Ūkininkams, žemės ūkio bendrovėms ir kooperatyvams investicijoms į žemės ūkio valdas skirta 36,1 mln. eurų Europos Sąjungos ir valstybės paramos. Šiemet šias lėšas bus galima naudoti statyboms ir kitoms investicijoms į ūkius, tačiau nebus galima pirkti traktorių, praneša ŽŪM.
Daugiausia paramos – pieno sektoriui
Daugiausia investicinės paramos sulauks pieninės galvijininkystės sektorius – 19,4 mln. Eur, kiaulininkystės – 6,2 mln. Eur, paukštininkystės ir kiaušinių gamybos – 5,7 mln. Eur, mėsinės galvijininkystės, avininkystės, ožkininkystės ir triušininkystės – 1,1 mln. Eur, sodininkystės, daržininkystės ir uogininkystės – 3,7 mln. Eur.
Nebus galima pirkti traktorių
Pasinaudojus Lietuvos kaimo plėtros 2014–2020 metų programos (KPP) priemonės „Investicijos į materialųjį turtą“ veiklos srities „Parama investicijoms į žemės ūkio valdas“ bus galima statyti naujus gamybinius pastatus ir rekonstruoti jau esamus, sutvarkyti valdos infrastruktūrą, įsigyti žemės ūkio technikos ir kitos reikalingos įrangos.
Pakeitus paramos teikimo taisykles, šiemet nebus galima įsigyti traktorių.
Planuojantieji įgyvendinti investicinius projektus turėtų atkreipti dėmesį ir į tai, kad šiemet atnaujinti plokščiadugnių grūdų saugojimo bokštų ir naujų pieno ūkio fermų statybos fiksuotieji įkainiai.
Kompensuos pusę investicinio projekto išlaidų
Kiekvieno sektoriaus paraiškos bus vertinamos pagal jam nustatytus atrankos kriterijus. Balai bus suteikiami atsižvelgiant į gamybos padidinimą, aplinkos išsaugojimą ir tvarią plėtrą, klimato kaitos švelninimą. Pagal žemės ūkio sektorius bus sudaromos ir paramos paraiškų pirmumo eilės.
Paramos lėšos padengs pusę visų tinkamų išlaidų – kitą pusę investicijoms reikalingų lėšų ūkininkai turės investuoti patys. Tačiau kolektyvines investicijas įgyvendinantiems pripažintiems žemės ūkio kooperatyvams ir jauniesiems ūkininkams, pateikusiems paramos paraiškas penkerių metų laikotarpiu nuo įsikūrimo dienos, bus kompensuojama net iki 70 proc. tinkamų išlaidų.
Paramos dydis vienam pareiškėjo projektui negalės viršyti 300 tūkst. Eur. Visu 2014–2022 metų laikotarpiu pareiškėjo įvykdytų projektų bendra suma negalės būti viršyti 900 tūkst. Eur, o susijusių įmonių ir sutuoktinių projektų – 1,3 mln. Eur.
Kada galima teikti paraiškas?
Paraiškas investicinei paramai gauti Nacionalinei mokėjimo agentūrai bus galima teikti nuo kovo 1 d. iki balandžio 29 d.