Antradienis, 28 balandžio, 2026
  • Saulės arkliukai
    • Diskusijos
    • Gyvoji tradicija
    • Etninės kultūros paveldas
    • Kultūros teorijų labirintai
    • Iš mokslo tyrimų
    • Ugdytojai ir ugdytiniai
    • Profesijos
    • Subkultūros
    • Kitos kultūros
    • Kūryba
    • Mes skaitome knygas
    • Margos pievos: renginiai
    • Keliauk lėtai: tėvynės pažinimas
    • Praktiniai patarimai
    • Iš mados istorijos
    • Mados tinklarastininkas
    • Fotogalerijos
    • Redakcija
  • Renginiai
  • Reklama
  • Turinys
  • Apie Alkas.lt
  • Paremkite Alką
Alkas.lt
  • Naujienos
    • Lietuvoje
    • Baltų žemėse
    • Užsienyje
  • Nuomonių ratas
    • Lietuvos kelias
    • Lietuvos kūrėjai
    • Sekmadienio sakmė
    • Akiračiai
    • Lietuvos repolonizacijai – ne!
    • Moksleivių mintys
  • Kultūra
    • Etninė kultūra
    • Mes baltai
    • Kalba
    • Religija
    • Istorija
    • Kultūros paveldas
    • Menas
    • Architektūra
    • Literatūra
    • Kultūros politika
    • Šventės
  • Visuomenė
    • Pilietinė visuomenė
    • Politika ir ekonomika
    • Švietimas
    • Žmonės
    • Užsienio lietuviai
    • Ukrainos balsas
    • Žiniasklaida
    • Laiškai Alkui
    • Pareiškimai
  • Gamta ir žmogus
    • Gamta ir ekologija
    • Šventvietės
    • Energetika
    • Sveikata
    • Psichologija
    • Kelionės
    • Kylam
    • Įvairenybės
  • Mokslas
    • Mokslo naujienos
    • Technika ir technologijos
    • Astronomija ir kosmonautika
    • Mokslo darbai
  • Skaitiniai
    • Žinyčia
    • Lituanistikos klasika
    • Prieškario skaitiniai
    • Dienoraščiai, įspūdžiai, apžvalgos
    • Grožinė kūryba
  • Visi rašiniai
No Result
View All Result
  • Naujienos
    • Lietuvoje
    • Baltų žemėse
    • Užsienyje
  • Nuomonių ratas
    • Lietuvos kelias
    • Lietuvos kūrėjai
    • Sekmadienio sakmė
    • Akiračiai
    • Lietuvos repolonizacijai – ne!
    • Moksleivių mintys
  • Kultūra
    • Etninė kultūra
    • Mes baltai
    • Kalba
    • Religija
    • Istorija
    • Kultūros paveldas
    • Menas
    • Architektūra
    • Literatūra
    • Kultūros politika
    • Šventės
  • Visuomenė
    • Pilietinė visuomenė
    • Politika ir ekonomika
    • Švietimas
    • Žmonės
    • Užsienio lietuviai
    • Ukrainos balsas
    • Žiniasklaida
    • Laiškai Alkui
    • Pareiškimai
  • Gamta ir žmogus
    • Gamta ir ekologija
    • Šventvietės
    • Energetika
    • Sveikata
    • Psichologija
    • Kelionės
    • Kylam
    • Įvairenybės
  • Mokslas
    • Mokslo naujienos
    • Technika ir technologijos
    • Astronomija ir kosmonautika
    • Mokslo darbai
  • Skaitiniai
    • Žinyčia
    • Lituanistikos klasika
    • Prieškario skaitiniai
    • Dienoraščiai, įspūdžiai, apžvalgos
    • Grožinė kūryba
  • Visi rašiniai
No Result
View All Result
Alkas.lt
No Result
View All Result
Pradžia Naujienos Lietuvoje

