Devynioliktoji pasipriešinimo diena Baltarusijos diktatoriui (video, nuotraukos) (9)

Devynioliktoji pasipriešinimo diena Baltarusijos diktatoriui | TUT.by nuotr.

Devynioliktoji pasipriešinimo diena Baltarusijos diktatoriui | TUT.by nuotr.

Rugpjūčio 27 d., ketvirtadienį, protestai prieš diktatorių Aleksandrą Lukašenką vyksta toliau. Viskas prasidėjo po rugpjūčio 9 d. prezidento rinkimų, kurių triuškinamu nugalėtuoju oficialiai buvo paskelbtas nuo 26 metus šaliai vadovaujantis A. Lukašenka. Baltarusijos opozicija ir Vakarų šalys šiuos rinkimus laiko suklastotais.

Apie tūkstantis protestuotojų ketvirtadienio vakarą surengė eitynes Minske nuo stačiatikių Šventosios Dvasios katedros Laisvės aikštėje iki katalikų Raudonosios bažnyčios Nepriklausomybės aikštėje. Aikštėje prie Raudonosios bažnyčios vykusioje protesto akcijoje buvo sulaikyta apie 100 žmonių. Daugiau kaip 10 iš jų yra žurnalistai. Tarp jų „Radio Svoboda“, Tut.by, „Nastojaščeje vremia“ , „Sputnik“, „Reuters“ ir kt. korespondentai dirbę Nepriklausomybės aikštėje.

Akcijos dalyviai laikė plakatus ir vėliavas, skandavo: „Traukis!“, „Nepamiršim neatleisim!“, „Gėda!“…  Pro šalį važiuojantys automobiliais vairuotojai protestuotojus palaikė automobilių signalais.

OMON-ininkai apsupę protestuotojus leido pasitraukti tik moterims ir vaikams, o vyrus vedė į furgonus sulaikytiesiems vežti. Išansktiniais duomenimisviso Minske galėjo būti sulaikyta buvo sulaikyti bemaž 100 žmonių.

Kaip žinia vakar vakare Baltarusijos jėgos struktūros išvaikė protesto akciją Nepriklausomybės aikštėje, o  Raudonojoje bažnyčioje įkalino ir apie 40 min. laikė apie 100 protestuotojų. Baltarusijos katalikų vyskupų konferencijos pirmininkas,  Minsko-Magiliavo arkivyskupas metropolitas Tadeušas Kondrusevičius šiuos veiksmus bažnyčios teritorijoje pavadino „neteisėtais“ ir pareikalavo, kad dėl jų būtų pradėtas tyrimas.

Šiandien Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas pareiškė, kad Rusijoje jau suformuotas teisėsaugos institucijų darbuotojų rezervas, kuris „esant būtinybei“ padėtų Baltarusijai kovoti su „ekstremistiniais elementais“:

Kategorijos: Baltų žemėse, Naujienos, Pilietinė visuomenė, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: