„Iš savo varpinės“: Kaip į 230 000 rinkėjų valią nusivalė kojas (video) (3)

Vitalijus Balkus | Alkas.lt ekrano nuotr.

Vitalijus Balkus | Alkas.lt ekrano nuotr.

Tarp sąvoku – teisėta ir sąžininga – dažnai žiojėja gili praraja. Rinkimų atveju tai kone taisyklė. Nors ankstesnėje laidoje naiviai pasidžiaugėme esą 76 proc. atstovaujamų rinkėjų Seime yra gerai, bet iš karto žiūrovo buvome nuleisti ant „nuodėmingos žemės“ ir buvo pasiūlyta ne į Rytų Europą dairytis, o palyginti, kaip su rinkėjo valia elgiamasi Vakaruose, kur demokratiniai papročiai seni ir gilūs.

Vis tik 30 metų „jaunos demokratijos“ jau lyg ir verčia stiebtis ten kur geriau, o nesidžiaugti, kad pas mus „nėra taip blogai“ kaip pvz. pas kaimynus. Juolab, kad už procentų stovi gyvi žmonės, kurie aiškiai išreiškė savo pilietinę valia ir liko lyg apspjaudyti ir, atkreipkite dėmesį, visiškai teisėtai. Ir tokių piliečių yra arti ketvirčio milijono.

Kategorijos: Alko radijas, Pilietinė visuomenė, Politika ir ekonomika, Vaizdai ir garsai, Vaizdai protui, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , .

3 komentarai

 1. Antanas:

  Pritariu. Atkreiptinas dėmesys, kad dar daug žmonių nėjo balsuoti, nes matė, kad jiems tinkanti partija pagal reitingus vis tiek nepateks į seimą – kokia prasmė balsuoti?

  • Žemyna:

   Kai neturi UŽ ką balsuoti, turi galimybę PRIEŠ ką balsuoti.
   Kandidatų GAUTŲ balsų procentas skaičiuojamas TIK nuo DALYVAVUSIŲ, atėjusių skaičiaus.
   Kai tamsta ateini, bet nė už vieną nepabalsuoji, abiejų pretendentų (ir to, kur ,,didesnė”, ir kur ,,mažesnė” blogybė) gautų balsų procentas SUMAŽĖJA . Ir priešingai – jei masiškai nedalyvaujama, pirmaujančiam pretendentui tik geriau, nes būtent dėl rinkėjų mažo aktyvumo jo pergalė didėja, tampa kone 100%-nė.
   Pvz., turiu porą šimtų darbuotojų, kuriuos pristatau į paštą ar rinkimų apylinkę, ir, jei daugiau niekas neateis, tai tik VALIO, nes dalyvavo tik mano atvežti 200 rinkėjai, ir visi tik už mane balsavo. Taigi, gavau 100% dalyvavusių balsų… 🙁
   100% DĖKA gal 900 NEDALYVAVUSIŲ. Mano pergalė būtent tų, nedalyvavusių nuopelnas.
   O jei manęs nepageidaujantys rinkėjai masiškai ateitų savo balsalapių pasiimti, kuo mano gautų balsų procentas virstų? 🙂
   Tik – vien nedalyvauti, ignoruoti rinkimus, arba atėjus tik paimti biuletenį ir tuščią įmesti – negana. Kad darbą iki galo padarytumėte, būtina sugadinti biuletenį – kad tuščias nesugundytų ko nors iš rinkimų komisijos.
   Kad rinkėjų aktyvumas veikia, parodė poros rajonų rinkimų rezultatai. Neišrinktieji ana, kaip pasipiktinę. Juk jiems ,,100% pergalė” jų rajonuose buvo amžiams garantuota, tartum privati nuosavybė…

 2. Iškarto matosi:

  Jo akyse šviečia Rusiškas intelektas……… Ne bet koks

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: