Neseniai daugiau nei 600 tūkst. meksikiečių išėjo į gatves protestuodami prieš radikalią valdžios stumiamą abortų ir genderizmo ideologiją.
Žygį organizavo Nacionalinis šeimos frontas – daugiau nei 1 tūkst. Meksikos organizacijų vienijanti sąjunga.
Sąjungos prezidentas Rodrigo Ivan Kortesas (Rodrigo Iván Cortés) teigė, kad žygiu siekiama ginti gyvybę, šeimą ir pamatines laisves: „Norime suteikti balsą tiems, kurie dabar jo neturi […] norime aiškiai pasakyti „Nei vienu meksikiečiu mažiau.“
R. I. Kortesas pridūrė, kad jo šalis kenčia nuo organizuotų narkotikų kartelių ir „mirties kultūros“, išskiriančios šeimas. „Ironiška, kad mūsų politikai nori pasunkinti narkotikų kartelių vykdomus nusikaltimus legalizuodami abortus.“
Sąjungos prezidento teigimu, Meksikos politikai nori pakeisti santuokos ir šeimos sampratą reikalaudami genderizmo ideologijos tiek mokyklose, tiek kituose viešuosiuose forumuose. „Jie to siekia varžydami žodžio laisvę ir nuomonių skirtumus“, – paaiškino R. I. Kortesas. Vyro teigimu, „Demokratija bus įmanoma tik tada, kai bus gerbiamos pamatinės sąžinės ir įsitikinimų laisvės, taip pat tėvų teisė ugdyti savo vaikus.“
Jis taip pat pridūrė, kad Meksikos Seksualinės įvairovės biuras ir valdančioji partija Nacionalinis atgimimo judėjimas siūlo įstatymus, kurie šalyje dekriminalizuotų abortus ir uždraustų konsultuoti tuos, kurie nori atsisakyti potraukio tos pačios lyties asmenims.
2015 metais Meksikos Aukščiausiasis Teismas priėmė sprendimą, kad santuokos kaip vyro ir moters sąjungos apibrėžimas yra diskriminacinis ir antikonstitucinis. Savo sprendime teismas konstatavo, kad „prokreacija“ nėra santuokos tikslas, o leidimas sudaryti santuoką tik heteroseksualioms poroms diskriminuoja vienalytes poras.
R. I. Kortesas pridūrė, kad abortų skatinimo pastangas Meksikoje finansuoja Tarptautinė planuotos tėvystės federacija, tokie jos filialai šalyje kaip Meksikos šeimos planavimo fondas bei Džodžo Sorošo (George Soros) Atviros visuomenės fondas.
Žygio dalyvių deklaracijoje skelbiama: „Meksikai nereikia daugiau mirties kultūros. Visi turime ne tik siekti sustabdyti organizuoto nusikalstamumo beprotybę visomis jos išraiškomis, bet ir kurti autentišką gyvybės kultūrą… Tam būtina pradėti nuo šeimos – pagrindinės visuomenės ląstelės, kurioje gyvybė ne tik sukuriama, bet ir turi būti sutikta, puoselėjama visą jos gyvenimo ciklą ir nuolat stiprinama gero išsilavinimo keliu.“
Dokumentas ragina valdžią puoselėti kiekvieno piliečio teises, „pradedant pačiais pažeidžiamiausiais meksikiečiais. Jeigu negalime garantuoti gyvybės, tikrai negalime garantuoti ir kitų pamatinių vertybių“. Deklaracija smerkia bet kokio pobūdžio „teisėtą ar toleruojamą nusikalstamą smurtą, pavyzdžiui, žmogžudystę iki gimimo, ir tokius nusikaltimus kaip turto prievartavimas, pagrobimai ir tūkstančių žmonių žmogžudystės.“
Po žygio deklaracija buvo įteikta Meksikos prezidento Andres Manuelio Lopezo Obradoro (Andrés Manuel López Obrador) kanceliarijai.