Ketvirtadienis, 26 vasario, 2026
  • Saulės arkliukai
    • Diskusijos
    • Gyvoji tradicija
    • Etninės kultūros paveldas
    • Kultūros teorijų labirintai
    • Iš mokslo tyrimų
    • Ugdytojai ir ugdytiniai
    • Profesijos
    • Subkultūros
    • Kitos kultūros
    • Kūryba
    • Mes skaitome knygas
    • Margos pievos: renginiai
    • Keliauk lėtai: tėvynės pažinimas
    • Praktiniai patarimai
    • Iš mados istorijos
    • Mados tinklarastininkas
    • Fotogalerijos
    • Redakcija
  • Renginiai
  • Reklama
  • Turinys
  • Apie Alkas.lt
  • Paremkite Alką
Alkas.lt
  • Naujienos
    • Lietuvoje
    • Baltų žemėse
    • Užsienyje
  • Nuomonių ratas
    • Lietuvos kelias
    • Lietuvos kūrėjai
    • Sekmadienio sakmė
    • Akiračiai
    • Lietuvos repolonizacijai – ne!
    • Moksleivių mintys
  • Kultūra
    • Etninė kultūra
    • Mes baltai
    • Kalba
    • Religija
    • Istorija
    • Kultūros paveldas
    • Menas
    • Architektūra
    • Literatūra
    • Kultūros politika
    • Šventės
  • Visuomenė
    • Pilietinė visuomenė
    • Politika ir ekonomika
    • Švietimas
    • Žmonės
    • Užsienio lietuviai
    • Ukrainos balsas
    • Žiniasklaida
    • Laiškai Alkui
    • Pareiškimai
  • Gamta ir žmogus
    • Gamta ir ekologija
    • Šventvietės
    • Energetika
    • Sveikata
    • Psichologija
    • Kelionės
    • Kylam
    • Įvairenybės
  • Mokslas
    • Mokslo naujienos
    • Technika ir technologijos
    • Astronomija ir kosmonautika
    • Mokslo darbai
  • Skaitiniai
    • Žinyčia
    • Lituanistikos klasika
    • Prieškario skaitiniai
    • Dienoraščiai, įspūdžiai, apžvalgos
    • Grožinė kūryba
  • Visi rašiniai
No Result
View All Result
  • Naujienos
    • Lietuvoje
    • Baltų žemėse
    • Užsienyje
  • Nuomonių ratas
    • Lietuvos kelias
    • Lietuvos kūrėjai
    • Sekmadienio sakmė
    • Akiračiai
    • Lietuvos repolonizacijai – ne!
    • Moksleivių mintys
  • Kultūra
    • Etninė kultūra
    • Mes baltai
    • Kalba
    • Religija
    • Istorija
    • Kultūros paveldas
    • Menas
    • Architektūra
    • Literatūra
    • Kultūros politika
    • Šventės
  • Visuomenė
    • Pilietinė visuomenė
    • Politika ir ekonomika
    • Švietimas
    • Žmonės
    • Užsienio lietuviai
    • Ukrainos balsas
    • Žiniasklaida
    • Laiškai Alkui
    • Pareiškimai
  • Gamta ir žmogus
    • Gamta ir ekologija
    • Šventvietės
    • Energetika
    • Sveikata
    • Psichologija
    • Kelionės
    • Kylam
    • Įvairenybės
  • Mokslas
    • Mokslo naujienos
    • Technika ir technologijos
    • Astronomija ir kosmonautika
    • Mokslo darbai
  • Skaitiniai
    • Žinyčia
    • Lituanistikos klasika
    • Prieškario skaitiniai
    • Dienoraščiai, įspūdžiai, apžvalgos
    • Grožinė kūryba
  • Visi rašiniai
No Result
View All Result
Alkas.lt
No Result
View All Result
Pradžia Gamta ir žmogus

Ką daryti, kai jūsų vaikas iš darželio ir vėl parsineša slogą

www.alkas.lt
2025-02-22 07:00:00
52
PERŽIŪROS
1
Sloga

Sloga | gainesvilleallergycenter.com nuotr.

Ikimokyklinio amžiaus vaikų peršalimo ligos – nemažas galvos skausmas dirbantiems tėvams. Be to, kad šaltuoju metu siaučiantys virusai išvargina vaikus, atžalų susirgimai sujaukia ir tėvų kasdienę bei darbinę rutiną, versdami juos imti nedarbingumo pažymėjimus bei skirti mažiau laiko darbinėms užduotims. Kaip į ligų liūną įklimpusiems tėvams emociškai nepalūžti ir palengvinti nuolat sergančių vaikų rutiną, patarimais dalijasi specialistės.

