Viena dažniausių priežasčių, kodėl reikalingas endodontinis gydymas – infekcija. Specialistai sako, kad jos sukėlėjas daugeliu atveju yra ėduonis. Bakterijos pamažu pasiekia danties kanaluose esantį mažą kraujagyslių, nervų ir limfagyslių raizginį (pulpą) ir tuomet gali prasidėti lėtinis ar ūminis danties kanalo uždegimas (pulpitas). Kartais pažeistus dantų kanalus išduoda vizualūs danties ir dantenų pakitimai, vis dėlto, dažniausiai apie pablogėjusią situaciją signalizuoja tam tikri pojūčiai. Kokie jie?
5 dažni pojūčiai, kuriuos įvardija turintys pažeistus dantų kanalus
Vieni pirmųjų infekcijos ar uždegimo pažeistos pulpos požymių yra gana aiškiai juntami. Tiesa, tai gali būti ne tik juntamas dantų jautrumas, bet ir, pavyzdžiui, dantenų patinimas ar net danties spalvos pakitimas. Tačiau kur kas dažniau atvykę pas specialistus įvardija tokius pojūčius kaip:
- padidėjęs dantų jautrumas karščiui ir šalčiui;
- nelokalus, sunkiai nurodomas danties skausmas;
- nuolatinis danties maudimas
- aštrus priepuolinis skausmas;
- skausmingas kramtymas.
Indikatoriai, kad gali būti reikalingas dantų kanalų gydymas (arba pergydymas) labai priklauso nuo individualios situacijos, ypač nuo pulpos pažeidimo laipsnio.
Kas sukelia danties kanalų pažeidimus?
Jei kanalai pažeisti, labai svarbu nedelsti ir imtis gydymo, mat negydomi kanalai sudėtingesniais atvejais gali baigtis ir danties netekimu.
Kodėl atsiranda dantų kanalų pažeidimai? Priežasčių yra ne viena. Taip gali nutikti dėl prastų individualios higienos įpročių ar senų plombų pralaidumo. Rečiau gydymo reikia po traumų, kurių metu lūžta ar skyla dantys.
Tiesa, po traumos verta apsilankyti pas specialistus, net jei atrodo, kad pakitimai yra labai nežymūs. Tokios situacijos gali būti apgaulingos, mat dėl traumos atsiranda lėtinio uždegimo rizika. Tuomet apie kanalų pažeidimus sužinoma tik atsiradus jautrumui, patamsėjus dantims.
Šiuolaikiškos technologijos šiandien leidžia gydymą atlikti taip, kad būtų juntama kuo mažiau nepatogumų, o kanalai būtų gydomi (arba pergydomi) itin tiksliai.
Lygiai taip pat kaip odontologinei apžiūrai apsilankyti pas specialistus reikia kasmet, svarbu pastoviai profilaktiškai tikrintis endodontiškai gydytus dantis, jei reikia, atlikti papildomą ištyrimą. Daugiau žinių apie pažeistų kanalų gydymą galite rasti čia: https://ozoklinika.com/paslaugos/dantu-kanalu-gydymas/.