Lapkričio 20–21 dienomis vyks didžiausias švietimo bendruomenės metų renginys – svarbių švietimo pokalbių ir naujoviškų mokymo priemonių paroda „Mokykla 2020“. 10-oji paroda dėl epidemiologinės padėties šiemet vyks nuotoliniu būdu, visi renginiai nemokami. Šių metų parodos tema „Skaitmeninė mokykla: ateitis vyksta dabar“.
„Natūralu, kad šiemetinė paroda atsiliepia į dabarties svarbias problemas – nemažai temų bus skirta skaitmeniniam įvairaus amžiaus mokinių ugdymui, taip pat specialiųjų ugdymosi poreikių turinčių vaikų ugdymui, saugesniam elgesiui internete. Tik keli mėnesiai, kai mokyklose vyksta nuotolinis ugdymas, tačiau toli visi šia linkme pasistūmėjome ir mokykla jau nebebus tokia pati, kokia buvo prieš tai, nebegrįš prie tų pačių vien senų mokymo būdų. Dabar iškyla kiti uždaviniai: nuotolinio ugdymo kokybė,
saugumo internete užtikrinimas, skaitmeninių išteklių pritaikymas ir pan. Apie visa tai bus kalbama parodoje“, – sako laikinai einantis švietimo, mokslo ir sporto ministro pareigas Algirdas Monkevičius.
Per parodą bus pristatyti saugesnio interneto praktinių pamokų pavyzdžiai, programavimo galimybės pradiniame ugdyme, skaitmeninimas ikimokyklinio ugdymo įstaigose. „Google“ atstovai pristatys saugaus elgesio internete programą, bus pasidalinta „Office 365“ ir kitų platformų naudojimo patirtimi.
Taip pat bus pristatytos skaitmeninės priemonės, per karantiną sukurtos pagalbos mokiniui žinovų, nuotolinio mokymo specialiojo ugdymo būdas, vyks patarimai dėl lietuvių gestų kalbos. Žiniomis ir praktika, kaip sukurti aktyvų ugdymąsi pasitelkiant įtraukiojo ugdymo praktikas, pasidalins programos „Renkuosi mokyti!“ projektų dalyviai.
Parodos metu vyks Nacionalinės švietimo agentūros viešieji patarimai dėl sveikatos ir fizinio, dorinio ugdymo, užsienio kalbų, gamtos mokslų, technologijų dalykų ir kt. Per parodą taip pat bus kalbama apie galimybes 9-12 klasių mokiniams mokykloje vietoj technologijų dalyko pasirinkti profesinio mokymo modulius, tėvų požiūrį priimant ar neigiant vaiko negalią, taip pat – kaip robotai gali kovoti prieš patyčias ir sukurti geresnę nuotaiką klasėje. Vilniaus švietimo pažangos centras pristatys atliktą tyrimą apie nuotolinį ugdymą Vilniuje, Vilniaus tarptautinis prancūzų licėjus pasidalins prancūziško ankstyvojo ugdymo patirtimi ir kt.
Parodoje nepamirštas ir tradicinis parodos bruožas – „Atradimų laboratorijos“, kurios mokinius kvies pasipraktikuoti patiems namuose.
Dvi dienas truksiančioje švietimo parodoje nuotoliniu būdu šiemet dalyvaus daugiau kaip 20 verslo įmonių, kurios mokykloms pristatys naujausius švietimo sprendimus. Virtualioje erdvėje (Ms Teams ir Biletum platformose) programą sudarys 6 teminiai kanalai, per 2 dienas įvyks apie 100 skirtingų transliacijų. Parodos lankytojai turės galimybę gauti individualias pažymas ir laimėti išmaniuosius apdovanojimus, įsteigtus parodos rėmėjų.
Parodą rengia Švietimo, mokslo ir sporto ministerija, Nacionalinė švietimo agentūra ir Lietuvos parodų ir kongresų centras „Litexpo“.