Rudenį gali pradėti labiau šakotis plaukų galiukai, elektrintis plaukai, o taip pat žmonės gali susidurti su sunkumais norint išlaikyti šukuoseną, kada išėjus į lauką suformuotos garbanos praranda formą, o ištiesinti plaukai – pradeda banguotis. „Eurovaistinės“ grožio vaistinių vadovė Aušra Vareikienė sako – visa tai rodo, kad po vasaros plaukai išsausėjo. Ji dalinasi praktiniais patarimais, kaip savo plauką prisotinti drėgmės, naudojant namuose turimas priemones.
Aliejų ir kaukes tepkite ir ant sausų plaukų
Pabandykite plaukų aliejų ir drėkinamąsias kaukes naudoti ne tik ant šlapių, nusausintų, bet ir kartais ant sausų plaukų, pataria „Eurovaistinės“ grožio vaistinių vadovė. Anot jos, sausi plaukai geriau negu drėgni absorbuoja aliejų.
„Naudojant drėkinančias kaukes arba aliejų ant drėgnų plaukų, susidaro barjeras tarp vandens ir aliejaus, kuris plaukui apsunkina naudingųjų medžiagų įsisavinimą. Todėl patarčiau pasidaryti plaukų SPA ir šias priemones naudoti prieš plaunant plaukus. Pavyzdžiui, vakare prieš einant žiūrėti filmą ar serialą pasitepkite plaukus maitinamąja kauke, o galiukus – aliejumi. Suvyniokite priemonėmis išteptus plaukus į šiltą rankšluostį ir palaikykite bent pusvalandį. Kai išsitrinksite plaukus, pamatysite – jie jums atsidėkos žvilgesiu“, – pataria A. Vareikienė.
Palikite drėkinamąją kaukę per naktį
Jeigu plaukai ypač sausėja, prarado savo gyvybingumą, o ir galiukai pradėjo stipriau skilinėti, grožio specialistė pataria pernakt išmiegoti su drėkinamąją kauke pateptais plaukais.
„Sušildykite drėkinamąją kaukę tarp delnų ir ištepkite du trečdalius savo plaukų. Kaukę tepkite labai plonu sluoksniu – įsivaizduokite, tarsi savo plaukus lepintumėte kaip veidą naktiniu kremu, kurio tikrai nenaudojate dideliais kiekiais. Patarčiau vadovautis požiūriu – mažiau yra daugiau, bet dažniau. Na, o ryte atsikėlę vadovaukitės jums įprasta plaukų priežiūros rutina“, – sako grožio specialistė.
Plaukų šukavimas prieš miegą
Grožio specialistė pasakoja, kad jai vis dar tenka susidurti su mitu, kad prieš miegą negalima šukuoti savo plaukų. Anot jos, reikėtų elgtis netgi priešingai.
„Žmonės vis dar bijo šukuoti plaukus prieš miegą, o aš kaip tik rekomenduoju tai daryti. Mūsų galvos oda gamina natūralius aliejus, o juos paskirstyti lengviausiai galite išsišukuodami savo sausus plaukus. Tai prieš miegą padeda stimuliuoti galvos odą ir plaukų folikulus, skatinant plaukų augimą ir jų žvilgesį. Taip pat plaukus patariama išsišukuoti vakare užsitepus drėkinamąją kaukę, taip ir ją lengviau paskirstysite po visą plaukų ilgį“, – pataria A. Vareikienė.
Ruduo – plaukų serumų sezono atidarymas
Grožio specialistė pasakoja, kad ruduo yra tarsi plaukų serumų sezono atidarymas po vasaros. Anot jos, jeigu vasarą plaukams skirdavome mažiau dėmesio, dabar serumai gali juos atgaivinti iki pat plauko folikulo.
„Serumai yra labai koncentruota ir aktyvi plaukų priežiūros priemonė. Jie prasiskverbia pro mūsų plauko žvynelį, prisotina patį plauką maitinamųjų medžiagų, bei uždaro žvynelį apsaugant jį nuo išorinių veiksnių. Tad jeigu vasarą nenaudojote serumų ir tiesiog džiaugėtės saulės voniomis ar maudynėmis vandens telkiniuose, dabar serumai gali padėti atgaivinti vasaros išalintus plaukus“, – pasakoja A. Vareikienė.
Metas šveičiamosioms kaukėms
Šveičiamosios kaukės dažnai pamirštamos kaip plaukų atgaivinimo priemonė, pasakoja grožio specialistė. Anot jos, galvos odos pilingas ypač naudingas rudenį, kada atsiranda noras daugiau garbanoti arba tiesinti plaukus.
„Šveičiamosios plaukų kaukės gali padėti efektyviau pašalinti iš plaukų įvairias kosmetines priemones, nešvarumus, taip pat padeda kovoti su pleiskanomis bei sureguliuoti odos riebalavimąsi. Plaukų priežiūros rutinos pradžioje naudojamas pilingas padeda geriau įsisavinti vėliau naudosimų priemonių naudingąsias medžiagas, be to, toks švelnus galvos odos masažas skatina ir plaukų augimą“, – pasakoja grožio specialistė.
Kada naudoti kaukę, o kada serumą?
Grožio specialistė įvardija, kurios drėkinančios plaukų priemonės yra stipresnio poveikio ir skirtos retesniam naudojimui, o kurios tinka kasdienei plaukų priežiūrai.
„Plaukų priežiūros priemonės pagal poveikį yra panašios į veido odos priemones. Pavyzdžiui, serumai turi giliausią poveikį, todėl juos galima naudoti kasdien . Tuo tarpu drėkinamųjų kaukių gali pakakti kartą į savaitę, o štai kondicionierius yra kasdienis mūsų plaukų draugas – visai kaip veido kremas odai“, – pasakoja A. Vareikienė.
Ji priduria, kad rūpinantis savo plaukais, būtina skirti dėmesio ne tik išorei, bet ir vidui. Todėl norint dar ryškesnio, ilgalaikio efekto, rekomenduojama sureguliuoti mitybą. Be to, reikėtų nepamiršti tokių grožio vitaminų kaip cinkas, biotinas, selenas, B grupės vitaminai, geležis bei A ir E vitaminai.
Ką ji išsitatuiravo? Ar dar turi kokių tatuiruočių? Ar galima būti iš arčiau?