Šių metų sausio mėnesį Lenkijoje pasirodė Lietuvai skirto žurnalo „Herito“ numeris. 40-asis, jubiliejinis žurnalo numeris, yra skirtas Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo 30-mečiui.
2020 m. pradėtame rengti žurnalo numeryje spausdinami lietuvių ir lenkų autorių straipsniai, skirti Lietuvos kultūrai, menui, literatūrai, paveldui, taip pat Vilniaus Gaonui ir Lietuvos žydų istorijos metams.
Žurnale publikuojama Mindaugo Kvietkausko esė apie Joną Kristupą Glaubicą, Leonido Donskio straipsnis apie Klaipėdą, Nijolės Strakauskaitės straipsnis apie Neringą, Dalios Staponkutės esė „Asmeninio mito dėlionė“. Žurnale taip pat spausdinami lenkų autorių straipsniai apie Lietuvos kultūrą ir meną: Nikodemo Ščyglovskio (Nikodem Szczyglowski) apie Lietuvą kaip Šiaurės Europos kraštą, Malgožatos Kasner (Małgorzata Kasner) apie Mikolajų Vorobjovą, Piotro Pazinskio (Piotr Paziński) apie Vilniaus Gaoną ir litvakų palikimą, Adamo Mazuro apie Lietuvos fotografiją XX amžiuje, Malgožatos Omilanovskos (Małgorzata Omilanowska) apie Palangos architektūrą. Lenkų poetas, eseistas, vertėjas Motiejus Topolskis (Maciej Topolski) aptaria per pastaruosius metus lenkų kalba išleistas Dalios Grinkevičiūtės, Ričardo Gavelio, Herkaus Kunčiaus ir Giedros Radvilavičiūtės knygas. Voicekas Stanislavskis (Wojciech Stanislawski) pristato Birutės Jonuškaitės lenkų kalba išleistą romaną „Maranta“. Michalo Višnevskio (Michał Wiśniewski) straipsnis skiriamas lenkų kalba pasirodžiusiems Vilniaus ir Kauno architektūros gidams aptarti. Žurnale taip pat aptariama ir Nacionaliniame muziejuje Ščečine eksponuota, Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo (Kovo 11-osios) 30-ečiui skirta paroda „Nuo Čiurlionio iki Kairiūkščio. Lietuvos XX amžiaus I pusės dailė“ bei spausdinamas pokalbis su vienu parodos kuratoriumi Dariušu Kacpšaku (Dariusz Kacprzak).
Vyriausiasis žurnalo redaktorius profesorius Jacekas Purčla (Jacek Purchla) įvadiniame Lietuvai skirto žurnalo numerio straipsnyje rašo: „Norime pristatyti Lietuvą laisvą nuo stereotipų […], norėjome pažvelgti į ją iš jūros pusės. Todėl pirmiausiai pamatėme keliaujančias Kuršių Nerijos kopas […], Palangos vilas […], Klaipėdos, kuri 2016 m. mirusiam filosofui Leonidui Donskiui buvo tas pats, kas Tomui Manui Liubekas, aikštes. Ir tik vėliau, eidami Jano Kšyštofo Glaubitzo (Jan Krzysztof Glaubitz), Lauryno Gucevičiaus ir Mikalojaus Vorobjovo pėdomis, keliaujame į Vilnių, kad pristatytume jo vis dar nepakankamai žinomą architektūrą. […]. Lietuviškas „Herito“ numeris […] – tai atradimas to, kas yra šalia, bet kas vis dar lieka nematoma“.
267 puslapių Lietuvai skirtame žurnalo „Herito“ numeryje lietuvių ir lenkų autorių tekstai apie Lietuvą yra spausdinami lenkų ir anglų kalbomis. Žurnalo leidybą parėmė Lenkijos Respublikos kultūros ir nacionalinio paveldo ministerija bei Lietuvos kultūros institutas.
Ką to žurnalo leidimu norima pasakyti, ar ne tai, lad Lietuva yra jau tiek sunykusi, jog pasauliui apie ją belieka kalbėti svetimiems… O Lietuvos kultūros instituto parama čia jam garbės nedaro.