Seimas pritarė Gyvūnų gerovės ir apsaugos įstatymo pataisoms, kuriomis uždraudžiama veisti, parduoti ar kitaip perleisti, eksponuoti gyvūnus, kuriems atliktos veterinarinės procedūros, siekiant pakeisti gyvūnų išvaizdą ar fiziologines funkcijas.
„Tai yra vertybiškai jautrus klausimas. Ausų ir uodegų trumpinimas yra žalingas. Tai rodo ir moksliniai tyrimai: didėja infekcijų rizika, gyvūnai gali visą gyvenimą jausti fantominius skausmus ir tai civilizuotose šalyse yra laikoma žiauriu elgesiu su gyvūnais.
Tikrai džiaugiuosi, kad mes jau prieš 21-ius vienerius metus tai nusprendėme, tačiau dar liko tam tikrų spragų.
Šiandien yra galimybė tas spragas ištaisyti ir parodyti, kad tikrai gyvūnų gerovė mums rūpi ir kad galime padėti pasirūpinti tais, kurie tikrai patys neturi savo žodžio, patys neturi savo balso. Visuomenės, kurios rūpinasi gyvūnais, yra laikomos išsilavinusiomis ir tikrai pažangiomis visuomenėmis. Aš žinau, kad Lietuva irgi tokia yra“, – pritarti projektui kvietė viena pataisų iniciatorių Seimo narė Ieva Pakarklytė.
Pataisos įsigalioja 2024 m. lapkričio 1 d. Įstatymo nuostatos netaikomos gyvūnams augintiniams, kuriems minėtos veterinarinės procedūros, padarytos siekiant pakeisti gyvūnų augintinių išvaizdą ar jų fiziologines funkcijas, buvo atliktos iki 2013 m. sausio 1 d.