Daugumai jaunų žmonių paauglystė ką tik baigėsi ir visa ko nenugalimumo jausmas dar išlieka. Tačiau, prasidėjus naujam gyvenimo etapui, kūnas ir toliau keičiasi, todėl atsiranda naujų problemų. Viena iš jų gali būti aukštas kraujospūdis, dar vadinamas hipertenzija.
Hipertenzija dažniausiai pasireiškia vyresnio amžiaus žmonėms, tačiau tai nereiškia, kad jaunimas nuo jos apsaugoti. Nors tai gana dažna liga, jos galima išvengti. Tačiau kaip susergama hipertenzija, kaip ji gydoma ir kaip galima jos išvengti? Kaip teisingai diagnozuoti šią ligą ir kaip išsigydyti naudojant tokius vaistus kaip Cardione?
Nustatykite diagnozę
Žinote tą „Velcro” pagalvėlę, kuri lėtai suspaudžia jūsų ranką, kol atrodo, kad ji tuoj plyš? Tai kraujospūdžio matuoklis. Tikriausiai jums teko tikrintis kraujospūdį, kai lankėtės pas gydytoją, o gal bandėte aparatą vietinėje vaistinėje. Jei pažiūrėję rodmenis pastebite, kad jie per dideli, tai yra pagrindinis aukšto kraujospūdžio požymis.
Norėdami 100 % patvirtinti diagnozę, turite pasikalbėti su medicinos specialistu. Gydytojas gali įvertinti jūsų riziką, sudaryti sveikatingumo planą ir, jei reikia, paskirti vaistų. Jei lankytis pas gydytoją asmeniškai jums nepatogu, brangu ar problemiška, apsvarstykite galimybę kreiptis į gydytoją internetu. Jie gali suteikti jums tokią pačią konsultaciją ir informaciją.
Apskritai nuotolinė sveikatos priežiūra yra greitesnė, paprastesnė, pigesnė ir tokia pat veiksminga, kaip ir asmeninis apsilankymas pas gydytoją. Jums gali tekti matuotis kraujospūdį namuose arba vaistinėje. Gavę aiškius rodmenis ir apie tai pasikalbėję su gydytoju, aptarkite tolesnius gydymo plano žingsnius.
Ką reiškia aukštas kraujospūdis?
Diagnozė gali kelti nerimą, tačiau pirmiausia reikia suprasti, kas yra hipertenzija. Paprasčiau tariant, hipertenzija yra aukštas kraujospūdis. Kraujospūdis matuojamas kaip frakcija. Viršuje esantis skaičius yra sistolinis spaudimas. Juo matuojamas kraujo spaudimas arterijose, kai plaka širdis. Kitas skaičius matuoja diastolinį spaudimą, t. y. kraujo spaudimą arterijose tarp širdies dūžių.
Matavimas pateikiamas gyvsidabrio milimetrais (mm) arba mmHg. Sveiko suaugusio žmogaus kraujospūdis yra mažesnis nei 120 / 80 mmHg. Jei rodmuo 120-129 / 80 mmHg yra padidėjęs, o 130-139 / 80-89 mmHg oficialiai klasifikuojamas kaip hipertenzija. 140-180 / 90-120 mmHg apibūdina antrosios stadijos hipertenzijos intervalą, o 180+ / 120+ mmHg yra hipertenzinė krizė.
Jei jums, kaip paaugliui ar jaunam žmogui, yra padidėjęs kraujospūdis, tai gali būti padidėjusios rizikos požymis vyresniame amžiuje. Štai kodėl jau šiandien svarbu stebėti savo sveikatą.
Ką daryti?
Nekontroliuojama hipertenzija dažnai sukelia hipertenzijos krizę, kai organizmas negali veiksmingai pumpuoti kraujo. Tai gali sukelti širdies priepuolį, insultą ir ilgalaikį kraujagyslių bei organų, įskaitant širdį, smegenis, akis ir inkstus, pažeidimą. Cardione yra saugus ir veiksmingas būdas reguliuoti kraujospūdį be farmacinių kontraindikacijų. Taigi, jei turite aukštą kraujospūdį, laikas jį gydyti. Šiuo metu nėra be recepto parduodamų vaistų hipertenzijai gydyti. Todėl nepaprastai svarbu susirasti gydytoją, kuris padėtų ją gydyti.
Deja, daugelis receptinių vaistų nuo hipertenzijos turi šalutinį poveikį. Šis šalutinis poveikis gali labai skirtis priklausomai nuo jūsų sveikatos būklės. Pavyzdžiui, nėščiai moteriai reikės visiškai kitokių vaistų nei astma sergančiam žmogui. Jei esate juodaodis, jums taip pat gali prireikti kitokių vaistų, nes kai kurie vaistai nėra tokie veiksmingi. O jei sergate depresija arba jums gresia depresija, šiai dienai jau yra gerų naujienų.
Ilgą laiką medicinoje vyravo nuomonė, kad vaistai nuo kraujospūdžio gali turėti neigiamą poveikį depresijai. Tačiau naujausi duomenys rodo, kad kai kurie vaistai nuo hipertenzijos yra susiję su mažesne depresijos rizika. Vėlgi, gydytojas padės jums nuspręsti ir atsižvelgs į jūsų individualius poreikius, todėl kreipkitės į jį kuo greičiau. Jei tiksliai papasakosite apie savo negalavimus, gydytojas galės veiksmingiau nuspręsti, koks gydymas jums geriausiai tinka.
Užkirskite kelią
Jei hipertenzija dar nediagnozuota, geriausias būdas kovoti su hipertenzija – laikytis sveiko gyvenimo būdo. Yra daugybė būdų, kaip sumažinti riziką susirgti hipertenzija. Geriausia tai, kad visi jie tiesiogiai prisideda prie bendros jūsų gerovės ir sveiko senėjimo. Trys pagrindiniai fizinės sveikatos ramsčiai yra mityba, fiziniai pratimai ir miegas.
Sveika mityba svarbi visiems jūsų kūno sveikatos aspektams. Tačiau valgydami daugiau citrusinių vaisių, riebios žuvies ir sėklų padarysite stebuklus savo širdžiai ir kraujagyslėms. Apelsinai, greipfrutai ir citrinos yra ypač sveiki. Valgykite žuvį, pavyzdžiui, lašišą, kurioje gausu omega-3 rūgščių.