Trečiadienis, 8 liepos, 2026
  • Saulės arkliukai
    • Diskusijos
    • Gyvoji tradicija
    • Etninės kultūros paveldas
    • Kultūros teorijų labirintai
    • Iš mokslo tyrimų
    • Ugdytojai ir ugdytiniai
    • Profesijos
    • Subkultūros
    • Kitos kultūros
    • Kūryba
    • Mes skaitome knygas
    • Margos pievos: renginiai
    • Keliauk lėtai: tėvynės pažinimas
    • Praktiniai patarimai
    • Iš mados istorijos
    • Mados tinklarastininkas
    • Fotogalerijos
    • Redakcija
  • Renginiai
  • Reklama
  • Turinys
  • Apie Alkas.lt
  • Paremkite Alką
Alkas.lt
  • Naujienos
    • Lietuvoje
    • Baltų žemėse
    • Užsienyje
  • Nuomonių ratas
    • Lietuvos kelias
    • Lietuvos kūrėjai
    • Sekmadienio sakmė
    • Akiračiai
    • Lietuvos repolonizacijai – ne!
    • Moksleivių mintys
  • Kultūra
    • Etninė kultūra
    • Mes baltai
    • Kalba
    • Religija
    • Istorija
    • Kultūros paveldas
    • Menas
    • Architektūra
    • Literatūra
    • Kultūros politika
    • Šventės
  • Visuomenė
    • Pilietinė visuomenė
    • Politika ir ekonomika
    • Švietimas
    • Žmonės
    • Užsienio lietuviai
    • Ukrainos balsas
    • Žiniasklaida
    • Laiškai Alkui
    • Pareiškimai
  • Gamta ir žmogus
    • Gamta ir ekologija
    • Šventvietės
    • Energetika
    • Sveikata
    • Psichologija
    • Kelionės
    • Kylam
    • Horoskopai
    • Įvairenybės
  • Mokslas
    • Mokslo naujienos
    • Technika ir technologijos
    • Astronomija ir kosmonautika
    • Mokslo darbai
  • Skaitiniai
    • Žinyčia
    • Lituanistikos klasika
    • Prieškario skaitiniai
    • Dienoraščiai, įspūdžiai, apžvalgos
    • Grožinė kūryba
  • Visi rašiniai
No Result
View All Result
  • Naujienos
    • Lietuvoje
    • Baltų žemėse
    • Užsienyje
  • Nuomonių ratas
    • Lietuvos kelias
    • Lietuvos kūrėjai
    • Sekmadienio sakmė
    • Akiračiai
    • Lietuvos repolonizacijai – ne!
    • Moksleivių mintys
  • Kultūra
    • Etninė kultūra
    • Mes baltai
    • Kalba
    • Religija
    • Istorija
    • Kultūros paveldas
    • Menas
    • Architektūra
    • Literatūra
    • Kultūros politika
    • Šventės
  • Visuomenė
    • Pilietinė visuomenė
    • Politika ir ekonomika
    • Švietimas
    • Žmonės
    • Užsienio lietuviai
    • Ukrainos balsas
    • Žiniasklaida
    • Laiškai Alkui
    • Pareiškimai
  • Gamta ir žmogus
    • Gamta ir ekologija
    • Šventvietės
    • Energetika
    • Sveikata
    • Psichologija
    • Kelionės
    • Kylam
    • Horoskopai
    • Įvairenybės
  • Mokslas
    • Mokslo naujienos
    • Technika ir technologijos
    • Astronomija ir kosmonautika
    • Mokslo darbai
  • Skaitiniai
    • Žinyčia
    • Lituanistikos klasika
    • Prieškario skaitiniai
    • Dienoraščiai, įspūdžiai, apžvalgos
    • Grožinė kūryba
  • Visi rašiniai
No Result
View All Result
Alkas.lt
No Result
View All Result
Pradžia Naujienos Lietuvoje

Arūnas Bubnys paskirtas LGGRTC vadovu

www.alkas.lt
2021-04-22 14:45:06
274
PERŽIŪROS
13
Į LGGRTC vadovo pareigas siūlomas A. Bubnys

Arūnas Bubnys | klaipeda.diena.lt nuotr.

Seimas, atsižvelgdamas į Seimo Pirmininkės Viktorijos Čmilytės-Nielsen teikimą, po slapto balsavimo nutarė paskirti istoriką Arūną Bubnį Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centro (LGGRTC) generaliniu direktoriumi penkeriems metams.

