Šeštadienis, 28 birželio, 2025
  • Saulės arkliukai
    • Diskusijos
    • Gyvoji tradicija
    • Etninės kultūros paveldas
    • Kultūros teorijų labirintai
    • Iš mokslo tyrimų
    • Ugdytojai ir ugdytiniai
    • Profesijos
    • Subkultūros
    • Kitos kultūros
    • Kūryba
    • Mes skaitome knygas
    • Margos pievos: renginiai
    • Keliauk lėtai: tėvynės pažinimas
    • Praktiniai patarimai
    • Iš mados istorijos
    • Mados tinklarastininkas
    • Fotogalerijos
    • Redakcija
  • Renginiai
  • Reklama
  • Turinys
  • Apie Alkas.lt
  • Paremkite Alką
Alkas.lt
  • Naujienos
    • Lietuvoje
    • Baltų žemėse
    • Užsienyje
  • Nuomonių ratas
    • Lietuvos kelias
    • Lietuvos kūrėjai
    • Sekmadienio sakmė
    • Akiračiai
    • Lietuvos repolonizacijai – ne!
    • Moksleivių mintys
  • Kultūra
    • Etninė kultūra
    • Mes baltai
    • Kalba
    • Religija
    • Istorija
    • Kultūros paveldas
    • Menas
    • Architektūra
    • Literatūra
    • Kultūros politika
    • Šventės
  • Visuomenė
    • Pilietinė visuomenė
    • Politika ir ekonomika
    • Švietimas
    • Žmonės
    • Užsienio lietuviai
    • Ukrainos balsas
    • Žiniasklaida
    • Laiškai Alkui
    • Pareiškimai
  • Gamta ir žmogus
    • Gamta ir ekologija
    • Šventvietės
    • Energetika
    • Sveikata
    • Psichologija
    • Kelionės
    • Kylam
    • Įvairenybės
  • Mokslas
    • Mokslo naujienos
    • Technika ir technologijos
    • Astronomija ir kosmonautika
    • Mokslo darbai
  • Skaitiniai
    • Žinyčia
    • Lituanistikos klasika
    • Prieškario skaitiniai
    • Dienoraščiai, įspūdžiai, apžvalgos
    • Grožinė kūryba
  • Visi rašiniai
No Result
View All Result
  • Naujienos
    • Lietuvoje
    • Baltų žemėse
    • Užsienyje
  • Nuomonių ratas
    • Lietuvos kelias
    • Lietuvos kūrėjai
    • Sekmadienio sakmė
    • Akiračiai
    • Lietuvos repolonizacijai – ne!
    • Moksleivių mintys
  • Kultūra
    • Etninė kultūra
    • Mes baltai
    • Kalba
    • Religija
    • Istorija
    • Kultūros paveldas
    • Menas
    • Architektūra
    • Literatūra
    • Kultūros politika
    • Šventės
  • Visuomenė
    • Pilietinė visuomenė
    • Politika ir ekonomika
    • Švietimas
    • Žmonės
    • Užsienio lietuviai
    • Ukrainos balsas
    • Žiniasklaida
    • Laiškai Alkui
    • Pareiškimai
  • Gamta ir žmogus
    • Gamta ir ekologija
    • Šventvietės
    • Energetika
    • Sveikata
    • Psichologija
    • Kelionės
    • Kylam
    • Įvairenybės
  • Mokslas
    • Mokslo naujienos
    • Technika ir technologijos
    • Astronomija ir kosmonautika
    • Mokslo darbai
  • Skaitiniai
    • Žinyčia
    • Lituanistikos klasika
    • Prieškario skaitiniai
    • Dienoraščiai, įspūdžiai, apžvalgos
    • Grožinė kūryba
  • Visi rašiniai
No Result
View All Result
Alkas.lt
No Result
View All Result
Pradžia Naujienos Lietuvoje

Atsisakius Laisvės premiją skirti V.Landsbergiui, traukiasi didžioji dalis komisijos narių (video)

www.alkas.lt
2015-11-25 13:48:08
7
I.Degutienė | lrs.lt

Irena Degutienė | lrs.lt nuotr.

