
Kovo 15 d. Ženevoje į sesiją susirinkęs Espo konvencijos Įgyvendinimo komitetas vertino, kokius veiksmus atliko Baltarusija, kad Astravo atominės elektrinės projektas atitiktų šios konvencijos reikalavimus, ir kaip ji laikosi 2014 m. birželį konvencijos šalių susitikime pateiktų rekomendacijų. Šiose rekomendacijose buvo nurodyta, kad Baltarusija turi tęsti poveikio aplinkai vertinimo procesą ir atsakyti į Lietuvos klausimus.
Į posėdį Ženevoje buvo pakviestos Baltarusijos ir Lietuvos delegacijos. Jos pristatė savo pranešimus ir atsakė į Įgyvendinimo komiteto narių klausimus. Pasak mūsų šalies delegacijos vadovo, Aplinkos ministerijos Taršos prevencijos departamento direktoriaus Vitalijaus Auglio, Lietuvos atstovai pabrėžė, kad Baltarusija padarė esminių Espo konvencijos pažeidimų jos turinio ir procedūrų atžvilgiu, todėl, vertinant pagal šią konvenciją, Astravo AE statyba yra neteisėta. Baltarusija ir toliau nepateikia atsakymų į esminius Lietuvos klausimus apie Astravo AE projekto branduolinę saugą ir poveikį mūsų šalies aplinkai bei gyventojams. Mūsų šaliai ypač daug abejonių kelia Astravo aikštelės pasirinkimas atominei elektrinei statyti.
Baltarusijos atstovai vakar nepateikė jokios naujos informacijos, kuri išsklaidytų abejones dėl galimų rizikų ir grėsmių Lietuvos gyventojams ir aplinkai.
Espo konvencijos Įgyvendinimo komitetas, išnagrinėjęs Baltarusijos ir Lietuvos informaciją, artimiausiu metu nuspręs, kaip toliau bus nagrinėjama Astravo AE byla. Komiteto nariai, įvertinę šios bylos sudėtingumą ir Lietuvos keliamų klausimų pobūdį, pasiūlė pasitelkti tarptautinius ekspertus, kurie padėtų nagrinėti šią bylą. Mūsų šalis pritarė tokiam siūlymui.
Astravo AE – daug klaustukų, mažai atsakymų? Man tik vienas klaustukas, o štai atsakymo niekas neduos, nes kaltų daug, bet bausti nėra ko. Nes KOLEKTYVINĖS atsakomybės nėra. Yra POZICIJA-OPOZICIJA ir jų TIKSLAI. Tik LIETUVOS tarp tų tikslų nematyti.
Mačiau tūlos Šiaulienės straipsnį, kur ji teisingai kaltina konservatorius, mačiau ir konservatorių komentarus, kur jie irgi teisingai kaltina socdemus. Visi teisūs. Tai ką teisti?
Kam reikalingas buvo referendumas? Kodėl nepasinaudota atsiradusia fin. kriziuke ir nepervažiuota per ES šalis, bandant pasiderėti dėl Ignalinos AE darbo pratęsimo? Ir kaip gali būti toks absurdas, kada viena šalis stato AE šalia vandens išteklių, kurie upe pereina į kitą, tuo pačiu galimą pavojų pernešdama kitai šaliai. Juk čia privalėtų būt TARPTAUTINIS AKTAS, draudžiantis tokias situacijas. Kur ponas mūsų prezidentas, AMERIKĄ išgelbėjęs nuo eko tragedijos, o nenumatęs, bei nepasiūlęs tokios nuostatos tarptautiniu mastu, kad LIETUVAI pagelbėtų?
Ir t.t. Užtat dabar, ŽENEVA, entuziazmas ir supratimas prabudo,….ŽENEVA…
O buvo metas, kai viską buvo galima vietoj sutvarkyti. Laiku ir vietoj…
Man toks įtarimas, kad po sprogdinimų Briuselyje Ženeva, kaip ir Briuselis bei kitų ES miestų pavadinimų skambesys vis tylesnis ir tylesnis.
tas pats kaimietis, bet jau toliau nuo Astravo nei Vilnius