Pasak „BENU“ vaistininkės Ingos Norkienės, žindomas kūdikis iki 6 mėnesių gauna imuninę ir pasyvią apsaugą iš mamos, o nuo 6 mėnesių kūdikio imuninė sistema pradeda tapti savarankiška. Tam, kad ji būtų stipri, vaikas turi susidurti su aplinkoje cirkuliuojančiais mikroorganizmais.

„Tik šis susipažinimas dažnai tampa tėvų ir darbdavių galvos skausmu, nes tėvai dėl sergančių vaikų dažniausiai iškrenta iš darbo rinkos“, – teigia „BENU“ vaistininkė.

„Atvejai, kuomet sekmadienio vakarą arba pirmadienio rytą termometras rodo pakilusį vaiko karštį, gali būti, švelniai tariant, netikėti, lydimi atodūsio ir žodžių „kiek gi galima?“ ar piktesnio tono. Ypač, jei prieš susirgimą vaikas darželyje praleido vos kelias dienas“, – sutinka Vilniaus šeimos psichologijos centro psichologė Aušra Auškalnė.

Geriausia tiesiog susitaikyti su vaiko susirgimu

Pasak specialisčių, geriausia tokioje situacijoje nekaltinti aplinkos: kitų darželį lankančių ir galbūt sergančių vaikų, neva neatsakingų tėvų ar savo paties atžalos.

„Labiausiai tėvams psichologiškai susidoroti su situacija, kai vaikas serga be pertraukų, galėtų padėti paties fakto priėmimas – mano vaikas vėl susirgo. Iš pradžių, tikėtina, norėsis reaguoti impulsyviai, tačiau vėliau svarbu stengtis priimti ir suvokti realybę objektyviai. Tai tėvams padės priimti reikalingus sprendimus ir tinkamai spręsti susiklosčiusią padėtį“, – tvirtina A. Auškalnė.

Suvokimas, kad nesame pajėgūs kontroliuoti kitų tėvų, vaikų ar aplinkoje esančių virusų ir susirgimų, padės tėvams ieškoti išeičių ir imtis konstruktyvių sprendimų, o ne tiesiog kaltinti gausybės aplinkybių, kurios nuo jų visiškai nepriklauso.

Mažieji serga ir sirgs

Supratus, kad maži vaikai serga ir sirgs, net faktas, kad ikimokyklinio amžiaus vaikams normalu sirgti šešis ar daugiau kartų per metus, nebebus toks baisus. Be to, tėvams reikia priimti ir tai, kad kiekvienas vaikas yra skirtingas ir vieni tiesiog serga dažniau, o kitiems, pavyzdžiui, sloga, nekelia jokių sunkumų.

„Fakto, kad ikimokyklinio amžiaus vaikai dažnai serga, priėmimą palengvina suvokimas, kad visi vaikai yra skirtingi: vieni dėl besiformuojančio atsparumo ligoms yra linkę „susigaudyti“ jas visas, o prie kitų, atrodo, nekimba niekas. Tėvams patarčiau tiesiog laikytis specialistų teikiamų siūlymų, stiprinti vaiko imunitetą ir nepamiršti jo psichinės sveikatos ir emocinės gerovės“, – teigia A. Auškalnė.

Be to, kaip žinia, darželiuose vaikai dažnai bendrauja labai glaudžiai, yra linkę viską liesti, dėtis į burną, todėl įvairiausių negalavimų išvengti yra labai sudėtinga. Neskubėti susierzinti padės ir suvokimas, kad mes nežinome, su kokiomis problemomis susiduria kiti tėvai ir kokios yra kito vaiko susirgimų istorijos. Pavyzdžiui, gali atrodyti, kad kitų vaikas sloguoja, o jis tiesiog turi alergiją, arba, kad mažamečio kosulio priežastis yra astma.

Be abejo, žinovių teigimu, pozityvumo suteikia ir tėvų gebėjimas apsitarti tiek tarpusavyje, tiek su darželio auklėtojais, ką vienoje ar kitoje situacijoje būtų galima daryti. Padėtų ir požiūrio keitimas, pavyzdžiui, tiesiog vertinant laiką, kurį galite su vaiku praleisti kartu.

Išlikti sveikiems padeda visavertė mityba ir poilsis

Vaikus išlaikyti sveikus, pirmiausia, padeda racionali ir visavertė mityba, užtikrinanti reguliarų skaidulų ir maistinių medžiagų kiekį. Tėvai turėtų nepamiršti riboti suvartojamo pridėtinio cukraus kiekio, nes prisivalgęs skanėstų, vaikas jausis sotus ir nenorės valgyti visaverčio maisto.

