Nacionalinės turizmo skatinimo agentūros „Keliauk Lietuvoje“ rengtame renginyje „Lietuvos turistinių vietovių patrauklumo vertinimo tyrimo pristatymas“ buvo paminėtos bei išskirtos nacionalinių, regioninių parkų vertybės ir lankytinos vietos.
Geriausio žinovų įvertinimo tarp pažintinių takų sulaukė Medžių lajų takas, esantis Anykščių regioniniame parke.
Tyrimą atliko tarptautinė rinkos tyrimo agentūra BERENT pagal savivaldybių Turizmo informacijos centrų (TIC) pasiūlytų valstybinių, viešų ar privačių traukos vietų sąrašą.
Žinovai vertino „pirmojo įspūdžio“ vertinimu. Tyrimas buvo atliktas pagal infrastruktūros ir paslaugų išvystymo lygio vertinimo būdą bei vyko š. m. rugpjūčio 1–31 dienomis. Buvo įvertinta 1200 vietų.
Turistinės vietos buvo skirstomos pagal šias temas: pagrindinės miesto aikštės, muziejus, paplūdimys, autobusų ir geležinkelio stotys, architektūrinės paveldo vertybės, kita.
Į atskirą vertinimą buvo įtrauktos ir gamtos paveldo vertybės, pažintiniai pėsčiųjų ir dviračių takai, apžvalgos aukštelės, bokštai, piliakalniai, kurių gausu saugomose teritorijose.
Nustatyti pagrindiniai vertinimo bruožai: susisiekimas (privažiavimo kelio būklė, susisiekimo galimybės, kt.); vertybės būklė (išorinis ir vidinis vaizdas), tvarka (gėlynai, pėsčiųjų takai, šiukšliadėžės, kt), susigaudymas (nuorodos, žymėjimas, žinių stendas, kelio ženklai, kt.).

Vertinime papildomai įtraukti ir pritaikomieji bruožai: vertybės darbo laikas, apmokėjimo galimybės, pritaikymas neįgaliesiems, draugiškas šeimoms su vaikais ar turistams su naminiais gyvūnais, WC, parkavimo galimybės bei naujas bruožas – elektromobilių įkrovimo stotelės.
Temoje „Gamtos paveldo vertybės, pažintiniai takai“ vertinimo žinovai pirmą vietą suteikė Medžių lajų takui, esančiam Anykščių regioniniame parke.
Buvo puikiai įvertinta Medžių lajų tako infrastuktūra ir paslaugos: kavinukė, veiksmingas lankytojų WC pritaikytas neįgaliesiems bei šeimoms su vaikais, žinių stendai lietuvių ir anglų kalbomis, aiškus vietovės žemėlapis, geros kokybės pėsčiųjų takai, parkavimo aikštelė, pakankamai suoliukų ir šiukšliadėžių, kt.
Taip pat šioje temoje į geriausių 25-tuką pateko Puntuko akmuo, Pūčkorių pažintinis takas ir atodanga, Sirvėtos regioninio parko mitologinis takas, Olandų kepurės skardis, Parnidžio kopa ir pažintinis takas.
Temoje „Muziejai, lankytojų centrai, dvarai, pilys ir kitos lankomos vietos“ į TOP 25 pateko Pajūrio regioninio parko lankytojų centras (5 vieta).
Žinovai kreipė dėmesį į šiuos bruožus: ar pastatas naujoviškas, pažymėtas atpažinimo ženklu, ar aiškiai pateikiamas darbo laikas, ar yra žinių stendai lietuvių ir anglų kalbomis, ar tvarkingas ir veikiantis lankytojų WC, ar pakankamai patogių vietų atsisėsti, ar paslaugūs darbuotojai, gebantys aptarnauti lankytojus, ar vedamos mokomosios programos vaikams.
Temoje „Apžvalgos aikštelės, bokštai, piliakalniai“ į geriausiųjų 25-tuką pateko nemažai saugomų teritorijų vertybių: Krekenavos, Nemuno kilpų regioninio parko (Birštono), Metelių, Biržų regioninių parkų apžvalgos bokštai, Merkinės piliakalnis, esantis Dzūkijos nacionaliniame parke, bei Panemunių regioninio parko Seredžiaus piliakalnis.
Buvo vertinami: žinių stendai, turistinės nuorodos į vietą, veiksminga parkavimo aikštelė, pažymėtos vietos neįgaliesiems, ar pakankamai suoliukų ir šiukšliadėžių…
Lietuvos turistinių vietovių patrauklumo vertinimo išvadoje buvo pateikti pagrindiniai patarimai: gerinti žinių teikimą turistams užsienio kalbomis, lankytojų ir viešieji WC turėtų atitikti šiuolaikinius higienos reikalavimus, privaloma lankytojus bei turistus priimti savaitgaliais, sudaryti sąlygas bekontakčiam atsiskaitymui, didinti bilietų įsigijimo galimybių įvairovę, gerinti šeimų su vaikais lankymosi patirtį, gerinti lankytojams su augintiniais lankymosi patirtį.