Lapkričio 13 d., trečiadienį, Seimo Konstitucijos salėje (Seimo I r.) vyks konferencija „Piliečio galimybės gintis ir ginti valstybę“. Renginio pradžia – 9 val.
Konferencijos metu numatoma aptarti piliečių bei jų organizacijų ginkluoto pasipriešinimo (partizanų) kovinių vienetų parengimo būdus ir perspektyvas; pilietinio ginkluoto ir neginkluoto pilietinio pasipriešinimo būdų sąveikos ir suderinamumo galimybes.
Kaip Seimo Spaudos biurą informavo vienas renginio rengėjų Lietuvos Nepriklausomybės Akto signataras, Lietuvos Kariuomenės kūrėjų savanorių sąjungos Vilniaus apskrities valdybos pirmininkas Saulius Pečeliūnas, šiuo metu pradedamas trečiasis etapas: „Pirmas etapas buvo sukurti Lietuvos kariuomenę, sukūrėm, veikia – ne gėda. Antras etapas buvo sutvarkyti aktyviąją atsargą, tas vyksta, dar ne iki galo, bet jau traukinys važiuoja. Trečias etapas – visus civilius įjungti į valstybės gynybą nelaimės atveju.“
Renginyje bus kalbama apie visuomeninių organizacijų vietos, statuso įtvirtinimą krašto gynybos sistemoje bei jų funkcijų nustatymo reikšmę; tokių organizacijų vaidmenį, telkiant ir vienijant piliečius jų pareigų vykdymui ir teisių įgyvendinimui karo ir/arba nepaprastosios padėties metu.
„Yra dvi kategorijos – tie, kurie turi ginklą ir tie, kurie neturi ginklo. Konferencija skirta kalbėtis apie tai, kaip įtraukti ir suformuluoti užduotis, nustatyti kompetencijas ir tų, kurie turi ginklą – savigynai, medžioklei, sportui – ir moka jį valdyti. Tokie žmonės (o jų Lietuvoje yra apie 95 tūkst.) yra skirtingos kompetencijos, nepaprastosios ar karo padėties metu jie galėtų atlikti skirtingas užduotis ir visa tai reikia sutvarkyti, sudėlioti, kad žmonės kritiniu atveju žinotų, kur jiems eiti, ką reikės daryti, kokie bus jų įgaliojimai ir kokios atsakomybės ir visa kita“, – sakė S. Pečeliūnas.
Renginio metu numatoma aptarti ir šių tikslų įgyvendinimui būtinus teisės aktų pakeitimus, visuomeninių organizacijų veiklos krypčių ir statuso krašto apsaugos sistemoje klausimus.
Konferencijos rengėjai: Lietuvos ginklų savininkų asociacija, Lietuvos Nepriklausomybės Akto Signatarų klubas, Lietuvos kariuomenės kūrėjų savanorių sąjunga, Gynybos paramos fondas. Globėjas – Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komitetas.
Tiesioginė transliacija:
(Dėmesio: straipsnio „Alke” data – 2019-11-11. To posėdžio data – 2023-11-13.
Šiandien – 2023 rugpjūtis. Ką per tuos metus nuveikė Seimas, vyriausybė?)
LRT aktualijų studija. Kaip mūsų visuomenė bus ruošiama gintis ?
− lrt.lt/mediateka/irasas/2000289401
„Seimas yra patvirtinęs Lietuvos Respublikos piliečių rengimo pilietiniam pasipriešinimui strategiją. Tačiau iki šiol nėra patvirtintas šios strategijos įgyvendinimo planas. Prie šio darbo prisidės Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komitetas. Numatoma organizuoti privalomus mokymus visiems valstybės tarnautojams, mokyklų mokytojams, 11-12 klasių moksleiviams. Siekiama stiprinti ir jaunimo pilietiškumo ir patriotizmo ugdymą, tobulinti pedagogų rengimą, skatinti piliečių dalyvavimą visuomeninėje veikloje ir istorinės atminties puoselėjime. Kalbama ir apie tai, kad karinę tarnybą turėtų atlikti visi jaunuoliai. Ką reikia padaryti, kad bent didesnioji mūsų visuomenės dalis būtų pasiryžusi kovoti galimos agresijos atveju?
Laidoje kalbasi Seimo NSGK pirm. L. Kasčiūnas, Seimo narys Kęstutis Vilkauskas, Šaulių sąjungos vadas Linas Idzelis.“