Kovo 15 d. išplatinta žinia, kad Krašto apsaugos ministras Arvydas Anušauskas pranešė Vyriausybei, jog jis atsistatydina iš pareigų.
Vyriausybės spaudos tarnyba patvirtino, jog premjerė Ingrida Šimonytė gavo jo atsistatydinimo prašymą.
Pranešta, kad Ministrė pirmininkė savo sprendimus ir paaiškinimus pateiks tik kovo 18 d., pirmadienį.
Kovo 16 d., šeštadienį A. Anušauskas ketina susitikti su prezidentu Gitanu Nausėda.
Prezidento patarėjas Ridas Jasiulionis patvirtino, kad susitikimas įvyks.
A. Anušauskas nuolat sulaukdavo kritikos dėl pernelyg didelio susitapatinimo su kariuomene ir neambicingos karinio šaukimo reformos.
Manoma, kad A. Anušauską pakeisti pareigose gali Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto pirmininkas Laurynas Kasčiūnas.
Jis krašto apsaugos ministro pareigoms Ministrės pirmininkės I. Šimonytės buvo siūlytas pirmuoju, iš karto po 2020 metų Seimo rinkimų.
Tačiau tuomet jo asmenybė netiko prezidentui G. Nausėdai.
Pagal Konstituciją, ministrus skiria ir atleidžia Prezidentas.
Netikslu, – pagal Konstituciją Prezidentas ministrą skiria ir atleidžia Premjerės teikimu. Šiuo atveju teigiama, kad ministras atsistatydina. Atsistatydinimai yra Prezidento kompetencijoje, taigi pareiškimas yra teiktinas Prezidentui, o ne Premjerei. Tad neaišku, kurią procedūrą šiuo atveju turime, t.y. ar ministras atsistatydina, ar Premjerė yra pateikusi Prezidentui teikimą dėl jo atleidimo.
Manau, anūkas kaip ir senelis patraukia į šalį protingus politikus. Premjerė tiesiog suderins iki pirmadienio klausimą su partijos lyderiu.
”opozicionieriaus užpuolimas”,rinkimai RF, netkėtas krašto apsaugos ministro atstatydinimas,Savaitgalis nedarbadienis…..laukim info kitą savaitę
Manau, kad Anušausko keitimo priežastis gali būti tai, kad NATO regiono gynybos plane, už kurį atsakingas ministras, Lenkija, kaip neseniai paaiškėjo, nėra gavusi teisės ir pareigos nuo pat užpuolimo arba net dar tik atsiradus grėsmėms užpuolimui su savo kariuomene sugužėti Lietuvon „jos ginti“. Akivaizdu, kad Lenkijos, o kartu ir valdančiosios partijos prolenkiškos politikos, toks planas negali tenkinti. Gali būti, kad Anušauskas nepuolė pas Lenkijos gynybos ministrą suderinti atitinkamą jo ištaisymą, taigi prarado valdžios pasitikėjimą jos vykdomoje santykių su Lenkija politikoje. Tad Kasčiūnas ar kas kitas tapęs KAM ministru, matyt, pirmiausiai griebsis dvišale sutartimi suteikti Lenkijos kariuomenei teises ir pareigas veikti Lietuvos teritorijoje. Tai tarptautinė sutartis, kuri pagal Konstituciją yra pasirašoma Prezidento ir teikiama Seimui patvirtinti. Iš čia gali būti tas skubėjimas pakeisti esamą ministrą „spartesniu“, kad suspėjus tai atlikti dar iki rinkimų.
O jeigu Anušauskas , būdamas apdairus diedas, nusprendė žygiuoti į Europarlamentą. Kas gali paneigti. Jokios atsakomybės , o alga ….! A
Manau, kad A. Anušauskas ne tik politikas, bet yra savyje išsilaikęs dar ir kaip lietuvis, taigi vargu ar jį vilioja dyka vieta ES parlamente, veikiau labiau tiktų, prie širdies jam būtų naujai steigiamo ES gynybos reikalų komisaro pareigos.
Juolab, kad kaip matosi dėl galimos korupcijos Skvernelis, o, matyt, į tai linkęs ir Nausėda, reikalą viešumoje keliems metams “nutildyti” ikteisminio tyrimo dėl galimos korupcijos viešuose pirkimuose, įsigyjant ginkluotę, prokuratūroje pradėjimu. Tam, kad Lietuva pasiūlytų būtent jį į šį postą, reikalinga išsirinkti su širdyje dar gyva lietuvybe Prezidentą ir Seimą.
>Bartas
Anušauskas mūsų regione vykdė NATO politiką. Jo nepapirksi Europarlamentu. Kai kas nori, kad Lietuvos Vest Pointo karo akademijos JAV absolventas Giedrimas Jeglinskas nebūtų išrinktas Lietuvos Respublikos prezidentu. Nes yra, juk, Džordžo Bušo Vilniuje prie Rotušės užrašas: “Tie, kas pasirinktų Lietuvą priešu, taps Jungtinių Amerikos Valstijų priešu”. Štai todėl Jeglinsko, kad jis būtų išrinktas Lietuvos prezidentu, kai kas iš slavų valstybių labai nenori matyti. Dėkoju.
Betgi G. Jeglinskis Skvernelio kandidatas, o šis, kaip prisimenama, baigiant Premjero kadenciją buvo Lenkijos apdovanotas medaliu perjuosiant jį netgi Lenkijos tautine juosta. Toks perjuosimas tautine juosta iš senovės simbolizuoja ne tiek fizinį kiek dvasinį asmens artumą, savumą.
Tas rodytų, kaip tik atvirkščiai negu sakote, t.y. kad ta slavų valstybė labai norėtų matyti Jeglinskį Lietuvos prezidentu. Taigi neapsigaukime. Pagaliau ir Skvernelio partijos “Vardan Lietuvos” pavadinimo esmė reiškia veikimą ne pačiai Lietuvai, o tik jos vardui. Beje, tą tik Lietuvos vardo reikalingumą Lenkijai matome ir jos supratimo atsiradusį pavadinimą “Poliaki na Litwe”. Tas turėtų žeisti lietuvio savigarbą, kadangi lenkų gyvenimas čia yra tapęs ne kaip Lietuvos žemėje, o kaip Lietuvos valstybėje.
G. Jeglinskas yra demokratinės partijos Skvernelio “Vardan Lietuvos” keliamas kandidatas į Prezidentus, tačiau pats Giedrimas Jeglinskas sako ir rašo, kad jis nepalieka užtrenktų durų bet kurios partijos ir visai nepartiniams žmonėms balsuoti už jį, siekiant Lietuvai saugumo garantijų ateinančių metų laikoarpiui. Dėkoju.
Iš Skvernelio premjeravimo yra žinoma, kad jam strateginis partneris, t.y. saugumo garantas, buvo Lenkija. Į lenkiškus Lietuvos Prezidentus bandė ir pats įsitaisyti, bet nepavyko, tai dabar be abejonės kandidatu į Prezidentus iškėlė sau artimos politinės pozicijos žmogų. Taigi, kad, bėgant nuo vilko, ant meškos nepataikius…
Parašiau ir laukiu Awaiting’e