Balandžio 11 d. Molėtų r. Alantos technologijos ir verslo mokykloje atidarytas žemės ūkio sektorinis praktinio mokymo centras, atitinkantis šiuolaikinius modernius žemdirbystės ir ekologiško ūkininkavimo standartus.
Tai vienintelis žemės ūkio sektorinis praktinio mokymo centras šalyje, ruošiantis įvairius žemės ūkio sektoriaus specialistus: ekologinio ūkio darbininkus, žemės ūkio gamybos verslo, aplinkosaugos ir ekologijos darbuotojus, žemės ūkio technologus ir kt.
Centre bus galima praktikuotis dirbti su pačia moderniausia žemės ūkio technika, pavyzdžiui, traktoriais, javų kombainais, kurie skirti darbui kalvotose vietovėse, būdingose Aukštaitijai.
Jame veiks mokomasis mėsinių Vokietijos juodgalvių avių ir pieninių Anglerų veislės telyčių bandos ūkis, rekonstruota daržovių saugykla su modernia vėdinimo-ventiliavimo sistema.
Mokiniai praktikuosis naujai įrengtose kalvystės ir suvirinimo, šaltkalvystės, mechaninio metalo apdirbimo patalpose, aprūpintose naujausia įranga: sumontuotais moderniais šildymo, ventiliavimo diagnostikos įrenginiais.
Centre pastatytas naujas grūdų sandėlis (bokštai), kur talpinama nuo 350 iki 400 t. grūdų, sumontuota grūdų valymo įranga, grūdų džiovykla ir 4 sandėliavimo bokštai su aktyvia ventiliavimo sistema. Besimokantieji praktikuosis su kelių modelių pakrovimo ir iškrovimo, grūdų tyrimo laboratorine įranga.
Centre pastatyta nauja katilinė, naudojanti žemės ūkio gamybos atliekas (biodujų rezervuaras ir kogeneracinė jėgainė), įrengta biokuro cheminės sudėties nustatymo laboratorija, kurioje bus mokomasi apie alternatyvius energijos šaltinius.
Naujai įkurtame centre mokysis ne tiktai šios profesinės mokyklos moksleiviai. Čia praktinius įgūdžius tobulins Aukštaitijos regiono profesinių mokyklų moksleiviai, Utenos kolegijos, Aleksandro Stulginskio Universiteto studentai, ūkininkai ir verslininkai. Taip pat bus teikiamos paslaugos profesinių mokyklų mokytojams, ir verslo įmonėms, žemdirbiams rengiant seminarus, mokymus, suaugusiųjų mokymo užsiėmimus.
Kadangi sektoriniame praktinio mokymo centre įdiegta pati moderniausia įranga, technologines naujoves galės išbandyti įmonės, o jų darbuotojai – kelti kvalifikaciją žemės ūkio srityje. Atsiras galimybė organizuoti stažuočių programas ekologinio žemės ūkio temomis, tobulinti savo kompetencijas galės pagal mainų programas iš užsienio atvykę mokiniai ir mokytojai. O miesto mokyklų mokiniai „žaliųjų savaičių“ metu galėtų susipažinti su žemės ūkiu.
Lietuvoje steigiama per 40 sektorinių profesinio praktinio mokymo centrų, kurie aprūpinami moderniausia praktinio mokymo įranga. Centrai steigiami jau veikiančiose profesinėse mokyklose, jose įrengiant pačią moderniausią praktinio mokymo bazę.