Lietuvos Prezidentas Gitanas Nausėda susitiko su naujuoju Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centro (LGGRTC ) vadovu Arūnu Bubniu.
Susitikime buvo aptartos geresnės centro veiklos galimybės, su jomis susijęs reikiamų išteklių poreikis, taip pat – mokslinė, muziejinė ir memorialinė centro veikla, istorinės atminties tyrimų svarba.
Prezidentas pabrėžė, kad Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centras yra viena svarbiausių institucijų, saugančių istorinės atminties Lietuvoje gyvybingumą. „Lietuvai reikia stipraus mokslinio centro, kuris ne tik vykdytų aukšto akademinio lygio XX a. istorijos tyrimus, bet ir skleistų jų rezultatus plačiai pasaulyje ir Lietuvoje“, – sakė šalies vadovas.
Prezidentas susitikime taip pat perdavė centro vadovui visuomenės lūkestį dėl solidžių, objektyvia ir kompetentinga istorinių šaltinių analize pagrįstų tyrimų apie nevienareikšmius ir skaudžius Lietuvos XX a. vidurio įvykius.
Prezidento nuomone, tokie tyrimai yra būtini atsakant į priešiškų jėgų vykdomą istorijos klastojimo ir dezinformacijos politiką. Gyvajai atminčiai be galo svarbu užtikrinti tokių tyrimų sklaidą Lietuvoje ir užsienyje.
Prezidentas pabrėžė, kad iš naujojo vadovo tikisi sklandaus situacijos pasikeitus centro vadovams suvaldymo, darbuotojų sutelkimo.
Susitikime aptarti 2021-ųjų – legendinio partizano Juozo Lukšos-Daumanto – metų renginiai ir projektai. Prezidentas pritarė naujojo centro vadovo prioritetui tęsti partizanų, holokausto ir kitų represinių režimų aukų palaikų paieškos ir tapatybės nustatymo darbus.
A. Bubnys LGGRTC generaliniu direktoriumi penkerių metų kadencijai buvo paskirtas šių metų balandžio 22 d., po to kai balandžio 1 d. iš Genocido centro direktoriaus pareigų atleido nuo praėjusių metų liepos šias pareigas ėjusį Adą Jakubauską.
Iki to laiko jis nuo 2009 m. ėjo LGGRTC Genocido ir rezistencijos tyrimo departamento direktoriaus pareigas.
Ateinu, įjungiu LRT, ir lyg į paširdžius gaunu – Bumbliauskas nepraleido progos apkaltinti lietuvių dėl HK. Jis, mat, NETIKI, kad žmonės nežinojo apie KZ ir ž. žudynes!
VOKIEČIAI Vokietijoje tik 42-43 sužinojo, nes tai buvo valstybės paslaptis. Tik karininkų siauras ratas tai žinojo . Žmonės įsivaizdavo, jog ž. tiesiog uždaro atokioje stovykloje, kur jie dirba. Lenkai, DE pašonėje būdami, nežinojo, o A.B. postringauja, kad Šiaulių savivalda žinojo, jog vis vien savo iniciatyva getą įkūrė!..
Tartum vokiečiai čia įsitaisė MŪSŲ leidimo atsiklausti ir pageidavimų tenkinti… Tartum nebuvo taip, kad arba mes jiems netrukdom, arba būsime pirma rusų sunaikinti – kad netrukdytume jiems jų Drang nach Osten įgyvendinti.
Susidaro toks įspūdis, jog kai kuriuos mūsų TV rezidentus prieš išleidžiant juos į ekraną, Kašpirovskis apdoroja.
Absurdiškiausia, jog už tą pasiplaukiojimą ir, ko gero, „tiesos apie Lietuvą” paskleidimą Europoje VALSTYBĖ jam tiek laiko moka pinigus! O jo studentai? Ateis laikas ir dalis jų, visa tai prisiminę, nesuvoks, kodėl seniausias Europos universitetas tokius pasakorius prie studentų prileidžia?
Va, laišką gavau kitos, taip pat pašiurpusio:
„Kaip ir kiekvieną antradienį, Bumblauskas su savo kompanija keliauja po Vengriją. Bet pirmiausia ilgai kalba apie Vengrijos ž. likimą, vienas iš jo ruporų pasako daug netikslumų.
Paskui randa nelabai vykusį kontekstą pakalbėti apie Joną Noreiką, užsimena, kad Noreika gal ir gelbėjo žydus. Bet pasako “sakralinę” frazę -Šiaulių geto įkūrimas susijęs su savivalda. Tuo parodydamas, jog
neskaitęs tekstų, ypač Vidmanto Valiušaičio, apie Geweckę, “ordensjunkerius”, kurie buvo atsakingi už Šiaulių žydų perkėlimą į getą.
KAS NEMATĖ, BŪTINAI PAŽIŪRĖTI MEDIATEKOJE!”
– lrt.lt/mediateka/irasas/2000149018/nacionaline-ekspedicija-gediminaiciu-europa-geleziniai-batai-prie-dunojaus-vynu-karalius-tokajuje-ir-zygimanto-augusto-sarvai
G. Nausėda: Lietuvai reikia stipraus XX a. istorijos tyrimų centro, kuris skleistų rezultatus plačiai pasaulyje
– respublika.lt/lt/naujienos/lietuva/lietuvos_politika/g_nauseda_lietuvai_reikia_stipraus_xx_a_istorijos_tyrimu_centro_kuris_skleistu_rezultatus_placiai_pasaulyje/
Kol mūsų ekranuose budi ir mus nuo nepažangaus mąstymo saugo tokieee istooorikai, pasaulį dar ne sykį sukrės ir ne tokie atradimai to, ko nebuvo.