Naktį iš rugpjūčio 11 d. į 12 d. ir iš 12 d. į 13 d. laukiama Perseidų meteorų srauto maksimumo.
Visi neabejingi žvaigždėto dangaus traukai turėtų šiomis naktimis nemiegoti o grožėtis nuostabiais „krentančių žvaigždžių“ žybsniais.
Rugpjūtyje mūsų planetai kosminėje erdvėje kertant Svifto-Tutlio kometos orbitą, žvaigždėtame danguje kasmet sužimba Perseidų meteorų strėlės. Perseidai rugpjūčio dangų varsto kasmet nuo liepos 17 iki rugpjūčio 24 d.
Gausiausiai „krentančių žvaigždžių“ pažyra rugpjūčio 12-13 d. Daugiausia meteorų galima išvysti paryčiais, kai mūsų planeta atsigręžia į Žemės skriejimo apie Saulę kryptimi.
Naktį iš rugpjūčio 11-os į 12 d. bei rugpjūčio 13 d. vakare šiemet tikimasi 100-to ir daugiau meteorų žybsnių per valandą.
Perseidų meteorai tai kadaise praskriejusios minėtos Svifto-Tutlio kometos pažertos dulkelės papuolančios į Žemės atmosferą ir sudegdamos sužimbančios ryškia šviesa.
Astronomai šį meteorų srautą vadina Perseidais, nes stebint iš Žemės atrodo, kad meteorų „strėlių“ trajektorijų tęsiniai kryžiuojasi būtent Persėjo žvaigždyne.
NASA mokslininkai paskaičiavo, kad būtent tarp Perseidų meteorų galima pamatyti daugiausia itin ryškių bolidais (angl. fireball, bolide) vadinamų meteorų:
httpv://youtu.be/-1X-iC8Bw_A