Šiandien, lapkričio 25 dieną, Seime įvyko Laisvės premijų komisijos narių Sauliaus Pečeliūno ir Povilo Urbšio spaudos konferencija dėl vakarykščio Seimo sprendimo nepritarti Laisvės premijų komisijos teikimui, kur paaiškėjo, kad atsistatydina dar penki šios komisijos nariai.

Seimui antradienį, lapkričio 24 dieną, nepritarė Laisvės premijų komisijos siūlymui šiemetinę premiją skirti pirmajam faktiniam Lietuvos vadovui po nepriklausomybės atkūrimo Vytautui Landsbergiui. Tąkart iš komisijos pasitraukė jos pirmininkė Irena Degutienė, taip pat komisijos narė Dalia Kuodytė.

Šiandien pareiškimus padavė Irena Ana Gasperavičiūtė, Saulius Pečeliūnas, Nikolajus Medvedevas, Povilas Urbšys ir Onos Valiukevičiūtė.

„Gėdinga, kad, minint Sausio 13-osios 25-metį, Laisvės premija teisėtai, nepažeidžiant Laisvės premijos įstatymo ir Komisijos darbo reglamento, niekam nebus įteikta. Apgailestaujame, kad Laisvės premijų skyrimas politizuojamas, o kandidatai tampa politinių intrigų įrankiu“, – sakoma komisijos narių pareiškime.

„Kitais metais Lietuvos Laisvės gynimo 25-mečio proga Laisvės premija nebus įteikta ir šiuo metu nėra jokių juridinių galimybių tai atlikti. Vienintelė galimybė – Seimui grįžti prie mūsų teikimo ir jį patvirtinti. Ar Seimas grįš prie jo ir pripažins savo klaidą, pamatysime. Tai jau jų sąžinės reikalas. Mes viską atlikome laiku, teisėtai ir atsakingai“, – sakė S. Pečeliūnas.

Komentuodamas vakarykštį Seimo posėdį, S. Pečeliūnas stebėjosi kolegų išsakytais komentarais: „Kad ir kaip Seimo nariai būtų balsavę, jie turėjo nepraleisti progos patylėti ir neafišuoti savo nežinojimo, neišmanymo, nesusivokimo ir mėginimo dar kartą pretendentą pažeminti, apjuodinti. Šitaip elgdamiesi, jie niekina ir juodina, pirmiausia, patys save. Klausytis tokių niekų tikrai buvo gėda“.

Laisvės premiją Lietuvos Seimas įsteigė 2011 metų rugsėjo 15 dieną. Premija siekia 5 tūkst. eurų. Ji teikiama kasmet sausio 13-ąją per iškilmingą Laisvės gynėjų dienos minėjimą.

Pirmoji Laisvės premija buvo skirta Rusijos kovotojui už laisvę, žmogaus teises ir demokratiją Sergejui Kovaliovui, antroji – Lietuvos laisvės lygos įkūrėjui politiniam kaliniui Antanui Terleckui, trečioji – pogrindinės spaudos leidinio „ Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos“ steigėjui, arkivyskupui Sigitui Tamkevičiui. Ketvirtoji premija pernai įteikta Lenkijos disidentui, dienraščio „Gazeta Wyborcza“ vyriausiajam redaktoriui Adamui Michnikui.

Žiūrėkite Sauliaus Pečeliūno ir Povilo Urbšio spaudos konferencijos vaizdo įrašą:

[videoplayer file=”https://alkas.lt/uploads/2015-11-25-Atsisakius-Laisves-premija-skirti-V.Landsbergiui-traukiasi-didzioji-dalis-komisijos/2015-11-25-peceliuno-urbsio-spaudos-konferencija.mp4″ image=”https://alkas.lt/uploads/2015-11-25-Atsisakius-Laisves-premija-skirti-V.Landsbergiui-traukiasi-didzioji-dalis-komisijos/povilas-urbsys-lrs.jpg” /]
Spausdinti 🖨

Susiję straipsniai:

  1. URM siūlo Laisvės premiją skirti V.Landsbergiui
  2. Seimas nepritarė siūlymui Laisvės premiją skirti Vytautui Landsbergiui
  3. 2014 m. Laisvės premiją siūloma skirti Lenkijos disidentui A. Michnikui
  4. Tautos kviesliui Vytautui Landsbergiui 80 (video)
  5. Laisvės premija paskirta kovotojui už Lietuvos laisvę ir žmogaus teises A.Terleckui
  6. Seime įteikta 2014 m. Laisvės premija
  7. L.Ulevičius prašo Seimo balsuoti dėl pasitikėjimo juo kaip VRK nariu
  8. G. Songaila. Prof. V. Landsbergiui – apie referendumą ir apie panieką (I)
  9. Seime paminėtas Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dienos 25-metis (video)
  10. Antikonstitucinio vardų ir pavardžių įstatymo projekto svarstymas pristabdytas (nuotraukos, video)
  11. A. Kubilius traukiasi iš Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų pirmininko pareigų
  12. Seime bus minima Laisvės diena: ilgosios karinės Lietuvos okupacijos pabaiga
  13. Minimos Laisvės gynimo 24-osios metinės
  14. V. Landsbergio kalba iškilmingame Laisvės gynėjų dienos minėjime Seime
  15. Laisvės gynėjų susitikime: Visada prisiminsime, kodėl esame laisvi

Siūlomi vaizdo įrašai:

ALKO TURINYS

Pastabos 7

  1. dr.Jonas Ramanauskas joramlt@yahoo.com says:
    10 metų ago

    “Premija siekia 5 tūkst. eurų.” Ka tai reiskia siekia? Tai ko gero bus 4999,99 euru! 🙂 Tai kaip ta laisves komisija dirbo, kad 2011 metais eme ir nepastebejo pono V.Landsbergio nuopelnu laisvei? O dabar prabudo…. ir tik pentas vanduo nuo kisieliaus eme ir paskyre? Prasiblaive? Ar paskaiciave Seimo balsus suprato, kad premijos nepaskirs, tai issityciojimui eme ir paskyre V.Landsbergiui? Taigi pasitiketi tokias kazina ar galima? Gal tesingai daro… laikas trauktis visiems. Esme tape, kad tokia lygio premijukstes skirti pirmam atskuriancios Lietuvos faktiniam vadovui yra paprasciausiai gerokai per menka! Nejuokinkit pasaulio, apsijuokete patys.

    Atsakyti
  2. ONA says:
    10 metų ago

    Ar ne tą pati parodė balsavimai per garliavos tragediją,mūsų seime vyrauja JADINSTVININKŲ chunta su Skardžium ir kitais raudonukais.JŲ atmintys tolygios stimpančios žiurkės,opavydas juos pačius susprogdins iš vidaus.

    Atsakyti
    • dr.Jonas Ramanauskas joramlt@yahoo.com says:
      10 metų ago

      Ponia Ona, kazkur turiu tuos balsavimus Seime issisaugojes….ir pati puosniausioji konservatoriu dalis kartu su jedinstvininku chunta, kaip jus sakote, kaip sakote su stimpancios ziurkes atmintimi:), kartu ir vieningai balsavo kartu…. ju buvo apie 80! Taigi bukime objektyvus…. V.Landsbergio viesai isreiksta pozicija buvo priesinga tiems, kaip jus sakote raudonikiams. Taigi konservatoriu nuomone ir V.Landsbergio nuomone viena nuo kitos labai labai toli, ne be reikalo jo neisrinko partijos pirmininku, o isrinko kubiliu…… ta pati kubiliu, kuris reme kirkirlinius komunistus, ta pati kubiliu, kuris darba parcija balsais prastume tokiius atomines istatymus, pagal kuriuos veliau uz nepastatyta elektrine ismokejo chebrai….. 685 milijonus litu is Valstybes biudzeto ir apvoge valstybe pagal istatymus!

