Antradienis, 6 sausio, 2026
  • Saulės arkliukai
    • Diskusijos
    • Gyvoji tradicija
    • Etninės kultūros paveldas
    • Kultūros teorijų labirintai
    • Iš mokslo tyrimų
    • Ugdytojai ir ugdytiniai
    • Profesijos
    • Subkultūros
    • Kitos kultūros
    • Kūryba
    • Mes skaitome knygas
    • Margos pievos: renginiai
    • Keliauk lėtai: tėvynės pažinimas
    • Praktiniai patarimai
    • Iš mados istorijos
    • Mados tinklarastininkas
    • Fotogalerijos
    • Redakcija
  • Renginiai
  • Reklama
  • Turinys
  • Apie Alkas.lt
  • Paremkite Alką
Alkas.lt
  • Naujienos
    • Lietuvoje
    • Baltų žemėse
    • Užsienyje
  • Nuomonių ratas
    • Lietuvos kelias
    • Lietuvos kūrėjai
    • Sekmadienio sakmė
    • Akiračiai
    • Lietuvos repolonizacijai – ne!
    • Moksleivių mintys
  • Kultūra
    • Etninė kultūra
    • Mes baltai
    • Kalba
    • Religija
    • Istorija
    • Kultūros paveldas
    • Menas
    • Architektūra
    • Literatūra
    • Kultūros politika
    • Šventės
  • Visuomenė
    • Pilietinė visuomenė
    • Politika ir ekonomika
    • Švietimas
    • Žmonės
    • Užsienio lietuviai
    • Ukrainos balsas
    • Žiniasklaida
    • Laiškai Alkui
    • Pareiškimai
  • Gamta ir žmogus
    • Gamta ir ekologija
    • Šventvietės
    • Energetika
    • Sveikata
    • Psichologija
    • Kelionės
    • Kylam
    • Įvairenybės
  • Mokslas
    • Mokslo naujienos
    • Technika ir technologijos
    • Astronomija ir kosmonautika
    • Mokslo darbai
  • Skaitiniai
    • Žinyčia
    • Lituanistikos klasika
    • Prieškario skaitiniai
    • Dienoraščiai, įspūdžiai, apžvalgos
    • Grožinė kūryba
  • Visi rašiniai
No Result
View All Result
  • Naujienos
    • Lietuvoje
    • Baltų žemėse
    • Užsienyje
  • Nuomonių ratas
    • Lietuvos kelias
    • Lietuvos kūrėjai
    • Sekmadienio sakmė
    • Akiračiai
    • Lietuvos repolonizacijai – ne!
    • Moksleivių mintys
  • Kultūra
    • Etninė kultūra
    • Mes baltai
    • Kalba
    • Religija
    • Istorija
    • Kultūros paveldas
    • Menas
    • Architektūra
    • Literatūra
    • Kultūros politika
    • Šventės
  • Visuomenė
    • Pilietinė visuomenė
    • Politika ir ekonomika
    • Švietimas
    • Žmonės
    • Užsienio lietuviai
    • Ukrainos balsas
    • Žiniasklaida
    • Laiškai Alkui
    • Pareiškimai
  • Gamta ir žmogus
    • Gamta ir ekologija
    • Šventvietės
    • Energetika
    • Sveikata
    • Psichologija
    • Kelionės
    • Kylam
    • Įvairenybės
  • Mokslas
    • Mokslo naujienos
    • Technika ir technologijos
    • Astronomija ir kosmonautika
    • Mokslo darbai
  • Skaitiniai
    • Žinyčia
    • Lituanistikos klasika
    • Prieškario skaitiniai
    • Dienoraščiai, įspūdžiai, apžvalgos
    • Grožinė kūryba
  • Visi rašiniai
No Result
View All Result
Alkas.lt
No Result
View All Result
Pradžia Naujienos Lietuvoje

Policija – visiškai bedantė

Jaunius Pocius, www.respublika.lt
2018-01-10 09:00:07
47
PERŽIŪROS
10
Vytautas Ruvbacvičius | Respublika.lt nuotr.

Vytautas Ruvbacvičius | Respublika.lt nuotr.

vytautas-rubavicius-respublika-lt-nuotr
Vytautas Ruvbacvičius | Respublika.lt nuotr.

Itin kritišku požiūriu į valstybėje vykstančius procesus garsėjantis rašytojas ir filosofas Vytautas Rubavičius gruodžio viduryje sulaukė grasinimų susidoroti. Nors šią žinią dalis visuomenės sutiko kaip pasikėsinimą į laisvą mintį ir žodį, teisėsauga į viską pasižiūrėjo pro pirštus. O grasinimai kūrėjui tęsiasi. Kas turi atsitikti, kad grasinimas nužudyti žmogų policijai atrodytų realus?

Priminsime: lygiai prieš mėnesį V.Rubavičiaus gyvenimą sudrumstė nekasdieniški įvykiai. Gruodžio 11-ąją buvo įsilaužta į kultūrologo kompiuterį. Jam adresuotos ne itin malonius išgyvenimus žadėjusios žinutės: „išgyvensi iki Kalėdų“, „pakasim“. Leista suprasti, kad jo neapsaugos nė Seimo narys Povilas Urbšys, buto šeimininkui kalbant su sūnumi monitoriuje ėmė rastis frazės, liudijančios, kad jų pokalbių klausomasi, o priėjus prie lango, atsirado įrašas „nespoksok langan“. Kai kurias žinutes kaip įrodymą kompiuterio ekrane buvo pavykę užfiksuoti mobiliuoju telefonu, tačiau vakare krautis paliktas telefono aparatas paslaptingai iš namų dingo. Kitą rytą jis atsirado koridoriuje, tačiau nuotraukų su grasinančiais įrašais nebebuvo.

Vytauto Rubavičiaus kompiuterio stop kadras
Vytauto Rubavičiaus kompiuterio stop kadras

Pasijutęs esąs kontroliuojamas, V.Rubavičius parašė pareiškimą policijai ir informavo Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komitetą (NSGK). Išgirdę šią fantastinio filmo vertą istoriją, 37 parlamentarai kreipėsi į Generalinę prokuratūrą, o NSGK pirmininkas Vytautas Bakas paprašė į tyrimą įsitraukti Valstybės saugumo departamentą.

Generalinė prokuratūra pavedė tyrimą atlikti policijai. Lygiai taip pat pasielgė Valstybės saugumo departamentas. O policija padėjo tašką. Naujųjų išvakarėse, gruodžio 29-ąją, Vilniaus miesto trečiojo policijos komisariato Veiklos skyriaus vyriausioji tyrėja Dovilė Švabauskienė nusprendė, kad nieko neįvyko. Taip galima suprasti iš jos priimto nutarimo atsisakyti pradėti ikiteisminį tyrimą. Atrodo, nebuvo grasinimo nužudyti, neteisėto asmens būsto neliečiamumo pažeidimo, neteisėto informacijos apie privatų asmens gyvenimą rinkimo ir pan. Tarsi visa tai V.Rubavičius būtų išsigalvojęs.

„Medžiagos tikslinimo metu nustatyta, kad niekas kitas, išskyrus pareiškėją ir jo sūnų, neturi prieigos į pareiškėjo butą, objektyvių duomenų, kad į pareiškėjo butą buvo įsibrauta ar įsilaužta, negauta“, o „grasinimas nužudyti ar sunkiai sutrikdyti kito žmogaus sveikatą turi būti konkretus ir realus“, – taip rašoma policijos nutarime.

Kas turi atsitikti, kad policija patikėtų, jog išties grasinama žmogaus gyvybei?

„Grasinimas nužudyti turi būti realus, t.y. žodžiai arba pareiškimas turi sietis su tam tikrais veiksmais, pasiruošimu ir t.t., nes yra suformuota teismų praktika. Netgi ginče, jeigu žmogus pasako, kad nužudys, tai nepripažįstama nusikaltimu, o pripažįstama emocijomis“, – „Vakaro žinioms“ aiškino policijos generalinio komisaro pavaduotojas Edvardas Šileris.

Beje, tą pačią dieną, t.y. užvakar, kai V.Rubavičius gavo atsakymą iš policijos, vakare jo kompiuteryje atsirado įrašas: „Rubai, tau zopa greitu metu“.

Vytautas Bakas | Penki.lt nuotr.
Vytautas Bakas | Penki.lt nuotr.

– Kokios išvados peršasi išgirdus apie atsisakymą pradėti ikiteisminį tyrimą?, –„Vakaro žinios“ paklausė Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto pirmininko Vytauto Bako.

–- Iš to nutarimo formuluočių vienareikšmiško atsakymo, kad tyrimo nereikia pradėti, nerandu. Priešingai. Rašoma, kad iš surinktos medžiagos matyti, jog buvo keičiami tuo metu prieinamo Wi-Fi taškų bevielio tinklo pavadinimai, kurie adresuojami pareiškėjui. Reiškia, kad tyrėjas nustatė, jog pono Rubavičiaus teiginiai tarsi ir teisingi, bet kažkodėl daro išvadą, kad tai nėra įsilaužimas į kompiuterį ir kad dėl to nereikia pradėti ikiteisminio tyrimo. Jeigu yra taip, kaip rašo pareiškėjas, Baudžiamojo kodekso straipsnis numato atsakomybę už asmens terorizavimą. Jeigu tyrėjai tokią prielaidą daro, jie turėtų pradėti tyrimą, kad tas prielaidas išsiaiškintų. Manyčiau, pareiškėjui reikia kreiptis į prokuratūrą ir tą sprendimą skųsti.

– Policija net nesiruošia ieškoti Vytautą Rubavičių terorizavusio asmens, o po atsisakymo tirti V.Rubavičius vėl sulaukė panašaus grasinimo ir net nufotografavo…

– Jeigu jau turi įrodymą, nes nutarime rašoma, kad nuotraukų nėra, tegul rašo Generalinei prokuratūrai, kad ir toliau jis jaučiasi nesaugiai, grasinama, ir kad panaikintų šį nutarimą. Aš šiai istorijai skyriau daug dėmesio, prieš šventes kalbėjau su policijos generaliniu komisaru, paprašiau, kad į šią situaciją būtų pasižiūrėta rimtai. Bet jeigu kartojasi… Čia visokių gali būti istorijų. Kas nors gal nori sudaryti tyčia įspūdį, kad štai valdžia bloga, gal nori sukiršinti su spec. tarnybomis. Artėja Sausio 13-osios renginiai, o žmogus, kalbu apie V.Rubavičių, yra iškili asmenybė, Lietuvoje žinomas, gerbiamas, todėl maža kas gali norėti surengti provokaciją.

Parengta pagal dienraštį „Vakaro žinios“

Spausdinti 🖨

Susiję straipsniai:

  1. Dėl išpuolio prieš dr. V. Rubavičių TALKA kreipėsi į valstybės saugumo įstaigas (tiesioginė transliacija)
  2. Prokuratūros atstovai pasisakė už prokuratūros savivaldos stiprinimą, ypatingojo prokuroro statusą
  3. Tyrime dėl M. Basčio ryšių – naujos detalės
  4. Seimas: M. Bastys veikė prieš Lietuvą
  5. Filosofą Vytautą Rubavičių bandoma įbauginti sekimu ir psichologiniu teroru
  6. V. Rubavičius: Valstybėje įsivyrauja ne politinio, o spec. tarnybinio mentaliteto valdymo būdai
  7. P. Urbšys. Mūsų reakcija parodys, ar mes esame laisvės verti
  8. „Savaitės pjūvis“ apie grėsmes Lietuvai ir 49 milijonus mokslininkams (video)
  9. V. Rubavičius: Klausimas politikams: Kam jums reikalinga mūsų valstybė?
  10. P. Urbšys: Įspėjimas V.Rubavičiui – pavojus mums visiems

Siūlomi vaizdo įrašai:

ALKO TURINYS

Pastabos 10

  1. Diedas says:
    8 metai ago

    Kam reikalingi kazkokie tyrimai, kai viskas ir taip aisku. Alkas publikavo straipsnius su isvadomis, kad tai specialiuju tarnybu darbas. Ponas Rubavicius privalo kreiptis i tu publikaciju autorius. Jie viska zino.

    Atsakyti
  2. Tvankstas says:
    8 metai ago

    Pagal bylos eigą, tai specialiosios tarnybos veiksmų prieš V. Rubavičių policija yra nepajėgi ‘tirti’.

    Atsakyti
  3. Tvankstas says:
    8 metai ago

    Pagal bylos eigą, tai specialiosios tarnybos veiksmų prieš V. Rubavičių policija yra nepajėgi ‘tirti’.

    Atsakyti
  4. Šiaip says:
    8 metai ago

    Aš irgi nepradėčiau – taigi čia elementariausiai kaimynų vaikai prikūrė bevielės prieigos taškų, ir tiek. Aš jums tokių taškų galiu per penkias minutes dvidešimt prikurti. Ir iš kur tas susireikšminimas – kodėl jis mano, kad čia būtent jam sukurta? Pereikite per namo butus ir visur tą patį rasite. Policija šį niekalą sudėjusi su gerbiamojo prelegento polinkiu į sąmokslo teorijas, aišku, teisingai nusprendė nešvaistyti mokesčių mokėtojų (mano ir jūsų) pinigų niekams, ir teisingai padarė. Chi, chi, eikit jūs, spectarnybų puolimas, cha, cha.

    Atsakyti
  5. Tikrai says:
    8 metai ago

    Nėra skirtumo kas taip elgiasi – kaimynų vaikai ar patys kaimynai, toks elgesys neturi likti neišaiškintas ir nenubaustas. Nemanau, kad kuriam nors iš pašaipiai komentuojančių patiktų sulaukti tokių grasinimų. Kažkodėl kai gaunami pranešimai apie kur nors padėtus sprogmenis reaguojama operatyviai, manau, kad turi būti pradėtas tyrimas ir dėl grasinimų konkrečiam žmogui ir sąmokslo teorijos čia nei prie ko. Tiesiog tokio elgesio negalima toleruoti.

    Atsakyti
  6. Žemyna says:
    8 metai ago

    Nekaltoji mergelė policija nežino, jog į butą nebūtina laužtis… Įsilaužimas – neprofesionalu, profesionalai pėdsakų nepalieka. Ir tol netikės, kol į jos vadų kabinetus bei miegamuosius lygiai taip pat neįeis be pėdsakų. O gal nė tada nepatikės, kai gaus savo mobiliais žinutes su klausimu: Na, kaip jautiesi? O gal ir tada, kaip toji Damutė, teisinsis, jog Anicokas taigis žadėjo, kad nieko neatsitiks…

    Atsakyti
  7. Žemyna says:
    8 metai ago

    Apsigalvojo?
    Policija atnaujino ikiteisminį tyrimą dėl filosofo Vytauto Rubavičiaus persekiojimo: jį grasinama nužudyti
    15min. lt/naujiena/aktualu/nusikaltimaiirnelaimes/policija-atnaujino-ikiteismini-tyrima-del-filosofo-vytauto-rubaviciaus-persekiojimo-ji-grasinama-nuzudyti-59-908456

    Atsakyti
    • Tvankstas says:
      8 metai ago

      Ieškos ar ‘ieškos’ tempti laiką – įtarimai nepasitvirtino neradus įkalčių, po kelių mėnesių bus skelbiama.

      Atsakyti
  8. LIETUVIŠKOS JUNGTINĖS PAJĖGOS says:
    8 metai ago

    Daug ženklų rodo, kad mes neturim policijos. Turim persirengusią miliciją.

    Atsakyti
  9. Tautietis says:
    8 metai ago

    va tau ir “nacionalinis?”saugumas ,kai zmogui salyje nelieka vieto.Geda del tokios teisetvarkos ir visu lygiu berastes valdzios.Kai vedanciuosius postus uzima berasciai-prisitaikeliai-pilieciui sunku isgyvent sveikam…

    Atsakyti

Parašykite komentarą Atšaukti atsakymą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Naujienos

Kelių valymas
Gamta ir žmogus

„Kelių priežiūra“ primena apie kelių valymą

2026 01 06
Valstybinės ligonių kasos
Lietuvoje

PSD: papildomas mėnuo ir svarbūs pokyčiai šiemet

2026 01 06
Sniegas
Gamta ir žmogus

Laiku nenuvalius stogo –tūkstantiniai nuostoliai

2026 01 06
Gatvės atnaujinimas
Lietuvoje

Pratęsti eismo ribojimai sostinės Trakų ir J. Basanavičiaus gatvėse

2026 01 06
Kontrabanda
Lietuvoje

Pasieniečiai perėmė pirmą šiemet kontrabandos krovinį

2026 01 06
Sniegas Plungėjė
Lietuvoje

Snygio padariniams Plungėje pašalinti – iki 80 tūkst. mero rezervo lėšų

2026 01 06
Vaikas
Gamta ir žmogus

Rinkdami vardus vilniečiai buvo išradingi

2026 01 06
Eglučių surinkimas
Gamta ir žmogus

Nupuoštų eglučių surinkimui uostamiestyje – 44 vietos

2026 01 06

SKAITYTOJŲ PASTABOS

  • Mikabalis apie V. Sinica. Ką byloja Maduro galas
  • Kaina apie V. Sinica. Ką byloja Maduro galas
  • LRT „inteligentija“... apie D. Kuolys. Ar tikrai žodžio laisvė ir viešasis interesas rūpėjo LRT direktorei, kai ji prieš kelis metus nušalino nuo valdymo pačią LRT Tarybą?
  • Naivus klausimas apie A. Medalinskas. Spogstanti 2026 m. pradžia… Ką ji sako?

NAUJAUSI STRAIPSNIAI

  • Kazys Napoleonas Kitkauskas – 95 metai tarnystės Lietuvos istorinei atminčiai
  • „Kelių priežiūra“ primena apie kelių valymą
  • PSD: papildomas mėnuo ir svarbūs pokyčiai šiemet
  • Laiku nenuvalius stogo –tūkstantiniai nuostoliai

Kiti Straipsniai

JAV išpuolis prieš Venesuelą 2026-01-03

Karakasą sudrebino sprogimai: JAV išpuolis prieš Venesuelą – naujas įtampos lūžis

2026 01 03
Policija

Policija paskelbė sausio patikras

2026 01 02
Policija

Šalyje dirbs daugiau pareigūnų

2025 12 23
Akcija „Eglutė“

Miškininkai ir pareigūnai vairuotojams dovanos kalėdinius medelius

2025 12 15
Sutarties pasirašymas

NTAKD ir Policija vienija jėgas

2025 12 05
Policija

Pareigūnai paskelbė gruodžio patikras keliuose

2025 12 01
Arūnas Paulauskas ir Artūras Anužis

A. Anužis. Nei pinigų, nei ginklų ir liemenių

2025 11 09
Policija

Policija kviečia Vėlines pasitikti atsakingai

2025 10 31
Policija

„Švilpukas saugo“ sieks mažinti susidūrimų su gyvūnais skaičių

2025 10 13
Juozas Olekas

J. Olekas susitiks su Policijos generaliniu komisaru aptarti policijos finansavimo

2025 10 06

Skaitytojų nuomonės:

  • Mikabalis apie V. Sinica. Ką byloja Maduro galas
  • Kaina apie V. Sinica. Ką byloja Maduro galas
  • LRT „inteligentija“... apie D. Kuolys. Ar tikrai žodžio laisvė ir viešasis interesas rūpėjo LRT direktorei, kai ji prieš kelis metus nušalino nuo valdymo pačią LRT Tarybą?
  • Naivus klausimas apie A. Medalinskas. Spogstanti 2026 m. pradžia… Ką ji sako?
  • Naivus klausimas apie A. Medalinskas. Spogstanti 2026 m. pradžia… Ką ji sako?
 
 
 
 
 
Kitas straipsnis
„Monos Lizos“ freska Kaune gimė sujungus meną, mokslą ir naujoves(video)

„Monos Lizos“ freska Kaune gimė sujungus meną, mokslą ir naujoves(video)

Sekite mus Feisbuke

Naujienos | Nuomonių ratas | Kultūra
Visuomenė | Gamta ir žmogus | Mokslas
Skaitiniai | VideoAlkas | Visi rašiniai | Paremkite Alką
 Pradžia

Alkas.lt su Jūsų parama – už lietuvišką Lietuvą!

Furnitūra | ket testai | fs25 mods | Refinansavimas | iPhone 16 Pro Max | Daigyklos | gta 5 mods | Paskolos iš SAVY

 

© 2011 Alkas.lt - Visos teisės saugomos. | Svetainę kūrė - Studija 4D

  • Saulės arkliukai
  • Renginiai
  • Reklama
  • Turinys
  • Apie Alkas.lt
  • Paremkite Alką
No Result
View All Result
  • Naujienos
    • Lietuvoje
    • Baltų žemėse
    • Užsienyje
  • Nuomonių ratas
    • Lietuvos kelias
    • Lietuvos kūrėjai
    • Sekmadienio sakmė
    • Akiračiai
    • Lietuvos repolonizacijai – ne!
    • Moksleivių mintys
  • Kultūra
    • Etninė kultūra
    • Mes baltai
    • Kalba
    • Religija
    • Istorija
    • Kultūros paveldas
    • Menas
    • Architektūra
    • Literatūra
    • Kultūros politika
    • Šventės
  • Visuomenė
    • Pilietinė visuomenė
    • Politika ir ekonomika
    • Švietimas
    • Žmonės
    • Užsienio lietuviai
    • Ukrainos balsas
    • Žiniasklaida
    • Laiškai Alkui
    • Pareiškimai
  • Gamta ir žmogus
    • Gamta ir ekologija
    • Šventvietės
    • Energetika
    • Sveikata
    • Psichologija
    • Kelionės
    • Kylam
    • Įvairenybės
  • Mokslas
    • Mokslo naujienos
    • Technika ir technologijos
    • Astronomija ir kosmonautika
    • Mokslo darbai
  • Skaitiniai
    • Žinyčia
    • Lituanistikos klasika
    • Prieškario skaitiniai
    • Dienoraščiai, įspūdžiai, apžvalgos
    • Grožinė kūryba
  • Visi rašiniai