Raginama stabdyti šimtamečių medžių kirtimus greta Vilniaus (7)

Raginama stabdyti šimtamečių medžių kirtimus greta Vilniaus | lrs.lt nuotr.

Raginama stabdyti šimtamečių medžių kirtimus greta Vilniaus | lrs.lt nuotr.

Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų partijos seniūno pavaduotoja Agnė Bilotaitė ir tos pačios partijos narė Aistė Gedvilienė kreipėsi į aplinkos ministrą Kęstutį Mažeiką, ragindamos stabdyti agresyvų medžių kirtimą šalia Grigiškių esančiame Dėdeliškių miške.

Seimo narių teigimu, kirtimų apimtys miške, kuris buvo turtingas savo gyvūnija bei augmenija, šokiruoja.

„Verkti norisi pamačius stirtas suguldytų iškirstų šimtamečių ąžuolų, kurie ilgus metus teikė prieglobstį gyvūnams ir žmonėms. Daugelis gyvūnų ir paukščių rūšių pasitraukė, vietoj buvusio gražaus ir gausiai lankomo miško dabar matome sunkiai praeinamą jaunuolyną. Kieno naudai šitaip agresyviai niokojamos gamtos vertybės?“ – klausia Seimo narė A. Bilotaitė.

Reaguodama į Trakų Vokės bendruomenės skundus, Aplinkos ministerija šių metų liepą raštu kreipėsi į VĮ Valstybinių miškų urėdiją ir Valstybinę miškų tarnybą, patardama ūkiniuose ir apsauginiuose miškuose prie gyvenviečių, miestų ir kitose vietovėse, gausiai lankomose gyventojų, miško kirtimų nevykdyti paukščių perėjimo ir jauniklių vados metu. Ministerija taip pat paprašė Valstybinių miškų urėdijos išsaugoti 28 kvartale augantį 150 m. ąžuolyną, kuriame pagal Trakų miškų urėdijos vidinės miškotvarkos projektą 2021 metais buvo numatyti plyni kirtimai.

Tačiau, pasak Seimo narės A. Gedvilienės, akivaizdu, kad į šiuos patarimus nebuvo atsižvelgta – ąžuolynas drastiškai iškirstas, o darbai buvo vykdomi ir pavasarį, paukščių perėjimo metu.

„Šis pavyzdys puikiai atskleidžia valstybinių institucijų požiūrį į gamtos vertybes ir visuomenės interesus. Atsakingi pareigūnai tikina, kad kirtimai vykdomi teisėtai, tačiau ar teisingai? Eidami tokiu keliu labai greitai nebeturėsime ne tik šio, bet ir kitų vertingų dar išlikusių miškų dėl kažkieno negebėjimų arba nesąžiningo tyčinio veikimo“, – teigia A. Gedvilienė.

Seimo narės ragina ministrą K. Mažeiką nedelsiant stabdyti Vilniaus pašonėje esančio miško kirtimą ir paversti šį mišką miesto parku.

Ministerijai nesustabdžius kirtimų minėtame miške, Seimo narės neatmeta galimybės kreiptis į Generalinę prokuratūrą dėl viešojo intereso gynimo.

Kategorijos: Gamta ir ekologija, Gamta ir žmogus, Lietuvoje, Naujienos, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , , .

7 komentarai

 1. Pajūrietis:

  „Seimo narės neatmeta galimybės kreiptis į Generalinę prokuratūrą dėl viešojo intereso gynimo“ – kodėl nesikreipė, kodėl tik „neatmeta galimybės“???

  • Paulius:

   Šis straipsnis kaip politinė reklama, ypač kai seimo narė Bilotaitė šioje apylinkėje į rinkimus eina. Kur jos buvo anksčiau, tuo metu kai kirto, kai dar nebuvo rinkimų? Ar tik prieš rinkimus įdomu pasidarė. Ypač būdamos pačios valdžioje, tikrai daugiau turėjo galimybių negu paprasti žmonės.

 2. Žemyna:

  Po stipresnių vėjų vis pranešama apie tai čia, tai ten nugriuvusius ir žalos pridariusius medžius. Kad tokios nelaimės rečiau mus ištiktų, būtina inventorizuoti kiekvieno miesto, gyvenamosios vietos, šalia kelių augančius didžiuosius medžius.
  Bet kam žaliųjų erdvių priežiūros specialistams stebėti, tikrinti senesnių medžių sveikatą ir po vieną atrinkti nupjovimui tuos, kas tikrai uraganų nebeatlaikys, jei galima plynai sveikus išpjauti ir vienu šūviu 2 zuikius nušauti (ir malkų savo ,,grupės draugų” židiniams, trobelėms parūpinti, ir savivaldybės lėšomis kažkam paruošti plotą jo planuojamam naujam NT). O stebėti lyg kokiam šeimos gydytojui kiekvieno stambaus medžio sveikatą – tai cholernie dužo darbo… Daugiau naudos iš štai tokių pranešimų žiniasklaidoje, nes jie tarsi pateisina savivaldybės pjūklų iniciatyvas…

 3. Rasa:

  Rugsejo 13 d. Gintautas Kniukšta Asociacijos už Lietuvos miškus vadovas ir Aleksandras Gaidamavičius suorganizavo žygį į Labanoro girią. Po to įvyko nedidelis mitingas. Kuriame buvo priimta rezoliucija. Rugsėjo 15 d. Seimo aplinkos komitete prasidėjo tam tikros pataisos, stabdančios kirtimus. Na ir TS-LKD nutarė prie tų pačių spindulių pasišildyti. Ketverius metus Seime prasėdėjo…plyni kirtimai visoje Lietuvoje vykdomi, o likus mėnesiui iki rinkimų nubėgo, ažuolą gražia juosta aprišo ir pravirko. Kokios nekvailos moteriškės. bet mums pikta, kad mus tokiais durniais laiko, lyg mes nesuprantame, kodėl po keturis metus “kentėjusios” dėl plynų kirtimų dabar ėmė ir pravirko.

 4. Jau kaip ir tapo įprasta, kad, kas Vilniuje ar aplink yra jį lietuviška, o ąžuolai, kaip žinia, būtent tokie, tai Skvernelis su “valstiečiais” Lenkijai atiduoda arba sprendžia kelti į Kauną… Tai kamgi tą ąžuolyną prie Vilniaus reikėjo kirsti, juk jį buvo galima pridėti prie Skvernelio Lenkijos pranciškonams atiduoto vos ne viso Vilniaus kvartalo su bažnyčia ir vienuolynu. Vienuoliai turėtų kur pasivaikščioti, pagoniški ąžuolai lenkėtų, lenkiškai girdėdami, o Lenkija, žiūrėk, ir vėl dar kuriam “valstietiškam- skverneliškam” lietuviui blizgutį -kokį ordiną – užkabintų…

 5. Paulius:

  Šis straipsnis kaip politinė reklama, ypač kad Bilotaitė šioje apylinkėje į rinkimus eina. Čia jau pirmame sakinyje iš karto pavardės minimos. Kur seimo narės buvo anksčiau, tuo metu kai kirto, kai dar nebuvo rinkimų? Ar tik prieš rinkimus įdomu pasidarė? Ypač būdamos pačios valdžioje, tikrai daug daugiau turėjo galimybių negu paprasti žmonės. Partijoje tiek daug resursų, daug galimybių viešintis. Net nesigėdijo kitų žmonių skaumu reklamuotis. Kiek per tiek metų valdžioje šioms ponioms gamta rūpėjo? Ar iš vis būtų svarbu jei ne jų apylinkė rinkimų?

 6. mociute:

  ne vien prie Vilniaus Lietuvoje medzius istiko tokia baisi nelaime kai iskirsti simtai tukstanciu Lietuva puosusiu ir savita musu salies veida suteikdavusiu o, svarbiausia, absoliuciai SVEIKU nuostabiu medziu kuriuos butu pakake trupuciuka pageneti….tik, aisku, ne taip kaip kad nemoksu padaryta Kaune ir kitose LIetuvos vietose.
  Pervaziavus Lietuva praejusia vasara po ilgesnio laiko tarpo toks baisus mankurtizmas medziu ir aplamai misku atzvilgiu apstulbino!
  Neprasciau nei kazkada A.Baranausko apdainuoto “Anyksciu silelio” likimas ….”…..viskas pradingo tik ant lauko pliko kelios apykreives puseles liko…”
  Deja.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: