Spalio 19 d., penktadienį, 17 val., Kauno apskrities viešoji biblioteka (Radastų g. 2, 322 kamb.) kviečia į KTU Socialinių, humanitarinių mokslų ir menų instituto vyriausiojo mokslo darbuotojo Mindaugo Bertašiaus monografijos „Priešistorinė Marvelės bendruomenė: kultūrinės ir socialinės raidos aspektai“ pristatymą. Renginyje dalyvaus autorius ir jo kolega prof. Saulius Keturakis.
Mūsų savastis paremta kelių kartų patirtimi ir atmintimi. Kiekvieną kartą savaip ją praturtina, bet jokia atmintis nesiekia to, kas slypi kultūriniame žemės sluoksnyje. Kokias tolimų protėvių gyvenimo nuotrupas slepia archeologiniai radiniai, stengiamasi suvokti ir perteikti šioje knygoje. Autoriaus manymu, Lietuvoje archeologija daugiau suvokiama kaip materialioji kultūra, nors kartu tai ir daugiaprasmė medžiaga žmogaus mintims ir siekiams reikšti. Knygoje siūloma autoriaus vaizduotės kuriama rekonstrukcija, paremta daugiamečių priešistorinio Marvelės kapinyno tyrimų medžiaga, sudėtingais kapų tyrimais ir daugybės radinių vertinimu.
Knygą galima užsisakyti e-knygyne knygynas.ktu.edu.
Prieš maždaug aštuonetą metų, kasinėjant Marvelės kapinyną rastas moters karžygės kapas su gausiomis papuošalų ir ginklų įkapėmis. Jos kauleliai ir iš jos atimti daiktai dulka dėžėse Archeologijos katedros lentynose. Jeigu karžygė ir puošni moteris pasiėmė savo daiktus į Anapusinį pasaulį, vadinasi jai jų ir prisireiks! Gražinkime velionei jos daiktus – dar nesunaikintą Marvelės kapinyno dalį galima aptverti ir iškilmingai perlaidoti žymią mūsų istorijos moterį, suteikiant jai simbolinį Vardą ir pagerbiant protėvių religiniai papročiai.
P.S. Australijos aborigenai iš valdžios išsireikalavo, kad archeologų iškasti 40 000 metų senumo jų protėvio palaikai, po tyrinėjimų, vėl būtų gražinti į dykumą ir iškilmingai palaidoti.