Pirmadienį, birželio 28 d., 11 val. Kazimiero Antanavičiaus salėje (Seimo III rūmai) vyks apskritojo stalo diskusija dėl jaunimo pilietinio ir patriotinio ugdymo tinklo stiprinimo ir plėtros.
Vykdydami Vyriausybės programines nuostatas ir suprasdami pilietinio ir patriotinio ugdymo svarbą visoms valstybės sritims, privalome aktyviai prisidėti prie pilietinio ir patriotinio ugdymo stiprinimo ir puoselėjimo, kuriant valstybinę pilietinio ir patriotinio ugdymo sistemą.
Pilietinė valia, žinios ir praktiniai įgūdžiai ugdomi mokykloje, todėl pilietiškumo ir patriotiškumo nuostatų stiprinimas formaliajame ar neformaliajame ugdyme yra labai svarbus siekiant visapusiškai sutelkti ir parengti visuomenę krašto gynybai ir pilietiniam pasipriešinimui per pilietinį, patriotinį švietimą, kritinio mąstymo ugdymą ir praktinių žinių suteikimą.
Vienas iš būdų – stiprinti jau įsteigtas Lietuvoje kadetų mokyklas ir vystyti jų tinklą, stengiantis užtikrinti mokyklų specializacijos įvairovę ir geografinį jų tinklo pasiskirstymą, sudarant vienodas galimybes visų Lietuvos regionų vaikams ir jaunuoliams. Kadetų mokyklos visame pasaulyje rengia valstybės patriotus.
Praeityje būtent tokių mokyklų absolventai tapo valstybių lyderiais, laisvės gynėjais ir parlamento nariais. Kokias profesijas absolventai bepasirinktų, jie lieka ištikimi savo valstybės sumanymui ir savo aplinkoje kuria pilietines ir patriotines nuostatas.
Šiuo metu Lietuvoje veikiančios dvi kadetų mokyklos – Generolo Povilo Plechavičiaus kadetų licėjus ir Klaipėdos jūrų kadetų mokykla – bei pilietinio patriotinio ugdymo kelią pasirinkusi Alsėdžių Stanislovo Narutavičiaus gimnazija susiduria su tam tikromis problemomis dėl mokyklų finansavimo ir steigėjų bei dalininkų statuso, neformalaus ugdymo rengimo.
Mokyklos laikosi tik savivaldybių merų sumanymu, valstybė neturi sisteminio požiūrio, todėl kiekvieni merų rinkimai mokykloms kelia tikrus iššūkius daromų darbų tvarumui.
Seimas pritarė Krašto apsaugos ir karo tarnybos įstatymų pataisoms, sudarančioms sąlygas generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademijai kartu su viena iš sostinės Vilniaus gimnazija kurti savo globojamas klases, sudarant sąlygas naujo kadetų mokyklos modelio kūrimui.
Yra žadama kurti ir oro kadetų mokyklą Smalininkuose bei Radviliškyje, kuri rengtų jaunimą aviacijai ir su ja susijusioms sritims.
Atsižvelgiant į šiuo metu kylančias problemas kadetų mokyklose, ieškant kompleksinio sprendimo, rengiama apskritojo stalo diskusija, kurioje bus aptartas reikalingų sprendimų priėmimas ir tinkamo finansavimo galimybės kadetų mokyklose.
Diskusijoje dalyvaus Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos, Vidaus reikalų ministerijos atstovai, savivaldybių merai, Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademijos, Lietuvos kariuomenės, Šaulių sąjungos atstovai, Klaipėdos jūrų kadetų mokyklos, P. Plechavičiaus kadetų licėjaus vadovai.
Siūloma Vytautui Landsbergiui suteikti valstybės vadovo statusą
– delfi.lt/news/daily/lithuania/siuloma-vytautui-landsbergiui-suteikti-valstybes-vadovo-statusa.d?id=87570659
Arba dar porą anūkų atsiųs į įv. postus?
kviečiami užsukti čia
– peticijos.com/signatures.php?tunnus=eim_sjdio_peticija_skirta_palaikyti_vengrijai_u_jos_ryt_ginant_savo_eimas&page_number=565&num_rows=10&s=87384787
ir pamąstyti, ar nepalikus čia Vengriją remiančio savo parašo 🙂