Penkioliktoji pasipriešinimo diena Baltarusijos diktatoriui (tiesioginė transliacija, video, nuotraukos) (18)

Minske tęsiasi šalies piliečių pasipriešinimas diktatoriaus Aleksandro Lukašenkos režimui | FB nuotr.

Minske tęsiasi šalies piliečių pasipriešinimas diktatoriaus Aleksandro Lukašenkos režimui | FB nuotr.

Rugpjūčio 23 d., sekmadienį, baltarusiai rengiasi naujiems dideliems protestams prieš diktatorių Aleksandrą Lukašenką.

Šiandien 14 val. visoje Baltarusijoje rengiama akcija „Naujosios Baltarusijos eitynės“. Minske akcijos dalyviai žygiuos Nepriklausomybės prospektu į Nepriklausomybės aikštę. Iš valdžios bus reikalauja visų suimtųjų ir politinių kalinių išlaisvinimo, kaltųjų dėl kankinimų ir nužudymų teisminio persekiojimo ir A. Lukašenkos pasitraukimo.

Baltarusijos protestuotojai šiandien sulauks simbolinio palaikymo iš Lietuvos. Lietuviai šiandien surengs renginį „Laisvės kelias“, kuriame ketinama žmonių grandine sujungti Vilnių su Baltarusijos pasienyje esančiais Medininkais. Simboliška, kad ši akcija rengiama rugpjūčio 23 – istorinio Baltijos kelio dieną, kuomet 1989-aisiais rugpjūčio 23 d. į gyvą grandinę nusidriekusią nuo Vilniaus iki Talino buvo susikibę rankomis daugiau kaip milijonas žmonių Lietuvoje, Latvijoje ir Estijoje.

Vienybės su Baltarusija žmonių grandinės vyks ne tik Lietuvoje, bet ir kitose 25 pasaulio šalyse:

Kaip jau skelbėme A. Lukašenka šeštadienį įvedė aukščiausio lygio kovinė parengti pareiškęs, kad prie šalies sienų Lenkijos ir Lietuvos teritorijoje stebimas NATO pajėgų „rimtas judėjimas“.

Nepriklausomybės aikštė Minske negalėjo sutalpinti žmonių, didelė dalis protestuotojų turėjo likti aikštės prieigose. Pranešama, kad į protesto akciją buvo susirinkę nuo 100 iki 200 tūkstančių žmonių. Pagrindiniai protestuotojų reikalavimai lieka tie patys: Lukašenkos atsistatidinimas, politinių kalinių išlaisvinimas, naujų laisvų rinkimų surengimas ir  smurto vykdytojų prieš taikius protestuotojus nubaudimas.

Nors Baltarusijos opozicijos Koordinacinės tarybos prezidiumo narė Maryja Kalesnikova ragino akcijos dalyvius nežygiuoti prie stelos „Minskas – miestas-didvyris“ ir neprovokuoti ten sutelktų jėgos struktūrų atstovų, tačiau dalis protestuotojų iš Nepriklausomybės aikštės patraukė būtent ten.

Atžygiavę prie stelos protestuotojai per daug arti prie išsirikiavusių OMON-ininkų nesiartino. Trumpai pamitingavę ir dainomis juos paerzinę taikiai išsiskirstė.

TIESIOGINĖS TRANSLIACIJOS:

Kategorijos: Baltų žemėse, Naujienos, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , , .

18 komentarų

 1. Motė:

  Nesuprantu ko siekiama Lietuvoje šiomis akcijomis. Tichanuoskis pasisakinējo už baltarusijos ir rusijos sujungima (zr.straipsni Respublukoje). Nuvertus Lukašenka greičiausiai bus išrinktas prorusiškas. Ar to siekia šios akcijos dalyviai? Stebint įvykius man nenuostabu kad akciją palaiko Šimašius Lansbergis ir kiti. Bet prie ko čia tsutininkai ir alkas?

 2. Hau:

  Reikia pripažint, kad šita gyva žmonių grandinė yra galingas renginys. Na yra trūkių vienur kitur, bet paėmus bendrai, tai šaunuoliai.
  Man keistas buvo tas Baltarusijos “neoficialus himnas”. Nuolat kartojami žodžiai “litovskai pagoni nerazbitj, ne…” 🙂. Kas gali pakomentuot, ką visa tai reiškia? Ką ten lietuvių pagoniai veikia? 😀 Ar čia gal koks naujas Litbelas bręsta? Nors šitam renginy ta daina nuskambėjo į temą.

 3. Komunistas:

  Balta raudona balta fašizmas nepraeis!

 4. Hau:

  O tai Baltarusijos pusėj buvo kokia nors žmonių grandinė, nuo Minsko pvz.? Ar čia tik Lietuvoj susirinko ir viskas?

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: