Aiškėja kur yra pagrobta Baltarusijos opozicionierė M. Kolesnikova (3)

Marija Kolesnikova | tut.by, E. Tolkačiovos nuotr.

Marija Kolesnikova | tut.by, E. Tolkačiovos nuotr.

Rugsėjo 8 d. ėmė aiškėti  kur yra Viktoro Babarykos štabo koordinatorė, Baltarusijos nacionalinės koordinacinės tarybos (BKT) prezidiumo narė Mariją Kolesnikovą, kurią rugsėjo 7 d. ryte Minske pagrobė nežinomi asmenys.

Taip pat buvo sužinota apie du kitus netikėtai dingusius BKT prezidiumo narius: Antoną Radniankovą ir Ivaną Kravcovą.

Šiandien ryte Baltarusijos valstybinė naujienų agentūra BelTA išplatino pranešimą, kad M. Kolesnikova buvo sulaikyta esą kai bandė neteisėtai kirsti sieną su Ukraina. Tačiau ukrainiečių pareigūnai pateikė kitokią įvykių vaizdą ir teigė, kad M. Kolesnikova priešinosi bandymams priverstinai ją išsiųsti iš Baltarusijos.

„Tai nebuvo savanoriškas išvykimas. Tai buvo priverstinė deportacija iš jos gimtosios šalies“, – Feisbuke parašė Ukrainos vidaus reikalų viceministras Antonas Heraščenka.

Jis teigė, kad M. Kolesnikova „ėmėsi veiksmų“, kad nebūtų išsiųsta iš Baltarusijos. Naujienų agentūros „Interfax“ duomenimis M. Kolesnikova, kad bnebūtų išsiųsta iš Baltarusijos suplėšė savo pasą.

Viktaro Babarykos rinkimų štabas pranešė, kad M. Kolesnikova laikoma Gomelio srityje esančiame Aleksandrovkos pasienio perėjimo punkte, o  A. Radniankovas ir I. Kravcovas galėjo būti priverstinai deportuoti į Ukrainą.

Baltarusijoje jau beveik mėnesį vyksta protestai prieš rugpjūčio 9 d. vykusių prezidento rinkimų duomenų klastojimą. Rinkimų laimėtoju buvo paskelbtas nuo 1994 m. šalį valdantis diktatorius Aleksandras Lukašenka. Opozicija ir Vakarų šalys šiuos rinkimus laiko suklastotais.

Kategorijos: Baltų žemėse, Naujienos, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: