Šeštadienis, 17 balandžio, 2021
  • Saulės arkliukai
    • Diskusijos
    • Gyvoji tradicija
    • Etninės kultūros paveldas
    • Kultūros teorijų labirintai
    • Iš mokslo tyrimų
    • Ugdytojai ir ugdytiniai
    • Profesijos
    • Subkultūros
    • Kitos kultūros
    • Kūryba
    • Mes skaitome knygas
    • Margos pievos: renginiai
    • Keliauk lėtai: tėvynės pažinimas
    • Praktiniai patarimai
    • Iš mados istorijos
    • Mados tinklarastininkas
    • Fotogalerijos
    • Redakcija
  • Renginiai
  • Reklama
  • Turinys
  • Apie Alkas.lt
  • Paremkite Alką
Alkas.lt
  • Naujienos
    • Lietuvoje
    • Baltų žemėse
    • Užsienyje
  • Nuomonių ratas
    • Lietuvos kelias
    • Lietuvos kūrėjai
    • Sekmadienio sakmė
    • Akiračiai
    • Lietuvos repolonizacijai – ne!
    • Moksleivių mintys
  • Kultūra
    • Etninė kultūra
    • Mes baltai
    • Kalba
    • Religija
    • Istorija
    • Kultūros paveldas
    • Menas
    • Architektūra
    • Literatūra
    • Kultūros politika
    • Šventės
  • Visuomenė
    • Pilietinė visuomenė
    • Politika ir ekonomika
    • Švietimas
    • Žmonės
    • Užsienio lietuviai
    • Žiniasklaida
    • Laiškai Alkui
  • Gamta ir žmogus
    • Gamta ir ekologija
    • Šventvietės
    • Energetika
    • Sveikata
    • Psichologija
    • Kelionės
    • Kylam
    • Įvairenybės
  • Mokslas
    • Mokslo naujienos
    • Technika ir technologijos
    • Astronomija ir kosmonautika
      • Visi rašiniai
    • Mokslo darbai
  • Skaitiniai
    • Lituanistikos klasika
    • Prieškario skaitiniai
    • Dienoraščiai, įspūdžiai, apžvalgos
    • Grožinė kūryba
  • Visi rašiniai
No Result
View All Result
  • Naujienos
    • Lietuvoje
    • Baltų žemėse
    • Užsienyje
  • Nuomonių ratas
    • Lietuvos kelias
    • Lietuvos kūrėjai
    • Sekmadienio sakmė
    • Akiračiai
    • Lietuvos repolonizacijai – ne!
    • Moksleivių mintys
  • Kultūra
    • Etninė kultūra
    • Mes baltai
    • Kalba
    • Religija
    • Istorija
    • Kultūros paveldas
    • Menas
    • Architektūra
    • Literatūra
    • Kultūros politika
    • Šventės
  • Visuomenė
    • Pilietinė visuomenė
    • Politika ir ekonomika
    • Švietimas
    • Žmonės
    • Užsienio lietuviai
    • Žiniasklaida
    • Laiškai Alkui
  • Gamta ir žmogus
    • Gamta ir ekologija
    • Šventvietės
    • Energetika
    • Sveikata
    • Psichologija
    • Kelionės
    • Kylam
    • Įvairenybės
  • Mokslas
    • Mokslo naujienos
    • Technika ir technologijos
    • Astronomija ir kosmonautika
      • Visi rašiniai
    • Mokslo darbai
  • Skaitiniai
    • Lituanistikos klasika
    • Prieškario skaitiniai
    • Dienoraščiai, įspūdžiai, apžvalgos
    • Grožinė kūryba
  • Visi rašiniai
No Result
View All Result
Alkas.lt
No Result
View All Result
Pradžia Gamta ir žmogus

Prieš kelionę nepamirškite tinkamai nuvalyti automobilio

www.alkas.lt
2021 01 10 11:30
0
legacy.pitchengine.com nuotr.

Automobilis žiemą | legacy.pitchengine.com nuotr.

Pavojais eismo saugumui žiemą grasina ne tik kelius, bet ir automobilius padengiantys sniego bei ledo sluoksniai. Visgi specialistai pastebi – neretai savo transporto priemonės nuvalymui vairuotojai nesiruošia skirti vos keleto minučių, kurios leistų išvengti rizikos kelyje. Nepašalinus sniego ir ledo sluoksnių nuo automobilio, kyla tiek avarijų pavojus, tiek grėsmės asmeniniam, kitų eismo dalyvių bei pėsčiųjų saugumui. Be to, specialistų teigimu, nenuvalyta transporto priemonė gali sulaukti ir policijos dėmesio.

Tragiškos aplaidumo pasekmės 

Draudimo bendrovės ERGO Verslo klientų transporto draudimo portfelio valdytojo Rimvydo Pociaus teigimu, tinkamas automobilių paruošimas žiemos kelionėms – kiekvieno vairuotojo atsakomybė. Didžioji dalis vairuotojų pratę kruopščiai nuvalyti ant automobilio langų pernakt susikaupusį sniego sluoksnį, tačiau, anot R. Pociaus, pavojai tyko ne tik čia.

„Iškritus sniegui privalu pasirūpinti visos transporto priemonės, ne tik priekinių automobilio langų, nuvalymu. Paliktas sniegas ant kapoto gali užpūsti priekinį stiklą, ant jo nučiuožti ir nuo stogo stabdant, byrėti iš paskos važiuojantiems vairuotojams, taip blogindamas pastarųjų matomumą, blaškydamas dėmesį. Be to, nuvalyti būtina ir apsnigtus ar apledėjusius šoninius langus, veidrodėlius. Eismui tinkamai neparuošus automobilio, nepastebėti galima ne tik kitų transporto priemonių, bet ir į kelią išėjusio pėsčiojo“, – perspėja R. Pocius.

Draudiko atstovas tikina – žiemą pavojingas tiek sniegas, tiek ir transporto priemones padengiantis ledas. Jis gali atitrūkti nuo nenuvalyto automobilio stogo ir apgadinti iš paskos važiuojančiojo vairuotojo priekinį stiklą, jį įskelti, pažeisti kapotą, sudaužyti žibintus.

„Pasitaiko atvejų, kai dėl tokio ledo smūgio prarandama transporto priemonės kontrolė, įvyksta avarijos ir stipriai nukenčia eismo dalyviai, ypač važiuojant dideliu greičiu, autostradose. Todėl labai svarbu itin snieguotomis dienomis laikytis saugaus atstumo nuo vilkikų, ant kurių ir sniego daugiau, ir apledėjimas didesnis“, – teigia R. Pocius.

Beje, specialistas priduria, kad sniego bei druskos mišinys važiuojant prasčiau nuvalytais keliais gali susikaupti ir po automobiliu. Siekiant išvengti nuostolių pačiam automobiliui, baigus kelionę patartina šią masę išvalyti iš po posparnių ir slenksčių. Draudikų atstovo teigimu, sniegui užšalus ir šį užkliudžius, gali būti įlenkiamas automobilio kėbulas ar pažeidžiami dažai.

Tektų pabendrauti su pareigūnais 

Kalbėdamas apie sniego ir ledo pašalinimą nuo automobilio, pašnekovas pabrėžia – pasirūpinti būtina ne tik transporto priemonės kapotu, stogu, langais, veidrodėliais. Anot R. Pociaus, privalu nuvalyti ir žibintus bei posūkių signalus.

„Priešingu atveju, toks automobilis, atsidūręs eisme, tampa mįsle kitiems jo dalyviams. Galbūt pats vairuotojas pro nuvalytą stiklo plyšį ir mato, kur judėti, tačiau jo manevrai gali būti neaiškūs. Todėl apsnigti posūkių ar stabdžių signalai neretai tampa smulkių įvykių mieste priežastimi: daugiabučių kiemuose, sankryžose, prekybos centrų aikštelėse. Užtenka ir nedidelio greičio, kad neatsakingas vairuotojų elgesys baigtųsi nemalonumais“, – pastebi R. Pocius.

Kelių eismo taisyklėse (KET) nėra punkto, nurodančio būtinybę tinkamai nuvalyti sniegą ar ledą nuo transporto priemonės. Draudikų atstovo teigimu, šio įpročio ugdymui būtinas pačių vairuotojų sąmoningumas ir asmeninės atsakomybės suvokimas.

„Nors tiesioginio nurodymo nusivalyti transporto priemones nėra, tačiau tai dar nereiškia, kad vairuotojai nėra įpareigoti tinkamai paruošti automobilius kelionėms. Taisyklėse įvardyti kiti reikalavimai – pasirūpinti savo transporto priemone, nesukeliant pavojaus sau ir aplinkiniams. KET aiškiai nurodo, kad draudžiama tęsti kelionę, jei yra kliūčių saugiai dalyvauti eisme, kol tie nesklandumai nėra pašalinti. Būtent sniegas bei ledas ant automobilio ir yra šie trukdžiai. Taigi, policijos pareigūnai, pastebėję nenuvalytą transporto priemonę, turi teisinį pagrindą pastarosios vairuotoją sustabdyti ir jį sudrausminti“, – sako R. Pocius.

Svetimos atsakomybės stoka – išvengiama

Draudimo specialistas taip pat atkreipia dėmesį, jog žiemą būtina pasirūpinti neužšąlančiu automobilio langų plovimo skysčiu. Jis užtikrins gerą matomumą keliuose. Be to, R. Pocius turi ir praktišką rekomendaciją – iki planuojamo staigaus temperatūros kryčio po valytuvais padėti medžio ar plastiko gabalėlį.

„Taip pastarųjų gumos neprišals prie priekinio stiklo, o nuvalyti sniegą bei ledą bus paprasčiau. Taip pat  nereikėtų užvedus variklį maksimaliai atsukti šildymą ir oro srauto nukreipti į priekinį stiklą, nes dėl didelio temperatūrų skirtumo gali trūkti stiklas. Salono šildymas turi vykti palaipsniui, o sniegą ir apledėjimą patariama valyti gremžtuku“, – pataria R. Pocius.

Savo ruožtu atsižvelgdamas į faktą, jog savo automobilių nenuvalyti gali kiti vairuotojai, draudimo specialistas akcentuoja, jog svetimos atsakomybės stokos išvengti galima. Tam žiemą jis pataria vadovautis esminėmis saugumo taisyklėmis.

„Žiemą kelyje išties verta palaikyti didesnį atstumą nuo kitų eismo dalyvių. Vairuojant šaltuoju metų laiku patartina nuo priekyje važiuojančio automobilio išlaikyti 8 sekundžių atstumą. Tuomet vairuotojai gali būti tikri, kad net ir nukritęs sniegas ar ledas nuo svetimo nenuvalyto automobilio jiems nepridarys žalos“, – įsitikinęs R. Pocius.

Spausdinti 🖨

Susiję straipsniai:

  1. Draudikai primena, kur nederėtų statyti automobilio
  2. Ką reikia žinoti sėdantiems prie pakaitinio automobilio vairo?
  3. Penktadalis didmiesčių gyventojų nevairuoja automobilio
  4. Kokiomis automobilio dalimis pasirūpinti svarbiausia belaukiant žiemos
  5. Baigėsi Saugaus eismo stotelių kelionė – aplankyti visi Lietuvos rajonai
  6. Išvykai automobiliu į užsienį – svarbu tinkamai pasiruošti
  7. Ketvirtadalis Lietuvos žmonių neturi automobilio, vis didesnę paklausą įgyja paspirtukai
  8. Keičiu automobilio padangas. Ką turi žinoti kiekvienas vairuotojas?
  9. Didės bauda už nesustojimą prieš pėsčiųjų perėją, kai to reikalauja taisyklės
  10. Sudarytas avaringiausių Lietuvos gatvių penketukas
  11. Kelio matomumas žiemą – klaidos, kurios gali kainuoti itin brangiai
  12. Akinanti saulė gali būti skaudžių eismo nelaimių kaltininkė, įspėja draudikai
  13. Automobilių elektronikos gedimai kelyje – vis dažnesnis iššūkis vairuotojams
  14. Automobilių dalių vagims karantinas – „pats darbymetis“, įspėja draudikai
  15. Sukčiai „dirba“ ir keliuose
  16. Laisvėjant karantinui būtina pasirūpinti ir automobiliu
  17. Įsivyravus karščiams didėja avarijų tikimybė
  18. Net ir mažos vairuotojų nuodėmės gali baigtis skaudžia nelaime
  19. Apklausa: Lietuvos vairuotojai labiausiai nerimauja dėl stabdžių
  20. Iš pažiūros nekaltas automobilių pardavėjų poelgis gali atsisukti baudomis
  21. Artėjant rugsėjui – patarimas vairuotojams: pagalvokite, kaip eismą mato vaikai
  22. Draudikai primena apie prasidėjusio rudens vairavimo ypatumus
  23. Kuo arčiau namų automobilį įsprausti besistengiantys vairuotojai gali sulaukti rimtų nemalonumų.
  24. Ruduo – eismo įvykių gausėjimo metas
  25. Kokių klaidų nedaryti pildant eismo įvykio deklaraciją
  26. Persukus laikrodžių rodykles padaugėja avarijų, pastebi draudikai
  27. Ką daryti radus apgadintą automobilį?
  28. Tamsiuoju metų laiku – ypatingas dėmesys automobilių stiklų švarai
  29. Kelių direkcija: saugos diržas gali išgelbėti gyvybę
  30. Vairavimas tamsoje: pėsčiuosius pastebime likus 30 metrų

ALKO TURINYS

Parašykite komentarą Atšaukti atsakymą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Kiti Straipsniai

Kauno miesto savivaldybės nuotr.

Motociklininkai raginami pasimokyti iš svetimų klaidų

2021 04 16
Šalyje – tūkstančiai be priežiūros paliktų automobilių

Nenaudojamiems automobiliams kiemuose – ne vieta

2021 04 13
Pixabay.com nuotr.

Kauno klinikos kviečia į naują aikštelę

2021 04 12
Žemės ūkis | zum.lt nuotr.

Derliaus saugumu reikėtų pasirūpinti pavasarį

2021 04 10
Kaip 5G ryšys pakeis automobilius?

Kaip 5G ryšys pakeis automobilius?

2021 04 10
Pildant automobilių  kondicionierius – nauja garantija

Pildant automobilių kondicionierius – nauja garantija

2021 04 08
Lietuva skyrė lėšų humanitarinei pagalbai Italijai ir Ispanijai

Smulkaus ir vidutinio verslo nuostoliai dėl nelaimių siekia 2,5 milijono eurų

2021 04 08
Mendotahearth.com nuotr.

Šaltasis metų laikas tapo išbandymu krosnims ir židiniams

2021 04 03
VRM: nepasikeitusių žieminių padangų policija nebaus

VRM: nepasikeitusių žieminių padangų policija nebaus

2021 03 31
VESK: Velykų savaitgalį – sustiprintos policijos pajėgos

VESK: Velykų savaitgalį – sustiprintos policijos pajėgos

2021 03 31
Rodyti daugiau

Naujienos

Užsienio reikalų ministerija | Alkas.lt, A. Sartanavičiaus nuotr.
Lietuvoje

Į URM buvo iškviestas Rusijos ambasadorius

2021 04 16
Stabdoma medžioklė Punios šile
Gamta ir ekologija

Stabdoma medžioklė Punios šile

2021 04 16
Nuo šiol siuntos gavėjus pasieks laiku, žada Lietuvos paštas
Lietuvoje

Iššūkiai Lietuvos pašto dar laukia

2021 04 16
Kauno miesto savivaldybės nuotr.
Gamta ir žmogus

Motociklininkai raginami pasimokyti iš svetimų klaidų

2021 04 16
J. Skirius. Lietuvos valstybės skola dabar ir prieškaryje: trumpa apžvalga
Lietuvoje

Verslui paskirstyta 68,4 mln. eurų paramos

2021 04 16
Gitanas Nausėda | lrp.lt nuotr.
Lietuvoje

Nuo vienišumo gelbsti savanoriai

2021 04 16
Už kai kurias prekes mokame gerokai brangiau
Lietuvoje

Kaimo reikalų komitetas skatina pirkti lietuvišką maistą

2021 04 16
Spektaklio „Saša išnešk šiukšles“ akimirka | miltinio-teatras.lt nuotr.
Kultūra

Kūrybiniams verslams –didesnės paramos galimybės

2021 04 16


SKAITYTOJŲ PASTABOS

  • Naujos pokalbių programėlės apie Kompiuteris darbui iš namų: į ką svarbiausia atkreipti dėmesį?
  • Labai svarbu apie „Iš savo varpinės“: I. Šimonytė ruošiama politiniam paskerdimui?
  • Birželio 23 apie V. Valiušaitis. Kodėl verta prisiminti Birželio sukilimą? (video, nuotraukos)
  • LLKS pareiškimas apie Du Seimo nariai paragino Seimo vadovybę pažymėti Birželio 23-iosios sukilimo – 80-ąsias metines

NAUJAUSI STRAIPSNIAI

  • „Iš savo varpinės“: I. Šimonytė ruošiama politiniam paskerdimui?
  • K. Stoškus. Pandemija tebegąsdina… bet ką daryti, kai ima skaudėti istoriją?
  • „PlayStation 5“ konsolė – ilgai laukta naujovė
  • Į URM buvo iškviestas Rusijos ambasadorius

Skaitomiausi straipsniai

  • A. Bajor. Asmenvardis – tautinės tapatybės atspindys peržiūrėta: 741; komentarų: 8
  • A. Jakubauskas: Valstybė iš tikrųjų yra griaunama peržiūrėta: 699; komentarų: 23
  • R. Karbauskis. Ar patikite savo sveikatą „farmacininkei“ Šimonytei, „gydytojui“ Dulkiui, beviltiškai Vyriausybei? peržiūrėta: 505; komentarų: 14
  • V. Juozapaitis. Nesprendžiamos problemos nedingsta savaime peržiūrėta: 425; komentarų: 4
  • Spaudos konferencija dėl A. ir J. Juškų muziejaus (tiesioginė transliacija) Balandžio 13 d. 11 val. peržiūrėta: 421; komentarų: 4
  • Č. Iškauskas. Ar grąžinsime baltiškuosius pavadinimus? peržiūrėta: 412; komentarų: 31

Artimiausi renginiai

  1. Rasos

    2021-06-23 08:00 - 2021-06-24 17:00

Žiūrėti visus Renginiai

Kiti Straipsniai

Motociklininkai raginami pasimokyti iš svetimų klaidų

by Ditė Česėkaitė
2021 04 16
0
Kauno miesto savivaldybės nuotr.

Įsibėgėjant motociklininkų sezonui, valstybės įmonė Lietuvos automobilių kelių direkcija (Kelių direkcija) išanalizavo 2020 metų eismo įvykių, kuriuose žuvo motociklų vairuotojai,...

Skaityti toliau

Nenaudojamiems automobiliams kiemuose – ne vieta

by Ditė Česėkaitė
2021 04 13
0
Šalyje – tūkstančiai be priežiūros paliktų automobilių

Seimas po svarstymo bendru sutarimu pritarė Administracinių nusižengimų kodekso pataisoms, kuriomis siekiama nustatyti ne tik nenaudojamų, bet ir negalimų naudoti...

Skaityti toliau

Kauno klinikos kviečia į naują aikštelę

by Ditė Česėkaitė
2021 04 12
0
Pixabay.com nuotr.

Kauno klinikų teritorijoje atidaryta ilgai laukta moderni daugiaaukštė automobilių stovėjimo aikštelė, skirta ligoninės lankytojams. Aikštelėje yra 300 vietų automobilių parkavimui,...

Skaityti toliau

Naujausios pastabos

  • Naujos pokalbių programėlės apie Kompiuteris darbui iš namų: į ką svarbiausia atkreipti dėmesį?
  • Labai svarbu apie „Iš savo varpinės“: I. Šimonytė ruošiama politiniam paskerdimui?
  • Birželio 23 apie V. Valiušaitis. Kodėl verta prisiminti Birželio sukilimą? (video, nuotraukos)
  • LLKS pareiškimas apie Du Seimo nariai paragino Seimo vadovybę pažymėti Birželio 23-iosios sukilimo – 80-ąsias metines
  • Niekam nerūpi apie EKGT: Kodėl išstumiama lietuvių etninė kultūra?
Kitas straipsnis
L. Purlienė. Iš atminties – apie 1991-ųjų sausio įvykius

L. Purlienė. Iš atminties – apie 1991-ųjų sausio įvykius

srtfondas Init

Naujienos | Nuomonių ratas | Kultūra
Visuomenė | Gamta ir žmogus | Mokslas
Skaitiniai | Visi rašiniai
Pradžia

 

Darbo skelbimai

© 2011 Alkas.lt - Visos teisės saugomos. | Svetainę kūrė - Studija 4D

  • Saulės arkliukai
  • Renginiai
  • Reklama
  • Turinys
  • Apie Alkas.lt
  • Paremkite Alką
No Result
View All Result
  • Naujienos
    • Lietuvoje
    • Baltų žemėse
    • Užsienyje
  • Nuomonių ratas
    • Lietuvos kelias
    • Lietuvos kūrėjai
    • Sekmadienio sakmė
    • Akiračiai
    • Lietuvos repolonizacijai – ne!
    • Moksleivių mintys
  • Kultūra
    • Etninė kultūra
    • Mes baltai
    • Kalba
    • Religija
    • Istorija
    • Kultūros paveldas
    • Menas
    • Architektūra
    • Literatūra
    • Kultūros politika
    • Šventės
  • Visuomenė
    • Pilietinė visuomenė
    • Politika ir ekonomika
    • Švietimas
    • Žmonės
    • Užsienio lietuviai
    • Žiniasklaida
    • Laiškai Alkui
  • Gamta ir žmogus
    • Gamta ir ekologija
    • Šventvietės
    • Energetika
    • Sveikata
    • Psichologija
    • Kelionės
    • Kylam
    • Įvairenybės
  • Mokslas
    • Mokslo naujienos
    • Technika ir technologijos
    • Astronomija ir kosmonautika
      • Visi rašiniai
    • Mokslo darbai
  • Skaitiniai
    • Lituanistikos klasika
    • Prieškario skaitiniai
    • Dienoraščiai, įspūdžiai, apžvalgos
    • Grožinė kūryba
  • Visi rašiniai