„Į vertingiausius meno kūrinius, matyt, dera kartkarčiais iš naujo pasigilinti, nes jų gelmės neišmatuojamos,” – sakė vokiečių rašytojas Volfgangas fon Gėtė (Wolfgang von Goethe). Tad tapybos studijos „Noriu tapyti” įkūrėja Žaneta Šalavėjienė kviečia į garsiausius tapybos darbus pažvelgti naujai ir įsikvėpti naujų minčių bei potyrių.
Jau antrą kartą tapytoja Žaneta, šio meno mokanti kitus, subūrė grožiui neabejingas moteris bendram tikslui – tapybos darbų parodai, kuri iki Šv. Kalėdų bus pristatoma Kauno Žalgirio arenoje. Šios parodos išskirtinumas – tapybos darbų autoriai. Tai ne profesionalūs menininkai, o mėgėjai, rankose teptukus laikantys tik keletą mėnesių.
Parodos sumanytojos Žanetos užmojai buvo dideli – parodoje pristatyti garsiausius pasaulio tapybos darbus. Taip, iššūkis visiems: tiek darbų autoriams, savo matymą perteikiant teptuku, tiek parodos lankytojams, priimant garsiausių menininkų darbus, sukurtus kitokiais potėpiais.
Parodoje pristatomos tokios darbų interpretacijos, kaip Gustavo Klimto „Vandens gyvatės” (interpretacijos autorė Žaneta Šalavėjienė), Ivano Alvazovskio „N. N. Rajevskio desantas Subašyje, 1839 m.” (interpretacijos autorė Kristina Abromaitė), Jano Vermerio (Johannes Vermeer) „Pienininkė” (interpretacijos autorė Karolina Černevičienė), Vincento Van Gogo „Saulėgrąža” (interpretacijos autorė Olga Antipova), J. Vermerio „Mergina su perlo auskaru” (interpretacijos autorė Laura Grieštaragytė). Savo kūrybą taip pat parodoje pristato ir jaunoji dailininkė Brigita Čapkauskaitė.
Ž. Šalavėjienė – tai įkvepianti menininkė, mokytoja ir moteris, kuri savo veikla įrodė, kad kiekvienas žmogus gali tapyti. Jos studija „Noriu tapyti” pritraukia ir vienija visus, kuriems akrilo spalvos ir drobės – tai lyg stiklinė gaivaus vandens, atgaivinanti po dienos darbų ir kasdienės rutinos.
Žaneta savo mokinius skatina saviraiškos ir kūrybinės drąsos, patogiausių ir rankai maloniausių tapymo būdų. Šiuo metu Žalgirio arenoje pristatomų darbų paroda – geriausias įrodymas, kad tapyba tai išmokstamas menas, tereikia pasirinkti tinkamą kelią ir motyvuojančius pakeleivius.
Studijoje „Noriu tapyti” mokomasi ne tik spalvų pažinimo, šešėliavimo, ekspozicijos matymo erdvėje, bet ir vidinės laisvės. Tapybos mokytoja Žaneta skatina savo mokinius pamiršti tradicines dogmas „piešti taisyklingai”. Dėl to kilus sumanymui surengti garsiausių menininkų tapybos darbų interpretacijų parodą, buvo užsibrėžtas tikslas: nekopijuoti originalų, o drobėje perteikti savo savitą matymą.
Juk tapymas – tai unikalus, jokiomis formulėmis ir taisyklėmis neapibrėžtas vyksmas. Kiekviena asmenybė skirtingai laiko teptuką, skirtingai padengia dažus. O, kur dar tos dienos savijauta, spalvų matymas ir nuotaika. Tai ir yra priežasčių visumą, lemianti, kaip atrodys kiekvieno autoriaus darbas.
Tad iki gruodžio 24 d. kviečiami visi Kauno gyventojai ir svečiai apsilankyti Kauno Žalgirio arenoje ir nuspalvinti rudens vakarus gražiausiomis paletės spalvomis.
Ši paroda, tai nebylus skatinimas Tau: tu gali padaryti daugiau, nei svajoji!