„Didžiausia bėda turbūt yra ta, kad vaikai ne visus produktus valgo ir tėvams tenka stipriai sumažinti racioną. Visgi, reikia suprasti, kad makaronai, bulvės ir vištiena neužtikrins pakankamo reikalingų medžiagų kiekio, taigi tėvams teks pasitelkti kūrybiškumą ir prie įvairių produktų vaikus pratinti anksčiau nei prie skanėstų“, – aiškina „BENU“ vaistininkė.

Vaisiai, daržovės, viso grūdo gaminiai, baltymų turintis maistas ir pakankamas vandens kiekis yra kertiniai akmenys visavertei mitybai. Be to, naudingi yra Omega-3 žuvų taukai, vitaminai A, B, C bei D.

Prieš prasidedant ligų sezonui tėvams galima pasiūlyti vaikų mitybą įtraukti betagliukanų, pasižyminčių imunomoduliuojančiu veikimu, turinčių maisto papildų ir maisto papildų, turinčių probiotikų, arba vadinamųjų gerųjų bakterijų, bei prebiotikų, t. y. oligosacharidų, skaidulų, kurios yra gerųjų bakterijų maistas. Jeigu pavyksta užtikrinti visavertę mitybą, maisto papildų, išskyrus vitaminą D ir žuvų taukus, vartoti praktiškai nereikia.

Medicinos specialistės taip pat pabrėžia poilsio režimo svarbą

„Vaikas turi būti pailsėjęs ir, priklausomai nuo savo amžiaus, išmiegoti reikiamą valandų kiekį. Devinta valanda vakaro yra raudona linija, kai darželinukas turėtų gulėti lovoje“, – sako I. Norkienė.

Vaikams svarbu užtikrinti pakankamą fizinį aktyvumą ir buvimą gryname ore. Koks bebūtų oras, bent valanda ar dvi lauke netgi žiemą yra rekomenduotina. Imuninei sistemai teigiamos įtakos turi vasaros maudynės, vaikščiojimas basomis ant minkštų, nelygių paviršių, nes tokiu būdu yra stimuliuojamos paduose esančios refleksogeninės zonos, kraujotaka. Tėvai turėtų pasirūpinti vaikų apranga, kad jiems nebūtų nei per šilta, nei per šalta, o rengti mažylius galima svogūno principu, t. y. naudoti daug plonesnių sluoksnių, kuriuos, jei vaikas juda, lengva nuimti.

Tėvai turi rodyti vaikams pavyzdį

Pašnekovės pabrėžia, kad vaikų mityba priklauso didele dalimi nuo tėvų, todėl tėvai savo pavyzdžiu turėtų rodyti, ką reikia valgyti. Be to, vaikus privalu mokyti higienos, pavyzdžiui, rankų plovimo grįžus iš lauko ar prieš valgymą. Taip pat itin svarbus yra čiaudėjimo ir kosėjimo etiketas, esant epideminei padėčiai svarbus nosies plovimas izotoniniu jūros vandeniu.

Vaiko susilpnėjusią imuninę sistemą parodo viena po kitos sekančios infekcijos bei ilgas jų gydymas. Tuo metu vaikai nevalgo, prastai miega, skundžiasi pilvo skausmais.

Be to, ir tėvų, ir vaikų savijautai daug neigiamos įtakos daro stresas. Gebėjimas su juo tvarkytis tiek patiems tėvams leistų kritinę minutę jaustis ramiau, tiek parodytų vaikams, kad jų susirgimas nėra didelė nelaimė.

„Galiausiai, svarbu suprasti, kad įdomiausias, daugiausiai malonumo ir džiugesio vaikui suteikiantis objektas yra su juo namuose esantis suaugusysis. Linkiu, kad laikas su vaiku, ar jis sveikas, ar serga, taptų dovana ir džiaugsmingu prisiminimu, ir kad tėvams, lygiai, kaip ir vaikui, kiekvieno ryto pasisveikinimas taptų nauju nuotykiu ir galimybe stiprinti tarpusavio ryšį“, – apibendrina A. Auškalnė.

