Antradienis, 10 vasario, 2026
  • Saulės arkliukai
    • Diskusijos
    • Gyvoji tradicija
    • Etninės kultūros paveldas
    • Kultūros teorijų labirintai
    • Iš mokslo tyrimų
    • Ugdytojai ir ugdytiniai
    • Profesijos
    • Subkultūros
    • Kitos kultūros
    • Kūryba
    • Mes skaitome knygas
    • Margos pievos: renginiai
    • Keliauk lėtai: tėvynės pažinimas
    • Praktiniai patarimai
    • Iš mados istorijos
    • Mados tinklarastininkas
    • Fotogalerijos
    • Redakcija
  • Renginiai
  • Reklama
  • Turinys
  • Apie Alkas.lt
  • Paremkite Alką
Alkas.lt
  • Naujienos
    • Lietuvoje
    • Baltų žemėse
    • Užsienyje
  • Nuomonių ratas
    • Lietuvos kelias
    • Lietuvos kūrėjai
    • Sekmadienio sakmė
    • Akiračiai
    • Lietuvos repolonizacijai – ne!
    • Moksleivių mintys
  • Kultūra
    • Etninė kultūra
    • Mes baltai
    • Kalba
    • Religija
    • Istorija
    • Kultūros paveldas
    • Menas
    • Architektūra
    • Literatūra
    • Kultūros politika
    • Šventės
  • Visuomenė
    • Pilietinė visuomenė
    • Politika ir ekonomika
    • Švietimas
    • Žmonės
    • Užsienio lietuviai
    • Ukrainos balsas
    • Žiniasklaida
    • Laiškai Alkui
    • Pareiškimai
  • Gamta ir žmogus
    • Gamta ir ekologija
    • Šventvietės
    • Energetika
    • Sveikata
    • Psichologija
    • Kelionės
    • Kylam
    • Įvairenybės
  • Mokslas
    • Mokslo naujienos
    • Technika ir technologijos
    • Astronomija ir kosmonautika
    • Mokslo darbai
  • Skaitiniai
    • Žinyčia
    • Lituanistikos klasika
    • Prieškario skaitiniai
    • Dienoraščiai, įspūdžiai, apžvalgos
    • Grožinė kūryba
  • Visi rašiniai
No Result
View All Result
  • Naujienos
    • Lietuvoje
    • Baltų žemėse
    • Užsienyje
  • Nuomonių ratas
    • Lietuvos kelias
    • Lietuvos kūrėjai
    • Sekmadienio sakmė
    • Akiračiai
    • Lietuvos repolonizacijai – ne!
    • Moksleivių mintys
  • Kultūra
    • Etninė kultūra
    • Mes baltai
    • Kalba
    • Religija
    • Istorija
    • Kultūros paveldas
    • Menas
    • Architektūra
    • Literatūra
    • Kultūros politika
    • Šventės
  • Visuomenė
    • Pilietinė visuomenė
    • Politika ir ekonomika
    • Švietimas
    • Žmonės
    • Užsienio lietuviai
    • Ukrainos balsas
    • Žiniasklaida
    • Laiškai Alkui
    • Pareiškimai
  • Gamta ir žmogus
    • Gamta ir ekologija
    • Šventvietės
    • Energetika
    • Sveikata
    • Psichologija
    • Kelionės
    • Kylam
    • Įvairenybės
  • Mokslas
    • Mokslo naujienos
    • Technika ir technologijos
    • Astronomija ir kosmonautika
    • Mokslo darbai
  • Skaitiniai
    • Žinyčia
    • Lituanistikos klasika
    • Prieškario skaitiniai
    • Dienoraščiai, įspūdžiai, apžvalgos
    • Grožinė kūryba
  • Visi rašiniai
No Result
View All Result
Alkas.lt
No Result
View All Result
Pradžia Gamta ir žmogus

Nepagydomos ligos atsikračiusi moteris: Grikių pasninkas buvo mano kelionės pradžia

Sigita Kriaučiūnienė, www.sveikuoliai.lt, www.alkas.lt
2020-06-21 04:00:19
475
PERŽIŪROS
0
Nepagydomos ligos atsikračiusi moteris: Grikių pasninkas buvo mano kelionės pradžia

Indrė Sakaitienė | I. Sakaitienės asm. archyvo nuotr.

Indrė Sakaitienė | asmeninė nuotr.
Indrė Sakaitienė | asmeninė nuotr.

Vilniuje gyvenančiai Indrei Sakaitienei (33 m.) prieš septynerius metus buvo nustatyta medicinai neįveikiama lėtinė Bechterevo liga.

Kentusi didelius skausmus, negalėjusi normaliai vaikščioti, moteris ėmė ieškoti būdų kaip gali padėti sau pati. Susitikusi su K. Vaištariene ir gavusi padrąsinimų bei įkvėpimų, Indrė nusprendė juos išbandyti. Facebook grupėje „30 dienų iššūkis“ dalyvaujanti moteris sutiko pasidalinti savo patirtimi.

Lėtinė liga – gyvenimo būdo rezultatas

Žmogui liga nenukrenta iš dangaus, ji ateina kaip atlygis. Nuo pat paauglystės nerodžiau savo kūnui jokios pagarbos ir jokios meilės. Noras tapti manekene ir kūną pritaikyti prie tų dienų reikalavimų vertė mane badauti po kelias dienas, valgyti labai mažais kiekiais. Studijų metais dėl didžiulio streso ir noro pabėgti nuo prastų savo pasirinkimų dideliais kiekiais vartojau alkoholį, surūkiau nesuskaičiuojamą kiekį cigarečių. Po to sekė psichologinė įtampa ir stresas darbe. Valgydavau ką spėdavau, ypač saldumynus. Gimus sūnui jie suteikdavo jėgų po bemiegių naktų. Taigi 10 metų aš savo kūną išnaudojau visais įmanomais būdais ir nei karto, nei vieno kartelio jam už tai nepadėkojau nei žodžiais, nei veiksmais.

Diagnozė – neišgydoma, vaistais kontroliuojama liga

Tuo metu man buvo 26 metai. Neilgai trukus po pirmojo sūnaus gimimo išgirdau diagnozę: bechterevo liga neišgydoma, kontroliuojama tik didelėmis vaiztų dozėmis. Didžiulius skausmus numalšindavo tik kelios tabletės nuskausminamųjų. Negalėjau susitaikyti su tuo, kad dabar mano gyvenimas bus nuolatiniai apsilankymai pas gydytojus, ligoninės, vaistų vartojimas. Taip pat supratau, jog skiriami vaistai turi ir šalutinius poveikius, kurie dar labiau žaloja kūną. Apie antrą vaikelį bijojau pagalvoti, kai gerdavau tokius vaistų kiekius. Jei, geriausiu atveju, mano liga pasiektų remisijos stadiją ir gydytojai man leistų pastoti, kada vaistai išsivalys iš mano kūno? Ir ar apskritai išsivalys? Taip pat labai norėjau būti geriausia žmona, geriausia mama savo sūnums. Šios priežastys suteikė man jėgų sekti K. Vaištarienės patarimais ir visas 10 dienų iš eilės nepasiduoti, nepalūžti. Tiesiog žinojau: arba grikiai, arba sauja vaistų.

Sprendimas grikiauti atrodė beprotiškas

Artimiesiems mano liga buvo didžiulis šokas, nes niekas iš giminių tokia liga ir, apskritai, jokia sąnarių liga niekada nesirgo. Todėl sprendimas mesti vaistus ir pradėti gydytis 10 dienų valgant kruopas kitiems atrodė tikrai keistas ir gal net beprotiškas. Per tas 10 dienų numečiau 8 kg. Aplinkiniai ėmė svarstyti ar nesergu mirtina liga. Artimiesiems buvo labai neramu. Bet pirmą kartą gyvenime aš buvau tvirtai įsitikinusi, kad elgiuosi teisingai, kad tai man padės. Ta tvirtybė buvo mano kalboje, mano žvilgsnyje. Todėl šeimai beliko susitaikyti ir jie niekada nekritikavo mano sprendimų.

 Indrė Sakaitienė | I. Sakaitienės asm. archyvo nuotr.
Indrė Sakaitienė | I. Sakaitienės asm. archyvo nuotr.

Džiuginantys rezultatai po 10 dienų grikių pasninko

Mane K. Vaištarienė perspėjo, kad visiškai išgyti pasilaikius šio pasninko vieną kartą tikrai nepavyks. Bet jis vis tiek man davė labai daug. Pirmiausia dingo dalis skausmų. Mane visą gyvenimą kankino spuoguota veido, nugaros oda, bet pasninkui įpusėjus, oda pasikeitė neatpažįstamai. Dingo visi spuogai, oda pasidarė lygi, tokia elastinga, švytinti. Turėjau papildomų kilogramų, jausdavau sunkumo jausmą, stipriai prakaituodavau. Po pasninko atsirado lengvumas. Atrodo, net pasidarė lengviau kvėpuoti. Pradėjau labiau jausti savo kūną, sustiprėjo visos juslės. Suvokiau, koks stebuklas yra mano kūnas, kokius neįtikėtinus dalykus jis gali daryti, kai jam niekas netrukdo. Atsirado pasitikėjimas savimi ir didžiulė motyvacija judėti pirmyn, domėtis daugiau apie sveiką gyvenimo būdą, apie ilgaamžiškumo paslaptis.

Natūralūs būdai, mitybos pokyčiai ir požiūrio keitimas padėjo užmigyti ligą

Po 20 dienų bandžiau vėl laikytis grikių pasninko, bet ištvėriau tik 5 dienas. Nepajėgiau pasirūpinti sūnumi, buities darbais, tiesiog fiziškai neturėjau jėgų. Tuomet atradau akupunktūrą ir dėles. Šie du gydymo būdai per du metus visiškai užmigdė ligą. Labai lengvai pastojau ir pagimdžiau sveiką antrą sūnelį, jį maitinau 1,5 metų ir liga negrįžo. Aišku, tuo pačiu metu maitinausi tik vegetariškai, kartais net žaliavalgiškai. Stengiausi kuo daugiau judėti, bėgiodavau arba greit vaikščiodavau, darydavau mankštas, tempimo pratimus ir kitaip stiprinau kūną.

Taip pat supratau, kad mūsų mintys, požiūris į gyvenimą, aplinkinius bei save labai svarbus. Pradėjau stebėti savo mintis, jausmus, reakcijas į skirtingus nutikimus. Supratau, kad buvau pikta, pavydi, labai bijojau ateities ir pokyčių. Tai pakeisti man sunkiausia.

Pas gydytojus nesilanko

Pas reumatologe jau labai seniai nebuvau. Kartą per metus pasidarau išsamų kraujo tyrimą, visi rodikliai normose, jokių skausmų nejaučiu, ramiai gyvenu toliau. Gydytojai tokiu atveju sako, jog liga pasiekė remisiją. Aš ir nesakau, kad pasveikau, nes tai nepagydoma liga, net nesakau, kad ją nugalėjau, nes mes nekovojom. Tai buvo labai aiški kūno siųsta žinutė man apie mano elgesį. Aš elgesį pakeičiau, kūnas ligą užmigdė.

Lėtinėmis, sunkiomis ligomis žmogus suserga ne per vieną dieną ir manau ne per vienerius metus. Tai yra ilgalaikio, įvairiausiais būdais savęs žalojimo pasekmė. Todėl ir gydymas užtrunka ne vieną dieną. Aš taip pat sveikatą susigrąžinau tik per du metus taikydama kelis gydymo būdus. Taip, būdai iš pirmo žvilgsnio yra paprasti, bet ir jie reikalauja kantrybės, žinių, pasiruošimo ir sugebėjimo išgirsti kūno siunčiamus signalus.

Liga – ne pretekstas nuleisti rankas

Sveiku kūnu rūpintis yra žymiai lengviau nei atstatyti jau sergantį. Todėl linkiu neprarasti noro ir motyvacijos savo kūnu rūpintis nuolat. Gal tie grikiai virti vandenyje ir nėra labai skanus maistas, bet tokiu būdu padėkojame, pagerbiame, atiduodame duoklę, atsiprašome savo kūno už kartais nelabai tinkamą jo priežiūrą ar kritiką. Jei vis dėlto užklupo liga, tai ne pasaulio pabaiga ir ne pretekstas nuleisti rankas ir savęs gailėtis. Žmogaus kūnas gali neįtikėtinus dalykus, tiesiog reikia žinių ir tvirto tikėjimo.