      Atsakyti
  3. Giedrius says:
    10 metų ago

    Gali būti.. meilė be atsako,
    bet >>>
    Jei ir Laisvė be premijos,
    ji nėra menkesnė,
    bet>>>

    SAUSIO 13-tos išvakarėje švęsim MŪSŲ PERGALĖS 25-metį,
    jau laužai po Lietuvą plieksis, jau tariama apie 11-tą dieną,
    apie kitas ir tas pačias vietas – KUR GINTA, ir nepasitraukta.
    kur Sausio 12-tos iškilmingais vakarais jau iš gedulo, atminties ir skausmo,
    iš žuvusiųjų dovanotos mums savos gyvybės, – gimė žodis PERGALĖ;
    tada, 1996 m. Gedulo ir Vilties vakaras virto atsaku kaip dovana JIEMS,
    – tie kurie žuvę, kurių auka ir buvusi Pergalės pamatas UŽ LAISVĘ.

    Gali būti…
    ir SAUSIO 13-ta Šventine diena.
    Tegu taisosi tie,
    kurie dar trumpam, labai labai trumpam
    palikti ūti Seime. ras vietą SAUSIO 13-tai, ras ir LAISVĘ.

    (raidės nerasta: ar ir danginta tyčiom ji,
    nes ką ten veikią Priesaikas po 2014-01-24
    sulaužiusiųjų ..aujelė, patys Dievai težiną)

    Atsakyti
  4. S says:
    10 metų ago

    Jei Lietuvoj nėra Laisvės, tai nereikia ir premijos. Viskas teisingai. Laisvė baigėsi 14-15 metais.

    Atsakyti
    • Juozas says:
      10 metų ago

      Ne visai taip, bet panašu. Deja.

      Atsakyti
  5. Zosimas says:
    10 metų ago

    Lietuvoje vadovauja JEDINSTVO! Bravo, pagaliau grįžo mūsiškiai!

    Atsakyti

Parašykite komentarą Atšaukti atsakymą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Naujienos

Vilniuje pirmąkart istorijoje vyks Europos šalių geografijos olimpiada | linesa.lt nuotr.
Lietuvoje

Vilniuje pirmąkart istorijoje vyks Europos šalių geografijos olimpiada

2025 06 28
Sargėnų estakada
Lietuvoje

Atidaromas eismas Sargėnų estakada

2025 06 28
Klaipėdos kamerinis orkestras
Kultūra

Kintų muzikos šventėje – pasaulinio lygio pasirodymo lydimos Anatolijaus Šenderovo ir Ugnės Karvelis sukaktys

2025 06 28
Policija
Lietuvoje

Savaitgalį – pareigūnų dėmesys motociklininkų saugumui

2025 06 27
Gitanas Nausėda
Lietuvoje

Prezidentas pasirašė mokesčių, pensijų ir Gynybos fondo įstatymus

2025 06 27
Smūgio slopintuvas
Lietuvoje

Didesniam saugumui keliuose – mobilūs smūgio slopintuvai

2025 06 27
Šuo, katė
Gamta ir žmogus

EP žengia į priekį užtikrinant naminių gyvūnų gerovę

2025 06 27
Vilniaus senamiestis
Lietuvoje

Patvirtintas Vilniaus istorinio centro valdymo planas

2025 06 27

SKAITYTOJŲ PASTABOS

  • Mikabalis apie Lietuvos kultūros kongresui – 100: nuo Čiurlionio link ateities kultūros politikos
  • Ar juos atras? apie K. Stoškus. Apie tautos poetę, išdavystę ir desovietizacijos politiką? (IV)
  • Rimvydas apie Vilniaus elektriniai laivai jau testuojami Rygoje
  • Rimvydas apie Lietuvos kultūros kongresui – 100: nuo Čiurlionio link ateities kultūros politikos

NAUJAUSI STRAIPSNIAI

  • Laiminga vaikystė – baloje, tarp gėlių, su blynu rankoje
  • 11 daiktų, neatpažįstamai pakeisiančių kiekvieną lauko erdvę
  • Vilniuje pirmąkart istorijoje vyks Europos šalių geografijos olimpiada
  • I. Jakubavičienė. Prezidento Antano Smetonos dėmesys kultūros laukui

Kiti Straipsniai

Pinigai

Gynybos fondą papildys pajamos iš naujų šaltinių

2025 06 26
Seimas | Seimo kanceliarijos nuotr.

