A. Juozaitis. Lietuvos finišas nenumaldomai artėja…
  • Kęstutis K.Urba apie A. Juozaitis. Lietuvos finišas nenumaldomai artėja…
  • Tik apie A. Juozaitis. Lietuvos finišas nenumaldomai artėja…
  • Rimgaudas apie A. Juozaitis. Lietuvos finišas nenumaldomai artėja…
 
 
 
 
 
Kitas straipsnis
Televizorius

Kai televizorius tampa kibernetinių atakų taikiniu

Sekite mus Feisbuke

Naujienos | Nuomonių ratas | Kultūra
Visuomenė | Gamta ir žmogus | Mokslas
Skaitiniai | VideoAlkas | Visi rašiniai | Paremkite Alką
 Pradžia

Alkas.lt su Jūsų parama – už lietuvišką Lietuvą!

Furnitūra | fs22 mods | ket testai | Farming Simulator 25 mods | Inbank vartojimo paskolos | fs25 mods | DARBO SKELBIMAI | Refinansavimas | iPhone 16 Pro Max

 

© 2011 Alkas.lt - Visos teisės saugomos. | Svetainę kūrė - Studija 4D

  • Saulės arkliukai
  • Renginiai
  • Reklama
  • Turinys
  • Apie Alkas.lt
  • Paremkite Alką
No Result
View All Result
  • Naujienos
    • Lietuvoje
    • Baltų žemėse
    • Užsienyje
  • Nuomonių ratas
    • Lietuvos kelias
    • Lietuvos kūrėjai
    • Sekmadienio sakmė
    • Akiračiai
    • Lietuvos repolonizacijai – ne!
    • Moksleivių mintys
  • Kultūra
    • Etninė kultūra
    • Mes baltai
    • Kalba
    • Religija
    • Istorija
    • Kultūros paveldas
    • Menas
    • Architektūra
    • Literatūra
    • Kultūros politika
    • Šventės
  • Visuomenė
    • Pilietinė visuomenė
    • Politika ir ekonomika
    • Švietimas
    • Žmonės
    • Užsienio lietuviai
    • Ukrainos balsas
    • Žiniasklaida
    • Laiškai Alkui
    • Pareiškimai
  • Gamta ir žmogus
    • Gamta ir ekologija
    • Šventvietės
    • Energetika
    • Sveikata
    • Psichologija
    • Kelionės
    • Kylam
    • Įvairenybės
  • Mokslas
    • Mokslo naujienos
    • Technika ir technologijos
    • Astronomija ir kosmonautika
    • Mokslo darbai
  • Skaitiniai
    • Žinyčia
    • Lituanistikos klasika
    • Prieškario skaitiniai
    • Dienoraščiai, įspūdžiai, apžvalgos
    • Grožinė kūryba
  • Visi rašiniai