Spausdinti 🖨

Susiję straipsniai:

  1. Gastroenterologas V. Urbonas pataria: ką daryti, jei vaikas nevalgo?
  2. Rudens ligos – lengva sloga ar lėtinis sinusitas?
  3. Klausos sutrikimus gali nulemti ir negydoma sloga
  4. Slogą padės įveikti 5 paprasti būdai
  5. Ką daryti, kad vaikai sirgtų kuo rečiau?
  6. Kodėl į slogą negalima tiesiog numoti ranka
  7. Galvojate, kad kosulys ar sloga – per menka priežastis neiti į darbą?
  8. Sloga slogai nelygu: kaip gydyti šiuos negalavimus
  9. Sloga skrendant gali pakenkti klausai: kokie požymiai rodo, kad geriau neskristi?
  10. Ką daryti, kad gydantis nuo vėžio nereikėtų gerti šlapimo ar žibalo?
  11. Lietuvoje registruotas pirmas šiemet tymų atvejis: susirgęs vaikas nebuvo skiepytas
  12. Ką daryti įgėlus bitei?
  13. Ką daryti, kai skauda nugarą?
  14. Ar sveikai maitinsis jūsų mokyklinukai?
  15. Ar jūsų kūnui trūksta skaidulų?

Siūlomi vaizdo įrašai:

ALKO TURINYS

Pastabos 1

  1. GINTARAS says:
    1 metai ago

    Žinia, kūdikį žindyti patariama ne trumpiau, nei 9 mėnesius. Visgi supratingos mamos žindo savo kūdikius ir po šio termino, greta įprasto maitinimo, krūtimi maitina ryte ir vakare. Nauda yra ta, kad taip kruopščiai prižiūrimas vaikas bus ne tik intelektualesnio išsivystymo, bet ir bus visiškai atsparus alergijoms. / Rekomenduoju mažiems vaikams neduoti pirktinio pasterizuoto pieno, kadangi nuo jo gaminasi gleivės, o peršalus pasunkėja susirgimas sinusitu. Naudingiau valgyti rūgščius pieno produktus, kurie lengviau įsisavinami ir yra puikus natūralus kalcio ir baltymų šaltinis: tai rūgpienis, kefyras, varškė, varškės sūris ir ekologiškas jogurtas

    Atsakyti

Parašykite komentarą Atšaukti atsakymą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Naujienos

G. Šimkus ir I. Ruginienė
Lietuvoje

Stiprinama kova su finansiniu sukčiavimu

2026 02 25
Kelio darbai
Lietuvoje

Zarasų aplinkkelis bus statomas viešojo ir privataus sektorių partnerystės būdu

2026 02 25
lrv.lt
Lietuvoje

Vyriausybė pritarė atnaujintam Nacionalinės saugumo strategijos projektui

2026 02 25
Potvynis | am.lrv.lt nuotr.
Lietuvoje

Patvirtintas potvynio rizikos valdymo priemonių planas

2026 02 25
Mikrofonas
Lietuvoje

Pasirašytas sprendimas ir parengtas LRT įstatymo pakeitimo projektas

2026 02 25
Elektra
Lietuvoje

Į VERT vartotojai daugiausia kreipėsi dėl elektros sektoriaus paslaugų

2026 02 25
Klasė
Lietuvoje

Vilnius imasi stiprinti lietuvių kalbos mokymą kitakalbiams

2026 02 25
Žemės ūkis
Lietuvoje

Valstybine žeme besinaudojantys ūkininkai kviečiami ją išsinuomoti arba įsigyti

2026 02 25

SKAITYTOJŲ PASTABOS

  • Batka praktiškesnis? - apie V. Zelenskis: Ketveri metai, kai Putinas „ima Kijevą per tris dienas“
  • > skt.> Vilnai apie Vasario 16-ąją Vilniuje – deg­lų eisena ir mitingas dėl Vyčio memorialo Lukiškių aikštėje
  • Aurys apie R. Dilius. Olimpinėms žaidynėms pasibaigus
  • Susan Kokinda, Adam Sturman (Prometean Updates) apie Vasario 16-ąją Vilniuje – deg­lų eisena ir mitingas dėl Vyčio memorialo Lukiškių aikštėje

NAUJAUSI STRAIPSNIAI

  • V. Sinica. Už mokytojus
  • Ar rožių puokštė gali išgelbėti sudėtingą padėtį?
  • Kai norisi daugiau nei šilumos: pledai, kurie kuria jausmą
  • Stiprinama kova su finansiniu sukčiavimu

Kiti Straipsniai

Pašto ženklas „Grįžtu LT – ten, kur širdis“

Lietuvos paštas pristato ženklą „Grįžtu LT – ten, kur širdis“

2026 02 25
Laukinių paukščių kiaušinių nuotraukų paroda

Išskirtinė „Laukinių paukščių kiaušinių fotografijų paroda“ Vilniuje

2026 02 25
Sorainen

ESTT: tikslas skatinti valstybinės kalbos vartojimą teisėtas, bet priemonės – per griežtos