Keisis antroji pensijų kaupimo pakopa

2025 06 26
Liberalai

Liberalai mokesčių reformą vadina principų išdavyste

2025 06 26
Saulės elektrinė

Saulės ir vėjo elektrines bus galima įrengti paprasčiau

2025 06 26
Pinigai

Seimas įteisino GPM įstatymo pakeitimus

2025 06 26
Kariuomenė

Keisis Lietuvos kariuomenės struktūra

2025 06 26
Daugiabutis | enmin.lrv.lt nuotr,

Seimas patvirtino NT mokestį

2025 06 26
Kariai

Didės karių algos, keisis ir tarnybos sąlygos

2025 06 26
Kelias,eismas

Po svarstymo pritarta Valstybinio kelių fondo steigimui

2025 06 25
Sveikata

Lietuvos medikų bendruomenės kreipėsi į Seimą

2025 06 25

Skaitytojų nuomonės:

  • Mikabalis apie Lietuvos kultūros kongresui – 100: nuo Čiurlionio link ateities kultūros politikos
  • Ar juos atras? apie K. Stoškus. Apie tautos poetę, išdavystę ir desovietizacijos politiką? (IV)
  • Rimvydas apie Vilniaus elektriniai laivai jau testuojami Rygoje
  • Rimvydas apie Lietuvos kultūros kongresui – 100: nuo Čiurlionio link ateities kultūros politikos
  • +++ apie Vilniaus elektriniai laivai jau testuojami Rygoje
 
 
 
 
 
Kitas straipsnis
Woman.com nuotr.

Seimo narės siūlo naikinti administracines baudas už vertimąsi prostitucija

Sekite mus Feisbuke

Naujienos | Nuomonių ratas | Kultūra
Visuomenė | Gamta ir žmogus | Mokslas
Skaitiniai | VideoAlkas | Visi rašiniai | Paremkite Alką
 Pradžia

Alkas.lt su Jūsų parama – už lietuvišką Lietuvą!

 fs22 mods | ket testai | Farming Simulator 25 mods | Inbank vartojimo paskolos | FS25 | fs25 mods | DARBO SKELBIMAI | lėktuvų bilietai

 

© 2011 Alkas.lt - Visos teisės saugomos. | Svetainę kūrė - Studija 4D

  • Saulės arkliukai
  • Renginiai
  • Reklama
  • Turinys
  • Apie Alkas.lt
  • Paremkite Alką
No Result
View All Result
  • Naujienos
    • Lietuvoje
    • Baltų žemėse
    • Užsienyje
  • Nuomonių ratas
    • Lietuvos kelias
    • Lietuvos kūrėjai
    • Sekmadienio sakmė
    • Akiračiai
    • Lietuvos repolonizacijai – ne!
    • Moksleivių mintys
  • Kultūra
    • Etninė kultūra
    • Mes baltai
    • Kalba
    • Religija
    • Istorija
    • Kultūros paveldas
    • Menas
    • Architektūra
    • Literatūra
    • Kultūros politika
    • Šventės
  • Visuomenė
    • Pilietinė visuomenė
    • Politika ir ekonomika
    • Švietimas
    • Žmonės
    • Užsienio lietuviai
    • Ukrainos balsas
    • Žiniasklaida
    • Laiškai Alkui
    • Pareiškimai
  • Gamta ir žmogus
    • Gamta ir ekologija
    • Šventvietės
    • Energetika
    • Sveikata
    • Psichologija
    • Kelionės
    • Kylam
    • Įvairenybės
  • Mokslas
    • Mokslo naujienos
    • Technika ir technologijos
    • Astronomija ir kosmonautika
    • Mokslo darbai
  • Skaitiniai
    • Žinyčia
    • Lituanistikos klasika
    • Prieškario skaitiniai
    • Dienoraščiai, įspūdžiai, apžvalgos
    • Grožinė kūryba
  • Visi rašiniai