Už dr. A. Bubnio kandidatūrą balsavo 76 Seimo nariai, prieš – 34, susilaikė – 8.

A. Bubnys 1985 m. įgijo istoriko, visuomenės mokslo dėstytojo kvalifikaciją Vilniaus universitete, užėmė įvairias pareigas Lietuvos istorijos institute − laboranto, aspiranto, jaunesniojo ir vyresniojo mokslo darbuotojo. 1993−1998 m. vadovavo Lietuvos ypatingajam archyvui. Nuo 2009 m. eina LGGRTC Genocido ir rezistencijos tyrimo departamento direktoriaus pareigas.

Svarbiausios dr. A. Bubnio tyrimo kryptys – lietuvių antinacinė rezistencija ir Holokaustas Lietuvoje. 1994 m. A. Bubnys apgynė humanitarinių mokslų daktaro disertaciją „Antinacinė lietuvių rezistencija 1941–1944 m.“.

Teikdama kandidatūrą Seimo vadovė V. Čmilytės-Nielsen pabrėžė, kad A. Bubnys yra patyręs istorikas ir vienas kompetentingiausių Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos ekspertų Lietuvoje.

„Ši kandidatūra turi tvirtą atramą ne tik istorikų bendruomenėje, bet ir pačiame Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centre. A. Bubnys yra užsitarnavęs pasitikėjimą, kuris, tikiu, leis jam užtikrinti sklandų darbą bei nešališkumo ir skaidrumo standartus Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centre, atkurti visuomenės pasitikėjimą šia institucija“, − anksčiau yra sakiusi V. Čmilytė-Nielsen.

Prisistatymo metu dr. A. Bubnys pabrėžė, kad sieks atgauti pastaruoju metu stipriai pažeistą šios įstaigos įvaizdį, ją transformuoti, kad taptų autoritetinga Lietuvos visuomenės ir užsienio kolegų ir partnerių akyse.

„Imantis vadovauti šiai įstaigai, svarbiausia yra sujungti ligšiolinį gilų įdirbį su dabarties diktuojamais naujais poreikiais. Centre yra labai daug potencialo, kurį nuosekliai ir protingai dirbant įmanoma įgalinti. Ne naikinti ir laužyti, tačiau reformuoti išsaugant tai, kas buvo sukurta iki šiol“, − anksčiau tvirtino dr. A. Bubnys.

Pasak jo, siekiant centro stabilizavimo ir pertvarkymo būtų tikslinga pirmiausia normalizuoti atmosferą darbovietėje. Dr. A. Bubnys pabrėžė, kad svarbu išsklaidyti ir paneigti dirbtinai sukurtą centro mokslininkų supriešinimą su visuomeninėmis organizacijomis, atkurti ir stiprinti bendradarbiavimą su XX amžiaus istoriniais tyrimais užsiimančiomis institucijomis ir centrais Lietuvoje, taip pat išskyrė institucijos poreikį turėti aukštos kvalifikacijos teisininką, išmanantį karo, genocido nusikaltimus ir žmogaus teises.

Seimas balandžio 1 d. iš Genocido centro direktoriaus pareigų atleido nuo praėjusių metų liepos šias pareigas ėjusį Adą Jakubauską.

Spausdinti 🖨

Susiję straipsniai:

  1. Į LGGRTC vadovo pareigas siūlomas A. Bubnys
  2. Lietuvos žmogaus teisių organizacijos stoja mūrų už LGGRTC vadovą
  3. F. Kukliansky išsakė pasiūlymus dėl LGGRTC vykdomų žydų genocido tyrimų ir įamžinimo veiklų
  4. Seimui bandant atleisti LGGRTC direktorių Lietuvoje kils piketų banga (tiesioginė transliacija)
  5. Seime po pateikimo pritarta pataisoms, leisiančioms nuotolinį Seimo darbą
  6. Generalinei prokuratūrai vadovaus Nida Grunskienė
  7. Dėl B. Sabatauskaitės paskyrimo Seimas apsispręs kovo 25 d.
  8. Seimas raginamas susilaikyti nuo „politinio susidorojimo“ su prof. A. Jakubausku
  9. NS ragina Seimo narius nedalyvauti valstybės išdavystėje
  10. Po slapto balsavimo E. Žiobienė paskirta vaiko teisių apsaugos kontroliere trečiai kadencijai
  11. A. Jakubauskas. Su Šv. Velykom!
  12. Seimo Pirmininkės Irenos Degutienės kalba, pasakyta Seime surengtoje konferencijoje „Lietuvos valstybės atkūrimo darbai“
  13. Politinės užuovėjos nebus: Genocido centras ir toliau bus puolamas
  14. V. Radžvilas. Laikas valstybininkų frakcijai
  15. A. Bražulis. Ryt Seime – Tiesos valanda arba Judo pabučiavimas (tiesioginė transliacija)

Naujienos iš interneto:

Siūlomi vaizdo įrašai:

ALKO TURINYS

Pastabos 13

  1. Na, na.... says:
    5 metai ago

    pažiūrėsim, patikrinsim, kaip ta kinų motina tikrino po daugelio metų iš mokslų grįžusį sūnų…

    Dėl šito pritariu:
    Bubnys: pirmasis darbas – stabilizuoti Genocido centro darbą ir atlikti auditą
    – delfi.lt/news/daily/lithuania/bubnys-pirmasis-darbas-stabilizuoti-genocido-centro-darba-ir-atlikti-audita.d?id=87006223 ,
    nes jau daugybę metų stebiuosi, kad iš biudžeto išlaikomose įstaigose postai perimami be nuodugnios patikros. Na, bent jau jokia tokia žinia nebūdavo viešinama, nors kažkada vėliau iškildavo faktelių ir net stambių faktų.
    Tačiau dėl šios įstaigos – audituoti ne tiek ją, kiek gal kai kurių žmonių darbo kokybę ir sąžiningumą reiktų. O gal ir dar daugiau ką.

    Atsakyti
  2. Astronomas, proistorikas 41-jų tremtinys inž. Romualdas Zubinas says:
    5 metai ago

    ESU 41-jų tremtinys! Nepažinojau nei Adą Jakubauską! Nei ARŪNĄ BUBNĮ!
    Atrodo, kad nei vienas, nei kitas nebuvo, nei 41-jų , nei 48-jų, nei 50 – jų tremtiniais?
    TAI KOKIA KALBA SU JAIS TEKS KALBĖTIS TREMTINIAMS IR POLITINIAMS KALINIAMS? ????

    Atsakyti
    • :( says:
      5 metai ago

      🙁

      Atsakyti
  3. LRT Dienos tema su A. Bubiu says:
    5 metai ago

    Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centras turi naują vadovą – Seime slaptu balsavimu juo patvirtintas istorikas Arūnas Bubnys. Apie tai, kas jo laukia posto ir apie tikslus naujose pareigose jis pasakojo LRT TELEVIZIJOS laidoje „Dienos tema“.
    – lrt.lt/mediateka/irasas/2000149171/dienos-tema

    Atsakyti
    • Žemyna says:
      5 metai ago

      Su NS bandė patekti į Seimą.
      NS paliko tada, kai buvo atleistas AJ… (ar palikti NS buvo viena iš paskyrimo į postą sąlygų? Na, o jis nesitraukė, kol nebuvo tikras, kad AJ pavyks atleisti, o jį tikrai į tą vietą pasiūlys 🙂 ?)
      Nuo 05:15 min. prasideda kalba apie Škirpą, ir Noreiką: „Mes ne visus faktus žinome…”
      Pvz., jis žino faktų, kai Laisvės kovotojai kažkodėl elgėsi nervingai (ne taip, kaip elgiamasi pvz., filharmonijos salėje klausant Šopeno) ? Žino, jog Miško broliai ne tik atsišaudydavo stribų puolami, bet ir patys į juos šaudė?
      Nepatiko nuosavybės denacionalizacijos įstatymo tekstas:
      bet kokios tautybės priešams (taip pat ir žydams) denacionalizacijos įstatymas negalioja.
      Gerbiamasai, skaitykite dar sykį! – Juk tai,LYGYBĖ – kad ir kokios buvai tautybės, jei buvai išdavikas, buvai su LT priešais, padėjai sovietams, trėmei, kalinai, žudei ir pan., turto neatgausi!.
      Direktorius nežino, jog šios tautybės fabrikantai finansavo LT priešų veiklą – KP, riaušes, streikus, jaunųjų kūrybininkų skleistą „pažangos” propagandą???
      DE archyvuose, Šiaulių karo komendanto teismo byloje tikisi rasti papildomos (demaskuojančios?) medžiagos apie Šiaulius ir HoK?
      Pasitelkite puikios vokiečių k. specialistės, nemažai tų archyvų medžiagos išstudijavusios, Irenos Tumavičiūtės pagalbą ir konsultacijas. Ji nedarys tokių vertimo bei teksto suvokimo klaidų, kaip jaunuosius girdžiu darant. Ji puikiai išmano kalbos niuansus.
      Na, nebent kažkas gavo priešingą užduotį – truks plyš, įrodyk, kad lietuviai – išgamų ir ž-šaudžių tauta. Tada, žinoma, reikia į kitą kreiptis.

      Atsakyti
      • Arūnas says:
        5 metai ago

        būtent todėl pasigedau bei pasigendu kaip Nacionalinis susivienijimas įvertina šį perversmą

        Atsakyti
  4. Astronomas, proistorikas 41-jų tremtinys inž. Romualdas Zubinas says:
    5 metai ago

    IKI 1940 – jų metų mano tėvelis ZUBINAS JONAS, dirbo ŠIAULIŲ KRIMINALINĖJE POLICIJOJE. Jo padėjėjų buvo ŽYDAS. Mano MAMA dirbo ŠIAULIŲ CENTRINIAME PAŠTE!
    Ir štai – 1940 -jų pavasary MAMA,BŪDĖJIMO PAŠTE METU, IŠ LIETUVOS SOSTINĖS KAUNO, PRIĖMĖ TELEGRAMĄ – DĖMESIO! DĖMESIOĮ RUSŲ KARIUOMENĖ PEREIS VALSTYBINĘ SIENĄ! PRAŠOME NESIPRIEŠINTI!
    Ir štai – DŲ rusų tankai, SU PATRANKOMIS, jau po CENTRINIO PAŠTO LANGAIS! RUSŲ KARIŠKIS DEKONOZOVAS – ŠEIMININKAUJA ŠIAULIŲ CENTRINIAME PAŠTE!
    MAMA PAŠALINTA IR einamų pareigų! TĖVELIS privalėjo pareigas užleisti žydui. ŠEIMA BUVO IŠVARYTA iš ŠIAULIŲ MIESTO! PAGAL archyvinius dokumentus TĖVELIS buvo SUŠAUDYTAS NOVOSIBIRSKO KALĖJIME! MAMA, SU TRIM BROLIUKAIS, SIBIRE KALĖJO 17 metų!
    Koks likimas TĖVELIO padėjėjo – nežinomas.
    Aš gi 1956 metais grįžau į LIETUVĄ, kur mane priėmė puikus GIMINAIČIAI!
    VĖL IŠMOKAU LIETUVIŠKAI KALBĖTI ! NET ATRADAU, PASAULIUI DAR NEŽINOMUS, TREČIĄJĮ IR KETVIRTĄJĮ ŽEMĖS AŠIES AŠIES FIZINIUS JUDĖJIMUS!!!! ir. t,t.t. ir t.t.
    TAI KAS MŪSŲ LAIKAIS VYKSTA LIETUVOJE ir GGIR TCENTRE, MAN, KAIP 41-jų TREMTINIUI, norisi verkti!!!! NE TIKTAI DĖL TREMTINIŲ, BET IR DĖL LIETUVOS!!!!

    Atsakyti
  5. Apsi says:
    5 metai ago

    Retas šliužas. Klausiausi laidą su Tapiniene ir pirmą kartą Tapinienė pasirodė daugiau verta nei pašnekovas. Bandau įsivaizduoti, kaip Vokietijoje toks šliužas varto Geheckės, ar kaip ten jis, teismo bylą, kurioje rusai ar kiti sąjungininkai teisė vokietį. Įdomu, kas ten galėjo atstovauti Lietuvą. Greičiausiai vokietis bus suvertęs visą kaltę ant lietuvių, o šliužas nulaižys. Vasarą laukime siurprizų.

    Atsakyti
  6. Taip, operacija „Y” - būtina buvo. says:
    5 metai ago

    Aš be žado. Antraštės čia net nerašau, tik adresą.
    – youtube.com/watch?v=2V6T7Jde5TQ
    Skirkite tam laiko, kai niekas neblaškys, netrukdys. Paruoškite popieriaus ir rašiklį, nes pasakojama sudėtinga schema.

    Atsakyti
  7. Ekspresas ??? says:
    5 metai ago

    Pvz., ekspresas Maskva-Niujorkas
    “Lietuvių – žydšaudžių” mitas ateina iš Niujorko (per Maskvą) / Pono A. šmeižtų fabrikėlis
    – youtube.com/watch?v=xOexKmRQH4s
    O „po sovmestitelstvu” dar kai kam vadovauja?..