2026 02 25
Ritė Gernienė, Gražina Pitrėnienė, Valentina Baltuškienė

M. Gaižiūtė. „Žinok savų kalbų“ – odė tarmei

2026 02 25
Kadras iš mokslinės fantastikos dramos „Akimirksniu“ (angl. „In the Blink of an Eye“)

„Akimirksniu“ – nepaprastas A. Stentono mokslinės fantastikos filmas sulaukė nevienareikšmių vertinimų

2026 02 25
Kada šeimai verta rinktis privatų darželį

Kada šeimai verta rinktis privatų darželį?

2026 02 25
Gatvių remontas

Sostinė džiaugiasi mažėjančiu duobių skaičiumi

2026 02 24
Medijų rėmimo fondas

Medijų rėmimo fondas skelbia ekspertų atranką

2026 02 24
Inkilai | Alkas.lt, J.Vaiškūno nuotr.

Inkilai sugrįžtantiems paukščiams: ką reikia žinoti prieš keliant?

2026 02 24
Pranas Vaičaitis

A. Antanaitis. Šalis ta Lietuva vadinas…

2026 02 24

Skaitytojų nuomonės:

  • Batka praktiškesnis? - apie V. Zelenskis: Ketveri metai, kai Putinas „ima Kijevą per tris dienas“
  • > skt.> Vilnai apie Vasario 16-ąją Vilniuje – deg­lų eisena ir mitingas dėl Vyčio memorialo Lukiškių aikštėje
  • Aurys apie R. Dilius. Olimpinėms žaidynėms pasibaigus
  • Susan Kokinda, Adam Sturman (Prometean Updates) apie Vasario 16-ąją Vilniuje – deg­lų eisena ir mitingas dėl Vyčio memorialo Lukiškių aikštėje
  • Mes laužome VŽTD? apie ESTT: tikslas skatinti valstybinės kalbos vartojimą teisėtas, bet priemonės – per griežtos
 
 
 
 
 
Kitas straipsnis
Technologijos | pixabay.com, Geralt nuotr.

Ar ryšio technologijos greitai pradės galvoti už jus?

Sekite mus Feisbuke

Naujienos | Nuomonių ratas | Kultūra
Visuomenė | Gamta ir žmogus | Mokslas
Skaitiniai | VideoAlkas | Visi rašiniai | Paremkite Alką
 Pradžia

Alkas.lt su Jūsų parama – už lietuvišką Lietuvą!

ket testai | fs25 mods | Refinansavimas | iPhone 16 Pro Max | Daigyklos | gta 5 mods | Paskolos iš SAVY | DARBO SKELBIMAI

 

© 2011 Alkas.lt - Visos teisės saugomos. | Svetainę kūrė - Studija 4D

  • Saulės arkliukai
  • Renginiai
  • Reklama
  • Turinys
  • Apie Alkas.lt
  • Paremkite Alką
No Result
View All Result
  • Naujienos
    • Lietuvoje
    • Baltų žemėse
    • Užsienyje
  • Nuomonių ratas
    • Lietuvos kelias
    • Lietuvos kūrėjai
    • Sekmadienio sakmė
    • Akiračiai
    • Lietuvos repolonizacijai – ne!
    • Moksleivių mintys
  • Kultūra
    • Etninė kultūra
    • Mes baltai
    • Kalba
    • Religija
    • Istorija
    • Kultūros paveldas
    • Menas
    • Architektūra
    • Literatūra
    • Kultūros politika
    • Šventės
  • Visuomenė
    • Pilietinė visuomenė
    • Politika ir ekonomika
    • Švietimas
    • Žmonės
    • Užsienio lietuviai
    • Ukrainos balsas
    • Žiniasklaida
    • Laiškai Alkui
    • Pareiškimai
  • Gamta ir žmogus
    • Gamta ir ekologija
    • Šventvietės
    • Energetika
    • Sveikata
    • Psichologija
    • Kelionės
    • Kylam
    • Įvairenybės
  • Mokslas
    • Mokslo naujienos
    • Technika ir technologijos
    • Astronomija ir kosmonautika
    • Mokslo darbai
  • Skaitiniai
    • Žinyčia
    • Lituanistikos klasika
    • Prieškario skaitiniai
    • Dienoraščiai, įspūdžiai, apžvalgos
    • Grožinė kūryba
  • Visi rašiniai