Spausdinti 🖨

Susiję straipsniai:

  1. K. Vaištarienė: Nepagydomos ligos įveikiamos ne vaistais
  2. 30 dienų „grikių“ iššūkis medicinai neįveikiamoms ligoms atsikratyti
  3. Trys grikių iššūkio savaitės: ištirpo 8 kg, dingo mėšlungis, lėtinis nuovargis, silpnumas ir nemiga
  4. Grikių iššūkis padėjo atsikratyti lėtinio nuovargio ir neapčiuopiamų negalavimų
  5. Prie grikių iššūkio jungiasi tūkstančiai
  6. Nepriimti ligos kaip lemties
  7. Sveikuoliai tikina: Net sunkios ligos įveikiamos
  8. Atsisakiusi hormoninių vaistų šiaulietė atsikratė ne tik ligos, bet ir viršsvorio
  9. N.Oželytė: Labiausiai nenorėčiau, kad mano vaikai pasirinktų kraštutinumų profesiją – gydytojo
  10. Ar sveikatingumo metai tapo pradžia sveikatos dešimtmečiams?
  11. A. Kirkutis. Dvi sveikatos – dvi medicinos – dvi kryptys
  12. S. Kriaučiūnienė. „Išmokti gyventi su liga“ – nėra vienintelis kelias
  13. Sergantieji astma verčiau renkasi prastesnę gyvenimo kokybę nei pareigingą gydymąsi
  14. Po dviejų savaičių galima skaityti be akinių!
  15. Virš 100 tūkst. lietuvių nežino sergantys cukriniu diabetu: kokie jo požymiai?

Siūlomi vaizdo įrašai:

ALKO TURINYS

Parašykite komentarą Atšaukti atsakymą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Naujienos

Robertas Kaunas
Lietuvoje

KAM prisatė Kapčiamiesčio poligono įstatymo projektą

2026 02 10
Karo tarnyba
Lietuvoje

Daugiau nei 150 jaunuolių savo noru pradėjo karo tarnybą

2026 02 10
Vaikai
Lietuvoje

Kaune stiprinama prevencinė pagalba šeimoms, pirmenybė – vaiko gerovei

2026 02 10
Aplinkos ministerija
Lietuvoje

Socialdemokratai kviečia aplinkos ministrą

2026 02 10
Prokuratūra
Lietuvoje

Prezidentas priėmė generalinio prokuroro pavaduotojų priesaiką

2026 02 10
Šildymas | enmin.lrv.lt nuotr.
Lietuvoje

Sostinėje šildymo kainos išaugo apie 60 proc

2026 02 10
Elektronikos atliekos
Gamta ir ekologija

Atliekų tvarkytojai sulauks patikrinimų

2026 02 10
Pinigai
Lietuvoje

Lietuvą pasieks dar 50 mln. eurų pagal „Naujos kartos Lietuva“ planą

2026 02 10

SKAITYTOJŲ PASTABOS

  • Budweiser apie K. Braziulis. Keli pastebėjimai dėl vakarykščių kratų
  • Budweiser apie R. Žemaitaitis. Ar valstybės elyyytas privalo pasiaiškinti dėl ryšių su Petreikių šeima po epšteino dokumentų skandalo?
  • Budweiser apie KAM prisatė Kapčiamiesčio poligono įstatymo projektą
  • Budweiser apie KAM prisatė Kapčiamiesčio poligono įstatymo projektą

NAUJAUSI STRAIPSNIAI

  • Degintos medienos tvora – kiemo privatumas, derantis su patrauklumu
  • KAM prisatė Kapčiamiesčio poligono įstatymo projektą
  • Daugiau nei 150 jaunuolių savo noru pradėjo karo tarnybą
  • Kaune stiprinama prevencinė pagalba šeimoms, pirmenybė – vaiko gerovei

Kiti Straipsniai

Sveikata

Tyrimas atskleidė, ką ligoniai labiausiai vertina šeimos gydytojų darbe

2026 02 08
parkwoodtravel.ca nuotr.