Baigtas statyti Vilniaus oro uosto keleivių išvykimo terminalas

www.alkas.lt
2024-09-23 14:55:00
92
PERŽIŪROS
0
Oro uostas | sumin.lrv.lt vizualizacija

Oro uostas | sumin.lrv.lt vizualizacija

Rugsėjo 23 dieną oficialiai pristatyta atnaujinta Lietuvos oro uostų (LTOU) veiklos strategija iki 2028 metų, kartu su ja oro uostų atstovai pranešė ir apie Vilniaus oro uosto naujojo išvykimo terminalo statybų pabaigą – likę darbai bus susiję su terminalo viduje esančio įrangos diegimu ir testavimu iki šio terminalo atidarymo, kuris numatytas 2025 metų vasarį.

„Artimiausi metai bus esminiai Lietuvos oro uostų infrastruktūros plėtrai, siekiant padidinti keleivių aptarnavimo pajėgumus ir žengti į visiškai naują paslaugų kokybės lygį. Kokybinį šuolį pirmasis pademonstruos Vilniaus oro uostas, kurio naujasis išvykimo terminalas jau greitai ne tik leis aptarnauti dvigubai didesnį keleivių skaičių, bet ir moderniausių technologijų dėka suteiks visiškai kito lygio kelionių patirtį. Taigi nuosekliai įgyvendiname tikslą Lietuvos oro uostų standartą kilstelėti į kitą lygmenį, kad kelionės per naujuosius oro vartus bus kuo patogesnės“, – sako susisiekimo ministras Marius Skuodis.

Strategijoje – dėmesys partnerystėms ir indėliui į šalies ekonomikos augimą

Naujosios LTOU veiklos strategijos pagrindas apima du svarbiausius siekius – tvarių partnerysčių plėtros skatinimą ir oro uostų ekosistemos indėlio į Lietuvos ekonomikos didinimą.

„Mūsų aviacijos, komerciniams ir instituciniams partneriams siekiame sukurti tokią aplinką, kuri sudarytų sąlygas nuosekliam, tvariam augimui. Didelė dalis siekiamų pokyčių ketverių metų laikotarpyje bus susiję su planuojama oro uostų infrastruktūros plėtra. Norime, kad šios investicijos tiesiogiai darytų įtaką tiek gerėjančiai keleivių patirčiai ir bendroms galimybėms aptarnauti daugiau keleivių, tiek taptų pagrindu verslams plėsti savo veiklos apimtis trijuose tarptautiniuose oro uostuose mūsų šalyje.

Artimiausiais metais matysime, kad oro uostų erdvės stipriai keičiasi, o šiame procese mūsų fokusas bus nukreiptas į aukščiausią kokybės kartelę, kurios norime siekti drauge su savo partneriais“, – strategijos siekius komentuoja LTOU vadovas Simonas Bartkus.

Tarp strategiškai svarbių veiklos sričių LTOU išskiria ne tik infrastruktūros plėtrą, bet ir susisiekimo oru kokybės gerinimą, subalansuoto verslo modelio gryninimą, keleivių patirtį, galimų verslo rizikų suvaldymą bei tvarumo principų veikloje užtikrinimą.

LTOU vadovo teigimu, artimiausius kelerius metus didelis dėmesys bus skiriamas skaitmeninei transformacijai, kuri apims tiek keleivių patirtį, efektyvesnį organizacijos valdymą bei daugelį kitų procesų, su kuriais kontaktą turi beveik visi keleiviai oro uoste.

„Jau dabar nemaža dalis procesų oro uostuose yra vis labiau skaitmenizuojami ir automatizuojami, ši proporcija per artimiausią laikotarpį tik didės. Nuo bagažo sistemų automatizavimo, savitarnos galimybių, srautų valdymo iki patikros aviacijos saugume ar papildomų paslaugų užsakymo bei valdymo – daugelyje sričių planuojame esminius pokyčius, kurie mums leis kaupti naujas kompetencijas, todėl šį siekį įvardijame kaip vieną iš svarbių jungiamųjų vardiklių“, – teigia S.Bartkus.

