Ketvirtadienis, 27 rugpjūčio, 2026
  • Saulės arkliukai
    • Diskusijos
    • Gyvoji tradicija
    • Etninės kultūros paveldas
    • Kultūros teorijų labirintai
    • Iš mokslo tyrimų
    • Ugdytojai ir ugdytiniai
    • Profesijos
    • Subkultūros
    • Kitos kultūros
    • Kūryba
    • Mes skaitome knygas
    • Margos pievos: renginiai
    • Keliauk lėtai: tėvynės pažinimas
    • Praktiniai patarimai
    • Iš mados istorijos
    • Mados tinklarastininkas
    • Fotogalerijos
    • Redakcija
  • Renginiai
  • Reklama
  • Turinys
  • Apie Alkas.lt
  • Paremkite Alką
Alkas.lt
  • Naujienos
    • Lietuvoje
    • Baltų žemėse
    • Užsienyje
  • Nuomonių ratas
    • Lietuvos kelias
    • Lietuvos kūrėjai
    • Sekmadienio sakmė
    • Akiračiai
    • Lietuvos repolonizacijai – ne!
    • Moksleivių mintys
  • Kultūra
    • Etninė kultūra
    • Mes baltai
    • Kalba
    • Religija
    • Istorija
    • Kultūros paveldas
    • Menas
    • Architektūra
    • Literatūra
    • Kultūros politika
    • Šventės
  • Visuomenė
    • Pilietinė visuomenė
    • Politika ir ekonomika
    • Švietimas
    • Žmonės
    • Užsienio lietuviai
    • Ukrainos balsas
    • Žiniasklaida
    • Laiškai Alkui
    • Pareiškimai
  • Gamta ir žmogus
    • Gamta ir ekologija
    • Šventvietės
    • Energetika
    • Sveikata
    • Psichologija
    • Kelionės
    • Kylam
    • Horoskopai
    • Įvairenybės
  • Mokslas
    • Mokslo naujienos
    • Technika ir technologijos
    • Astronomija ir kosmonautika
    • Mokslo darbai
  • Skaitiniai
    • Žinyčia
    • Lituanistikos klasika
    • Prieškario skaitiniai
    • Dienoraščiai, įspūdžiai, apžvalgos
    • Grožinė kūryba
  • Visi rašiniai
No Result
View All Result
  • Naujienos
    • Lietuvoje
    • Baltų žemėse
    • Užsienyje
  • Nuomonių ratas
    • Lietuvos kelias
    • Lietuvos kūrėjai
    • Sekmadienio sakmė
    • Akiračiai
    • Lietuvos repolonizacijai – ne!
    • Moksleivių mintys
  • Kultūra
    • Etninė kultūra
    • Mes baltai
    • Kalba
    • Religija
    • Istorija
    • Kultūros paveldas
    • Menas
    • Architektūra
    • Literatūra
    • Kultūros politika
    • Šventės
  • Visuomenė
    • Pilietinė visuomenė
    • Politika ir ekonomika
    • Švietimas
    • Žmonės
    • Užsienio lietuviai
    • Ukrainos balsas
    • Žiniasklaida
    • Laiškai Alkui
    • Pareiškimai
  • Gamta ir žmogus
    • Gamta ir ekologija
    • Šventvietės
    • Energetika
    • Sveikata
    • Psichologija
    • Kelionės
    • Kylam
    • Horoskopai
    • Įvairenybės
  • Mokslas
    • Mokslo naujienos
    • Technika ir technologijos
    • Astronomija ir kosmonautika
    • Mokslo darbai
  • Skaitiniai
    • Žinyčia
    • Lituanistikos klasika
    • Prieškario skaitiniai
    • Dienoraščiai, įspūdžiai, apžvalgos
    • Grožinė kūryba
  • Visi rašiniai
No Result
View All Result
Alkas.lt
No Result
View All Result
Pradžia Gamta ir žmogus Gamta ir ekologija

Prasideda vajus „Poilsiauk atsakingai“

www.alkas.lt
2023-06-30 16:45:59
23
PERŽIŪROS
0
„Poilsiauk atsakingai“ | aad.lrv.lt nuotr.

„Poilsiauk atsakingai“ | aad.lrv.lt nuotr.

Liepą pradedamas aplinkosauginis vajus „Poilsiauk atsakingai“, kuris tęsis iki vasaros pabaigos. Per vajų Aplinkos apsaugos departamento pareigūnai aktyviai tikrins vandens telkinius, kaip poilsiautojai laikosi aplinkosauginių reikalavimų plaukiodami plaukiojimo priemonėmis. Be to, ypatingas dėmesys bus skiriamas vandens telkinių pakrantėms, miškams ir saugomoms teritorijoms.

„Vasaros metu poilsiautojai norėdami atsigaivinti vyksta prie vandens telkinių arba lanko kitus gražius šalies kampelius miškuose bei saugomose teritorijose. Tad jei norime ir toliau grožėtis Lietuvos gamta labai svarbu kiekvienam lankytojui laikytis aplinkosauginių teisės aktų reikalavimų, būti sąmoningiems bei rūpintis aplinka“, –  sako Ukmergės aplinkos apsaugos inspekcijos pareigūnas Vidmantas Zablackas.

Taip pat vasaros laikotarpiu atgyja ir vandens pramogos, o pasiplaukiojimas savaeige plaukiojimo priemone – viena iš jų. Todėl svarbu žinoti, kad ne visada ir ne visuose vandens telkiniuose tai daryti galima.

„Nusprendus paplaukioti savaeige plaukiojimo priemone, pirmiausia reikėtų išsiaiškinti, kur, kada ir kaip galima tai daryti. Todėl per akciją bus vykdomi reidai ir stebėsena tiek vandens telkiniuose, tiek miškuose ar kitose šalies vietovėse“, – pabrėžia V. Zablackas.

Pasak aplinkosaugininkų, poilsiaujant svarbu laikytis 3 pagrindinių taisyklių:

  1. prie ežero vykstantiems automobiliu, reikėtų nepamiršti pakrančių apsaugos juostos reikalavimų – nestatyti automobilio arčiau kaip 25 metrai nuo vandens telkinio kranto. Pasitikrinti ar telkinys yra saugomoje teritorijoje galima Saugomų teritorijų valstybės kadastre;

Keliaujantiems automobiliu po miškingas teritorijas, svarbi taisyklė – transporto priemonėmis galima važinėti tik miško keliais. Statyti jas miškuose galima tik tam skirtose transporto priemonių stovėjimo (parkavimo) aikštelėse arba kelio pakraštyje, užtikrinant galimybę keliu važiuoti kitoms transporto priemonėms. Statant transporto priemonę kelio pakraštyje, būtina stengtis neužvažiuoti ant samanų, kerpių, uogienojų.

Taip pat vairuotojai turi būti atidūs – teritorija, kurioje, dažnai važinėjama ar statomos motorinės transporto priemonės, nėra laikoma keliu ar aikštele. Taigi išvažinėta pieva ar miško paklotė nėra kelias;

  1. Šiukšles po poilsio gamtoje būtina susirinkti kiekvienam poilsiautojui. Taip pat žvejams prieš pradedant žvejybą ir žvejybos metu reikia surinkti šiukšles, esančias 5 metrų spinduliu aplink žvejybos vietą ir išvežti jas į komunalinių atliekų surinkimo konteinerius;
  1. apsistoti poilsiui miškuose ir kūrenti laužus galima tik įrengtuose viešojo naudojimo poilsio objektuose. Nakvynei gamtoje (pvz., statant palapines) svarbu rinktis poilsiavietes, atokvėpio vietas, stovyklavietes, kempingus, kitus rekreacinės paskirties inžinerinius statinius. O laužus kūrenti tik atitinkamai pažymėtose laužavietėse.

Susiruošusiems plaukioti plaukiojimo priemonėmis vandens telkiniuose svarbu pirmiausia įvertinti pagal vandens telkinio dydį ir vietą kokiomis plaukiojimo priemonėmis galima plaukioti.

Taip pat primenama vandens motociklų mėgėjams, kad jais plaukioti galima tik 7-iuose vandens telkiniuose (t. y.: Baltijos jūroje, Elektrėnų mariose, Dūkštų ežere, Talkšos ežere, Didžiulio (Daugų) ežere, Galuonų ežere, Kauno mariose) ir tik laikantis Aplinkosaugos sąlygų plaukioti vandens telkiniuose plaukiojimo priemonėmis reikalavimų priede nurodytų sąlygų.

Atsakomybė

  • Pakrančių apsaugos juostų pažeidimas užtraukia įspėjimą arba 30–140 eurų baudą.
  • Neteisėtas važiavimas per žolinę dangą, miško paklotę motorinėmis transporto priemonėmis užtraukia įspėjimą arba 20–140 eurų baudą.
  • Neteisėtas važiavimas per žolinę dangą, miško paklotę motorinėmis transporto priemonėmis, kai dėl to žolinė danga ar miško paklotė buvo sužalota ar sunaikinta, užtraukia 140–300 eurų baudą.
  • Nesutvarkius šiukšlių žvejybos vietoje ir taip pažeidžiant Mėgėjų žvejybos taisykles taikomas įspėjimas arba 10–60 eurų bauda. Poilsiautojai už šiukšlinimą gali gauti įspėjimą arba 20–50 eurų baudą.
  • Asmenims netinkamose vietose kūrenantiems laužus ar naudojantiems atvirą ugnį taikoma atsakomybė – įspėjimas arba 20–50 eurų bauda. Taip pat gali būti skiriama 50–110 eurų bauda juridinių asmenų vadovams arba kitiems atsakingiems asmenims.
  • Jei aplinka nedelsiant nesutvarkoma ir nustatoma, kad padaryta reali žala, pažeidėjai turi atlyginti aplinkai padarytą žalą.
  • Asmenims, nesilaikantiems aplinkosaugos sąlygų plaukioti vandens telkiniuose plaukiojimo priemonėmis, numatyta atsakomybė priklausomai nuo pažeidimo pobūdžio gali siekti nuo 150 iki 3000 eurų. Taip pat už tam tikro pobūdžio pažeidimus gali būti skiriamas savaeigės plaukiojimo priemonės konfiskavimas. Išsamesnę informaciją rasite
Spausdinti 🖨

Susiję straipsniai:

  1. Prasidėjo aplinkosauginė akcija „Poilsiauk atsakingai“
  2. Per akciją „Poilsiauk atsakingai“ surengta apie 200 reidų
  3. AAD primena: lapus reikia deginti atsakingai
  4. Nuomojamuose ežeruose – jokių tinklų
  5. Savaitgalį žvejai sulauks gamtosaugininkų patikros
  6. Aplinkos apsaugos pažeidėjus stebi ir iš oro
  7. Nuo balandžio 21-osios jau galima žvejoti lydekas
  8. Panevėžio ir Utenos aplinkosaugininkų reidas: poilsiautojai tampa vis atsakingesni
  9. Prasidėjo aplinkosauginė akcija „Saugom mišką“
  10. Aplinkosaugininkai primena dėl žolės deginimo
  11. Įsigalioja draudimas žvejoti karšius
  12. Prasidėjo sraigių rinkimo metas: ką žinoti?
  13. AAD primena, kaip tvarkyti nuotekas
  14. Lubinus skinkite, bet nedauginkite
  15. AAD primena, kada skambinti numeriu 112

Naujienos iš interneto:

Siūlomi vaizdo įrašai:

ALKO TURINYS

Parašykite komentarą Atšaukti atsakymą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Naujienos

MO muziejus kviečia senyvo amžiaus žmones gerinti dvasinę sveikatą
Gamta ir žmogus

MO muziejus jungia jėgas su Vilniaus miesto poliklinikomis: kviečia senyvo amžiaus žmones gerinti dvasinę sveikatą

2026 08 27
Mirties slėnis nuo Parnidžio kopos
Istorija

Kuršių nerijoje pristatyta dvylika Liudviko Rėzos garso stotelių

2026 08 27
K. Varnelio biblioteka
Kultūra

Bibliofilas Kazys Varnelis Lietuvai paliko įspūdingą knygų rinkinį – bene 9,5 tūkst. leidinių!