    Atsakyti
  8. Kaip suprasti? says:
    3 metai ago

    Pasak VRK vadovės, Genocido centro vadovas pranešė, jog tarp kandidatų į savivaldybę yra keletas asmenų, turėjusių sąsajų su KGB, tačiau atsisakė pranešti jų pavardes. Anksčiau VRK nepatirdavusi tokių trukdžių.
    Ar jis turi teisę pats spręsti, ar ko laikysis, o ką darys, kaip pats sumanęs? O ką Konstitucija apie buv. KGBistų teisę į valdžios postus rašo?

    Atsakyti
    • tai kokia says:
      3 metai ago

      išvada būtų? Koks galiojantis teisės aktas reglamentuoja šių žinių teikimą VRK? Ir vėl kgb, kai būtent kpSS vadovavo kgb. Tai kaip dėl tos kpSS, ką? Tos, kuri vadovavo kgb? Patarimas Žemynai: atsipalaiduokite ir gyvenkite tikrovėje 🙂

      Atsakyti
      • Žemyna says:
        3 metai ago

        Gal tai ir buvo tikroji priežastis pakeisti GC vadovą – ankstesnis išduodavo pavardes? Negi tokį išdaviką pakęsi?

        Atsakyti

Parašykite komentarą Atšaukti atsakymą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Naujienos

NATO valstybių vadovai viršūnių susitikime Ankaroje 2026 m.
Užsienyje

NATO Ankaroje patvirtino vienybę: Rusija įvardyta ilgalaike grėsme, Baltijos oro policiją keis oro gynybos misija

2026 07 08
Ukrainos vėliava
Lietuvoje

Ukrainą pasieks daugiau kaip 400 tūkst. eurų vertės Lietuvos parama

2026 07 08
Gitanas Nausėda
Lietuvoje

Prezidentas Ankaroje: taikos užtikrinimas per stiprybę turi tapti naujuoju Aljanso kelrodžiu

2026 07 08
Vilniaus arkikatedra
Lietuvoje

Vyriausybė pritarė išsamiausiems iki šiol moksliniams tyrimams Arkikatedroje

2026 07 08
Tilto statybos
Gamta ir žmogus

Sostinėje kyla naujas tiltas per Nerį

2026 07 08
Poilsio aikštelės atnaujinimas
Lietuvoje

Kelyje A1, ties Ariogala, atnaujinama poilsio erdvė

2026 07 08
Autobusas
Lietuvoje

Visas judumas Vilniuje – vienoje naujoje programėlėje

2026 07 08
Lėktuvas
Lietuvoje

Užkirstas kelias kompensacijų už atšauktus ir vėluojančius skrydžius mažinimui

2026 07 08
Vyriausybė pritarė: nuo metų vidurio didesnės pensijos
Lietuvoje

Seime įsteigta Vyresnio amžiaus žmonių reikalų komisija

2026 07 08
„Gimtoji kalba“
Kalba

Išleistas 6-asis 2026 m. „Gimtosios kalbos“ numeris

2026 07 08
Seimas
Lietuvoje

Seimas ėmėsi Konstitucinės pataisos dėl branduolinio ginklo draudimo panaikinimo

2026 07 07
Vairuotojo pažymėjimas
Lietuvoje

„Regitra“ nuo šiol siųs vairuotojams papildomus pranešimus

2026 07 07

SKAITYTOJŲ PASTABOS

  • klaustukas apie NATO Ankaroje patvirtino vienybę: Rusija įvardyta ilgalaike grėsme, Baltijos oro policiją keis oro gynybos misija
  • klaustukas apie Iškeliavo Poetas Aidas Marčėnas (1960 09 30–2026 07 08)
  • +++ apie Iškeliavo Poetas Aidas Marčėnas (1960 09 30–2026 07 08)
  • P.Skutas apie Ž. Šaknys. Sūduva – istorinė teritorija, etnografinis regionas ar tarmė?

