Rugsėjo 17–19 dienomis, Vilniaus universiteto Gyvybės mokslų centre, gyvybės mokslų ir informacinių technologijų mėgėjai susiburs jau ketvirtąjame biohakatone. Kaip ir praėjusiais metais, jį rengia Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūra (MITA).
„Biohakatonas: Sveikatos kodas 2021“ taps erdve mėgėjams ir profesionalams dalintis žiniomis, kurti sumanymus ir kartu ieškoti naujoviškų technologinių sprendimų rimčiausioms sveiko senėjimo problemoms.
Europos Sąjunga skambina pavojaus varpais, nes dėl nuolatinio mažėjančio gimstamumo ir ilgėjančios gyvenimo trukmės vyksta perėjimas prie daug vyresnės visuomenės struktūros.
2021–2030 m. Jungtinių tautų organizacija (JTO) paskelbė sveiko senėjimo dešimtmečiu. EUROSTAT duomenimis, 2030 metais trečdalį Lietuvos gyventojų sudarys pagyvenę žmonės.
Pagal sveiko gyvenimo trukmės rodiklį atsiliekame ir nuo ES vidurkio – skaičiuojama, kad jau sulaukę 65 m. Lietuvos gyventojai vidutiniškai du trečdalius likusio gyvenimo sirgs kokia nors lėtine liga ir turės negalią.
Kad ligos ir negalios netaptų trukdžiais sėkmingam senėjimui, o didžiausias sergamumas būtų kompresuojamas į gyvenimo pabaigą, būtina imtis veiksmų, kuriais būtų pagerintas vyresnio amžiaus asmenų gyvenimas.
„Įgyvendindami projektą „Gyvybės mokslų industrijos plėtros skatinimas“ ypač gerai matome, kokias mokslo talentų galimybes turi Lietuva.
Skatindami kurti naudojimui tinkamas gyvybės mokslų naujoves turime puikią progą prisidėti sprendžiant visuotines problemas, kurios užkerta kelią sveikam senėjimui“, – sako renginį rengiančio gyvybės mokslams skirto MITA projekto vadovas Tomas Vitkauskas.
Biohakatone atliepiant sveiko senėjimo biomedicinos ir socialinės medicinos klausimus bus ieškoma sprendimų ankstyvai senatvinių ligų diagnostikai ir jų eigos numatymui, duomenų, padedančių nustatyti ligų tendencijas, apdorojimui bei svarbiems į senstančią populiaciją nukreiptiems sveikatos sistemos pertvarkymams.
Taip pat bus kuriami pagyvenusių žmonių gyvenimo kokybę užtikrinantys ir socialinę atskirtį mažinantys naujoviški telemedicinos ir suasmenintos medicinos sprendimai.
Registracijos į trijų dienų renginį metu bus galimybė problemas siūlyti patiems arba rinktis vieną iš privataus ir/ar viešojo sektoriaus atstovų iškeltų visuomenei svarbių temų.
Dalyvauti kviečiamos sudarytos arba tam tikros specializacijos narių dar ieškančios komandos ir prie jų norintys prisijungti gyvybės mokslų, informacinių technologijų mėgėjai bei profesionalai ir kitų sričių, pavyzdžiui, dizaino, žinovai.
Tai puiki proga įdarbinti savo kūrybiškumą ir patirtį, praplėsti savo akiratį bei užmegzti naujų pažinčių.
Biohakatono metu renginio dalyvius konsultuos savo srities profesionalų – mentorių komanda, o pertraukų metu Lietuvos ir užsienio mokslininkai skaitys paskaitas sveiko senėjimo temomis.
Registracija į rugsėjo 17–19 dienomis vyksiantį renginį „Biohakatonas: Sveikatos kodas 2021“ prasidės rugpjūčio 10 dieną. Naujienas galima sekti MITA internetinėje svetainėje ir socialiniuose tinkluose.
Projektas „Gyvybės mokslų industrijos plėtros skatinimas“ – sumanymas, skatinanti gyvybės mokslų industrijos augimą Lietuvoje ir žinomumą tarptautiniu mastu.
Ji apima visa spektrą MITA teikiamų paslaugų nuo konsultacijų dėl naujovių paramos priemonių iki programų bei pagalbos pritraukiant investicijas.
O ar bus kada susirūpinta vaikų sveikata ?
1) „Biohakatonas“? Išsidirbinėjimas, tyčiojimasis iš lietuvių kalbos nebeturi jokių ribų.
2) Žmogus savo sveikata turi rūpintis visą gyvenimą, o ne tada, kai pasibaigia jo organų darbo garantinis laikotarpis: kai viskas… sudilę, sunešiota, nusmukę, nudribę, kiaura ir pan. Tik ką gimęs žmogus iškart pradeda senti. Nuo pirmos žmogaus gyvenimo valandos reikia rūpintis jo sveikata, o ne tada, kai… Galimai lėšų įsisavinimas?
Siūlo išklausyti.
– youtube.com/watch?v=qB2mwweP-nQ
Putino ir Merkel spaudos konferencija.
(Seniai seniai buvo tokia saldainių Сладкая парочка / Saldžioji porelė reklama)