Ne už kalnų – gražiausios metų šventės. Atrodo, jog visas pasaulis alsuoja šventine nuotaika, parduotuvėse skamba kalėdinės melodijos ir ore tvyro laukimas, kada gi bus galima jaukiai pabūti su artimaisiais.
Šiuo metų laiku labiausiai norisi apsisiausti gerais pojūčiais ir skaityti bei kitiems dovanoti įkvepiančias, nuoširdžias ir šiltas knygas, kurios pakeltų šventinę dvasią.
Tebeieškantiems dovanų arba norintiems sau pasidovanoti pakilią nuotaiką, interneto knygynas „Patogupirkti.lt“ švenčių proga pataria Kalėdų istorijas, kurios tiek vaikams, tiek suaugusiems gali padovanoti daug smagių ir įsimintinų akimirkų.
Kęstutis Kasparavičius „Kalėdos, Kalėdos!“
Vienas žymiausių Lietuvoje knygų vaikams iliustruotojas ir autorius Kęstutis Kasparavičius kviečia mažuosius skaitytojus susipažinti, kaip Kalėdoms ruošiasi įvairūs spalvingi žvėreliai.
Kaip joms rengiasi ožkos, pingvinai ir katės? Kokių dovanų laukia banginiai, kaip namus puošia žuvys po ledu, o ką ant kalėdinio stalo ruošia baltieji lokiai? Juk ne tik žmonės švenčia Kalėdas!
Nuotaikingos ir šmaikščios vaikų knygų kūrėjo istorijos ir iliustracijos nukels vaikus į gyvūnų pasaulį, kuriame šie taip pat kaip ir žmonės džiaugiasi žiemos atneštais stebuklais.
Pats autorius atskleidžia, kad iliustracijas šioms istorijoms kūrė pirmojo karantino metu, tad tą darė neskubėdamas, besimėgaudamas kiekvieno paveikslėlio piešimu.
Knygelėje rasite 11 Kalėdų istorijų, kaip gražiausias metų šventes ruošėsi sutikti įvairios gyvūnėlių šeimynos.
Čarlzas Dikensas (Charles Dickens) „Kalėdų giesmė“
Tikra kalėdinė klasika, per kiekvienas šventes atgimstanti vis iš naujo. Tai, ko gero, jau visiems gerai žinoma istorija apie šykštuolį Ebenezerį Skrudžą, kuris niekuo nesidžiaugia ir nieko nemyli, išskyrus savo pinigus.
Vis dėlto, Skrudžo gyvenimą sudrebina trys dvasios – Kalėdų praeities, dabarties ir ateities dvasios, kurios išmokys pagrindinį knygos veikėją supratingumo ir atjautos.
Pats Čarlzas Dikensas šių pamokų išmoko dar vaikystėje, kai, būdamas dešimties, dėl tėvo skolų įsidarbino batų tepalo gamykloje.
Būsimasis rašytojas iš arti matė varganą žmonių gyvenimą, savo kailiu patyrė, kaip darbe išnaudojami mažamečiai vaikai.
Sunki praeitis Č. Dikensui išugdė empatiškus jausmus, jis suprato, kaip svarbu gerbti ir mylėti vieniems kitus. Tai atsispindi ir „Kalėdų giesmėje“.
Teigiamo požiūrio pliūpsnis, suvokimas, jog žmonės gali keistis ir atsiradusi meilė gyvenimui – tiek vyresniems, tiek jaunesniems tinkanti klasikinė apysaka suteiks išmintingų pamokų.
Ne veltui šis kūrinys šimtus kartų buvo pakartotas teatro spektakliuose, pagal jį sukurti filmai bei animaciniai filmukai vaikams.
Maja Lundė (Lunde) „Sniego sesė“
Tai norvegų rašytojos Majos Lundės šventinė istorija apie berniuką Julianą, kurio šiemet laukia kitokios Kalėdos. Vasarą mirė jo sesutė Junė, tad tėvai yra paskendę liūdesyje ir, atrodo, kad šios Kalėdos rūpi tik jam vienam.
Vieną dieną Julianas susitinka rausvaplaukę, aikštingą, pilną jėgų, teigiamai nusiteikusią ir džiaugsmu gyventi spinduliuojančią mergaitę Hedvigą. Ji atrodo tarsi nepriklausanti jo šiuo metu liūdnam ir užsisklendusiam pasauliui.
Tarp vaikų įsivyrauja graži draugystė, o mergaitės čiauškėjimas sugrąžina Julianui šventės laukimo džiaugsmą.
Dailiomis, išraiškingomis iliustracijomis, kurias sukūrė norvegų iliustruotoja Liza Aisatė (Lisa Aisato), papuošta knygelė gali tapti puikia dovana mažiesiems skaitytojams, kuri įpūs į namus šventinę nuotaiką.
Ši kalėdinė istorija taps vertinga pamoka, jog net ir netekus mylimų žmonių, šie visada išlieka šalia.
Karena Svanė (Karen Swan) „Kalėdų vakarėlis“
Kalėdas dievinanti britų rašytoja Karena Svanė kone kasmet išleidžia šiai šventei paminėti skirtą romaną. Taip pat ir šiemet ilgus žiemos vakarus autorė siūlo praleisti su naujausia jos knyga „Kalėdų vakarėlis“.
Romane pasakojama, kaip mirus paskutiniam tituluotam Airijos riteriui Deklanui Lornui, visas turtas atitenka trims jo dukroms, tačiau įspūdingiausiąją dalį – Lornų pilį paveldi jaunėlė Vilė.
Tarp seserų įsivyrauja neapykanta, vyresnės seserys jaučiasi paliktos ir išduotos, o jaunėlė nusprendžia parduoti pilį ir atsisveikinimo proga surengti Kalėdų vakarėlį, kurio metu pilį galės apžiūrėti būsimieji savininkai.
Tačiau lemtingąjį vakarą ima aiškėti daug metų saugotos šeimos paslaptys. „Kalėdų vakarėlis“ – tai šventinė istorija apie sudėtingus šeimų santykius, kuriuos išgelbėti gali pavykti pasitelkus atvirumą ir šventinius stebuklus.
Dž. K. Raulinga (J. K. Rowling) „Kalėdų paršelis“
Legendinės „Hario Poterio“ knygų serijos mama Dž. K. Raulinga išpildė savo seną svajonę – parašė šventinę istoriją vaikams.
„Visada norėjau parašyti Kalėdų istoriją, tačiau jų yra išleista tiek daug, o aš norėjau parašyti kažką kitokio. Pagaliau ją radau!” – pasakoja rašytoja ir atskleidžia, jog ši istorija kilo iš asmeninio gyvenimo.
Rašytojos sūnus Deividas taip pat turėjo mylimą rožinį paršelį, kurį nuolat pamesdavo. Baimindamasi, kad vieną dieną sūnus gali taip paslėpti mylimą žaislą, jog nebesugebės jo surasti, Dž. K. Raulinga nupirko atsarginį pliušinį paršelį savo sūnui.
Tačiau, neilgai trukus, Deividas jį surado ir nusprendė, jog tai bus mylimo paršelio brolis. Taip ir gimė „Kalėdų paršelio“ istorija.
O šioje kalėdinėje pasakoje vaikams, autorė pasakoja panašią, stebuklų kupiną istoriją. Džekas be galo myli savo žaislą, vardu Amo Paršelis.
Tačiau netikėtai, per Kūčias AP pradingsta! Džekas kartu su erzinančiu AP pakaitalu – Kalėdų paršeliu leidžiasi į kelionę per Pamestųjų šalį, ieškant mylimojo AP.
Stebuklinga istorija moko, jog praradimai ir besikeičiantis gyvenimas yra neišvengiami, tačiau iš to dažnai gimsta gražūs dalykai. Knygelę nuspalvino magiškos dailininko Džimo Fyldo (Jim Field) iliustracijos.
Liza Kleipas (Lisa Kleypas) „Netikėta Kalėdų dovana“
Švenčių metas – kupinas meilės ir tarpusavio šilumos. Tad išsiilgusiems romantikos į rankas patariama paimti amerikiečių meilės romanų rašytojos Ližos Kleipos knygą „Netikėta Kalėdų dovana“.
Tai pirmoji knygų serijos „Penktadienio uostas“ knyga, pasakojanti trijų skirtingų, kažko netekusių žmonių istorijas, nutikusias šiuo stebuklingu metų laiku.
Tai istorijos apie tris vienišas širdis – apie mergaitę netekusią mamos, apie vienišą vyrą, kuriam tenka rūpintis savo dukterėčia ir apie vyro netekusią moterį, mažame miestelyje įkūrusią žaislų parduotuvę.
Tai jaukus pasakojimas, vykstantis per Kalėdas, kai širdys atsiveria meilei ir šilumai.
Džiakomas Papis (Giacomo Papi) „Broliai Kalėdos“
„Broliai Kalėdos“ – šių laikų pasaka, kuri patiks tiek mažiems, tiek dideliems. Kūčių naktį apsirgus Kalėdų Seneliui, jo pareigas turi perimti jo brolis Lučianas.
Tiesa, Lučiano požiūris į Kalėdas visai kitoks nei Kalėdų Senelio – jis nesutinka, kad vargšų ir turtuolių dovanos turi skirtis, jis nori visiems dovanas dalinti vienodai, nesvarbu, koks jų socialinis statusas ar tautybė.
Tačiau naująjį senelį ima persekioti pikti milijonieriaus pakalikai, nusiteikę sugadinti šventinės nakties planą.
Kalėdų dvasia alsuojanti pasaka kupina magiškų būtybių ir įtemptų nuotykių, tačiau ji parašyta anaiptol ne tik vaikams.
Čia gvildenamos ir šiais laikais ypač svarbios vartotojiškumo, nelygybės ir susvetimėjimo temos, o taip pat galima rasti daugybę gražių minčių apie draugystę, ištikimybę ir gerumą.
Tai šviesi ir nuoširdi istorija, kuri sušildys šaltais žiemos vakarais.
Adamas Kėjus (Adam Kay) „Naktinę pamainą prieš Kalėdas“
Ieškantiems kitokio požiūrio į šventinį laikotarpį, patariama paskaityti buvusio gydytojo Adamo Kėjaus knygą, kurioje pasitelkęs humoro jausmą jis aprašo nelengvą gydytojų dalią sudėtingiausiu metų laiku.
Autobiografinėje knygoje „Naktinę pamainą prieš Kalėdas“ aprašomos istorijos – atviras ir šmaikštus žvilgsnis į tai, kaip šventinį laikotarpį išgyvena daktarai.
Istorijos aprašytos dienoraščio būdu, tad jose atsiskleidžia slapčiausios ir juodžiausios rašytojo mintys bei juokingi nutikimai iš pirmų lūpų.
Buvęs gydytojas aprašo, kaip per Kalėdas medikai neturi nė akimirkos atsipūsti ar suvalgyti šventinę vakarienę, o kiekvienas ligoninę užplūdusių ligonių palinkėjimas „linksmų švenčių“ tiesiog varo iš proto.
Šie šventiniai dienoraščiai gali tapti įdomus skaitinys tiek esamiems ar buvusiems gydytojams, tiek ir nieko bendro su šia profesijos sritimi neturintiems žmonėms.