NAUJAUSI STRAIPSNIAI

  • NATO Ankaroje patvirtino vienybę: Rusija įvardyta ilgalaike grėsme, Baltijos oro policiją keis oro gynybos misija
  • Iškeliavo Poetas Aidas Marčėnas (1960 09 30–2026 07 08)
  • Ukrainą pasieks daugiau kaip 400 tūkst. eurų vertės Lietuvos parama
  • Prezidentas Ankaroje: taikos užtikrinimas per stiprybę turi tapti naujuoju Aljanso kelrodžiu

Kiti Straipsniai

Vyriausybė pritarė: nuo metų vidurio didesnės pensijos

Seime įsteigta Vyresnio amžiaus žmonių reikalų komisija

2026 07 08
Seimas

Seimas ėmėsi Konstitucinės pataisos dėl branduolinio ginklo draudimo panaikinimo

2026 07 07
Mindaugas Sinkevičius

Seimui pristatyta naujos Vyriausybės programa

2026 07 07
Seimas

Papildytas Atmintinų dienų sąrašas

2026 07 06
Paspirtukas

Savivaldybių pareigūnams siūloma leisti kontroliuoti elektrinių mikrojudumo priemonių eismą

2026 07 05
Sveikata

63 organizacijos prašo vetuoti Sveikatos draudimo įstatymo pakeitimus

2026 07 03
Susitikimas Prezidentūroje

Prezidentūroje aptarti NATO branduolinio atgrasymo klausimai

2026 07 02
Sveikata

Medikai jau gali konsultuoti iš nutolusios darbo vietos

2026 07 01
Šeima

Seimas svarstys Prezidento pasiūlymą tėvams numatyti laikiną nulinį GPM

2026 07 01
Ignas Vėgėlė. „Piliečių konferencija“ Kaune 2026 03 01

Ignas Vėgėlė kuria naują partiją „Piliečių Lietuva“

2026 07 01

Skaitytojų nuomonės:

  • klaustukas apie NATO Ankaroje patvirtino vienybę: Rusija įvardyta ilgalaike grėsme, Baltijos oro policiją keis oro gynybos misija
  • klaustukas apie Iškeliavo Poetas Aidas Marčėnas (1960 09 30–2026 07 08)
  • +++ apie Iškeliavo Poetas Aidas Marčėnas (1960 09 30–2026 07 08)
  • P.Skutas apie Ž. Šaknys. Sūduva – istorinė teritorija, etnografinis regionas ar tarmė?
  • Andriejus Vigirinskij, Vitalijus Dykij apie Prasidedant NATO viršūnių susitikimui 91 proc. lietuvių remia narystę Aljanse
Kitas straipsnis
Sėkmingiausi Lietuvos startuoliai buriasi į asociaciją

Sėkmingiausi Lietuvos startuoliai buriasi į asociaciją

Sekite mus Feisbuke

Naujienos | Nuomonių ratas | Kultūra
Visuomenė | Gamta ir žmogus | Mokslas
Skaitiniai | VideoAlkas | Visi rašiniai | Paremkite Alką
 Pradžia

Alkas.lt su Jūsų parama – už lietuvišką Lietuvą!

ket testai | fs25 mods | Refinansavimas | iPhone 16 Pro Max | Daigyklos | gta 5 mods | DARBO SKELBIMAI

© 2011 Alkas.lt - Visos teisės saugomos. | Svetainę kūrė - Studija 4D

  • Saulės arkliukai
  • Renginiai
  • Reklama
  • Turinys
  • Apie Alkas.lt
  • Paremkite Alką
No Result
View All Result
  • Naujienos
    • Lietuvoje
    • Baltų žemėse
    • Užsienyje
  • Nuomonių ratas
    • Lietuvos kelias
    • Lietuvos kūrėjai
    • Sekmadienio sakmė
    • Akiračiai
    • Lietuvos repolonizacijai – ne!
    • Moksleivių mintys
  • Kultūra
    • Etninė kultūra
    • Mes baltai
    • Kalba
    • Religija
    • Istorija
    • Kultūros paveldas
    • Menas
    • Architektūra
    • Literatūra
    • Kultūros politika
    • Šventės
  • Visuomenė
    • Pilietinė visuomenė
    • Politika ir ekonomika
    • Švietimas
    • Žmonės
    • Užsienio lietuviai
    • Ukrainos balsas
    • Žiniasklaida
    • Laiškai Alkui
    • Pareiškimai
  • Gamta ir žmogus
    • Gamta ir ekologija
    • Šventvietės
    • Energetika
    • Sveikata
    • Psichologija
    • Kelionės
    • Kylam
    • Horoskopai
    • Įvairenybės
  • Mokslas
    • Mokslo naujienos
    • Technika ir technologijos
    • Astronomija ir kosmonautika
    • Mokslo darbai
  • Skaitiniai
    • Žinyčia
    • Lituanistikos klasika
    • Prieškario skaitiniai
    • Dienoraščiai, įspūdžiai, apžvalgos
    • Grožinė kūryba
  • Visi rašiniai