Pasibaigė trečius metus iš eilės Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūros (MITA) rengiamų varžytuvių „Wanted: Life Sciences Innovator“ kvietimas teikti paraiškas.
Varžytuvėmis siekiama skatinti gyvybės mokslų industrijos įmonių plėtrą, o ypač – naujų naujoviškų gyvybės mokslų įmonių kūrimąsi ir augimą.
Įvertinę gautas paraiškas žinovai atrinko 6 geriausius sumanymus, kurie kviečiami su projekto žinovų pagalba toliau eiti komercinimo keliu.
„Naujovių kūrėjų varžytuves „Wanted: Life Sciences Innovator“ rengiame jau trečią kartą.
Manome, kad tai puiki proga gyvybės mokslų srities tyrėjams, studentams ar visiškai jauno verslo atstovams įsivertinti savo sumanymo komercializavimo galimybes, įgauti jo vystymui būtinų įgūdžių bei sulaukti vertingų patarimų iš žinovų.
Sėkmės istorijomis po šių varžytuvių jau gali pasidalinti ne vienas startuolis“, – sako projekto „Gyvybės mokslų industrijos plėtros skatinimas“ vadovas Tomas Vitkauskas.
Žinovai vertino sumanymo naujoviškumą ir išskirtinumą, komercializavimo galimybes, vartotojų poreikių tenkinimą, technologijos konkurencinį pranašumą, mokslinių rezultatų naudojimą ir kitus bruožus.
Šešios varžytuvėse dalyvauti atrinkti sumanymai yra koncepcijos arba prototipo lygmenyje, dauguma jų kuria naujoves medicinos inžinerijos (MedTech), taip pat farmacijos, sveikatos informatikos ir bioinformatikos srityse.
Varžytuvėse atrinkti dalyvauti sumanymai:
Ema Lomsargytė. Mokslininkai atlieka tyrimus, kaip pagerinti dantų implantų prigijimą periodontito atveju.
MB Innosensus.
Įmonė, pasiruošusi sukurti mobilų prietaisą, kuris padėtų celiakija sergantiems asmenims nustatyti glitumo kiekį patiekaluose.
Lietuvos sveikatos mokslų universitetas (LSMU). Mokslininkai specializuojasi ankstyvoje Parkinsono ligos detekcijoje, panaudojant miRNA.
Sukūrus diagnostinį rinkinį, būtų galima greičiau nustatyti prasidedančią ligą bei paskirti tinkamas priemones ligos padarinių sumažinimui.
In Genes. Kuriamas suasmenintas genetinis tyrimas, skirtas iš paprasčiausio seilių mėginio nustatyti įgimtus fizinius pranašumus arba pavojų sirgti tokiomis ligomis, kaip Parkinsono ar Alzheimerio liga.
Innovative Care for Dementia. Kuriamas sprendimas, kurio paskirtis – pagerinti dimensija sergančiojo bei jo artimųjų gyvenimo kokybę, slaugytojo darbą, atitolinti ligos progresą skatinant pažintines ir kognityvines funkcijas.
Karolis Jaruševičius. Kuria sistemą, kaip palengvinti dalijimąsi medicininių tyrimų duomenimis ir supaprastinti jų pirkimo/pardavimo procedūras.
Varžytuvių nugalėtojų lauks vertingi apdovanojimai. Pirmos-trečios vietos laimėtojai dalyvaus „Žinovų rate“, gaus MITA žinovų patarimus bei projekto partnerių TRINITI JUREX advokatų profesinės bendrijos nemokamas konsultacijas.
Pirmosios vietos nugalėtojas taip pat laimės kelialapį į užsienyje vykstančią konferenciją, vakarienę su gyvybės mokslų srities investuotoju.
„Su sumanymų autoriais tikimės užmegzti ilgalaikius santykius, kurie neapsiribotų vien pirmine teisine konsultacija – pačioje pradžioje visiems naujovių kūrėjams svarbu gauti teisingą patarimą, padėsiantį nuspręsti dėl būsimos įmonės teisinės formos, ar priimant sprendimus dėl įsipareigojimų investuotojams.
Ne paslaptis, kad pirminėje verslo vystymo stadijoje finansinis bruožas yra ypač svarbus, todėl tikimės, kad TRINITI JUREX įsteigtas prizinis fondas bus atspirties taškas lengvai pradžiai“, – sako TRINITI JUREX vyresnioji teisininkė Igneta Kontutienė.
Daugelis veiklų vyks vasarą-rudenį. Su komandomis projekto ekspertai susisieks asmeniškai.
Kitus, turinčius gyvybės mokslų idėją ir norinčius ją pasitikrinti ar pasikonsultuoti dėl tolesnio vystymo ir finansavimo galimybių, GMI kviečia susisiekti el. paštu gmi@mita.lt arba tel. +370 (645) 89175 – projekto „Gyvybės mokslų industrijos plėtros skatinimas“ komanda būtinai patars ir pasiūlys sprendimą.
Projekto „Gyvybės mokslų industrijos plėtros skatinimas“ tikslas – gyvybės mokslų industrijos garsinimas, žinių perdavimo, technologijų pažangos, naujovių, komercializavimo bei naujų įmonių kūrimosi skatinimas ir tarptautinio Lietuvos, kaip GMI šalies, įvaizdžio kūrimas.
Projektas finansuojamas Europos regioninės plėtros fondo lėšomis.