![A.Butkevičius | Alkas.lt, A.Sartanavičiaus nuotr.](https://alkas.lt/wp-content/uploads/2013/10/IMG_3907-300x217.jpg)
Premjeras Algirdas Butkevičius mano, kad reikėtų kreiptis į Konstitucinį Teismą (KT) dėl birželį planuojamo surengti Referendumo dėl žemės.
„Gerbiame surinktus žmonių parašus, bet teisininkai turi pasakyti, kokie galimi pažeidimai įvyktų, jeigu referendumui būtų pritarta, kokios pasekmės būtų. Tai gali pasakyti tik Konstitucinis Teismas“, – ketvirtadienį Seime žurnalistams sakė Vyriausybės vadovas.
Tačiau jis negalėjo pasakyti, kada Seimas galėtų priimti tokį kreipimąsi.
Balandžio 15 dieną Seimas po pateikimo pritarė kreipimosi į KT projektui, tačiau balandžio 22 dieną dokumentas buvo išimtas iš plenarinių posėdžių darbotvarkės socialdemokratų siūlymu.
Minėtą kreipimosi į KT projektą parengė keturi Seimo Teisės ir teisėtvarkos komiteto nariai.
Jie siūlo, kad KT įvertintų balandžio 10 dieną priimtą Seimo nutarimą, kuriuo numatyta birželio 29 dieną surengti Referendumą dėl draudimo parduoti žemę užsieniečiams ir juridiniams asmenims.
kada kada – iškart po rinkimų, kad nepasikeistų rinkėjų nuomonė apie seimo narius
‘..Gerbiame surinktus žmonių parašus, bet teisininkai turi pasakyti, kokie galimi pažeidimai įvyktų, jeigu referendumui būtų pritarta..’
‘Prietaisas’ eilini karta varo savo- kad ir kaip besivadintu isrinktieji, kai iskyla gresme sistemai visi vieningi. O sito jis neskaite, galbut dar nezinojo:
https://alkas.lt/2014/04/07/g-songaila-prof-v-landsbergiui-apie-referenduma-ir-apie-panieka-ii/
Istrauka:
‘..Žodžiu, jeigu kas nors ką nors siūlo, o tas siūlymas gali prieštarauti „europinei teisei“, tuomet prieš tai reikėtų surengti referendumą konstitucinio akto „Dėl Lietuvos Respublikos dalyvavimo Europos sąjungoje“ panaikinimui. Tiesa, Konstitucinis Teismas nutylėjo, kad šis „konstitucinis aktas“ buvo priimtas ne referendumu ir kad jis buvo priimtas praslinkus keturiolikai mėnesių po Tautos referendumo dėl stojimo į Europos sąjungą. Galite pasitikrinti – visos ES šalys jau buvo ratifikavusios Stojimo sutartį, Lietuva jau buvo Europos sąjungos nare, o šio akto dar nebuvo. Mums, tautininkams, tai nėra jokia naujiena, nes mes dar prieš 2004 metų liepos 13d. viešai protestavome dėl šio projekto, neteisėtai nustatančio Europos teisės viršenybę, kadangi dėl tokios viršenybės ir dėl tokio akto Tauta 2003m. gegužės 10-11d. referendume nebalsavo…’
O cia is Konstitucijos:
I SKIRSNIS
LIETUVOS VALSTYBĖ
7 straipsnis
Negalioja joks įstatymas ar kitas aktas priešingas Konstitucijai.
XIV SKIRSNIS
KONSTITUCIJOS KEITIMAS
148 straipsnis
Konstitucijos 1 straipsnio nuostata “Lietuvos valstybė yra nepriklausoma demokratinė respublika” gali būti pakeista tik referendumu, jeigu už tai pasisakytų ne mažiau kaip 3/4 Lietuvos piliečių, turinčių rinkimų teisę.
Tik referendumu gali būti keičiamos pirmojo skirsnio “Lietuvos valstybė” bei keturioliktojo skirsnio “Konstitucijos keitimas” nuostatos.
…
Ka tada teisininkai sake? Ar seimas ir visi kiti isrinktieji nesidomejo? Konstitucija skelbia, kad ‘..Tik referendumu gali buti keiciamos pirmojo skirsnio nuostatos..’. Pirmas skirsnio 7straipsnis aiskiai ir nedviprasmiskai sako: ‘Negalioja joks įstatymas ar kitas aktas priešingas Konstitucijai.’ Ar ‘prietaisui’ aisku? Kito teisinio akto virsenybe pries Konstitucija gali buti priimta TIK REFERENDUMU. Referendume del stojimo i ES tauta uz tai nebalsavo, buvo balsuojama TIK del stojimo. Seimas vienasaliskai, praejus n menesiu po sio referendumo, prieme teisinius aktus, kuriuose Konstitucija nustumiama i antra plana. Tai yra seimas sulauze Konstitucija ir pazeide zmoniu teise spresti, o dabar tuo dokumentu (priimtu sulauzant Konstitucija) mojuodami rupesteliai aiskina, kad ‘..gerbiam zmoniu balsus (balsus matai jie gerbia 🙂 aisku, gerbtu zmones, tokiu klausimu nekiltu, bet kada gerbiami tik balsai, tai pakanka pasistengti pries rimnkimus ir vel 4 metelius ramu…), bet teisininkai turi isaiskinti..’ O tai tada, kai is isrinktuju puses buvo lauzoma Konstitucija, konstitucinis teismas problemos nemate? Masiuliai,Austreviciai & co problemos nemate? Tai jie skaityti nemoka, ar interpretuoja tai kas parasyta Konstitucijoje savaip, kaip kazkam reikia? Ir po to atsistoja ‘vyriausybes galva’ ir be jokio raudonavimo veidmainiauja… Juk nekvaili ten sedi, negalejo nesuprasti kad lauzo Konstitucija, o ir dabar negali nesuprasti (prof. Vegelei tada Konstitucijos lauzymas neuzkliuvo, o dabar teiseta tautos valia uzkliuna? bet jis profesorius, kazkoks tai ten ekspertas, o ‘jus’ visi neismaneliai), kad meluoja, veidmainiauja ir elementariausiai atima is tautos teise spresti esminius valstybes valdymo klausimus. Ir visa si cirka vadina demokratija? 🙂 liaudies valdymas… labai jau ‘nedideles liaudies’ tas valdymas gaunasi…. Besarmaciai