LTOU atstovai pabrėžia, kad naujoje strategijoje užsibrėžtiems siekiams įgyvendinti bus būtina kurti ir palaikyti modernią personalo kompetencijų auginimo sistemą, investuoti į organizacijos vertybių ir kultūros palaikymą.

Baigti išvykimo terminalo statybų darbai

Kartu su naujosios LTOU strategijos pristatymu – paskelbta ir oficiali naujojo išvykimo terminalo Vilniaus oro uoste statybos darbų pabaiga. Paskutinis likęs etapas, kuris truks iki 2025 sausio pabaigos, bus skirtas dar likusių technologijų, fizinės įrangos diegimui ir viso terminalo testavimui (angl.: „Operational Readiness and Airport Transfer (ORAT)“).

„Statybos darbus baigėme maždaug keliomis savaitėmis anksčiau nei buvo planuota. Bene svarbiausias tikslas, kurio siekiame ateinančiame laikotarpyje, yra visų naujųjų sistemų parengimas apkrovoms, kurios naujojo terminalo lauks realiomis veiklos sąlygomis, testuosime visas technologijas tiek atskirai, tiek bendroje sistemoje, kad būtume pasirengę kitąmet vasario pradžioje pradėti eksploatuoti naująjį išvykimo terminalą“, – teigia LTOU vadovas.

Anot S.Bartkaus, baigus išvykimo terminalo testavimą ir jį atidarius keleiviams, lauks kitas Vilniaus oro uosto konversijos etapas. Jo metu bus perplanuotos ir pakeistos senųjų terminalų erdvės, tai leis reikšmingai išplėsti komercinės veiklos apimtis, o keleiviams tai reikš daugiau galimybių gauti įvairesnes paslaugas.

„Planuojame, kad maždaug nuo 2025 metų vidurio pradėsime esamų terminalų konversiją. Kadangi visa išvykimo funkcija jau bus perkelta iš senojo į naująjį terminalą – toliau tęsime oro uosto pokyčius, kurie bus skirti auginti mūsų galimybes suteikti daugiau erdvių komercinėms paslaugoms ir pasiūlyti keleiviams daugiau patogumo”, – sako S.Bartkus.

Anot vadovo, senųjų terminalų konversija truks iki 2026 metų pabaigos. Lygiagrečiai vyks ir naujojo atvykimo terminalo planavimo ir statybos procesas – šis terminalas, planuojama, turėtų startuoti 2028 metų pabaigoje.

Spausdinti 🖨

Susiję straipsniai:

  1. Vilniaus oro uosto pastato laukia atnaujiimas
  2. Vilniaus oro uoste baigtas centrinės aikštės atnaujinimas
  3. Iš Vilniaus oro uosto atnaujinami skrydžiai į Stokholmą
  4. Iš Vilniaus oro uosto – skrydžiai į Reikjaviką
  5. Oro sąlygos gali sukelti nepatogumų Vilniaus oro uosto keleiviams
  6. Vilniaus oro uosto keleiviai perspėjami būti itin atidūs
  7. Šiemet Vilniaus oro uoste – jau daugiau nei 3 milijonai keleivių
  8. Įvertinti Vilniaus oro uosto pasiekimai
  9. „Air Lituanica“ – viena iš Vilniaus oro uosto lyderių
  10. „Turkish Airlines“ atnaujina skrydžius iš Vilniaus oro uosto į Stambulą
  11. Dėl sustiprintos patikros ilgėja keleivių eilės
  12. Keleivių srautai augo sparčiau už skrydžius
  13. Oro uostai skaičiuoja naujus keleivių rekordus
  14. Bus tęsiami skrydžiai tarp Vilniaus ir Londono
  15. Lietuvos oro uostuose keleivių daugėja

Naujienos iš interneto:

Siūlomi vaizdo įrašai:

ALKO TURINYS

Parašykite komentarą Atšaukti atsakymą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Naujienos

