Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga (LVŽS) išplatino pranešimą, kad gavo švietimo, mokslo ir sporto viceministro Ramūno Skaudžiaus pasirašytą dokumentą, kuriuo pranešama, kad ministerija neatsižvelgs į LVŽS parengtą peticiją ir neatšauks Gyvenimo įgūdžių programos dėstymo mokyklose.
Ministerijos rašte atsisakymas reaguoti į piliečių nuomonę argumentuojamas tuo, kad programa jau buvo derinama su įvairiomis institucijomis ir derinimo laikas yra pasibaigęs.
Pasak Ramūno Karbauskio, ministerijos atsakymas šokiruoja ne tiek dėl to, kad ministerijai piliečių nuomonė yra nesvarbi, bet labiau dėl to, kad jame ministerija aiškiai pabrėžia, jog Švietimo įstatymas yra aukščiau tėvų valios, ir tėvai neturi teisės spręsti, kaip bus mokomi jų vaikai.
„Norime atkreipti dėmesį, kad Lietuvos Respublikos Konstitucija nesuteikia tėvams „teisės rinktis ugdymo turinio pagal savo dorovinius, moralinius įsitikinimus“. Visas ugdymo turinys yra kuriamas Švietimo įstatymo 3 straipsnyje nurodytiems švietimo tikslams įgyvendinti“, – rašo ministras.
„Trumpiau tariant, ministerija mus informavo, kad vaikai priklauso valstybei, todėl ministerija, o ne tėvai spręs, kaip bus mokomi mūsų vaikai. Kaip tai pavadinti? Tai dar vienas spjūvis Lietuvos gyventojams į veidą ir pavojingas precedentas, kuris veda į dar didesnę takoskyrą tarp šios valdžios ir piliečių“, – sako R. Karbauskis.
Pasak jo, vienintelis kelias atšaukti Gyvenimo įgūdžių programos mokymą mokyklose – valdžios pasikeitimas.
„Jei po Seimo rinkimų liks ta pati valdžia, ji darys su mūsų vaikais tai, ką nori“, – sako LVŽS lyderis.
Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga parengė peticiją, kuria drauge su Lietuvos Respublikos piliečiais reikalavo stabdyti privalomą Gyvenimo įgūdžių programos dėstymą Lietuvos mokyklose.
Peticijoje teigiama, kad šios programos prieštaringas ir genderistines ideologijas skatinantis turinys nebuvo aptartas su visuomene, neparengtos mokymosi priemonės bei kvalifikuoti dalyko mokymo mokytojai.
Tokiai bendrojo ugdymo programai Lietuvos mokyklose prieštarauja didžioji dalis visuomenės.
„Pasirinkta ugdymo metodika ir priemonės pažeidžia moksleivių ir jų tėvų konstitucinę teisę rinktis ugdymo turinį pagal savo dorovinius, moralinius įsitikinimus, neigia Lietuvos Respublikos Konstitucijoje įtvirtintą šeimos sampratą ir tradicines vertybes“, – rašoma LVŽS pranešime.
Dabartinė Vyriausybė prašo KT išaiškinti, kad informacija apie tos pačios lyties asmenų santykius vaikams nėra žalinga
Vasario 22 d. Konstitucinis Teismas (KT) pranešė priėmęs nagrinėti pareiškėjos Vyriausybės prašymą ištirti, ar Lietuvos Konstitucijai neprieštarauja Nepilnamečių apsaugos nuo neigiamo viešosios informacijos poveikio įstatymo nuostata, kad neigiamą poveikį nepilnamečiams darančiai informacijai priskiriama viešoji informacija, „kuria niekinamos šeimos vertybės, skatinama kitokia, negu Lietuvos Respublikos Konstitucijoje ir Lietuvos Respublikos civiliniame kodekse įtvirtinta, santuokos sudarymo ir šeimos kūrimo samprata“.
Dabartinė Vyriausybė savo pareiškime KT remdamasi išvedžiojimais, kad Lietuvos Konstitucijoje yra įtvirtinta „lyčiai neutrali“ šeimos samprata ir remdamasi Seimo ratifikuotomis tarptautinėmis sutartimis bei Europos žmogaus teisių teismo sprendimais kai kuriose bylose, įrodinėja, kad informaciją apie tos pačios lyties asmenų santykius jau negali būti vertinama kaip vaikams žalingą informaciją.
Visą dabartinės vyriausybės prašymą skaitykite ČIA.
Teisingai. Ateina diena , kada ,mes rinkėjai , gausim progą pavaldyti Lietuvą. Va tada ir atšauksim iškrypėlių priimtus “įstatymus”. Kaip paprasta.
Kiekvieną naktį sapne gali pavaldyti… ne tik Lietuvą. O ar žinote ką reiškia toks sapnas?
Nežinau. Tamsta Jonai , tikrai nežinau.
Kai visokie koloradai ir liankasai nenori mokytis lietuviškai, tada ministerija labai noriai ir smarkiai atsižvelgia į „mokyklų bendruomenės nuomonę“, o čia staiga jau visai priešingų principų laikosi…
Nežinau. Tamsta Jonai , tikrai nežinau.
Konstitucijoje yra skirtinas šeimos radimasis, kurį Konstitucija nustato, kaip kylantį iš vyro ir moters santuokos, nesantuokinės motinystės, tėvystės, bei pats jos egzistavimas kaip atsiradusios nurodytais atvejais. Taigi šeimos radimasis pagal Konstituciją nėra “lyčiai neutralus”, jai neutrali yra pačios jau esančios šeimos samprata- šeimos narių lygių teisių prasme.
Tad aiškinant vaikams kas yra šeima skirtinas jos atsiradimas, kuris yra vyro ir moters santykių veiksmas, nuo jau iš jo atsiradusios šeimos gyvavimo dalykų.
„Norime atkreipti dėmesį, kad Lietuvos Respublikos Konstitucija nesuteikia tėvams „teisės rinktis ugdymo turinio pagal savo dorovinius, moralinius įsitikinimus“ – rašoma ministerijos rašte.
–
26 straipsnis Konstitucijoje
(paskutinis sakinys)
„Tėvai ir globėjai nevaržomi rūpinasi vaikų ir globotinių religiniu ir doroviniu auklėjimu pagal savo įsitikinimus.“
–
IŠVADA: Švietimo ministerijoje dirba mulkiai.
O dėl ko tas genderizmas taip brukamas? Ar kas gali logiškai paaiškinti?
Laisvam žmogui genderizmo iš esmės niekas negali įbrukti, tik posovietiniam žmogui susidaro vaizdas, kad jis brukamas, kaip kad buvo prievarta brukama sovietinė ideologija, sovietinis elgesys. Iš tikrųjų skleidžiamu genderizmu persiima patys atitinkami žmonės, esantys valdžioje arba siekiantys į ją patekti. Suprantama, kad tai be finansavimo nevyksta. Taigi genderizmo įtaka Lietuvoj baigtųsi, jeigu genderistai nebūtų išrenkami į valdžią.