Atkurtos Lietuvos valstybės šimtmečio išvakarėse, Kovo 11-osios Nepriklausomybės atkūrimo akto signataras Leonas Milčius pristatė naują poezijos rinkinį – fotografijų albumą „Prie Nemuno, Neries ir Nevėžio“.
„Sulaukti Lietuvos valstybės šimtmečio artimųjų, bendraminčių ir draugų būryje – ar tai ne stebuklas?“, – neslėpė jaudulio poetas, žvelgdamas į pilnutėlę Raudondvario pilies salę.Renginį vedęs Garliavos Juozo Lukšos gimnazijos direktorius Vidmantas Vitkauskas prisiminė L. Milčiaus politinę karjerą, veiklą Sąjūdyje ir Aukščiausioje Taryboje. „Leonas visada pasižymėjo energija, pozityvumu, nuoširdumu ir nuosaikumu“, – taip signatarą apibūdino renginio vedėjas.
Gražių žodžių L. Milčiui negailėjo ir jo buvę kolegos – Kovo 11-osios Nepriklausomybės atkūrimo akto signatarai Laima Andrikienė ir Stasys Malkevičius, Seimo narė Raminta Popovienė, kiti vakaro svečiai.
„Didžiuojamės savo bendruomenėje turėdami tokį šviesuolį. Jūsų pilietiškumas, pozityvus požiūris į gyvenimą ir aktyvumas yra puikus pavyzdys jaunajai kartai, kaip reikia mylėti žmones ir Tėvynę“, – kalbėjo Kauno rajono meras Valerijus Makūnas.
Milčius savo kūryboje siekia atspindėti tai, kas gražu, nesiveliant į šurmulį, kurio pakanka politikoje ir žiniasklaidoje. „Poezija leidžia pažinti šviesiausią žmogaus ir pasaulio pusę“, – įsitikinęs autorius.
Knygą padėjusi išleisti Raudondvario dvaro direktorė Snieguolė Navickienė pastebėjo, kad Zapyškyje gimęs ir Raudondvaryje gyvenantis L. Milčius yra tikras Kauno rajono metraštininkas. „Atsidarai Leono feisbuko paskyrą ir sužinai, kas kokiame mietelyje vyksta. Visur šio žmogaus pilna, visur jis dalyvauja, viskas jam svarbu ir įdomu“, – kalbėjo S. Navickienė.
Dėl paprastumo, minties aiškumo, labai artimo ryšio su Lietuva, L. Milčiaus poeziją šiltai priima ir svetur gyvenantys tautiečiai. „Prie Nemuno, Neries ir Nevėžio“ – jau bene šešta L. Milčiaus knyga. Iš viso poetas yra parašęs arti trijų tūkstančių eilėraščių.
Iš Jo dažnas turėtume mokytis mylėti Lietuvą. Vienas gražiausių Leono Milčiaus eilėraščių man yra KALBOS KELIU. Lyriškai atskleista tikroji valstybinės kalbos padėtis prieš 10 metų, juolab baisesnė šiandien.