Pupinis ar Paluckas? VRK spręs ką daryti (tiesioginė transliacija) (3)

VRK pirmininkė Laura Matijošaitytė | VRK nuotr.

VRK pirmininkė Laura Matijošaitytė | VRK nuotr.

Spalio 29 d. 16 val.  Vyriausiosios rinkimų komisija (VRK) savo posėdyje nagrinės  Lietuvos socialdemokratų partijos (LSDP) skundą „Dėl balsų perskaičiavimo Utenos apygardos rinkimų komisijoje Nr. 51“.

VRK spręs, ar antrą kartą perskaičiuoti antrojo Seimo rinkimų rato balsus Utenos vienmandatėje apygardoje.

Kaip žinia Utenos vienmandatėje apygardoje Seimo rinkimuose varžęsi LSDP vadovas Gintautas Paluckas ir Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) atstovas Edmundas Pupinis, po antrojo rinkimų rato buvo surinkę vienodą balsų skaičių.

VRK pirmininkė Laura Matjošaitytė sako, kad posėdyje bus siūloma vienai iš Vilniaus rinkimų komisijų penktadienį dar kartą perskaičiuoti balsus, kad nebeliktų jokių abejonių.

Pasak VRK pirmininkės ketinama siūlyti balsų perskaičiavimą antrą kartą patikėti vienai iš Vilniuje esančių rinkimų komisijų.

„Kviesime stebėtojus, kandidatų atstovus, „Baltųjų pirštinių“ atstovus, kuo daugiau stebėtojų, kad galiausiai įsitikintume visi, ar teisingai Utenos apygarda perskaičiavo rinkėjų balsus“, – naujienų agentūros ELTA žurnalistams sakė L. Matjošaitytė.

Pasak jos balsus perskaičiuoti ketinama spėti iki šeštadienio VRK posėdžio, kuriame bus tvirtinami visi rinkimų rezultatai.

Alkas.lt  primena, kad Utenos apygardoje antrame Seimo rinkimų rate konservatorius E. Pupinis ir Lietuvos socialdemokratų partijos (LSDP) pirmininkas Gintautas Paluckas surinko vienodą balsų skaičių. Spalio 26 d., pirmadienį balsai šioje apygardoje buvo perskaičiuoti ir paskelbta, kad rinkimus 5 balsais esą laimėjo konservatorius E. Pupinis. Už E. Pupinį priskaičiuoti – 7 076 balsai, o už G. Palucką – 7 071.

Tačiau pirmasis balsų perskaičiavimas šioje apylinkėje sukėlė daug abejonių dėl perskaičiavimo skaidrumo.

Negana to, kad  balsų perskaičiavimui vadovavo šios apygardos komisijos pirmininkė Rolanda Gudynienė, tuo pačiu dirbanti ir rinkimų nugalėtoju pripažinto Seimo nario E. Pupinio padėjėja, tačiau perskaičiuojant balsus padaryta ir pažeidimų. Pastebėta, kad nebuvo tinkamai užsegti maišai su biuleteniais ir tai, jog nors komisijos pirmininkės buvo pranešusi, kad vėliau buvo gauti septyni paštu balsavusiųjų laiškai, bet apskaityti tik šeši. Keliamas klausimas ir dėl negaliojančių biuletenių peržiūros. Pastebėta, kad tarp jų yra ir neatspauduotų. Pagal teismų praktiką, tokie biuleteniai turėtų būti pripažinti galiojančiais, nes tai ne kandidato ir ne rinkėjo klaida, – teigia socialdemokratai.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: