Išrinktas Meilės Lukšienės premijos laimėtojas (0)

Artūras Adamas Markevič | smm.lt nuotr.

Artūras Adamas Markevič | smm.lt nuotr.

Rugsėjo 25 d. Švietimo, mokslo ir sporto ministerijoje išrinktas naujas Meilės Lukšienės premijos laimėtojas. Juo tapo Vilniaus Šilo mokyklos specialiosios klasės ir etikos 26 metų mokytojas Artūras Adamas Markevič. Apdovanojimas laimėtojui bus įteiktas spalio 5 d. iškilmingame Tarptautinei mokytojų dienai skirtame renginyje.

„Komisijai teko nelengvas darbas išrinkti vieną laimėtoją, nors kiekvienas iš kandidatų yra tikras savo bendruomenės lyderis. Visiems jums linkime kuo geriausios sėkmės ir toliau įgyvendinant savo sumanymus ir dalinantis gerąja patirtimi“, – sakė švietimo, mokslo ir sporto viceministrė Jolanta Urbanovič.

„Šį laimėjimą priimu kaip pasitikėjimo jaunu žmogumi ir jaunu mokytoju ženklą ir kaip ne tik mano, bet ir visos Vilniaus Šilo mokyklos bendruomenės veiklos įvertinimą. Mokytojo darbe svarbiausia pastebėti vaiką, jo asmenybę ir poreikius“, – sakė apdovanojimo laimėtojas Artūras Adamas Markevič.

Dar mokydamasis gimnazijoje būsimasis mokytojas Artūras nemažai savanoriavo, vaidino teatre, vėliau su pagyrimu baigė visuomenės sveikatos studijas Vilniaus universitete. Varšuvoje yra baigęs bioetikos magistro studijas. Studijų laikais tapo ilgalaikiu paliatyviosios slaugos namų savanoriu. Jau dirbdamas mokykloje užbaigė Vytauto Didžiojo universiteto Švietimo akademiją, o nuo šių mokslo metų VDU pradėjo magistrantūros studijas apie įtraukųjį ugdymą.

Artūras Adamas Markevič į Vilniaus Šilo mokyklą 2018 m. atėjo per projektą „Renkuosi mokyti – mokyklų kaitai“. Kaip rašoma mokyklos pateiktame patarime, šis mokytojas niekada nenuleidžia rankų, susidūręs su sunkumais, teigiamai žiūri į mokytojo profesiją, bendradarbiauja su kolegomis.

Drauge su kolegomis jis įgyvendino „Mokyklos pokyčio projektą“, kuris parodė įtraukiojo ugdymo svarbą, ir ne tik mokyklos bendruomenei. 2018–2020 m. buvo sumanytos Vilniaus Šilo mokyklos, Vilniaus „Sietuvos“ progimnazijos ir VGTU inžinerijos licėjaus bendros mokinių veiklos, kurių idėja – kiekvienas mokinys turi patirti mokymosi sėkmę. Vaikai drauge keliavo „Draugystės žygyje“, buvo rengtos bendros pradinių klasių mokinių veiklos, žinių pamokos-diskusijos apie vaikų, turinčių spec. ugdymosi poreikių, ypatumus, stiprybes VGTU inžinerijos licėjaus mokiniams.

Sudėtingu COVID-19 pandemijos laikotarpiu mokytojas Artūras per labai trumpą – 1 savaitės laikotarpį drauge su kitais mokyklos specialistais parengė išskirtinius nuotolinio ugdymo pamokų rinkinius. Pamokų pavyzdžiais aktyviai naudojosi Lietuvos mokytojai, ugdantys vaikus, turinčius labai didelių ir didelių ugdymosi poreikių.

Artūras Adamas Markevič taip pat aktyvus asociacijos „Lietaus vaikai“ žurnalo bendradarbis, konsultuoja Vilniaus Šilo mokykloje įkurtame konsultaciniame centre, teikiančiame ilgalaikes konsultacijas įstaigoms, ugdančioms vaikus, turinčius specialiuosius ugdymosi poreikius. Kiekvieną savaitę su savo auklėtiniais mokytojas išvyksta už mokyklos ribų, lankosi gamtoje, muziejuose, teatruose, gražiose Lietuvos vietose.

Į Meilės Lukšienės apdovanojimą šiemet buvo pasiūlyti 19 mokytojų.

Premija gali būti skiriama ne vyresniems nei 35 m. mokytojams už demokratiškumo, bendruomeniškumo, pilietiškumo, tautiškumo, humanizmo ir kūrybiškumo sumanymų įgyvendinimą ir sklaidą. Apdovanojimu, kuris skiriamas kasmet, įprasminamas daktarės Meilės Lukšienės atminimas, jauni mokytojai skatinami aktyviai įsitraukti į švietimo darbus. Nusipelniusius asmenis gali teikti mokyklų vadovai, savivaldybės, tėvų, mokinių, taip pat kitos nevyriausybinės organizacijos, švietimo asociacijos, ministerija ir jai pavaldžios įstaigos, savo save taip pat gali ir pats nusipelnęs asmuo. Premiją 2010 m. įsteigė Švietimo ir mokslo ministerija. Premijos dydis – 4 680 Eur.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Pilietinė visuomenė, Švietimas, Visi įrašai, Visuomenė, Žmonės | Žymos: , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: