Švelninant karantino sąlygas, patvirtintos individualių sporto veiklų, fizinio aktyvumo pratybų, aukšto meistriškumo sporto pratybų organizavimo sąlygos, kuriomis nuo gegužės 18 d. mažinami apribojimai sporto treniruotėms tiek atvirose, tiek uždarose erdvėse.
Nuo pirmadienio profesionalūs sportininkai galės dalyvauti aukšto meistriškumo sporto pratybose be fizinės distancijos apribojimų. Individualios sporto veiklos, fizinio aktyvumo pratybos (kai jas veda fizinio aktyvumo ar aukšto meistriškumo sporto instruktorius ar fizinio aktyvumo specialistas) galės vykti laikantis fizinio atstumo reikalavimų – užtikrinant ne mažesnį kaip 5 kv. m plotą vienam asmeniui ir ne mažesnį kaip 2 m atstumą tarp asmenų.
Siekiant užtikrinti saugią aplinką tiek sportuojantiems asmenims, tiek personalui, individualių sporto veiklų, fizinio aktyvumo pratybų, aukšto meistriškumo sporto pratybų organizatoriai privalės laikytis nustatytų koronaviruso infekcijos (COVID-19) plitimo prevencijos reikalavimų.
Fizinio aktyvumo pratybose, kai jas veda instruktorius ar fizinio aktyvumo specialistas, gali dalyvauti ne daugiau nei 10 asmenų, išskyrus šeimos narius. Šių treniruočių ir individualių sporto veiklų metu, vienam sportuojančiam asmeniui turi būti numatytas ne mažesnis kaip 5 kv. m plotas ir išlaikomas ne mažesnis nei 2 m atstumas tarp sportuojančių asmenų bei tarp dalyvių ir personalo darbuotojų ar jų grupių.
Sporto vietoje turi būti sudaryta galimybė tinkamai rankų higienai ir dezinfekcijai: plauti rankas šiltu tekančiu vandeniu ir skystu muilu ar dezinfekuoti jas specialiomis rankų dezinfekcinėmis priemonėmis. Matomoje vietoje pateikiama informacija apie higienos laikymosi būtinybę: rankų higieną, kosėjimo, čiaudėjimo etiketą ir kita. Taip pat sportuojantys asmenys sporto veiklų ir pratybų metu uždaroje erdvėje, kai nesportuoja, turi dėvėti nosį ir burną dengiančias apsaugos priemones.
Panaudotas sportavimui skirtas inventorius turi būti valomas ir dezinfekuojamas, o aplinkos valymas ir dezinfekcija sporto veiklų ir pratybų vietoje atliekami vadovaujantis rekomendacijomis dezinfekcijai. Siekiant užtikrinti saugumą, rekomenduojama matuoti visų personalo darbuotojų ir sportuojančių asmenų kūno temperatūrą iškart atvykus į sporto veiklų ir pratybų vietas.
Personalo darbuotojai – sporto instruktoriai, specialistai, treneriai, aptarnaujantis personalas, medicinos darbuotojai, kiti darbuotojai – sporto veiklų ir pratybų metu tarpusavyje turi laikytis ne mažesnio nei 2 m atstumo bei sportavimo vietose uždarose erdvėse turėtų būti aprūpinami ir dėvėti nosį ir burną dengiančias apsaugos priemones: veido kaukes, respiratorius ar kitas priemones. Taip pat žinoti, kad turėdami ūmių viršutinių kvėpavimo takų ligų ir kitų susirgimų požymių į sporto veiklų ir pratybų vietą vykti negali.
Svarbu užtikrinti, kad sporto veiklose ir pratybose dalyvautų personalo darbuotojai ir sportuojantys asmenys, neturintys viršutinių kvėpavimo takų ligų susirgimų požymių (karščiavimas, siekiantis 37,3°C ir daugiau, sloga, kosulys, čiaudulys, pasunkėjęs kvėpavimas). O asmenys, kuriems pasireiškia viršutinių kvėpavimo takų ligų susirgimų požymiai turėtų nedelsiant palikti sporto veiklų ir pratybų vietas. Jiems turi būti rekomenduota konsultuotis Karštąja koronaviruso linija tel. 1808 arba susisiekti su savo šeimos gydytoju konsultacijai nuotoliniu būdu.
Gavus informaciją apie personalo darbuotojui ar sportuojančiam asmeniui nustatytą koronaviruso infekciją, apie tai informuojamas Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC), bendradarbiaujama su NVSC nustatant sąlytį turėjusius asmenis ir jiems taikant 14 dienų izoliaciją.
Rekomenduojama sporto veiklų ir pratybų vietose nesilankyti asmenims, priklausantiems rizikos grupei, taip pat pagal galimybes naudotis asmenine specializuota apranga, įranga ir sporto inventoriumi, o kai nesportuojama – asmenims ir personalo darbuotojams sporto veiklų ir pratybų metu viešose atvirose erdvėse dėvėti nosį ir burną dengiančias apsaugos priemones.