Per šventes ir ne tik per jas dažnai sukame galvas, ką padovanoti artimiesiems, draugams ar bendradarbiams.
Dar vienas iššūkis – dovanos, kai jos skirtos užsieniečiams – tuomet, kai norime ir nustebinti, ir atskleisti lietuviškumą. Šiame straipsnyje siūlomas būtent tokių dovanų penketukas.
Generolo Adolfo Ramanausko-Vanago prisiminimų knyga anglų kalba
Knyga pavadinimu „Many Sons have Fallen / In the Partisan Ranks“ – tai į anglų kalbą išversti Dainavos apygardos vado, Lietuvos laisvės kovos sąjūdžio gynybos pajėgų vado Adolfo Ramanausko-Vanago atsiminimai, rašyti 1952–1956 m.
Juose atskleidžiami pirmieji partizanų kovos žingsniai, ginkluotojo pasipriešinimo organizacinis stiprėjimas, kovotojų santykiai su gyventojais, priešo veiksmai ir partizanų kovos būdai, jų kasdienė buitis bei dvasiniai išgyvenimai.
Tai – autentiški ir vertingi pasipriešinimo kovos liudijimai, išsaugoti patikimų asmenų iki pat Lietuvos atgimimo pradžios. Puiki, turtingai iliustruota knyga apie Lietuvos laisvės kovas.
Kaip teigia Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centro leidėjai, atminties knygos turi savo specifiką. Jų skaitymas reikalauja susikaupimo ir įsitraukimo.
„Tai nėra smagios knygos. Vis dėlto, jas galima skaityti atskiromis dalimis visą gyvenimą. O galima tiesiog turėti, nes dalis jų ir be skaitytojo vien savo turiniu yra paminklai“, – pažymi Laimutė Grikinienė, Leidybos skyriaus vadovė.
Kur ieškoti, įsigyti? Aplankykite išskirtinį elektroninį knygyną www.atmintiesknygos.lt
Šilkinė skarelė su lietuvių klasikų kūriniais
Projektas „Menas arčiau“ buvo pradėtas prieš 6 metus. Šiuo metu gaminami šilko aksesuarai su M. K. Čiurlionio, Stasio Eidrigevičiaus paveikslų atvaizdais, kurie rinkoje yra vertinami dėl aukštos kokybės ir estetiško pateikimo.
Dizaino autorė Jolanta Tolaikytė pabrėžia lietuvišką identitetą atspindinčius suvenyrus, kurie pristatytų šalies kultūrą ir kaip jos kultūros ambasadoriai keliautų aplink pasaulį.
Taip siekiama priartinti Lietuvos menininkų kūrinius prie šiuolaikinio žmogaus, skleisti žinią apie menininkus ir jų kūrybą.
Kur ieškoti, įsigyti? Patariama interneto parduotuvėje www.avenueart.lt
Istorinis „signature“ Lietuvos žemėlapis
„Didžioji Lietuva – tai tiksliausias iki šiol sutartimis nustatytų Nepriklausomos Lietuvos sienų po Pirmojo pasaulinio karo atvaizdavimas.
Šalis, kurią šiame žemėlapyje išvysite, turėjo apimti beveik visas žemes, kur kadaise gyveno lietuviškos kilmės gyventojai.
De jure pripažintos, de facto šios sienos liko svajonėse… Žemėlapis skirtas pagerbti mūsų prosenelių siekį sukurti visiems pavergtiems lietuviams namus, priglausti ir nuo seno Lietuvos Didžiojoje kunigaikštystėje kartu gyvenusias draugingas žydų, lenkų, vokiečių, gudų ir kitas tautas.
Tuo pačiu tai ir stilingas meno kūrinys, kuriuo siekiama atskleisti XIX a. brandžios kartografijos paprotį, kurio susiformavimą Lietuvoje sutrukdė kaimynų imperinės valstybės” – pasakoja Adomas Klimantas.
Kur įsigyti? Žvilgtelkite į elektroninę prekybos vietą www.mapklimantas.com
Kovinio šaudymo treniruočių programa „From zero to hero“
Šaudymas, kaip ir kiekviena veikla, gali būti tiek pramoga, tiek sportinių įgūdžių ugdymas.
Treniruotė su aukšto meistriškumo treneriais ir pačiais įvairiausiais ginklais – vertinga patirtis tiek naujokui, tiek jau rankose laikusiam ginklą.
„Nuo nulio iki didvyrio“ pusdienio mokymas – tai ypatinga treniruotė naudotis koviniais ginklais ir išgyvenimo kariniame konflikte ABC.
Visi šaudyklos instruktoriai kalba angliškai, tuo pačiu užsiėmimo dalyviai sužino apie Lietuvos partizanų istoriją – „Vanago Lietuva“ įvairių patirčių mokymai.
Šaudykla įsikūrusi netoli Vilniaus miškingoje vaizdingoje vietovėje. Renginiai rengiami ištisus metus.
Bilietai parduodami čia.
Lietuvių karo dainų albumas
Vyrų kuopa „Ugniavijas“ atlieka karines-istorines dainas. Įkvėpimo iš archajiškiausių liaudies melodijų besisemianti grupė joms suteikia išskirtinį skambesį savaip jas interpretuodama, praturtindama originalias dainas sodria vyriška polifonija bei senovinių instrumentų skambesiu.
Šiais metais 15 metų sukaktį švenčianti grupė išleido jau keturis karinių-istorinių dainų studijinius albumus, kurių paskutinis –„Pulkun“ buvo išleistas 2023-iųjų m. vasarą.
„Ugniavijas“ kasmet rengia pasirodymus įvairiuose Lietuvos kampeliuose, jų dainos dažnai skamba valstybinių švenčių progomis.
Tačiau baltiškų dainų išskirtinumą grupė atskleidžia ir pasirodymuose užsienyje: Latvijoje, Lenkijoje, Estijoje, Kinijoje.
Apžiūrėti muzikines grupės dovanas galite elektroninėje jų grupės albumų parduotyvėje čia.
Ten kažkokio arklimanto žemėlapiai neatrodo labai patriotiški. Jis pats išsigalvoja sieną su Lenkija pagal okupuoto Seinų-Suvalkų krašto ribas, lenkų okupuotą Lietuvos teritoriją savo žemėlapiuose žymi be Seinų, Suvalkų. To meto Lietuvos žemėlapiuose tokios sienos nebuvo. Gal jis Lenkijos patriotas?