Vilniaus savivaldybė pritarė pagal svarstymo metu gautas pastabas patobulintiems Daugiafunkcio sveikatingumo, ugdymo, kultūros ir užimtumo skatinimo komplekso projektinių pasiūlymų reikalavimams, kuriuos rengė projekto autoriai JAV architektūros įmonė „Populous“ drauge su Lietuvos bendrove „Cloud architektai“.
Numatoma, kad Ozo g. 27 (Šeškinėje) bus pastatyti aštuoni statiniai, į kuriuos įeina daugiau pastatų – nacionalinis stadionas su sporto muziejumi viduje, sporto centras (krepšinio, rankinio, gimnastikos, bokso salės, futbolo aikštė ant stogo), dar dvi futbolo treniruočių aikštės šalia sporto centro, lengvosios atletikos apšilimo vieta, lengvosios atletikos stadionas, kultūros centras ir 300 vietų vaikų darželis.
Pasak Vilniaus mieste savivaldybės vyriausiojo architekto Mindaugo Pakalnio, pritarimas Daugiafunkcio komplekso projektiniams pasiūlymams reiškia, kad tvirtinamas pagrindinis sprendinių sumanymas, principiniai funkciniai, erdviniai, architektūrinės raiškos, sklypo sprendiniai, tačiau specialiuosiuose reikalavimuose techninio projekto rengimui projektuotojams bus išdėstyta, kaip projektas turi būti tobulinamas toliau jį tiriant.
Rengiant techninį projektą bus tariamasi su projekte dalyvaujančiomis institucijomis, suinteresuotomis bendruomenėmis (pvz., sporto, teritorinėmis), o numatant svarbius pokyčius, vadovaujantis teisės aktų reikalavimais, sprendiniai bus pristatomi visuomenei pakartotinai.
„Dėkojame projekto aptarimuose dalyvavusiems architektams ir visuomenės atstovams už pastabas, jos padės mums suformuluoti specialiuosius reikalavimus, kad projektas būtų toliau tobulinamas iki kokybiško rezultato, – sakė M. Pakalnis.
„Patobulintame projekte grįžta prie švaresnio, vieningesnio architektūrinio sprendimo, labiau atitinkančio pradinį varžytuvėms teikto pasiūlymo įvaizdį.
Rengdami techninį projektą, projektuotojai dar turės tobulinti ne tik atskirų pastatų architektūrinę išraišką, bet ir funkcinių ryšių, tai yra, atvykimo ir išvykimo sprendimus, numatyti sklandžius ryšius su aplinkinėmis teritorijomis, kurti funkcionalią struktūrą, estetišką, patogią, humanišką aplinką, įgyvendinti miesto keliamus aplinkos pritaikymo visiems, kraštovaizdžio formavimo bruožus.”
Pristatymo metu daugiausia klausimų sulaukta dėl žadamos susisiekimo infrastruktūros aplink stadioną.
Šie sprendiniai numatyti kitame Ozo, Ukmergės ir Siesikų gatvių sutvarkymo projekte.
2021 m. spalį Vilniaus miesto savivaldybė, Švietimo, mokslo ir sporto ministerija bei investicinis fondas „BaltCap Infrastructure Fund“ pasirašė koncesijos sutartį.
Šiuo metu vyksta pradėto ir nebaigto statyti stadiono konstrukcijų ardymo darbai, juos atlieka bendrovė „Vilniaus BTD“.
Manau, kad turėtume dar sulaukti trukdžių tai statybai, nors virš 30 metų sutrukdžius statybą gali būti, kad turėti tikslai – pasiekti. Pvz., Kaunas jau visus nacionalinio statuso sporto objektus už valstybės pinigus pasistatė, tai dabar – kniskitės sau. Kai pastatysite tą nacionalinį, tai mes perimsime jo eksploataciją kaip dar vieninteliai teesą nacionališkai patyrę šioje srityje ir tada už stadioniškų paslaugų teikimą vilniečiams ir valstybei sau “kauniškai” kišenes krausimės…
Sakoma kvailą ir bažnyčioje muša. Tai va, ar ne toks gyvenimas su tuo “Kaunu”, “Vilniau”…
kgbistai id iotai stato vaiku darzelio stadiona ir dar ten kur neimanoma su masina privaziuoti, kai isties reik statyti dengta 50 000 vietu stadiona netoli Perlunkalnio kur miesto apvaziavimas yra, o paciame stadione irengti 2 baseinus 50 metru, daug saunu, krepsinio aiksteliu, taip pat padaryti 5000 vietu masino parkavimo aikstele ir daugiaaukstes aiksteles (4×800=3200 vietu ir 8 aukstu kiekviena).
Turite galvoje Švenčionių raj.?