2026 08 27
Sveikata
Lietuvoje

Gydymo įstaigoms skirta apie 44,5 mln. eurų

2026 08 26
Prezidentas susitinka su A. Košta
Lietuvoje

Prezidentas susitiko su EVT Pirmininku A. Košta

2026 08 26
Priedanga
Lietuvoje

Priedangų gerinimui sostinė skirs 1 mln. Eur

2026 08 26
Nulaužtas medis,audra
Lietuvoje

Dėl audros padarinių Vyriausybė skelbia valstybės lygio ekstremaliąją padėtį

2026 08 26
Žemės ūkio ministerija | zum.lt nuotr.
Lietuvoje

Vietoje atskirų patariamųjų tarybų – viena kolegija

2026 08 26
Rugsėjo 1-oji. Kardeliai | asociatyvi nuotr.
Lietuvoje

Artėja Rugsėjo 1-oji: kam priklauso laisva diena, o kam – pusdienis?

2026 08 26
Pinigai
Lietuvoje

Studentams su negalia priklauso finansinė parama

2026 08 26
Orinta.Leiputė
Lietuvoje

Orinta Leiputė kreipėsi Vyriausybės vadovą dėl Kauno LEZ plėtros miškų sąskaita

2026 08 26
Detalių paieška 1898 metų dailininko Tado Bičkausko sukurtoje litografijoje „Vaizdas į Piromontą ir šv. Rapolo bažnyčia Vilniuje“ – rinkinio kuratoriaus kasdienybė
Istorija

Knygą apie LNM sukūręs K. Pikūnas: muziejuje istoriją pasakoja žmonės, ne daiktai

2026 08 26

SKAITYTOJŲ PASTABOS

  • Rimvydas apie J. Vaiškūnas. Gintaro keliu – nuo aisčių iki lietuvių (II)
  • Naivus klausimas apie J. Vaiškūnas. Gintaro keliu – nuo aisčių iki lietuvių (II)
  • Mikabalis apie Kviečiama teikti siūlymus Antano Mackevičiaus metų minėjimo programai
  • Taip apie Kviečiama teikti siūlymus Antano Mackevičiaus metų minėjimo programai

NAUJAUSI STRAIPSNIAI

  • MO muziejus jungia jėgas su Vilniaus miesto poliklinikomis: kviečia senyvo amžiaus žmones gerinti dvasinę sveikatą
  • Kauno T. Ivanausko zoologijos muziejuje kviečia A. Narkevičiaus paroda „Dvi Žemės pusės“
  • Kuršių nerijoje pristatyta dvylika Liudviko Rėzos garso stotelių
  • Bibliofilas Kazys Varnelis Lietuvai paliko įspūdingą knygų rinkinį – bene 9,5 tūkst. leidinių!

Kiti Straipsniai

Palapinių statymas saugomose teritorijose

 „Poilsiauk atsakingai“: aplinkosaugininkai nustatė 191 pažeidimą

2026 08 20
Klaipėdos zoologijos sodas

Prašoma Klaipėdos zoologijos sodui išduoto leidimo galiojimo panaikinimo

2026 08 20
Aplinkosaugininkai | am.lrv.lt

Aplinkosaugininkai stiprina limituotos žvejybos priežiūrą

2026 08 14
Susitikimas su Pagirių bendruomene

Ministrė ir aplinkosaugininkai susitiko su Pagirių bendruomene dėl „Homanit Lietuva“ veiklos

2026 08 06
Išmanusis suoliukas G.

Už aplinkosaugos pažangą Panevėžiui skirtas jau antras išmanusis suoliukas

2026 08 05
Žaliųjų ežerų paplūdimys

Gelbėtojai gerų žinių neturi: šiemet jau nuskendo 46 žmonės

2026 07 24
Susitikimas

Ieva Andriulaitytė: svarbu suderinti nacionalinio saugumo ir gamtos apsaugos klausimus

2026 07 22
Ieva Andriulaitytė

Aplinkos ministrė: sieksiu subalansuotų sprendimų

2026 07 15
Aplinkos apsaugos departamento pareigūnai kateryje

Reidai „Saugom ungurį“: dažnai nustatomi žvejybos pažeidimai, naudojant ungurines gaudykles

2026 07 07
Automobilis BMW

Panaudota alyva kelia rimtą grėsmę aplinkai

2026 06 28

Skaitytojų nuomonės:

  • Rimvydas apie J. Vaiškūnas. Gintaro keliu – nuo aisčių iki lietuvių (II)
  • Naivus klausimas apie J. Vaiškūnas. Gintaro keliu – nuo aisčių iki lietuvių (II)
  • Mikabalis apie Kviečiama teikti siūlymus Antano Mackevičiaus metų minėjimo programai
  • Taip apie Kviečiama teikti siūlymus Antano Mackevičiaus metų minėjimo programai
  • Kažin apie Kviečiama teikti siūlymus Antano Mackevičiaus metų minėjimo programai
Kitas straipsnis
Statybos | am.lt nuotr.

Neblaivūs darbe: statybas keičia žemės ūkis

Sekite mus Feisbuke

Naujienos | Nuomonių ratas | Kultūra
Visuomenė | Gamta ir žmogus | Mokslas
Skaitiniai | VideoAlkas | Visi rašiniai | Paremkite Alką
 Pradžia

Alkas.lt su Jūsų parama – už lietuvišką Lietuvą!

ket testai | fs25 mods | Refinansavimas | iPhone 16 Pro Max | Daigyklos | gta 5 mods | DARBO SKELBIMAI

© 2011 Alkas.lt - Visos teisės saugomos. | Svetainę kūrė - Studija 4D

  • Saulės arkliukai
  • Renginiai
  • Reklama
  • Turinys
  • Apie Alkas.lt
  • Paremkite Alką
No Result
View All Result
  • Naujienos
    • Lietuvoje
    • Baltų žemėse
    • Užsienyje
  • Nuomonių ratas
    • Lietuvos kelias
    • Lietuvos kūrėjai
    • Sekmadienio sakmė
    • Akiračiai
    • Lietuvos repolonizacijai – ne!
    • Moksleivių mintys
  • Kultūra
    • Etninė kultūra
    • Mes baltai
    • Kalba
    • Religija
    • Istorija
    • Kultūros paveldas
    • Menas
    • Architektūra
    • Literatūra
    • Kultūros politika
    • Šventės
  • Visuomenė
    • Pilietinė visuomenė
    • Politika ir ekonomika
    • Švietimas
    • Žmonės
    • Užsienio lietuviai
    • Ukrainos balsas
    • Žiniasklaida
    • Laiškai Alkui
    • Pareiškimai
  • Gamta ir žmogus
    • Gamta ir ekologija
    • Šventvietės
    • Energetika
    • Sveikata
    • Psichologija
    • Kelionės
    • Kylam
    • Horoskopai
    • Įvairenybės
  • Mokslas
    • Mokslo naujienos
    • Technika ir technologijos
    • Astronomija ir kosmonautika
    • Mokslo darbai
  • Skaitiniai
    • Žinyčia
    • Lituanistikos klasika
    • Prieškario skaitiniai
    • Dienoraščiai, įspūdžiai, apžvalgos
    • Grožinė kūryba
  • Visi rašiniai