Šeštadienis, 18 balandžio, 2026
  • Saulės arkliukai
    • Diskusijos
    • Gyvoji tradicija
    • Etninės kultūros paveldas
    • Kultūros teorijų labirintai
    • Iš mokslo tyrimų
    • Ugdytojai ir ugdytiniai
    • Profesijos
    • Subkultūros
    • Kitos kultūros
    • Kūryba
    • Mes skaitome knygas
    • Margos pievos: renginiai
    • Keliauk lėtai: tėvynės pažinimas
    • Praktiniai patarimai
    • Iš mados istorijos
    • Mados tinklarastininkas
    • Fotogalerijos
    • Redakcija
  • Renginiai
  • Reklama
  • Turinys
  • Apie Alkas.lt
  • Paremkite Alką
Alkas.lt
  • Naujienos
    • Lietuvoje
    • Baltų žemėse
    • Užsienyje
  • Nuomonių ratas
    • Lietuvos kelias
    • Lietuvos kūrėjai
    • Sekmadienio sakmė
    • Akiračiai
    • Lietuvos repolonizacijai – ne!
    • Moksleivių mintys
  • Kultūra
    • Etninė kultūra
    • Mes baltai
    • Kalba
    • Religija
    • Istorija
    • Kultūros paveldas
    • Menas
    • Architektūra
    • Literatūra
    • Kultūros politika
    • Šventės
  • Visuomenė
    • Pilietinė visuomenė
    • Politika ir ekonomika
    • Švietimas
    • Žmonės
    • Užsienio lietuviai
    • Ukrainos balsas
    • Žiniasklaida
    • Laiškai Alkui
    • Pareiškimai
  • Gamta ir žmogus
    • Gamta ir ekologija
    • Šventvietės
    • Energetika
    • Sveikata
    • Psichologija
    • Kelionės
    • Kylam
    • Įvairenybės
  • Mokslas
    • Mokslo naujienos
    • Technika ir technologijos
    • Astronomija ir kosmonautika
    • Mokslo darbai
  • Skaitiniai
    • Žinyčia
    • Lituanistikos klasika
    • Prieškario skaitiniai
    • Dienoraščiai, įspūdžiai, apžvalgos
    • Grožinė kūryba
  • Visi rašiniai
No Result
View All Result
  • Naujienos
    • Lietuvoje
    • Baltų žemėse
    • Užsienyje
  • Nuomonių ratas
    • Lietuvos kelias
    • Lietuvos kūrėjai
    • Sekmadienio sakmė
    • Akiračiai
    • Lietuvos repolonizacijai – ne!
    • Moksleivių mintys
  • Kultūra
    • Etninė kultūra
    • Mes baltai
    • Kalba
    • Religija
    • Istorija
    • Kultūros paveldas
    • Menas
    • Architektūra
    • Literatūra
    • Kultūros politika
    • Šventės
  • Visuomenė
    • Pilietinė visuomenė
    • Politika ir ekonomika
    • Švietimas
    • Žmonės
    • Užsienio lietuviai
    • Ukrainos balsas
    • Žiniasklaida
    • Laiškai Alkui
    • Pareiškimai
  • Gamta ir žmogus
    • Gamta ir ekologija
    • Šventvietės
    • Energetika
    • Sveikata
    • Psichologija
    • Kelionės
    • Kylam
    • Įvairenybės
  • Mokslas
    • Mokslo naujienos
    • Technika ir technologijos
    • Astronomija ir kosmonautika
    • Mokslo darbai
  • Skaitiniai
    • Žinyčia
    • Lituanistikos klasika
    • Prieškario skaitiniai
    • Dienoraščiai, įspūdžiai, apžvalgos
    • Grožinė kūryba
  • Visi rašiniai
No Result
View All Result
Alkas.lt
No Result
View All Result
Pradžia Nuomonių ratas Lietuvos repolonizacijai – ne!

A.Koviera. (Ar) Kam reikalingas antras „kosovas“ Europoje?

www.alkas.lt
2011-05-06 08:38:42
60
PERŽIŪROS
4

Albertas Koviera, www.alkas.lt

Albertas Koviera
Albertas Koviera

Atviras laiškas
Ministrui pirmininkui, TS-LKD pirmininkui Andriui Kubiliui
TS-LKD Prezidiumui, TS-LKD Tarybai 
Vilnius, 2011-05-06 

Prisigyvenome.

Negana to, kad V.Uspaskichas (o ne tai, kas vadinama Darbo partija) sudėliojo valdžios pasjansą Vilniaus ir Kauno savivaldybėse po savivaldos rinkimų taip, kad TS-LKD, kuri turėjo dideles galimybes būti valdancioje koalicijoje, kad ir be mero posto, liko be nieko. Tai dabar sulaukėme momento, kai LLRA partijos viršūnėlės su V. Tomaševskiu priešakyje (o ne eiliniai partijos nariai, lenkų kilmės Lietuvos piliečiai) nurodinėja TS-LKD partijai, ką priimti ir ką pašalinti iš jos gretų.

Būkime sąžiningi patys sau ir galų gale aiškiai įvardinkime, kas yra kas bei kas iš tikrųjų vyksta. Nežiūrint J. Razmos ir keletos kitų TS-LKD vadovybės atstovų aiškinimų, kad Tautininkų frakcijos pirmininko G. Songailos pašalinimas iš TS-LKD yra nesusijęs su jo požiūriu į LLRA  veiklą, drįstu konstatuoti, kad tai, švelniai tariant, yra netiesa. Šį pašalinimą vertinu kaip kerštą už nepavykusią koaliciją su LLRA, formuojant valdančiąją daugumą Vilniaus mieste.

Niekaip negaliu suprasti, kaip TS-LKD Vilniaus sueigos taryba be partijos vadovybės su jos pirmininku A. Kubiliumi priešakyje pritarimo galėjo pritarti koalicijos su LLRA sudarymui po tokio ekstremistinio ir įžeidžiančio  V.Tomaševskio pasiūlymo lietuviams integruotis Vilniaus krašte. Vietoje to, kad pareikšti aiškią nuomonę dėl V.Tomaševskio veiksmų,  kurstant tautinę nesantaiką ir imtis teisinių priemonių tokios veiklos sustabdymui, ko ir siekė G. Songaila savo veiksmais, TS-LKD Priežiūros komitetas pastarąjį pašalino iš partijos. Tai ir leido V. Tomaševskiui bei jo pasekėjams toliau vykdyti savo nusikalstamą kampaniją, netgi nurodinėti, kaip turi elgtis visa TS-LKD partija. Netrukus dienos šviesą išvydo ir V. Tomaševskio kolegos, Ministro pirmininko patarėjo Česlavo Okinčico pareiškimas, iš kurio galima suprasti, kad Seimo pirmininkę, TS-LKD vicepirmininkę Ireną Degutienę jis įvardina kaip politikos nevykėlę.

LLRA iniciatyva Vilniaus krašte yra renkami parašai tarp lenku tautybės piliečių, netgi mokyklinio amžiaus, kuriais bus siekiama įrodyti būtinybę Lietuvoje įkurti lenkų autonominę teritoriją. Kas gali paneigti, kad ateityje nebus imtasi ir naujų priemonių, kurios sukels tautinę nesantaiką, kurią vargu ar bus galima taikiai sureguliuoti. Tuo labiau, kad “kaltieji” jau parinkti. Be jokios abejonės tai bus šių metų Kovo 11d. eitynių dalyviai, kurie nešė plakatus “Lietuva-lietuviams” ir kurių gretose buvo kitas Tautininkų frakcijos narys K. Uoka, taip pat pašalintas iš TS-LKD partijos. Verta prisiminti, kad su šiuo šūkiu mes prieš 20 metų tapome nepriklausoma valstybe. Kita vertus, turiu atkreipti dėmesį, kad būtent K. Uoka, būdamas kartu su eitynių dalyviais ir aiškindamas jiems tikrą patriotizmo supratimą, stengiasi sulaikyti juos nuo neapgalvotų ir kraštutinių veiksmų.

Kaip tik tolesnis nusikalstamas valdžios neveiklumas ir keliaklupsčiavimas prieš tokius veikėjus, kaip V.Tomaševskis bei jo pasekėjai, ateityje gali turėti lemiamos įtakos įvairiems neprognozuojamiems veiksmams. Norėtųsi jau šiandien žinoti, kas prisiima ar rengiasi prisiimti atsakomybę už tai. Norėtųsi žinoti konkrečias pavardes ir vardus tų, kurie prisiims tą atsakomybę. Premjere Andriau Kubiliau, gal Jūs tai padarysite pirmas?

Nežiūrint to, kad TS-LKD vadovybės požiūris į Tautininkų frakciją (ar bent jau į jos aktyviąją dalį)  partijoje, švelniai tariant, yra nekoks, mes esame pasirengę nuoširdžiam pokalbiui be išankstinio nusiteikimo, nežiūrint buvusių nesusipratimų, su visomis TS-LKD partijos  struktūromis, frakcijomis, skyriais ir (ar) pavieniais nariais apie partijos ir Lietuvos ateitį, prisiimdami pilną atsakomybę už savo požiūrį ir veiksmus. 

Albertas Koviera, TS-LKD Tautininkų frakcijos valdybos narys

Spausdinti 🖨

Susiję straipsniai:

  1. A.Eigirdas. Valdančioji koalicija Vilniuje: sveiko proto beieškant
  2. G. Songaila: Ar Lenkijos politika jau Kremliaus rankose?
  3. TS-LKD sprendimas sudaryti koaliciją su „Tomaševskio bloku“ skundžiamas teismui
  4. K. Garšva. Lenkai, kas Jus kursto prieš Lietuvą?
  5. Č. Iškauskas. Ar bus Lietuvoje lenkų autonomija?
  6. Dėl pasipriešinimo koalicijai su V.Tomaševskio bloku G.Songaila pašalintas iš TS-LKD
  7. G. Songaila: Tautininkai nebegalėjo tapatintis su A.Kubiliaus primetama politika
  8. R. Garuolis. Kokias vertybes pasirinks konservatoriai?
  9. 12 Seimo narių priklausančių TS-LKD partijai pareiškė, kad partijos Priežiūros komitetas kompromituoja Tėvynės sąjungą
  10. Tautininkai pasisako prieš TS-LKD koaliciją su „tomaševskininkais“
  11. I.Degutienė: Nesantaiką tarp lietuvių ir lenkų kursto V.Tomaševskis
  12. I.Degutienė: Esu prieš TS-LKD koaliciją su Lietuvai nelojaliais asmenimis
  13. „Kurier Wileński“ per paskutinius 3 metus apie „Vilnijos“ draugiją dezinformavo apie 20 kartų
  14. V.Stundys: Turint nedorų tikslų galima susidoroti su bet kuo

Naujienos iš interneto:

Siūlomi vaizdo įrašai:

ALKO TURINYS

Pastabos 4

  1. suomis says:
    15 metų ago

    Beprasmis rašinėlis. 🙁

    Atsakyti
  2. Arvydas says:
    15 metų ago

    Gal organizuokite parašų rinkimą, o ypač tautininkams, tai turėtų būti aktualų. Iš kito lietuvos krašto skaitant ir klausant, kad lietuviams reikia integruotis, savoje teritorijoje, primena išnykusių prūsų likimą. Gal tikrai Lietuva – lietuviams. O prisimenant Stalino nurėžtas po Podstdamo konferencijos, lietuvių žemes, Lenkijos naudai, kad išnyktų tokia Prūsija , iš pasaulio žemėlapių, ar neprimena TS-LKD o, ypač krikčionių demokratų vykdoma genocido politika nuo kryžiuočių laikų.Miela net pagalvoti, apie tokį tikėjimą, jei kuriamos partijos jėga įteisinti tikėjimą. Ar tai gali būti tikėjimas? Ar kažkieno saviveilė,primesti valią, nes pasirodo Dievas gailestingas, tai kam ta infrastuktūra reikalinga, ….ar ne genocido vykdymui ?

    Atsakyti
  3. kaunietis says:
    15 metų ago

    Tėvynės sąjungą įkūrė tokie patys žmonės, kaip ir tie, kurie kūrė sąjūdį, siekė nepriklausomybės. Gaila, kad dabar kuo toliau, tuo labiau TS-LKD vadovybėje įsigali liberalai, kuriems Lietuva bus gerai ir be lietuvių. Jiems nerūpi nei lietuvių kalba, nei lietuvių tauta, nei apskritai niekas, išskyrus pinigus. O už pinigus jie sutiks tarnauti ir lenkams, ir Vakarų globalistams, ir Maskvai ar bet kokiems henderlupsams. Bile tik gerai finansuotų.

    Tokios liūdnos mintys kyla stebint dabartinės TS-LKD vadovybės veiksmus. Bet kodėl jūs, paprasti TS-LKD nariai leidžiate jiems tai daryti? Kodėl jūs, patriotinės pakraipos žmonės, leidžiate vadovauti liberalams?

    Atsakyti
  4. Vilmantas Rutkauskas says:
    15 metų ago

    Kaip žydai, anot A.Visocko, siekia nedirbti, o tik vadovauti(meduoliauti).

    Mat ir LT pusžydkrikščioniška teoloretika nuo kryžiuočių laikmečio remiasi BIZŪNO ir MEDUOLIO logema – tėvyniasąjunginei žydkrikščionybei avinų paieška – žydganyti. Visa kita meduolininkams – antraeilu.

    Akylai stebint, ko verti etniniai avinai pasipriešinime ar ganyme, žydkrikščionių meduoliapasąmonėse tvyro nuojauta, kad Lietuvai ir JIEMS – šiaip ar taip AMEN.

    Atsakyti

Parašykite komentarą Atšaukti atsakymą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Naujienos

Kapčiamiesčio karinis poligonas
Lietuvoje

S. Birgelis. Seinų savivaldybės tarėjų prašymai susitikti su Lietuvos kariuomenės atstovais – liko be atsako

2026 04 18
UNESCO vietovės vadovėliuose
Kultūra

UNESCO vietovės – ugdymo programose ir vadovėliuose

2026 04 18
Ukmergė kviečia į šventę „Molinuko teatras“
Kultūra

Ukmergėje atgis lėlės: miestas kviečia į šventę „Molinuko teatras“

2026 04 18
Baltijos šalių Ministrai Pirmininkai
Lietuvoje

Taline – dėmesys strateginiams infrastruktūros projektams ir saugumui

2026 04 17
Išdeginta žolė
Gamta ir žmogus

Kova su žolės degintojais įsibėgėja: ugniagesiai griežtina kontrolę

2026 04 17
Kelio darbai
Lietuvoje

Visagino keliams atnaujinti skiriama per 1 mln. eurų

2026 04 17
Darbai Neryje
Gamta ir ekologija

Prašoma pradėti ikiteisminį tyrimą dėl galimai neteisėto Neries vagos gilinimo

2026 04 17
„Wizz Air“ lėktuvas
Lietuvoje

„Wizz Air“ Vilniuje mini 15 metų sukaktį ir siūlo naują kryptį į Prahą

2026 04 17
Panemunės baseinas
Lietuvoje

Kaunas ruošiasi Panemunės baseino atidarymui

2026 04 17
Lietuvos paštas
Lietuvoje

Mažėjant laiškų, paštui ieškoma naujo vaidmens

2026 04 17
Gertuvė
Gamta ir žmogus

Klaipėdoje jau veikia 33 vandens gertuvės

2026 04 17
Gėrimai
Lietuvoje

Siekiama saugoti vaikų sveikatą nuo alkoholį imituojančių gėrimų poveikio

2026 04 17

SKAITYTOJŲ PASTABOS

  • Vincas Kalava apie V. Vasiliauskas. „Soldafonų  potiomkino“ kaimai
  • Rimgaudas D. apie Apie Vilnijos lietuvių skaičių ir jų gyvenimo naujienas Lenkijos okupacijos laikmečiu (1920–1939 m.) (I)
  • Naivus klausimas apie Apie Vilnijos lietuvių skaičių ir jų gyvenimo naujienas Lenkijos okupacijos laikmečiu (1920–1939 m.) (I)
  • +++ apie Apie Vilnijos lietuvių skaičių ir jų gyvenimo naujienas Lenkijos okupacijos laikmečiu (1920–1939 m.) (I)

NAUJAUSI STRAIPSNIAI

  • Ką valgyti balandį: 5 naujos ir pigios idėjos
  • Net trumpas filmukas prieš miegą griauna vaiko poilsį
  • Kad sodinukai sklandžiai prigytų ir džiugintų akį
  • Idėjos savaitgalio pietums su žuvimi, kurios patiks visai šeimai

Kiti Straipsniai

Vytautas Sinica ir Valdas Benkunskas

V. Sinica. Vilnius imituos veiksmus dėl masinės migracijos

2026 04 03
Saulės elektrinė

Konservatoriai susirūpino dėl paramos saulės elektrinėms

2026 02 11
Baudos, pinigai | vdi.lt

Siūloma griežtinti atsiskaitymus grynaisiais

2026 02 06
Laurynas Kasčiūnas

Konservatoriai siekia apriboti trečiųjų šalių piliečiams teisę balsuoti

2026 01 29
Tomas Baranauskas: Seime antisemitai

T. Baranauskas. Antisemitizmo plitimas Lietuvoje

2025 12 30
Kontrabanda

Kontrabanda oru bus stabdoma visomis įmanomomis priemonėmis

2025 12 23
Daiva Ulbinaitė, cenzūra

D. Vanhara. Išpuolis prieš žodžio laisvę

2025 12 10
J. Taminskas ir A. Kubilius

J. Taminskas su eurokomisaru A. Kubiliumi aptarė saugumo padėtį

2025 12 03
R. Kaunas ir A. Kubilius | KAM nuotr.

Kovai su bepiločiais KAM sieks europinio finansavimo

2025 12 03
Plakatas iš lapkričio 21 d. mitingo

T. Baranauskas. Kultūrveibinai

2025 11 23

Skaitytojų nuomonės:

  • Vincas Kalava apie V. Vasiliauskas. „Soldafonų  potiomkino“ kaimai
  • Rimgaudas D. apie Apie Vilnijos lietuvių skaičių ir jų gyvenimo naujienas Lenkijos okupacijos laikmečiu (1920–1939 m.) (I)
  • Naivus klausimas apie Apie Vilnijos lietuvių skaičių ir jų gyvenimo naujienas Lenkijos okupacijos laikmečiu (1920–1939 m.) (I)
  • +++ apie Apie Vilnijos lietuvių skaičių ir jų gyvenimo naujienas Lenkijos okupacijos laikmečiu (1920–1939 m.) (I)
  • +++ apie Apie Vilnijos lietuvių skaičių ir jų gyvenimo naujienas Lenkijos okupacijos laikmečiu (1920–1939 m.) (I)
 
 
 
 
 
Kitas straipsnis

Filosofas A.Juozaitis kalbės apie lietuvių lenkų santykius (audio)

Sekite mus Feisbuke

Naujienos | Nuomonių ratas | Kultūra
Visuomenė | Gamta ir žmogus | Mokslas
Skaitiniai | VideoAlkas | Visi rašiniai | Paremkite Alką
 Pradžia

Alkas.lt su Jūsų parama – už lietuvišką Lietuvą!

ket testai | fs25 mods | Refinansavimas | iPhone 16 Pro Max | Daigyklos | gta 5 mods | Paskolos iš SAVY | DARBO SKELBIMAI

 

© 2011 Alkas.lt - Visos teisės saugomos. | Svetainę kūrė - Studija 4D

  • Saulės arkliukai
  • Renginiai
  • Reklama
  • Turinys
  • Apie Alkas.lt
  • Paremkite Alką
No Result
View All Result
  • Naujienos
    • Lietuvoje
    • Baltų žemėse
    • Užsienyje
  • Nuomonių ratas
    • Lietuvos kelias
    • Lietuvos kūrėjai
    • Sekmadienio sakmė
    • Akiračiai
    • Lietuvos repolonizacijai – ne!
    • Moksleivių mintys
  • Kultūra
    • Etninė kultūra
    • Mes baltai
    • Kalba
    • Religija
    • Istorija
    • Kultūros paveldas
    • Menas
    • Architektūra
    • Literatūra
    • Kultūros politika
    • Šventės
  • Visuomenė
    • Pilietinė visuomenė
    • Politika ir ekonomika
    • Švietimas
    • Žmonės
    • Užsienio lietuviai
    • Ukrainos balsas
    • Žiniasklaida
    • Laiškai Alkui
    • Pareiškimai
  • Gamta ir žmogus
    • Gamta ir ekologija
    • Šventvietės
    • Energetika
    • Sveikata
    • Psichologija
    • Kelionės
    • Kylam
    • Įvairenybės
  • Mokslas
    • Mokslo naujienos
    • Technika ir technologijos
    • Astronomija ir kosmonautika
    • Mokslo darbai
  • Skaitiniai
    • Žinyčia
    • Lituanistikos klasika
    • Prieškario skaitiniai
    • Dienoraščiai, įspūdžiai, apžvalgos
    • Grožinė kūryba
  • Visi rašiniai