Sutikus Naujuosius metus laikas pagalvoti, ką skanausite pirmąjį 2022-ųjų rytą. Juk ypatingą dieną smagu pradėti lėtais ir skaniais pusryčiais. Vilma Juodkazienė, prekybos tinklo „Iki“ maisto ekspertė, sako, kad norint pasiruošti ypatingus pusryčius – ilgai suktis virtuvėje tikrai nereikia. Kai kuriuos produktus galima pasiruošti iš anksto arba panaudoti šventinio stalo likučius.
„Šventėms einant į pabaigą eksperimentai su receptais nesibaigia. Pastebime, kad žmonės naujai atrastus galinius pritaiko ir kasdienėje maisto ruošoje. Pavyzdžiui, renkasi ne tik tradicinius, bet ir migdolų ar viso grūdo miltus, patiekalus pagardina egzotiniais vaisiais arba pritaiko šventiniu laikotarpiu atrastus padažus, užtepėles“, – sako V. Juodkazienė.
Kiaušiniai – įvairiausiai pavidalais
Pasak maisto ekspertės, sukant galvą apie vėlyvųjų pusryčių meni, dažniausiai pagalvojama apie įvairiausiais pavidalais ruoštus kiaušinius. Vis dėlto, net ir gaminant šį, kasdieniam stalui būdingą produktą verta paeksperimentuoti.
„Jeigu pusryčiams mėgstate virtus kiaušinius – paskaninkite juos įvairiais įdarais. Pridėkite į kiaušinius žolelių, krienų ar majonezo, smulkintos rūkytos žuvies, ančiuvių arba paprasčiausių šprotų. Jeigu paprastai valgote omletą, vietoje jo galima pasigaminti prancūzų pasididžiavimą – kišą.
Šiam patiekalui nereikia įmantrių ingredientų, jį gaminant galite improvizuoti, ar, pavyzdžiui, panaudoti šventinio stalo likučius, o turintys daugiau laiko galėtų išbandyti jėgas gaminant vėlyvųjų pusryčių klasika tapusius Benedikto kiaušinius“, – sako V. Juodkazienė.
Šventiniams pusryčiams puikiai tinka ir skirtingų kruopų košės. Jas galima pagardinti įvairiais padažais, pradedant klasikiniu pesto ir baigiant užtepėlėmis su saulėje džiovintais pomidorais ar alyvuogėmis.
Košes galima paskaninti ir kepta šonine, įvairių rūšių sūriu, vytintu kumpiu lašiša, pakeptomis daržovėmis arba kiaušiniu. Jeigu mėgstate saldžiau – tam puikiai tiks ir įvairiausi vaisiai, uogos, riešutų sviestas, riešutai, kokoso drožlės, netgi nuo šventinių pyragų gamybos likusios vaisių tyrės.
Nepamirškite smaližių
Į vėlyvųjų pusryčių meniu nepamirškite įtraukti ir kitų saldžių patiekalų – blynelių, kruasanų ar prancūziškų skrebučių. Dar vienas ikoniškas šventiškų pusryčių patiekalas – vafliai. Jie taip pat gali būti tiek saldūs, tiek sūrūs.
Ant pikantiško skonio vaflių dažnai patiekiami kepti arba be lukšto virti kiaušiniai, skrudinta šoninė ar sūdyta lašiša. Be to, prie tokių vaflių galite pasigaminti ir šviežių daržovių salotų, netgi humuso. Jeigu norite pasmaližiauti, vaflius pagardinkite riešutų, šokolado ar karamelės kremu, plakta grietinėle, netgi ledais – taip paruošti vafliai itin patinka vaikams.
„Vaflius pasigaminti nesudėtinga. Be to, jau iš vakaro galite pasidaryti jiems skirtą tešlą, ją supilti į indą, jį apdengti maistine plėvele ir palikti šaldytuve. Tuomet ryte teliks tik įkaitinti vafliams skirtą keptuvę ir juos iškepti.
Be to, tešlai pasidaryti nereikia jokių įmantrių ingredientų. Norint išsikepti šio skanėsto prireiks miltų, žiupsnelio druskos ir cukraus, kepimo miltelių, kelių kiaušinių, stiklinės pieno ir sviesto. Jeigu norite gaminti saldžius vaflius, į tą pačią tešlą tereikia įdėti vanilės ekstrakto“, – teigia V. Juodkazienė ir dalijasi keliais nepaprasto skonio receptais, puikiai tiksiančiais ant jūsų šventinių pusryčių stalo.