„Via Lietuva“ pradeda rekonstruoti „siauruką“ Molėtai–Pabradė
Lietuvoje

Pradedamas pertvarkyti „siaurukas“ Molėtai–Pabradė

2026 04 28
Peršalimas
Gamta ir žmogus

Kaip peršalus ar pasigavus virusą neužkrėsti aplinkinių? Gydytojai gali padėti per nuotolį

2026 04 27
Petras Gražulis
Lietuvoje

P. Gražulis išteisintas dėl prieš lytines mažumas nukreiptos neapykantos skatinimo

2026 04 27
Susitikimas Vyriausybėje
Lietuvoje

I. Ruginienė aptarė pagalbos smurto aukoms kokybės gerinimo galimybes

2026 04 27
Fotografijų paroda „Mano geriausias kadras“
Kultūra

VIII garsių Lietuvos moterų kurtų fotografijų parodos „Mano geriausias kadras. Atspindžiai“ atidarymas

2026 04 27
26-oji Nacionalinė Lietuvos bibliotekų savaitė pradėta apdovanojimais ir sveikinimais
Kultūra

Paskelbti geriausi 2025 metų bibliotekininkai

2026 04 27
Diskusija „Teisingumo stulpai“
Istorija

Visoje Lietuvoje minima Antrojo Lietuvos Statuto 460 metų sukaktis – specialus renginių ciklas

2026 04 27
Lietuvoje atgyja egzotiškas muzikos instrumentas iš praeities – pianola
Kultūra

Lietuvoje atgyja egzotiškas muzikos instrumentas iš praeities – pianola

2026 04 27
Žemės ūkis, laukai
Gamta ir žmogus

Įsivyrauja permainingi orai: ko tikėtis ūkininkams

2026 04 27
Vilniečiai kviečiami mainytis augalais ir knygomis
Gamta ir ekologija

Vilniečiai kviečiami mainytis augalais ir knygomis

2026 04 27
Kaunas
Lietuvoje

Kaunas kviečia dalyvauti statinių atnaujinimo programose

2026 04 27
Gyventojų perspėjimo ir informavimo sistema, sirenos
Lietuvoje

Ketvirtadienį visoje šalyje kauks sirenos

2026 04 27

SKAITYTOJŲ PASTABOS

  • Darius Kuolys apie D. Kuolys. Ar tikrai savo vaikus patikėsime politinėms partijoms?
  • Bernaras Ivanovas apie V. Vasiliauskas. „Soldafonų  potiomkino“ kaimai
  • Bartas apie LGGRTC istorikų pareiškimas: Rusijoje šiandien naikinami ne tik paminklai – naikinama teisė prisiminti
  • T.Jakutis -> Naivus kalusimas apie LGGRTC istorikų pareiškimas: Rusijoje šiandien naikinami ne tik paminklai – naikinama teisė prisiminti

NAUJAUSI STRAIPSNIAI

  • Pradedamas pertvarkyti „siaurukas“ Molėtai–Pabradė
  • Kaip peršalus ar pasigavus virusą neužkrėsti aplinkinių? Gydytojai gali padėti per nuotolį
  • P. Gražulis išteisintas dėl prieš lytines mažumas nukreiptos neapykantos skatinimo
  • I. Ruginienė aptarė pagalbos smurto aukoms kokybės gerinimo galimybes

Kiti Straipsniai

„Norwegian“ lėktuvas

„Norwegian“ skrydžius tarp Palangos ir Bergeno tęs ir žiemą

2026 04 20
„Wizz Air“ lėktuvas

„Wizz Air“ Vilniuje mini 15 metų sukaktį ir siūlo naują kryptį į Prahą

2026 04 17
Lėktuvas

Už 6,7 mln. atnaujinama Lietuvos oro erdvės stebėjimo infrastruktūra

2026 04 14
Kylantis lėktuvas | Alkas.lt, A. Sartanavičiaus nuotr.

SAS tarp Vilniaus ir Kopenhagos skraidys dažniau

2026 04 13
Lėktuvas

Lietuvos oro uostai kovą vėl gerino rekordus

2026 04 07
„Norwegian“ lėktuvas

„Norwegian“ pradėjo skrydžius iš Palangos į Bergeną

2026 04 02
Oro uostas

Bus sudaroma nauja Lietuvos oro uostų valdyba

2026 03 27
„airBaltic“ lėktuvas

Iš Palangos oro uosto – nauja kryptis į Tenerifę

2026 03 25
„airBaltic“ lėktuvas

Prasideda aviacijos vasara: dažnesni skrydžiai ir 100 krypčių

2026 03 23
Lėktuvas.

Apklausa atskleidė Lietuvos gyventojų svajonių kryptis nuo Italijos iki Japonijos

2026 03 21

Skaitytojų nuomonės:

  • Darius Kuolys apie D. Kuolys. Ar tikrai savo vaikus patikėsime politinėms partijoms?
  • Bernaras Ivanovas apie V. Vasiliauskas. „Soldafonų  potiomkino“ kaimai
  • Bartas apie LGGRTC istorikų pareiškimas: Rusijoje šiandien naikinami ne tik paminklai – naikinama teisė prisiminti
  • T.Jakutis -> Naivus kalusimas apie LGGRTC istorikų pareiškimas: Rusijoje šiandien naikinami ne tik paminklai – naikinama teisė prisiminti
  • +++ apie Visoje Lietuvoje minima Antrojo Lietuvos Statuto 460 metų sukaktis – specialus renginių ciklas
 
 
 
 
 
Kitas straipsnis
Sportas

Patvirtinta aukšto meistriškumo sporto finansavimo tvarka

Sekite mus Feisbuke

Naujienos | Nuomonių ratas | Kultūra
Visuomenė | Gamta ir žmogus | Mokslas
Skaitiniai | VideoAlkas | Visi rašiniai | Paremkite Alką
 Pradžia

Alkas.lt su Jūsų parama – už lietuvišką Lietuvą!

ket testai | fs25 mods | Refinansavimas | iPhone 16 Pro Max | Daigyklos | gta 5 mods | Paskolos iš SAVY | DARBO SKELBIMAI

 

© 2011 Alkas.lt - Visos teisės saugomos. | Svetainę kūrė - Studija 4D

  • Saulės arkliukai
  • Renginiai
  • Reklama
  • Turinys
  • Apie Alkas.lt
  • Paremkite Alką
No Result
View All Result
  • Naujienos
    • Lietuvoje
    • Baltų žemėse
    • Užsienyje
  • Nuomonių ratas
    • Lietuvos kelias
    • Lietuvos kūrėjai
    • Sekmadienio sakmė
    • Akiračiai
    • Lietuvos repolonizacijai – ne!
    • Moksleivių mintys
  • Kultūra
    • Etninė kultūra
    • Mes baltai
    • Kalba
    • Religija
    • Istorija
    • Kultūros paveldas
    • Menas
    • Architektūra
    • Literatūra
    • Kultūros politika
    • Šventės
  • Visuomenė
    • Pilietinė visuomenė
    • Politika ir ekonomika
    • Švietimas
    • Žmonės
    • Užsienio lietuviai
    • Ukrainos balsas
    • Žiniasklaida
    • Laiškai Alkui
    • Pareiškimai
  • Gamta ir žmogus
    • Gamta ir ekologija
    • Šventvietės
    • Energetika
    • Sveikata
    • Psichologija
    • Kelionės
    • Kylam
    • Įvairenybės
  • Mokslas
    • Mokslo naujienos
    • Technika ir technologijos
    • Astronomija ir kosmonautika
    • Mokslo darbai
  • Skaitiniai
    • Žinyčia
    • Lituanistikos klasika
    • Prieškario skaitiniai
    • Dienoraščiai, įspūdžiai, apžvalgos
    • Grožinė kūryba
  • Visi rašiniai