Kad „Instagram“ įkvėptos atostogos nesibaigtų ligoninėje

2026 02 07
Vaistai

Vaistų vartojimas: prieš ar po valgio

2026 02 01
Gripas

Žiema – vaikų ligų metas: kaip padėti mažiesiems kovoti su virusais?

2026 02 01
Sergamumas gripu sumažėjo visoje Lietuvoje

Kodėl šiltas šalikas nuo peršalimo neapsaugo?

2026 02 01
Maisto papildai sportui

Kaip lengviau atsigauti po didelio krūvio treniruotės?

2026 01 30
Pinigai

Daugiau nei du milijonai grąžintų lėšų pasitarnaus ligonių gydymui

2026 01 27
Marija Jakubauskienė

Sveikatos apsaugos ministrė pripažįsta, kad liberalai buvo teisūs

2026 01 27
Kas yra gingvitas

Kas yra gingvitas? Simptomai, gydymas ir prevencija

2026 01 25
Sveikata

Liga prasideda ne kūne: apie socialinius sveikatos veiksnius

2026 01 25

Skaitytojų nuomonės:

  • Budweiser apie K. Braziulis. Keli pastebėjimai dėl vakarykščių kratų
  • Budweiser apie R. Žemaitaitis. Ar valstybės elyyytas privalo pasiaiškinti dėl ryšių su Petreikių šeima po epšteino dokumentų skandalo?
  • Budweiser apie KAM prisatė Kapčiamiesčio poligono įstatymo projektą
  • Budweiser apie KAM prisatė Kapčiamiesčio poligono įstatymo projektą
  • Budweiser apie R. Armaitis. Suomijos pamokos Lietuvai: kodėl mes vis dar miegame, kol priešas prie durų?
 
 
 
 
 
Kitas straipsnis
Depresijas bei priklausomybes išgyvenę žmonės prabilo

Depresijas bei priklausomybes išgyvenę žmonės prabilo

Sekite mus Feisbuke

Naujienos | Nuomonių ratas | Kultūra
Visuomenė | Gamta ir žmogus | Mokslas
Skaitiniai | VideoAlkas | Visi rašiniai | Paremkite Alką
 Pradžia

Alkas.lt su Jūsų parama – už lietuvišką Lietuvą!

ket testai | fs25 mods | Refinansavimas | iPhone 16 Pro Max | Daigyklos | gta 5 mods | Paskolos iš SAVY

 

© 2011 Alkas.lt - Visos teisės saugomos. | Svetainę kūrė - Studija 4D

  • Saulės arkliukai
  • Renginiai
  • Reklama
  • Turinys
  • Apie Alkas.lt
  • Paremkite Alką
No Result
View All Result
  • Naujienos
    • Lietuvoje
    • Baltų žemėse
    • Užsienyje
  • Nuomonių ratas
    • Lietuvos kelias
    • Lietuvos kūrėjai
    • Sekmadienio sakmė
    • Akiračiai
    • Lietuvos repolonizacijai – ne!
    • Moksleivių mintys
  • Kultūra
    • Etninė kultūra
    • Mes baltai
    • Kalba
    • Religija
    • Istorija
    • Kultūros paveldas
    • Menas
    • Architektūra
    • Literatūra
    • Kultūros politika
    • Šventės
  • Visuomenė
    • Pilietinė visuomenė
    • Politika ir ekonomika
    • Švietimas
    • Žmonės
    • Užsienio lietuviai
    • Ukrainos balsas
    • Žiniasklaida
    • Laiškai Alkui
    • Pareiškimai
  • Gamta ir žmogus
    • Gamta ir ekologija
    • Šventvietės
    • Energetika
    • Sveikata
    • Psichologija
    • Kelionės
    • Kylam
    • Įvairenybės
  • Mokslas
    • Mokslo naujienos
    • Technika ir technologijos
    • Astronomija ir kosmonautika
    • Mokslo darbai
  • Skaitiniai
    • Žinyčia
    • Lituanistikos klasika
    • Prieškario skaitiniai
    • Dienoraščiai, įspūdžiai, apžvalgos
    • Grožinė kūryba
  • Visi rašiniai